Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 22:14   #1
Ismijavaju me u školi

Pozdrav!
U posljednjih par tjedana imam jedan problem. U školi smišljaju neke nadimke koji nemaju veze s vezom i to mi jako smeta. Dan mi općenito dobro pocne, ali se pokvari kad me vecina njih pocne zezati za neki nadimak koji je jedan "panj" izmislio. Prije sam se osjećao ugodno u školi, a sad je već druga priča, sad idem u školu pod stresom, nervozan i bez volje. Nakon sto sam dosta ponizen idem doma iz škole i uvijek sam lose volje, malo ljut, pa tužan i onda u depresiji. Možda vam sad to zvuči smiješno, ali meni nije. To mi uništava samopouzdanje i najgore od svega je da kod kuće nemam volje za ništa, više mi se ni neda učiti kod kuće, nemam volje da pomažem kod kuće i što je baš najgore je to što više normalno ne mogu komunicirati sa roditeljima i danas sam se s mamom posvađao i to mi je jako slomilo srce jer se ne volim svađati. Žalosno je upravo to da sam do nedavno smatrao tu osobu prijateljem, no jako sam se razočarao.
Imate li možda neke savjete što da radim? Da odem do psihologa, da se zaletim na njega i slomim mu tu lajavu lampu (oprostite, inace nisam nasilan)?
Saiyan15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:15   #2
Quote:
Saiyan15 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
U posljednjih par tjedana imam jedan problem. U školi smišljaju neke nadimke koji nemaju veze s vezom i to mi jako smeta. Dan mi općenito dobro pocne, ali se pokvari kad me vecina njih pocne zezati za neki nadimak koji je jedan "panj" izmislio. Prije sam se osjećao ugodno u školi, a sad je već druga priča, sad idem u školu pod stresom, nervozan i bez volje. Nakon sto sam dosta ponizen idem doma iz škole i uvijek sam lose volje, malo ljut, pa tužan i onda u depresiji. Možda vam sad to zvuči smiješno, ali meni nije. To mi uništava samopouzdanje i najgore od svega je da kod kuće nemam volje za ništa, više mi se ni neda učiti kod kuće, nemam volje da pomažem kod kuće i što je baš najgore je to što više normalno ne mogu komunicirati sa roditeljima i danas sam se s mamom posvađao i to mi je jako slomilo srce jer se ne volim svađati. Žalosno je upravo to da sam do nedavno smatrao tu osobu prijateljem, no jako sam se razočarao.
Imate li možda neke savjete što da radim? Da odem do psihologa, da se zaletim na njega i slomim mu tu lajavu lampu (oprostite, inace nisam nasilan)?
[edit] Ako nisam stavio temu u dobar podforum, neka je admin slobodno premjesti.

Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk
Saiyan15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:20   #3
Aha,imaju li ti nadimci kakve veze sa nacionalošću?Jer imam dosta iskustva sa tim....
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:27   #4
tko te sve ismijava? i sto ti se tocno govori? to su ti donedavno bili prijatelji? sto se dogodilo u medjuvremenu? i koliko ti je godina, koji ste razred?

ima lijeka za te stvari, nemoj se toliko zatvarati. posebno ne pred roditeljima. oni bi ti isto mogli dati korisne savjete.
malo koji ucenik ne dodje na red za zezanje od strane drugih, no sve je stvar kako ces se postaviti prema situacija. a to onda odredjuje i hoce li se to nastaviti ili ne.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:34   #5
Quote:
Saiyan15 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
U posljednjih par tjedana imam jedan problem. U školi smišljaju neke nadimke koji nemaju veze s vezom i to mi jako smeta. Dan mi općenito dobro pocne, ali se pokvari kad me vecina njih pocne zezati za neki nadimak koji je jedan "panj" izmislio. Prije sam se osjećao ugodno u školi, a sad je već druga priča, sad idem u školu pod stresom, nervozan i bez volje. Nakon sto sam dosta ponizen idem doma iz škole i uvijek sam lose volje, malo ljut, pa tužan i onda u depresiji. Možda vam sad to zvuči smiješno, ali meni nije. To mi uništava samopouzdanje i najgore od svega je da kod kuće nemam volje za ništa, više mi se ni neda učiti kod kuće, nemam volje da pomažem kod kuće i što je baš najgore je to što više normalno ne mogu komunicirati sa roditeljima i danas sam se s mamom posvađao i to mi je jako slomilo srce jer se ne volim svađati. Žalosno je upravo to da sam do nedavno smatrao tu osobu prijateljem, no jako sam se razočarao.
Imate li možda neke savjete što da radim? Da odem do psihologa, da se zaletim na njega i slomim mu tu lajavu lampu (oprostite, inace nisam nasilan)?
To ti je kod nekih jacanje ega, odnosno vlastitog ponosa, tad se osjecaju jaki i nadmocni, pa onda slabije karike, ili one koji su vise povuceni koriste za sprdnju.
Moras ih ignorirati i dati im doznanja da to tebi nije uopce vazno sta te tako nazivaju, reci im daj se malo pogledaj ili pogledajte na sta licite, pa nek se malo umisle ti frajercici, sta se tice bitke, to nista ne rjesava, moras ih verbalno nadmudrit i pokazat da si jaci mentalno od njih, nesmijes pasti na te njihove rijeci, jer ti i sam znas da nisi to cime te oslovljavaju, ignoriraj ih
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:35   #6
Moja ti je preporuka iako znam da je to jako teško u tim godinama da kažeš tome ko ti je dao takav nadimak da te to jako smeta i da si nesretan kada te tako zove. Ako ne upali onda reci roditeljima. Ako ni to ne upali onda je tek vrijeme za dobri stari obračun u podne na školskom igralištu!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:43   #7
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Moja ti je preporuka iako znam da je to jako teško u tim godinama da kažeš tome ko ti je dao takav nadimak da te to jako smeta i da si nesretan kada te tako zove.
Nece mu to pomoci, vec jos vise odmoci, on ce ih kao molit da mu to ne govore, a ovi ce to iskoritit kao jos jednu njegovu slabost i onda ce ga jos vise zezat, sjecam se takvih primjera jos iz skolskih dana, uvijek nekog sprdaju a sad koliko je taj mentalno jak ovisi kako ce to podnijeti
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:45   #8
Napadni ih
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:47   #9
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Nece mu to pomoci, vec jos vise odmoci, on ce ih kao molit da mu to ne govore, a ovi ce to iskoritit kao jos jednu njegovu slabost i onda ce ga jos vise zezat, sjecam se takvih primjera jos iz skolskih dana, uvijek nekog sprdaju a sad koliko je taj mentalno jak ovisi kako ce to podnijeti
Da u pravu si. Ipak je vjerovatno premlad za takav pristup problemu. U svakom slučaju jako tužna situacija. Sečam se i ja kako je ekipa znala biti grozna,a vele da je danas još puno gore. No ako im se suprostavi na tvoj način onda mora bojim se doč do obračuna u podne na školskom igralištu. A ne znam kako to danas izgleda kod djece. Strah me i pomislit. Možda odmah kod profesora ili školskog psihologa?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:54   #10
Quote:
Saiyan15 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
U posljednjih par tjedana imam jedan problem. U školi smišljaju neke nadimke koji nemaju veze s vezom i to mi jako smeta. Dan mi općenito dobro pocne, ali se pokvari kad me vecina njih pocne zezati za neki nadimak koji je jedan "panj" izmislio. Prije sam se osjećao ugodno u školi, a sad je već druga priča, sad idem u školu pod stresom, nervozan i bez volje. Nakon sto sam dosta ponizen idem doma iz škole i uvijek sam lose volje, malo ljut, pa tužan i onda u depresiji. Možda vam sad to zvuči smiješno, ali meni nije. To mi uništava samopouzdanje i najgore od svega je da kod kuće nemam volje za ništa, više mi se ni neda učiti kod kuće, nemam volje da pomažem kod kuće i što je baš najgore je to što više normalno ne mogu komunicirati sa roditeljima i danas sam se s mamom posvađao i to mi je jako slomilo srce jer se ne volim svađati. Žalosno je upravo to da sam do nedavno smatrao tu osobu prijateljem, no jako sam se razočarao.
Imate li možda neke savjete što da radim? Da odem do psihologa, da se zaletim na njega i slomim mu tu lajavu lampu (oprostite, inace nisam nasilan)?
Žao mi je što ti se to događa, ali moraš im stati na kraj, a to nije niti ignoriranje niti ljubazno izražavanje tvojih osjećaja povrijeđenosti. Smisli i ti neki opaki nadimak tom klincu koji te zajebava i kreni ga tako zvati.
Obavezno pričaj s roditeljima.
Ti krelci nanjuše kad je netko mekan, dobročudan, plah i onda udare po njemu. Naprosto im moraš pokazati zube što ne znači da budeš agresivan, to ne, ali nemoj se dati zafrkavati. Uključi samopoštovanje na najvišu moguću razinu i uključi instinkte. Pričaj s roditeljima, pričaj s mamom. Otvori se. Nije to smak svjeta.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:57   #11
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Moja ti je preporuka iako znam da je to jako teško u tim godinama da kažeš tome ko ti je dao takav nadimak da te to jako smeta i da si nesretan kada te tako zove. Ako ne upali onda reci roditeljima. Ako ni to ne upali onda je tek vrijeme za dobri stari obračun u podne na školskom igralištu!
Ovo nikako! Baš su ti klinci na razini da uvaže njegove osjećaje, moš si mislit.
S njima treba na njihov način. Ja bi mu preporučila da tog nadimkoklepca prouči, nađe mu slabu točku i na osnovu toga smisli nadimak i da ga ladno tako zove. Ej, klempouhi, kak si, šta ima?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:03   #12
Slušajte...Bolje mu je da im govori da mu to prekinu govorit,da nije lipo.
Tako sam ja jednom liku misec dana govorio i onda on meni na satu kaže "Pička ti materina"(Ili nešto u tom smislu) i ja njega nabubetam.Ali,to je specijalno jel tada nije bio niko na njegovoj strani tko mu je mogao pomoći.Nisam dobio nikakav ukor,samo vljadanje smanjenjo .Tog lika kasnije nisam čuo.
Osim komenentiranja sa strane i ponižavanje.Jer razlog zbog kojeg su se oni meni rugali nema veze sa menom....
Ako ih je više,naleti na njih u grupi.Ako si teke jači i spretniji naklepat ćes dvojicu-trojicu dok se drugi snađu,ako si slabiji(ili je njih više) naklepat čes barem jednog...Oni ne očekuju da ćes ih ti napast,to iskoristi.ALI!Ima mogućnost da će kada napadneš jednog svi na tebe.U tom slučaju čuvaj glavu,sigurno će vas neko razdovojit.
Ili....će se drugi pobić(sumnjam) ili će stopirat i samo gledat.

Ako se bojis,dočekaj jednog izvan škole i naklepaj ga sa šipkom/komadom drveta/palicom/šakama I DERI(DOK JE NA PODU,DA SE NEBI SITUACIJA PROMIJENILA) SE "MENI ĆES SRAT PIČKA TI MATERINA".SAMO PO NOGAMA,NE PO GLAVI!
UPOZARAVAJ IH BAREM TJEDAN DANA DA SVI ČUJU PRIJE FIZIČKOG NAPADA!
U slučaju da nisi za tuče,sarkazmom/forama ih sjebi.

Bori se za sebe i zapamti da će te to samo ojačati.
Sada me samo zanima više stvari:
a)Kako si građen?(Visina,kilaža,širina ramena)
b)Kako stojiš sa kondicijom?
c)Koliko je tipova koji te ismijavaju?

SRETNO!
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:08   #13
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
No ako im se suprostavi na tvoj način onda mora bojim se doč do obračuna u podne na školskom igralištu.
Sjecam da su jednog veceg i jaceg fizicki decka zezali u mom razredu dok nije jednog koji ga je zezao digao u zrak i prilijepio uz zid, prakticki nije bilo nasilja nit bitke al od tad su ga svi postovali i nisu mu nikad vise nijednu pogrdnu rijec ili neki nadimak izrekli.
Medjutim kad je kontra situacija, neki veci zeza malog, onda taj zna da je inferioran i da ovome nemoze nista posto je fizicki jaci i onda takvi puno vise trpe ako su previse osjetljivi i pogadja ih to zadirkivanje, ima puno takvih slucajeva i tad ti koji su sprdnja drugima gube samopouzdanje i treba im puno vremena i kad zavrse skolu i maknu se od tih provokatora da dobe natrag na samopouzdanju, a neki se potpuno ne oporave nikad, tako ce to uvijek biti, uvijek ce se naci neka grupica koja ce najmirnijeg i najosjetljivijeg zadirkivat, definitivno nije lose cak zatrazit pomoc psihologa ako sami neznaju kako da si pomognu
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:11   #14
Nadji necijeg starijeg brata/rodjaka/susjeda koji je grmalj, ubjedi ga da malo zastrasi tog sto je zapoceo problem sa nadimkom (samo zastrasi, nikakav fizicki napad)
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:12   #15
Na žalost,jedini način je fizički obračun. Fizičke batine bole manje od psihičkih. Najgore je to što sa tom ekipom moraš dijeliti razred godinama. Škole liče na ludnicu (osim gimnazija možda) a ne na učenje. Meni je bio problem taj u tom razdoblju što me starci nisu razumjeli pa nisam imao svoj čopor. Ja sam trpio dugo jednoga onda sam ga napao pred njegovim čoporom (15,skupilo se odma max 30 ljudi) koji me pokušao sve više demoralizirati sa svih strana. Kada sam pozvao toga da idemo na samo,nije išao. Napadni ga na samo prvom prilikom.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:24   #16
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
tko te sve ismijava? i sto ti se tocno govori? to su ti donedavno bili prijatelji? sto se dogodilo u medjuvremenu? i koliko ti je godina, koji ste razred?

ima lijeka za te stvari, nemoj se toliko zatvarati. posebno ne pred roditeljima. oni bi ti isto mogli dati korisne savjete.
malo koji ucenik ne dodje na red za zezanje od strane drugih, no sve je stvar kako ces se postaviti prema situacija. a to onda odredjuje i hoce li se to nastaviti ili ne.
Malo me sram posto nisam vise osnovna.. Trenutno imam 15 godina i u osnovnoj skoli je bio stalno jedan tip koji je bez veze smisljao nadimke i govorio drugima okolo. I sad na moju nesrecu tocno taj tip ide u istu srednju, u isti razred kao i ja, mislio sam da ce prestat ali sada je opet poceo i sad drugim ljudima prodaje lazi o meni.

Do nedavno smo svi bili prijatelji no sad prije 2 tjedna se opet nesto urotio protiv mene i gotovo cijelom razredu je rekao da me zovu tako i tako. Sad svaki put pod odmorom viče "Ee vidi ovoga (nadimak)" ili kad me prifesirica prozove iz pozadine se deru tim nadimkom
Saiyan15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:29   #17
Quote:
Saiyan15 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
U posljednjih par tjedana imam jedan problem. U školi smišljaju neke nadimke koji nemaju veze s vezom i to mi jako smeta. Dan mi općenito dobro pocne, ali se pokvari kad me vecina njih pocne zezati za neki nadimak koji je jedan "panj" izmislio. Prije sam se osjećao ugodno u školi, a sad je već druga priča, sad idem u školu pod stresom, nervozan i bez volje. Nakon sto sam dosta ponizen idem doma iz škole i uvijek sam lose volje, malo ljut, pa tužan i onda u depresiji. Možda vam sad to zvuči smiješno, ali meni nije. To mi uništava samopouzdanje i najgore od svega je da kod kuće nemam volje za ništa, više mi se ni neda učiti kod kuće, nemam volje da pomažem kod kuće i što je baš najgore je to što više normalno ne mogu komunicirati sa roditeljima i danas sam se s mamom posvađao i to mi je jako slomilo srce jer se ne volim svađati. Žalosno je upravo to da sam do nedavno smatrao tu osobu prijateljem, no jako sam se razočarao.
Imate li možda neke savjete što da radim? Da odem do psihologa, da se zaletim na njega i slomim mu tu lajavu lampu (oprostite, inace nisam nasilan)?
Smisli za njega neki bolestan nadimak i prestati će.

Ja bi ti pomogla ali nisi napisao točno o kakvom nadimku je riječ.

Nemoj se fizički obračunavati, samopouzdano ga riječima ponizi.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:31   #18
Quote:
Jelly02 kaže: Pogledaj post
Slušajte...Bolje mu je da im govori da mu to prekinu govorit,da nije lipo.
Tako sam ja jednom liku misec dana govorio i onda on meni na satu kaže "Pička ti materina"(Ili nešto u tom smislu) i ja njega nabubetam.Ali,to je specijalno jel tada nije bio niko na njegovoj strani tko mu je mogao pomoći.Nisam dobio nikakav ukor,samo vljadanje smanjenjo .Tog lika kasnije nisam čuo.
Osim komenentiranja sa strane i ponižavanje.Jer razlog zbog kojeg su se oni meni rugali nema veze sa menom....
Ako ih je više,naleti na njih u grupi.Ako si teke jači i spretniji naklepat ćes dvojicu-trojicu dok se drugi snađu,ako si slabiji(ili je njih više) naklepat čes barem jednog...Oni ne očekuju da ćes ih ti napast,to iskoristi.ALI!Ima mogućnost da će kada napadneš jednog svi na tebe.U tom slučaju čuvaj glavu,sigurno će vas neko razdovojit.
Ili....će se drugi pobić(sumnjam) ili će stopirat i samo gledat.

Ako se bojis,dočekaj jednog izvan škole i naklepaj ga sa šipkom/komadom drveta/palicom/šakama I DERI(DOK JE NA PODU,DA SE NEBI SITUACIJA PROMIJENILA) SE "MENI ĆES SRAT PIČKA TI MATERINA".SAMO PO NOGAMA,NE PO GLAVI!
UPOZARAVAJ IH BAREM TJEDAN DANA DA SVI ČUJU PRIJE FIZIČKOG NAPADA!
U slučaju da nisi za tuče,sarkazmom/forama ih sjebi.

Bori se za sebe i zapamti da će te to samo ojačati.
Sada me samo zanima više stvari:
a)Kako si građen?(Visina,kilaža,širina ramena)
b)Kako stojiš sa kondicijom?
c)Koliko je tipova koji te ismijavaju?

SRETNO!
a) 174, 62kg, nemam baš široka ramena pošto sam po građi tijela ectomorph
b) Trenutno i ne bas najvise, ali prije sam trenirao tajlandski boks pa ono..
c) Petorica. Dva manja od mene, dva moje visine i tezine i jedan veci i deblji

Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk
Saiyan15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:38   #19
I kad budeš smislio taj nadimak, samopouzdano mu ga reci, ali NE kao odgovor na njegovo ruganje, rugaj se ti s njim bez da ti bilo šta kaže.
Stoposto će prestati, vjerojatno ne odmah ali ubrzo.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:38   #20
Quote:
Saiyan15 kaže: Pogledaj post
a) 174, 62kg, nemam baš široka ramena pošto sam po građi tijela ectomorph
b) Trenutno i ne bas najvise, ali prije sam trenirao tajlandski boks pa ono..
c) Petorica. Dva manja od mene, dva moje visine i tezine i jedan veci i deblji

Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk
Hmmm....Razbi ih!Napadni jednog kojeg možeš prebiti koji nije najveća pičketina koja bi odma pobigla.Napadni njega!Dok ti govore taj ružan nadimak...Druga dvojica koji su slabiji od tebe će odma pobić,a za njima će vjv ostatak njih.
Inače,jeli to nadimak koji ima veze sa stvarima za koje nisi kriv?(Vjera,prezime,izgled?)
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.