Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 19:12   #21
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Pa eto, to mi je sasvim OK, uljudno Ne. Samo me nemoj ignorirati ili poceti vristati
samo budi pristojan i normalan i nitko nece vristati

alebi, sto se tice virtualnog svijeta, ako osobu ne poznam barem malo (preko RL ili virtualne konverzacije ili barem minimalnog razgovora), ne "prihvacam".

u RL ne mislim da su ludjaci ljudi koji pristojno i normalno pridju. stalkeri koji mi anonimno salju kartoline ili cvijece mogu biti problem (jer se bojis da moze biti netko stvarno opasan), ali netko tko mi normalno pridje na cesti ili u javnom prijevozu i kaze nesto lijepo i pristojno nije problem.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:15   #22
Od Georga Constanze bih ja na tvom mjestu uzela to da radim suprotno od onoga šta mislim da treba. Vidim ti sve tražiš neku logiku. Nema nikakve logike kao i općenito u ponašanju većine.

Zato ako baš hoćeš u taj svijet, onda počni slušati savjete koji ti se čine najglupljima. Recimo toplo hladno igrice. Normalna osoba kad to čuje, odlučuje radije gledati 14. put 1. sezonu Seinfelda. No, reala donosi to da se recimo trebaš dva, tri puta nasmiješiti toj ženi, onda dobaciš lijepa dama, lijep dan ili nešto tako. I par puta tako. Ona će okretati očima, možda će joj čak biti neugodna pomisao da te sretne. A onda nakon nekoliko puta poluignor. Pričaš na mobitel, klimneš glavom i brzo se okreneš na drugu stranu jer te samo taj razgovor zanima. Sljedeći dan će imati malo više šminke i parfem i na zapešću.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:17   #23
Da je tebi stvarno stalo do te male otišao bi danas do pekare i poklonio joj cvijet za osmi mart.

Ali puno lakše je kukat iz fotelje
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:20   #24
OK, da objasnim i ispricavam se pokretacu teme jer ovo nije tema o meni...
Ta cura ne radi u pekari, u biti nisam ni siguran gdje radi ni je li single/neudana itd, itd... Tu situaciju upotrebljavam samo kao primjer problema upoznavanja
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:24   #25
Odi na prosvjede za osmi mart.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:26   #26
perka, da meni das ovako komplicirano igru ja bih propala a jos lijepa dama
ja volim jednostavno i normalno npr ovako:

raptore, odi kupi slanac i reci dobar dan/dobar vecer i nakon sto platis reci s obzirom da se svaki dan srecemo, mislim da je pristojno da se upoznamo. ja sam velo. onda ce ona reci ja sam marica. i onda ti reci do vidjenja marice.
s vremenom mozete poceti razmjenjivati vise od dobar dan/dovidjenja i ako vam razgovori idu lako i normalno i ugodno, jednom kad budes dobre volje i opusten reci marice, rado bih da se nadjemo na kavi. imas li vremena sutra popodne? ili nesto tako.

nije ti sve to skupa bas tako jako komplicirano ni zastrasujuce

edit: sad vidim da cura ne radi u pekari. tako da nista od slanca.
ali generalni koncept i dalje stoji: samo normalnoi bez straha
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:26   #27
Quote:
alebi kaže: Pogledaj post
Ajde da ovdje pitam,pošto me zanima isključivo odgovori žena.

Koliko vam je turn off kad vam netko pošalje fb request,a imate 1-2 zajednička frenda i vidjeli ste se možda negdje u prolazu.

Jel vam to preglupo,ili ok način da se počne komunikacija.

Naravno,neka početna,kasnije ipak ide uživo

Turn off kao seksualno?
Ako je tako, ne znam zašto bi mi frend rikvest ljudi trebao biti ikako seksualan.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:30   #28
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Odi na prosvjede za osmi mart.



Bezveze trtariš i privatiziraš temu sa pričom koja ne spada tu
Lizzy D is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:31   #29
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Pa eto, to mi je sasvim OK, uljudno Ne. Samo me nemoj ignorirati ili poceti vristati
ne vidim zašto bi vrištala na ulet koji nije neki manijakalni, prostački i psihopatski nego neka opaska o kruhu, kiflicama , lijep dan danas... a drugi dan se već 'poznate iz viđenja', pa možeš/trebaš i pozdraviti...

pa treći-četvrti dan opet pozdraviš, vrijeme, bura, kiflice... pun mjesec, plima, oseka ... pa si onda niste više nepoznati i praćenje dio puta uz čavrljanje ne mora djelovati manijakalno, a može se osjetiti kako tko 'vibrira'. i eto, niste si više nepoznati...

Quote:
luca kaže: Pogledaj post
u RL ne mislim da su ludjaci ljudi koji pristojno i normalno pridju. stalkeri koji mi anonimno salju kartoline ili cvijece mogu biti problem (jer se bojis da moze biti netko stvarno opasan), ali netko tko mi normalno pridje na cesti ili u javnom prijevozu i kaze nesto lijepo i pristojno nije problem.
slažem se. u svakom slučaju meni su stalkeri također sumnjiviji i više brrrr , koliko god nekome to (anonimno ostavljanje cvijeća i kartolina) 'romantično' djelovalo.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:35   #30
Ja bih mislila da hoće da kartamo belu s tim vašim o vremenu i imenima .
Po meni su komplimenti . Prvo, da se zna o čemu se razgovara - o četvrtom za belu ili nečem zabavnijem. Drugo, neželjeni kompliment će napraviti da idem preko Mostara do Rijeke, samo da ne sretnem davatelja na Bosiljevu . Svi odmah sve znamo.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:46   #31
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
.
Po meni su komplimenti .
znaju biti malo izlizani/ljiigavi muški s tim komplimentima 'kakva lijepa dama' i sl.

realno, ovo s vremenom je također izlizano, ali nekako neutralnije.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:55   #32
ja nikad ne mislim da me rekrutiraju za belu
meni su komplimenti ok ako nisu blesasti, seksualno napasni/vulgarni, ali radije bih da mi netko pokaze zanimanje za mene kao osobu, jer valjda cinjenica da mi uletava znaci da sam mu dovoljno privlacna (ili da je dovoljno ocajan, ali ja biram vjerovati ovo prvo ) pa bih radije da taj dio odgodi za kad se malo bolje znamo. ovako uz dobar dan, nije mi to bas super.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:57   #33
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
znaju biti malo izlizani/ljiigavi muški s tim komplimentima 'kakva lijepa dama' i sl.

realno, ovo s vremenom je također izlizano, ali nekako neutralnije.
ne mora o vremenu, moze o dinosaurima
(Velo, nemoj odma, drzi se vremena za prvi put)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:06   #34
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
ne mora o vremenu, moze o dinosaurima
(Velo, nemoj odma, drzi se vremena za prvi put)
pa naravno, vrijeme sam uzela samo kao opće mjesto.
ok, možda ne treba započeti razgovor o masovnim ubojicama ili o jacku trbosjeku. ali o dinosaurusima može.

u stvari, jel malo glupo davati savjete u vezi toga?
možda je to - il' znaš il' ne znaš.


aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:15   #35
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ok, možda ne treba započeti razgovor o masovnim ubojicama ili o jacku trbosjeku. ali o dinosaurusima može.
dinosauri koji se njemu svidjaju jesu masovni ubojice
(zato i kazem da bolje vrijeme, bura/jugo, plima/oseka, serija/film itd).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:36   #36
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ne vidim zašto bi vrištala na ulet koji nije neki manijakalni, prostački i psihopatski nego neka opaska o kruhu, kiflicama , lijep dan danas... a drugi dan se već 'poznate iz viđenja', pa možeš/trebaš i pozdraviti...

pa treći-četvrti dan opet pozdraviš, vrijeme, bura, kiflice... pun mjesec, plima, oseka ... pa si onda niste više nepoznati i praćenje dio puta uz čavrljanje ne mora djelovati manijakalno, a može se osjetiti kako tko 'vibrira'. i eto, niste si više nepoznati...
aryna zna
i onda je sretneš negdje gdje joj možeš prići i to je to.
možda sam ja autistična, ali ne moraš joj čak ništa ni reći, dovoljno da joj se nasmiješiš kak uspostavite eye contact, pa se s vremenom počnete pozdravljati.

ne znam odakle ljudima toliko decidirani stavovi po ovakvim pitanjima, meni to više ovisi o kontekstu.
fb dodavanje random žena jer je dobra na slici je jadno. ako ste se već 'spazili' negdje, pa je dodaš jer nemaš druge prilike da joj priđeš, to je ok.
isto ne znam što je turn off i turn on u klikanju rekvesta, ali dobro.

što se 'uleta' i komplimenata po ulici tiče, to može biti beskrajno simpatično. ali ne sjećam se nijednog primjera u kojem su ljudi uopće izmijenili kontakte, uglavnom ostane na simpa anegdoti.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:39   #37
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
dinosauri koji se njemu svidjaju jesu masovni ubojice
čuj, sad mi on već postaje sumnjiv.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 21:39   #38
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
samo budi pristojan i normalan i nitko nece vristati

alebi, sto se tice virtualnog svijeta, ako osobu ne poznam barem malo (preko RL ili virtualne konverzacije ili barem minimalnog razgovora), ne "prihvacam".

u RL ne mislim da su ludjaci ljudi koji pristojno i normalno pridju. stalkeri koji mi anonimno salju kartoline ili cvijece mogu biti problem (jer se bojis da moze biti netko stvarno opasan), ali netko tko mi normalno pridje na cesti ili u javnom prijevozu i kaze nesto lijepo i pristojno nije problem.
Znači nije problem ako ti uleti fini stalker uživo koji je možda opasan? Ti buš mu dala priliku ali ne preko društvenih mreža???

Svašta! Koja je razlika?

Vjerojatno se srami ili ne zna priči kao ovaj pekarici, pa ti šalje poruke preko fejsa.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 08:24   #39
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Turn off kao seksualno?
Ako je tako, ne znam zašto bi mi frend rikvest ljudi trebao biti ikako seksualan.
Tojeto.

Tinder, ljudi, Tinder. Ma i forum, swarm, bilošto, samo ne fejs.

Fejs je za šeranje memeova, grintanje na trumpa, feminizam i mačke/pse/djecu.

Fejs je seksualan kao štap. Onaj bezvezni neki.

Interesenta se na fejs dodaje tek kad nešto tu već ima i kad ste voljni pobrisat fotke gdje vas bivši drži za grud/grlite se sa dvije lokalne droce sa bocom viskija u ruci kraj ferarija koji nije vaš ali možda netko pomisli da je.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:43   #40
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Znači nije problem ako ti uleti fini stalker uživo koji je možda opasan? Ti buš mu dala priliku ali ne preko društvenih mreža???

Svašta! Koja je razlika?

Vjerojatno se srami ili ne zna priči kao ovaj pekarici, pa ti šalje poruke preko fejsa.
stalker? od kud sad oni u prici?

ako mi pridje nepoznata osoba in vivo, onda prema rijecima ali jos vise prema nacinu, tonu itd mogu do neke mjere procijeniti da li je nasilan, pijan, agresivan, zastrasujuci itd. kad mi pridje nepoznata osoba in silico, onda imam samo rijeci (i profilnu sliku, koja je irelevantna), dakle ne mogu procijeniti nista.
drugo, moj virtualni svijet je mali i ne koristim ga kao opciju "stajanja na cesti, pa tko pridje". koristim doticne stvari minimalno i cilj mi je imati sto manje kontakata, tako da su to sve ljudi koje znam, vise ili manje, ali znamo se barem iz razgovora. kontakti mojih kontakata nisu automatski na mojoj listi, ako te ljude ne "poznam" na neki nacin.

kao sto alexa rece, forum je super jer mozes prvo s ljudima pricati i shvatiti sto imate/nemate zajednicko i nastaviti online ili offline razgovore/druzenja/jebanja sto vec... znam par ljudi koji su se ubracili ovdje
ali kad u inbox dobijem "ej sta ima" od nicka kojeg nikad nisam ni cula ni vidjela, a kamoli da smo negdje razgovarali smisleno, moja motivacija da odgovorim je nula.

zao mi je ako decki misle da mogu prilazit curama samo virtualno jer se srame obicne komunikacije sa zivim ljudima, i nije mi namjera ikome otezati uletavanje, tako da imajte na umu da sam ja stara i da nacin na koji koristim virtualnu komunikaciju nije nuzno isti kao ono kako koriste klinci ovih dana
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.