Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 23:19   #13561
Pošto nema moderatora na ovoj temi ajmo se stvarno, fakat , zbilja dogovorit SVI ZAJEDNO ODJEBEMO TROLOVE. Samo moramo sastavit spisak ljudi kojima više ne odgovaramo. Kvalitetni postovi i dobre informacije se gube sa hrpom smeća od trolova. Ne mogu nać jedan kvalitetan post za temu bitcoina u zadnjih 100 postova. Not goodiez
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 17.12.2017., 23:48   #13562
Quote:
O_D_E_Z kaže: Pogledaj post


Slika govori tisucu rijeci

Bio sam napisao nesto o grafu al sam izbrisao (ne vjerujem sam sebi :-D) sta se tice "tumacenja" ... jer tumaciti se moze ovo sve skupa i ovako i onako !
što te to oduševljava na ovoj slici?
interpolirati stohastički proces bilo kojom krivuljom je glupo i nikad ne funkcionira.
ako bi krenuo od tako nečega, onda bi prvo smislio model za USD/BTC u uvjetima jednake proširenosti/prihvaćenosti valuta uz 2% inflacije i 1 QE u 20 godina. i to bi bila neka spora eksponencijala koja predstavlja mogući budući scenario a koja mora biti sadržana u trenutnoj funkciji koja opisuje trenutni rast i širenje. dakle nije logaritamska regresija sigurno.
a ovo što sam naveo opet je samo čaranje ali ajde barem smo krenuli od nečega logičnog.

iz grafa možeš vidjeti samo trend i uzorak ponašanja. ako će se ponoviti dosadašnje ponašanje za očekivati je rast reda veličine 500x što bi bilo negdje oko 75000$ i nakon toga pad od 75-85% dakle 15000$.
te brojke naravno nemaju nikakvu težinu - apsolutni iznosi ne znače ništa -
tako se naravno ne trguje, to je samo dosadašnji uzorak ponašanja (koji nešto govori ali ne previše).
srletina is offline  
Old 18.12.2017., 01:59   #13563
Prilika za arbitražu između Binance-a i bitfinexa. 400$ Arbitraža + dip == Win

Ispravak. Iz nekog razloga razlika je došla do 900+ dolara između mjenjačnica. Kupio na 17300 na binance-u sada prebacujem na bitfinex . +1k /BTC-u



edit: damn that was juicy
__________________
Napuši se kurca!

Zadnje uređivanje JesusReborn : 18.12.2017. at 03:15.
JesusReborn is offline  
Old 18.12.2017., 02:08   #13564
Panika.
frANZi50 is offline  
Old 18.12.2017., 03:06   #13565
Ako isplatim zaradu preko bitcoina na devizni račun sa coinbase,oporezuje li se to i prate li to, s obzirom da nije žiro?
PassionLaugh is offline  
Old 18.12.2017., 03:17   #13566
I da,student sam tako da imam pravo na 15000 neoporezivih,ali zanima me odnosi li se to i na ovu situaciju? Ili da jednostavno dignem preko banomata?
PassionLaugh is offline  
Old 18.12.2017., 04:33   #13567
Quote:
Mac18 kaže: Pogledaj post
Moze molim te link od bitcoin-hrvatska.com.
I sta je to LN?
Molim te nemoj to više radit. Taman sam napunio usta onim Nesquik sirupom kad sam došao do tvog posta. I evo sad imam kaj čistit.

Ovo je bio bolji post od svih onih zajedno u kojima se spominju nekakvi baloni.
Bizdo is offline  
Old 18.12.2017., 05:02   #13568
Moram malo drukati za BTC, presporo mi raste.

"I don't know how much gold there is in the ground, but I know how much bitcoin there is, and in two years there will be 300 million people in the world trying to get their hands on a few million bitcoin. This mind-boggling supply and demand imbalance is what is going to drive the price higher,"

https://www.cnbc.com/2017/12/17/bitc...00-400000.html
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 18.12.2017., 05:06   #13569
BTC uskoro na 22500 . Trolovi na aparatima
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 18.12.2017., 07:08   #13570
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Moram malo drukati za BTC, presporo mi raste.
U tvom potpisu je ovo:

Because of Bitcoin technology, the power to create money was granted to every human being on earth and taken away from kings, oligarchs, and governments.

Vjeruj mi da vecinu investitora u bitcoine ili u bilo sto drugo nije briga za to, nego da zarade lovu sebi. Tipa lokalna ekipa na Baliju nema sto jesti ali ja sam u 5-star hotel resortu i kupam se u sampanjcu i boli me kuki.
europe2seoul is offline  
Old 18.12.2017., 08:58   #13571
Quote:
Mac18 kaže: Pogledaj post
Moze molim te link od bitcoin-hrvatska.com.
I sta je to LN?
Ovo je najbolji post na cijeloj temi

Ljudi upirite prstom i smijte se
Samoprolaznik is offline  
Old 18.12.2017., 09:28   #13572
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Prilika za arbitražu između
Koliko ti je trajalo prebacivanje BTC? Nije li presporo za arbitražu?
Možda neke altove arbitrirati? Samo ne znam koliko traje prebacivanje svih tih altova. I koji su najbrži? Pokušao sam potražit neku statistiku o vremenu prijenosa altova sa burze na burzu, ali nema je, samo pojedinačna iskustva.
hevi is offline  
Old 18.12.2017., 09:33   #13573
Odeš na burzu na kojoj želiš "primiti" altcoin pod deposit tog alt-a i tamo negdje bi ti trebalo pisati nakon koliko konfirmacija burza daje pristup coinovima.
Naime, čak i kod brzih altova (sa blokovima koji idu npr. svaku minutu), burze odrede da je potrebno npr. 50 konfirmacija, i eto te opet n a50 minuta (ovo karikiram, ali shvačaš poantu). Tako da ustvari nije bitno koliko je "brz" coin, jer oni su svi jednako brzi, transakcije se vide u mreži nakon par sekundi, bitno je koliko burza koja prima coin zahtjeva konfirmacija. Kad to znaš, pogledaj prosječnu brzinu konfirmacija za taj coin. Iz osobnog iskustva, LTC nije loš za to i ja sam ga do sada koristio upravo za te stvari, jer je bio podržan na svim burzama koje sam koristio.
stjepan21 is online now  
Old 18.12.2017., 09:50   #13574
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Odeš na burzu na kojoj želiš "primiti" altcoin pod deposit tog alt-a i tamo negdje bi ti trebalo pisati nakon koliko konfirmacija burza daje pristup coinovima.
Naime, čak i kod brzih altova (sa blokovima koji idu npr. svaku minutu), burze odrede da je potrebno npr. 50 konfirmacija, i eto te opet n a50 minuta (ovo karikiram, ali shvačaš poantu). Tako da ustvari nije bitno koliko je "brz" coin, jer oni su svi jednako brzi, transakcije se vide u mreži nakon par sekundi, bitno je koliko burza koja prima coin zahtjeva konfirmacija. Kad to znaš, pogledaj prosječnu brzinu konfirmacija za taj coin. Iz osobnog iskustva, LTC nije loš za to i ja sam ga do sada koristio upravo za te stvari, jer je bio podržan na svim burzama koje sam koristio.
Znam za LTC, i ETH je bio dobar prije ove gluposti sa mačkama. O čemu ovisi koliko traže potvrda? I tko zapravo traži potvrde? Burze ili rudari?
hevi is offline  
Old 18.12.2017., 10:11   #13575
Thumbs up

Planiram kupiti bitcoin pa s njime drugu kriptovalutu.
1) Da li mozda da kupim etherium umjesto bitcoina jer manje skace i brze cu ga kupiti?
2) Da li da kupim bitcoin sa preko 100$ na domacoj bitcoin-mjenjacnici ili na coinbase?
Znam da domaca uzima 3,2% a coinbase 4% + 10$ daju gratis.
3) Koja je jednostavnija, sigurnija i brza?
Prije svega toga trebam exodus ili bitrex da bih to mogao prebaciti zar ne? (Koja je preporucena mobilna app?)
4) Moze koji savjet oko recimo Bitrexa, jel siguran na dugo vrijeme?

Molim samo ljude koji znaju sta pricaju bez pricanja u prazno, hvala unaprijed.
__________________
It's not what you are underneath it's what you do that defines you!
Komercijalist is offline  
Old 18.12.2017., 10:12   #13576
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Znam za LTC, i ETH je bio dobar prije ove gluposti sa mačkama. O čemu ovisi koliko traže potvrda? I tko zapravo traži potvrde? Burze ili rudari?
Potvrde traži onaj tko prima, u tvom slučaju burza.

Kao što sam objašnjavao i prije, SVI coinovi imaju INSTANTNE transakcije. Na onome tko prima je da odluči kada će prihvatiti transakciju kao "sigurnu". Tako ja npr. za količine manje od 0.1BTC primam tanksakciju ODMAH bez 1 confirmationa. Za ćeve zahtjevam barem jedan confirmation a nakon određene granice bih zahtjevao i više.

Tako i burze, za jedan te isti coin svaka može odlučiti koliko confirmationa zahtjevaju da bi prihvatile transakciju kao "izvršenu" tj. "vjerodostojnu" jer se sve vrti upravo oko toga.

Rudari s tim nemaju veze. Oni samo skupljaju transakcije u blokove i uzimaju nagradu za svoj rad.
stjepan21 is online now  
Old 18.12.2017., 10:16   #13577
Odgovoriti ću samo na ono na što stignem.

Quote:
Komercijalist kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti bitcoin pa s njime drugu kriptovalutu.

3) Koja je jednostavnija, sigurnija i brza?
Prije svega toga trebam exodus ili bitrex da bih to mogao prebaciti zar ne? (Koja je preporucena mobilna app?)
4) Moze koji savjet oko recimo Bitrexa, jel siguran na dugo vrijeme?
3) Jednostavnije od bitcoin-mjenjacnice mislim da neide bar što se građana RH tiće. Što se fee-ova tiće, u to se nebi htio mještati, to svatko mora istražiti za sebe.
4) Ja gore imam altove i nešto btc-a već godinama. Količina altova i BTC-a se mjenja tjekom vremena no do sada nisam imao nikakvih problema, što ne znaći da ih neće biti.....daleko od toga.
Ako kupiš količinu do koje ti je stalo, prebaci u svoj wallet. Ako je to količina do koje ti nije stalo, onda drži kod njih.
stjepan21 is online now  
Old 18.12.2017., 10:16   #13578
Ljudi što se događa sa registracijama na Bittrexu, Binance-u, Poloniexu? Pokušavam curu verificirati... na Polo kao ne štima kamera na kompu (pokušao s 3 različita kompa) kao da nije kamera dobre rezolucije, na Binance ona puzla za verifikaciju ne funkcionira a na Bittrexu pak stoji obavijest da ne zaprimaju nove klijente uopće jer da je navala...

Isto tako primjetio sam da su naknade za prebacivanje recimo s Ledgera na neku od burzi otišle u nebo, prije sam prebacivao za 2-3 dolara sad su feejevi na 12 dolara??
Rijeka1981 is offline  
Old 18.12.2017., 10:19   #13579
ocito ne pratis. zagusenje je veliko. fee za BTC je u nebesima. bitstamp ima navodno 100 000 novih usera na dan. bittrex jei skljucio stvaranje novih usera za vikend, al cini mi se da su sinoc opet otvorili. binance sam napravio acc i pokrenuo verifikaciju za vikend, meni je radio. polo mi radi normalno.
geronimo666 is offline  
Old 18.12.2017., 10:27   #13580
Istina, slabo pratim jer ne trejdam baš nešto, puštam nek se kiseli i odlučio sam maknuti BTC sa burzi na Ledger a šitkojne na Jaxx ako je to moguće... Znači fee za BTC u nebesima?
Mogu li se svi šitkojni pohraniti na app od Jaxxa u mobitel?
Rijeka1981 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.