Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2007., 11:54   #81
Quote:
petro3 kaže: Pogledaj post
jučer ih nisam zvao,rekoh da ne budem dosadan,al u pon hoću
poslani ovjereni ugovori u srijedu popodne,još nema ni traga ni glasa
jel na mail dobijem pass i pin?
malo sam dosadan,al šta ću kad sam nestrpljiv
Pošalješ im mail u kojem si suglasan da ti se pošalje pin e-mailom.
Ma samo nazovi odmah ujutro u ponedjeljak, i sve će ti reći. Jako su ljubazni i susretljivi (govorim o PG, da ne bude zabune).
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 11:59   #82
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Ma samo nazovi odmah ujutro u ponedjeljak, i sve će ti reći. Jako su ljubazni i susretljivi (govorim o PG, da ne bude zabune).
da da o pg je riječ
hvala plimpi
petro3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:28   #83
s PG sve riješeno vrlo brzo i efikasno
danas već trgovao nešto
petro3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 15:16   #84
moram rec da me PG kostala novac neki dan, i to dosta.. presporo presporo se updatea stanje.. nalozi jos kolko tolko, al da ti sjednu novci na racun treba i 5 minuta..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 18:02   #85
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
moram rec da me PG kostala novac neki dan, i to dosta.. presporo presporo se updatea stanje.. nalozi jos kolko tolko, al da ti sjednu novci na racun treba i 5 minuta..
ja sam od početka u PG i srećom nemam nikakvih većih problema s njima, ne znam možda je to loše ali evo ja se s njima nisam nikad čuo, samo razmjenio par mailova i to je to. Međutim vjerujem da je istina ovo što se tebi dogodilo jer su o tome pričali i na drugim forumima, baš o PG. Mislim, lova je u pitanju i tu nema zaje...
ali eto meni su zasad ok i ni ne razmišljam o prelasku negdje drugdje

eh btw kako su sa zse objavili da smanjuju provizije, pa u svezi i glede toga ima li kakvih info o tome da bi se koja brokerska kuća mogla zaletiti pa isto smanjiti svoje provizije?
algore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 21:28   #86
ma ne znam...
meni kao početniku sa ipak manjom lovom u igri za sad je ok(PG mislim)
kasnije ćemo vidjet
kad postane ozbiljnije
za sad se malo vježbam i učim lagano
petro3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 23:07   #87
Brokeri, trebate volontera?

Da li na ovom forumu postoji broker ili bilo koja ovlaštena osoba,koja bi me mogla usmjerit....
Zanima me dal postoji mogućnost volontiranja u bilo kojoj brokerskoj kući ili banci...spreman sam volontirat na neodređeno vrijeme samo da bi shvatio i naučio kakav je to posao brokera,jer me to zaista zanima i namjeravam se time baviti u budućnosti....trenutno studiram(na 3.god Ekonom.faksa_Financije) i htio bi se čim prije uputit u te vode....
Zahvaljujem unaprijed na savjetima....

P.S. Nemojte mi zamjerit ako sam nešto krivo napisao,ipak mi je ovo prvi post
Danchek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 23:35   #88
broker je trgovac kao i onaj na placu, pekari ili trgovačkom centru. Ti zatražiš kruh i on i ga proda uz proviziju. Što se tu ima za naučiti?
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 12:15   #89
Trazim alternativnog brokera

Dakle, sada radim preko 1.gen. Planiram otvoriti drugi account kod nekog drugog brokera.

Zanima me slijedece:
  • Telefonsko primanje naloga za prodaju
  • Elektronsko trgovanje
  • Brza reakcija
  • Provizija za trasakcije (elektronske) mala
  • Provizija za naloge preko telefona me ne uzbudjuje
Kakva su vasa iskustva i imate li prijedlog?

Trebao bih jos sad dodati da primam ponude na PM...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 14:01   #90
Kakvi su Abacus brokeri? www.abacus-brokeri.hr
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 16:58   #91
Quote:
DiAbLeRo kaže: Pogledaj post
Kakvi su Abacus brokeri? www.abacus-brokeri.hr
Koliko vidim imaju veće provizije od PG.
MK2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:25   #92
Quote:
MK2006 kaže: Pogledaj post
Koliko vidim imaju veće provizije od PG.
A gdje to vidiš?
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:37   #93
Quote:
DiAbLeRo kaže: Pogledaj post
A gdje to vidiš?
Ok, lako moguće da sam nešto zabucao, ali na njihovim stranicama pod usluge-brokerske usluge stoji da je brokerska provizija i kod prodaje i kod kupnje 1%.
MK2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 10:12   #94
Koju od ovih brokerskih kuća u Splitu preporučujete:

Fintrade d.o.o.
Hita vrijednosnice d.d.
Societe Generale-Splitska banka d.d.


Bilo bi poželjno da ima i online pristup računu.
nalet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 10:45   #95
HITA (najmanja provizija za online trgovanje 0,6%). Ja sam kod njih i dosad zadovoljan.
grafix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 11:17   #96
brokeri

ma oni uzimaju veliki novac i rade za velike face . Što češ ti uložiti par stotina kuna , pa njemu se to ne isplati
Veza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:47   #97
Quote:
Inovator2 kaže: Pogledaj post
Neznam zašto još nitko nije spomenuo Fimu:
http://www2.fima.com/?P=pro&L=h
Ajde, kad si očito osobno povezan s njima (ne vidim drugog razloga da ti ovo bude prvi i jedini post), daj nam barem reci kolika im je provizija i minimalna naknada budući da nigdje nisu stavili cjenik.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 19:30   #98
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ajde, kad si očito osobno povezan s njima (ne vidim drugog razloga da ti ovo bude prvi i jedini post), daj nam barem reci kolika im je provizija i minimalna naknada budući da nigdje nisu stavili cjenik.
Neznam zašto me odmah tako napadaš, kao da sam ti nešto nažao učinio. Ja sam samo napisao link Fime, jer i ona postoji u Hrvatskoj, pa nek se nađu sve brokerke kuće na jednom mjestu. Svatko će izabrati brokersku kuću prema svom nahođenju i što mu je najbitnije kod njih.
Osobno sam zadovoljan s Fimom, možda ne s provizijom ali s preglednošću, ažurnošću i stručnošću apsolutno da.

Što se tiče provizije kod internet prodaje ili kupnje dionica, ovako je:

Fima: 1% (minimalno 100 KN) + troškovi naloga 50 KN što je negdje sve zajedno u pravilu od 1,05% do 1,1% ovisno o iznosu kupljenih dionica.

Rast: 1% (minimalno 140KN) - nije mi poznato dali postoji neki dodatni trošak naloga ili neki drugi trošak kojeg nema u cjeniku

Prva generacija: 0,8% - nije mi poznato dali postoji neki dodatni trošak naloga ili neki drugi trošak kojeg nema u cjeniku

Abacus Brokeri: 0,7% (minimalno 50KN) - nije mi poznato dali postoji neki dodatni trošak naloga ili neki drugi trošak kojeg nema u cjeniku

Complete Line: 0,6% (minimalno 50KN) - nije mi poznato dali postoji neki dodatni trošak naloga ili neki drugi trošak kojeg nema u cjeniku


E sad posvuda vrijedi koliko para toliko muzike, vjerovatno to vrijedi i ovdje.

Ako pretpostavimo da u drugim brokerskim kućama nema nekih dodatnih troškova kao u Fimi (trošak naloga), provizija će izgledati ovako: kod kupnje dionica u vrijednosti 100000KN u Fimi ćete platiti proviziju 1050KN, u Rastu 1000KN, Prvoj generaciji 800KN, Abacus Brokerima 700KN i u Complete Line 600KN. Ako imate toliku lovu za kupnju dionica nije problem dati 50KN ili 250KN više provizije u Fimi nego li u drugim brokerskim kućama.

Kod kupnje i prodaje u vrijednosti od 10000 KN Vam je provizija Fime i Rasta skoro jednaka, u Fimi 150KN, a u Rastu 140KN. U Prvoj Generaciji 80KN, Abacus Brokerima 70KN, a u Complete Line 60KN.

Naravno onima kojima je provizija najbitnija onda će se odlučiti za brokerske kuće s manjom provizijom. Pa zato i postoji konkurencija.

Zadnje uređivanje Inovator2 : 26.08.2007. at 20:51.
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 08:34   #99
Kako nebi bilo bitno kolika je provizija.
1 % i 0,6 %.
Uz to Complete Line nema više minimalne naknade, barem koliko je to meni poznato.

Da ne govorim da postoje i veće provizije od 1 %...
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 16:30   #100
Evo baš danas zvao sve brokerske kuće po redu i koje sam informacije dobio napisao sam ispod. Fima je smanjila svoje provizije, tako da sada nemaju najveće provizije. Evo ovo su brokerke kuće poredane po veličini provizije od one s najvećom pa sve do one s najmanjom provizijom:

1. Rast: 1% (minimalno 140KN)
Prednosti:
- vrlo dobro i pregledno napravljena web stranica namijenjena za online kupnju i prodaju dionica
- za početak rada nije potreban ni potpis, ni ovjeravanje ugovora kod javnog bilježnika, već se je dovoljno samo registrirati na stranici, uplatiti polog općom uplatnicom ili internet bankarstvom i odmah istu minutu započeti s online kupnjom i prodajom dionica
- nalozi se mogu zadavati, popravljati i stornirati od 0 do 24 sata
Nedostaci:
- za početak rada potreban je polog 5000KN, ali preporučaju 10000KN
- visoka provizija i visoka minimalna provizija, ali vezana je za ostvaren promet, što je promet veći dobiva se popust pri proviziji

2. Fima: 0,9% (minimalno 90KN) - svi su troškovi obuhvaćeni tom provizijom i nema dodatnih troškova
Prednosti:
- jednostavna i brza registracija (sve online)
- nije potrebna ovjera ugovora kod javnog bilježnika, već ga je dovoljno samo potpisati i poslati poštom
- nije prevelika provizija pri kupnji i prodaji dionica, kao što je bila prije
- nalozi se mogu zadavati, popravljati i stornirati od 0 do 24 sata
- nije obavezna visina svote koja se mora položiti na račun, već samo toliko koliko klijent želi
Nedostaci:
- još uvijek postoje neke brokerske kuće s nižom provizijom od Fime

3. Prva Generacija: 0,8% (minimalno 50KN)
Prednosti:
- niža provizija
- nije obavezna visina svote koja se mora položiti na račun, već samo toliko koliko klijent želi
Nedostaci:
- nalozi se mogu zadavati samo od 10 do 16 sati (što je dosta veliki nedostatak jer tada većina nas nije kod kuće), a od 0 do 24 sata se mogu samo mijenjati
- potrebna je ovjera ugovora kod javnog bilježnika

4. Abacus Brokeri: 0,7% (minimalno 50KN)
Prednosti:
- niska provizija
- nije obavezna visina svote koja se mora položiti na račun, već samo toliko koliko klijent želi
- prikazivanje stanja na burzi sa samo 15 minuta kašnjenja od relanog vremena na burzi
- sredinom rujna će vjerovatno imati akciju najma mostich-a (3 mjeseca zabadava za nove korisnike)
Nedostaci:
- nalozi se mogu zadavati od 0 do 24 sata, ali se mogu mijenjati samo od 10 do 16 sati
- potrebna je ovjera ugovora kod javnog bilježnika

5. Complete Line: 0,6% (nije mi poznato da li postoji minimalna provizija-zaboravio pitati, iako na svojoj web stranici imaju napisano da je minimalna provizija 50KN)
Prednosti:
- niska provizija
- nije obavezna visina svote koja se mora položiti na račun, već samo toliko koliko klijent želi
- zahtjevi se mogu zadavati i mijenjati od 0 do 24 sata
Nedostaci:
- potrebna je ovjera ugovora kod javnog bilježnika
- web stranica s izvještajima iz burze se mijenja samo prema njihovoj procjeni i stanju na burzi (znači ne update se svakih nekoliko minuta već samo prema potrebi)

Zadnje uređivanje Inovator2 : 27.08.2007. at 18:17.
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.