Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 21:26   #2301
Quote:
Intron kaže: Pogledaj post
Držali ste se postoperativnih uputa? i ispadanje ugruška se nastavilo, jednostavno trebalo je staviti resorbirajuću "spužvicu" i par šavova. Vjerujem da bi to držalo.
Ali da, slažem se da treba biti spreman na sve :P
Ma nisam dobila nikakve upute osim da stavim led ako počne naoticati i popijem ibuprofen protiv bolova.

Pojavio mi se alo neobičan problem. Imala sam prošli tjedan osjećaj da mi je rana lijepo zarasla. Čak niti nikakvu rupu u koju upada hrana više nisam osjetila. I onda sam imala osjećaj kao da mi je nešto zapelo u toj rani i kad sam konačno izvukla izgledalo je kao komadić zubne cakline. A zbilja nisam jela ništa nalik zubnoj caklini.

Bilo je dva dana dobro i sad opet imam osjećaj kad da mi nešto tvrdo i hrapavo viri iz rane, ali kad krenem dirati se raskrvavi. Četkanje ne pomaže.

Još nisam našla novog zubara, a ne želim kod onog koji mi je vadio zub ako baš ne moram. Ništa me ne boli, pa ne znam trebam li se brinuti ili ne
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:31   #2302
Tko je dužarn u slušaju komplikacija? Ovo me malo predugo boli i duže sam natečen(ali oteklina je mala sada, stvarno jako jako mala, ali se osjeti pod prstima, ali nisam 100 % jel kod zuba ili malo dalje gdje me upiknuo radi anestezije (na 2 mjesta me upiknuo;ovaj put me ubod jako zabolio)... Nije to jako da se razumijemo.ful mala oteklina. To je fkt već problem postao mislim. Otvorim ja usta(do kraja), ali tamo u uhu tj temporomandibularnu boli odnosno kao nekakav pritisak, kao nagnječenje... Kužim ja da ne će nakon 24 h sve prestati, ali danas je prošlo 5 i pol dana. Nemrem niti smijem toliko brufena rokati. Popio sam opet ujutro i bilo je ok do navečer, 400 mg je dosta.
Perkovčeva, opet kb dubrava? kome se javiti?
Kliko vidim sa lampom od mobitela rana izgleda fkt ok, nema otekline unutra, ne izgleda ružno to niti išta...
Dakle samo me kod uha stišće, kao da je netko sjeo na mene
Nezz hoće li to proči do ponedjeljka kada kao vadim šavovove...
Nemam temperaturu i to.
Krvi ni kapljice više (prvi dan je bilo sitno, već idući ništa!)

Iskustva? Itko, plz

Zadnje uređivanje Pawrent : 15.09.2017. at 21:55.
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:47   #2303
pozdrav svima,

vjerujem da se o ovome već pisalo ali da ne tražim.
Umnjaci su mi izrasli prije 10+godina bez ikakvih bolova, ali očito ne do kraja.
Prije 3 tjedna mi je počeo rasti desno dole, izgurao je sve zube naprijed, 2. je ušla unutra, 3. vani.

Sada mi je počeo rasti lijevo dole umnjak, hoću ga izvaditi hitno prije nego napravi štetu naprijed. 2. je već krenula unutra i osjetim jaki pritisak na tom zubu.

Koja je preporuka za moj problem? Komu se obratiti koja cijena?

Hvala unaprijed.
storbero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:15   #2304
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
Tko je dužarn u slušaju komplikacija? Ovo me malo predugo boli i duže sam natečen(ali oteklina je mala sada, stvarno jako jako mala, ali se osjeti pod prstima, ali nisam 100 % jel kod zuba ili malo dalje gdje me upiknuo radi anestezije (na 2 mjesta me upiknuo;ovaj put me ubod jako zabolio)... Nije to jako da se razumijemo.ful mala oteklina. To je fkt već problem postao mislim. Otvorim ja usta(do kraja), ali tamo u uhu tj temporomandibularnu boli odnosno kao nekakav pritisak, kao nagnječenje... Kužim ja da ne će nakon 24 h sve prestati, ali danas je prošlo 5 i pol dana. Nemrem niti smijem toliko brufena rokati. Popio sam opet ujutro i bilo je ok do navečer, 400 mg je dosta.
Perkovčeva, opet kb dubrava? kome se javiti?
Kliko vidim sa lampom od mobitela rana izgleda fkt ok, nema otekline unutra, ne izgleda ružno to niti išta...
Dakle samo me kod uha stišće, kao da je netko sjeo na mene
Nezz hoće li to proči do ponedjeljka kada kao vadim šavovove...
Nemam temperaturu i to.
Krvi ni kapljice više (prvi dan je bilo sitno, već idući ništa!)

Iskustva? Itko, plz
Imas moje iskustvo par stranica unazad pa procitaj
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:38   #2305
Da li prije vađenja umnjaka mogu roknuti onaj najslabiji normabel?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:56   #2306
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Da li prije vađenja umnjaka mogu roknuti onaj najslabiji normabel?

Možeš i dva
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:52   #2307
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Možeš i dva
Fala ti ko bratu

Pocela me sorat nervoza jer u petak je dan D

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:22   #2308
Evo danas sam izvadila donji desni umnjak u Perkovčevoj...tresla sam se ko božićno drvce, ali sve je na kraju prošlo stvarno bezbolno (a inače imam niski prag boli). Moram ovim putem pohvaliti oralnog kirurga koji mi je radio zahvat i neizmjerno sam mu zahvalna - dr. Ćurković. Hvala doktore!
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:27   #2309
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Možeš i dva
A ja imam drugu informaciju, da se ne smiju uzimati nikakvi lijekovi prije operacije zbog interakcije sa anestezijom
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:22   #2310
Ma nije istina. Ja sam drmnula 1 normabel 2 h prije vadjenja i eto ziva sam

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:13   #2311
Za lokalnu anasteziju se može uzeti normabel prije. Ja sam isto pitala i doktora opce medicine i oralnog kirurga, zbog problema s tim da mi bude slabo kod zubara inace, pa su mi rekli da mogu uzet normabel prije. I uzela sam 2 od 5 mg. prije vađenja umnjaka. Ništa mi nije bilo.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:11   #2312
znaci, normabel nije anestetik vec miorelaksans i anksiolitik. znaci opusta misice glatke muskulature. anestetik i to lokalni je ono sto ti ustrcaju u zubno meso neposredno pred vadjenje zuba. mislila sam da je to prosjecnom covjeku jasno

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:03   #2313
Izvadila sam umnjake sva četiri prije par mjeseci, i primjećujem kad uspoređujem slike s umnjacima i bez, kao da mi se lice smanjilo u kutu između obraza i vilice, jel moguća takva promjena ili umišljam.
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:12   #2314
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
Tko je dužarn u slušaju komplikacija? Ovo me malo predugo boli i duže sam natečen(ali oteklina je mala sada, stvarno jako jako mala, ali se osjeti pod prstima, ali nisam 100 % jel kod zuba ili malo dalje gdje me upiknuo radi anestezije (na 2 mjesta me upiknuo;ovaj put me ubod jako zabolio)... Nije to jako da se razumijemo.ful mala oteklina. To je fkt već problem postao mislim. Otvorim ja usta(do kraja), ali tamo u uhu tj temporomandibularnu boli odnosno kao nekakav pritisak, kao nagnječenje... Kužim ja da ne će nakon 24 h sve prestati, ali danas je prošlo 5 i pol dana. Nemrem niti smijem toliko brufena rokati. Popio sam opet ujutro i bilo je ok do navečer, 400 mg je dosta.
Perkovčeva, opet kb dubrava? kome se javiti?
Kliko vidim sa lampom od mobitela rana izgleda fkt ok, nema otekline unutra, ne izgleda ružno to niti išta...
Dakle samo me kod uha stišće, kao da je netko sjeo na mene
Nezz hoće li to proči do ponedjeljka kada kao vadim šavovove...
Nemam temperaturu i to.
Krvi ni kapljice više (prvi dan je bilo sitno, već idući ništa!)

Iskustva? Itko, plz
ja sam vadila umnjak prije 4 tjedna, bolila me celjust jos 13 dana sigurno poalije toga jer mi je buo jako duboko zub. Ne treba te ovo brinuti, jos mi nekad zna i krvarit taj dio. Ali bolova vise nema
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:28   #2315
Tko je ovlasten zapravo dati savjet oko umnjaka?Pitala sam zubarku, drugog zubara i oralnog kirurga i svi trojica su savjetovali vadenje razlicitog umnjaka. Nisu mi iznikli i svi preporucaju preventivno vadenjE. Problema nemam nikakvih, ovo je cisto na osnovi ortopana koji sam radila radi kontrole karijesa na sestici. Moze li se npr u blonicu dubrava s uputnicom doci na konzultacije pa da tamo odrede sto je za operaciju? Jer bojim se da bi ovi privatnici rezali bezveze samo da dobiju novce, cast iznimkama...
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 01:21   #2316
Netko te mora poslati sa uputnicom kod oralnog kirurga. Mene je ortodont posao ali uputnicu isprintala zubarka(koja nije ništa propitivala).
U KB dubrava se čeka na red kada te naruče dugo... idi drugdje iskreno.

Ne vjerujem da bi itko rezao iz zezancije... pa makar i za lovu. I cijena ovisi o kakvom se vađenju radi. Nije isto avleatomija ili sa klještima.

Vade se sa razlogom uvijek. Ja vadio zbog toga što je smetao za aparatić. I to 3 vadio. Tj 2 vadio i jednog su samo prepilili zbog toga što nisam isprva htio potpisati zbog živca.

Umnjaci mogu raditi probleme. Mene nisu bolili, nisam ni znao da su tu do snimanja. Pa su vađena. I to konjski. Jedan sa 3 korjena i veličine kažiprsta. Kada je izvadio (na sreću u komadu) lik nije vjerovao da je tako velik. Sreća je ta da ga nisu drobili. Čuvam ih za uspomenu




Sent from my iPhone using Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:06   #2317
Pozdrav, moram vaditi donje umnjake (za sad, mozda i sva 4). Izrasli su potpuno ali ih ocito nisam prao kako treba jer sva 4 imaju karijes (donji imaju dosta). Moja doktorica je pokusala popraviti donji desni i sada je na kraju vidjela da je ipak malo stisnut odozada uz celjust pa cemo ih vaditi da ne bi opet bilo problema kroz koju godinu.
Zanima me gdje da idem, Perkovceva ili Dubrava? Kakva su generalna iskustva?
filip989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 18:52   #2318
U srijedu sam imala alveotomiju umnjaka. Prvi dan je bio super bez bolova a jucer i danas me boli, medutim nije neizdrživo. Muci me to sto me trenutno vise boli donja petica, sestica i kutnjak odnosno najvise zubno meso i cini mi se da je tu meso malo nateknuto.. Zanima me je li to normalno i hoce li proci s vremenom? Pijem amoksicilin i brufen po potrebi (do sada sam ih dva popila u ova 3 dana)
dddddddddddd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:04   #2319
Quote:
dddddddddddd kaže: Pogledaj post
U srijedu sam imala alveotomiju umnjaka. Prvi dan je bio super bez bolova a jucer i danas me boli, medutim nije neizdrživo. Muci me to sto me trenutno vise boli donja petica, sestica i kutnjak odnosno najvise zubno meso i cini mi se da je tu meso malo nateknuto.. Zanima me je li to normalno i hoce li proci s vremenom? Pijem amoksicilin i brufen po potrebi (do sada sam ih dva popila u ova 3 dana)
Sve skupa mi se čini jako dobro, ne bi trebalo biti problema
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 13:40   #2320
Smile

Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Sve skupa mi se čini jako dobro, ne bi trebalo biti problema
Hvala na odgovoru
Evo danas sam izvadila konce, stomatolog je rekao da je sve u redu Medutim, meni se čini da je jedan dio konca ostao tamo gdje je usiveno pa ne znam bi li to moglo stvarati probleme?
dddddddddddd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.