Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 08:11   #1
VW–Dieselgate-promjena softwarea–iskustva

ima li tko iskustva poslije nadogradnje softwarea ?
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:23   #2
Meni je napravljena "servisna akcija" prije mjesec dana, za koju sam skoro siguran da je promjena softwarea, 2.0 TDI, 2013.

Auto ide bolje nego prije.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:40   #3
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Meni je napravljena "servisna akcija" prije mjesec dana, za koju sam skoro siguran da je promjena softwarea, 2.0 TDI, 2013.

Auto ide bolje nego prije.
Bolje nego prije? Na osnovu čega si to zaključio?
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:58   #4
Može ići samo lošije...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:28   #5
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Može ići samo lošije...
Baš to!
Svaka eco mjera će učiniti čistu komu od dizel performansi.
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:46   #6
S tom modifikacijom motoru su smanjili usisavanje svježeg zraka, a povećali usisavanje ispušnih plinova. Od toga auto može samo davati slabije performanse i emitirati manje NOX spojeva što je u konačnici i cilj te modifikacije - smanjenje dušičnih oksida.

Ne bih se čudio da u servisima ljudima pune glavu, nešto u stilu: "Gospodine, ništa ne brinite, ovaj zahvat je za vas potpuno besplatan, a automobil će vam nakon toga ići još bolje i trošiti će još manje goriva!"
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:49   #7
Tko je jednom blindirao EGR ili ga softtverski uklonio zna otprilike kaj bu izgubio po ovome kaj si rekao.
Čista koma.
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:55   #8
A da ne spominjemo probleme na duže staze nakon tog zahvata. Više ispušnih plinova nazad u motor - više čađe i svih ostalih sranja koja se talože, više sranja u ulju..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:43   #9
Super, ajde me uvjerite da mi auto ide lošije nego prije, preko tipkovnice, jer eto vi znate bolje od mene koji vozim taj auto svaki božiji dan već 4 godine i znam ga u detalje jer mi je ekstenzija tijela.

Na temelju čega znam da ide bolje? Na temelju toga da poznam svoj auto i da sam bar 2h dnevno u njemu svaki dan.

Niti mi je netko u servisu rekao da je riječ o software izmjeni, niti je itko išta rekao u servisu, niti sam išta očekivao. Samo su rekli, ova stavka je servisna akcija pri elaboraciji računa. Kako je auto službeni, zabolilo me što je u "servisnoj akciji".

Vozim auto nakon servisa već skoro 2 mjeseca, auto ide bolje. Tek nakon par tjedana povezao u glavi da su "servisnom akcijom" vjerojatno radili izmjenu softwarea.

Ne vjerujete? Zaboli me. Uživajte dalje metiljajući u naslonjaču.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:07   #10
Prije sam imao G6 1.6 TDI na kojem je napravljena servisna akcija, i stvarno odaziv na gas je bio bolji... I potrošnja malo veća
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:13   #11
Kod mene je odrađena servisna mjera početkom godine, taman mi došla obavijest prije redovnog servisa pa sam riješio sve odmah. G6 1.6 TDI 77kW u pitanju. Nije da sam primjetio da auto ide išta lošije, niti išta bolje, potrošnja ostala ista ili nešto sitno veća možda. I prije i sad radim s tankom 1000+-50km.

btw. čovjek gore kojemu odrađena "servisna akcija". Ako su ti radili upgrade softwarea morali su te prije svega pitati, a nakon toga dobiješ papire da je to odrađeno. + Dobiješ bon od 400kn koji možeš iskoristiti na bilo koju VW opremu ili originalni dio. A ako su oni tebi odradili upgrade a nisu te pitali niti si dobio papire, onda imaš problem.
0ptImus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:52   #12
Quote:
0ptImus kaže: Pogledaj post
btw. čovjek gore kojemu odrađena "servisna akcija". Ako su ti radili upgrade softwarea morali su te prije svega pitati, a nakon toga dobiješ papire da je to odrađeno. + Dobiješ bon od 400kn koji možeš iskoristiti na bilo koju VW opremu ili originalni dio. A ako su oni tebi odradili upgrade a nisu te pitali niti si dobio papire, onda imaš problem.
Auto je službeni. Imamo uz službu koja handla aute, i firmu koja se brine o održavanju.
Mene se kao "nevlasnika" nema što niti obavijestiti niti pitati, a kamoli davati nekakve bonove, koje bi ionako odbio jer nije ni etično ni moralno kad je već firma tako dobra da mi da službeni auto.

Servis je Dojkić, kod njih sam preuzimao i vozim VW na servis već 9 godina, i uvijek je bilo sve u redu. Vjerujem da su bon ili rabat prebili sa računovodstvom.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:25   #13
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Auto je službeni. Imamo uz službu koja handla aute, i firmu koja se brine o održavanju.
Mene se kao "nevlasnika" nema što niti obavijestiti niti pitati, a kamoli davati nekakve bonove, koje bi ionako odbio jer nije ni etično ni moralno kad je već firma tako dobra da mi da službeni auto.

Servis je Dojkić, kod njih sam preuzimao i vozim VW na servis već 9 godina, i uvijek je bilo sve u redu. Vjerujem da su bon ili rabat prebili sa računovodstvom.
A moralno i etično je da se ne brineš o autu koji si dobio od firme da bar znaš kaj se radilo na njemu?

Ajd se ne razbacuj s izrazima koji te jako brzo ujedu za guzicu
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 17:35   #14
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
A moralno i etično je da se ne brineš o autu koji si dobio od firme da bar znaš kaj se radilo na njemu?

Ajd se ne razbacuj s izrazima koji te jako brzo ujedu za guzicu
A kako ti znaš kako se ja ne brinem o autu?

Na temelju toga da ne preispitujem što je ovlašteni servis radio, u kojem servisiram auto već 9g, sa punim povjerenjem?

Vidim da se češeš gdje te svrbi, valjda ti ili nisu dali službeni auto, a eto, fiškal ga je zaslužio, ili opravdavaš vlastito unovčavanje bona, jer eto, kao hrvat i domoljub imaš pravo na sve, a i više.

I kakve to uopće ima veze sa svime ovime. Pitanje je bilo tako jednostavno, i upereno ljudima sa iskustvom, te sam svoje kratko i podijelio. Odmah se javila horda armchair inžinjera sa tvrdnjama da eto, to nije tako, te da eto, sigurno sam u krivu jer eto, to nije tako, jer eto, to ne može biti tako.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:01   #15
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
A kako ti znaš kako se ja ne brinem o autu?

Na temelju toga da ne preispitujem što je ovlašteni servis radio, u kojem servisiram auto već 9g, sa punim povjerenjem?

Vidim da se češeš gdje te svrbi, valjda ti ili nisu dali službeni auto, a eto, fiškal ga je zaslužio, ili opravdavaš vlastito unovčavanje bona, jer eto, kao hrvat i domoljub imaš pravo na sve, a i više.

I kakve to uopće ima veze sa svime ovime. Pitanje je bilo tako jednostavno, i upereno ljudima sa iskustvom, te sam svoje kratko i podijelio. Odmah se javila horda armchair inžinjera sa tvrdnjama da eto, to nije tako, te da eto, sigurno sam u krivu jer eto, to nije tako, jer eto, to ne može biti tako.
Koji je tvoj problem? Jesi ti sam napisao da nemaš pojma kaj su ti s autom radili? Ili sam ja to napisao?

Jesi onda kasnije počeo srati o moralnosti i pažnju službenog auta? A istovremeno si napisao da ne znaš kaj se na autu radilo?

Jesam ti na osnovu toga rekao da ta tvoja etika u jednom postu jako dobro zvuči, a već u drugom si nemaran i aljkav?

I kaj je tvoj odgovor? Pišeš o nekim bodovima, ovome i onome, a pojma nemaš kaj pišeš.

Ja sam ti napisao odgovor na osnovu tvoja dva posta. Ova tvoja daljnja naklapanja upravo potvrđuju moju stav o tvom pozivanju na moral
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:48   #16
Joj joj.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:09   #17
Bio kolega s pasatom karavanom. Najveća promjena je što mu se čini da češće radi regeneraciju DPF-a i sad se kod svake regeneracije pali lampica a ne kao prije samo ako je zapunjan pa mora na regeneraciju. Tako nešto. Osim toga nije ništa drugo primjetio.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:32   #18
Ma ovdje za nas balkance nisu trebali nista mjenjati. Ovi nasi po servisima mogu samo nesto sjebati. A hrvati se ionako obozavaju trovati cigaretama vise od prosjeka pa ovo malo svetog dima vwa nije strasno.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:50   #19
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Auto je službeni. Imamo uz službu koja handla aute, i firmu koja se brine o održavanju.
Mene se kao "nevlasnika" nema što niti obavijestiti niti pitati, a kamoli davati nekakve bonove, koje bi ionako odbio jer nije ni etično ni moralno kad je već firma tako dobra da mi da službeni auto.

Servis je Dojkić, kod njih sam preuzimao i vozim VW na servis već 9 godina, i uvijek je bilo sve u redu. Vjerujem da su bon ili rabat prebili sa računovodstvom.
Gle, nisi gore ni napisao da je auto službeni ni da imate dogovore s firmama oko održavanja pa je zvučalo ko da su oni to odradili na svoju ruku. Zato i ta moja opaska oko toga da ne smiju to odraditi. U ovom slučaju onda to riješeno s službom/firmom i kompenzacija koju taj bon predstavlja također.
Ne treba se ljutiti, nije bilo zlonamjerno, samo info za ostale vlasnike koji još nisu dobili poziv/odradili update.
0ptImus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:17   #20
servis odradi svoje....dobijes 400kn...

onda kod pravih tjuning majstora na vracanje mape,egr off,dpf off i teraj dalje...

jos neko vrijeme dok ne uvedu na tehnickom ocitavanje preko OBD steckera....



a ovo o poboljsanju ili pogorsanju je 50-50.....
ja mislim da je vise placebo efekt...

istina neki motori imaju problema s tim...pa auto mora nazad u servis


ps---evo sad procitah na jednom forumu da su jednoj picajzli samo rekli da su odradili servis,dali mu 400kn i on nakon par dana prica okolo kako auto bolje ide...bolji odaziv na gas...haha
kazu morali su tako jer bi se takav sto puta vracao u servis....
eto svega ima---ovlasteni servis naravno
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.