Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 21:47   #6841
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
e pa taj sam i zapikirala zato i pitam profesorku da vidim jel to mozda isto?
jesi zadovoljna sa svime?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Meni je krevetic super, jedan dio je bijeli a ovo sto je kao boja drva, je isto jako svijetlo. Mi smo ga prije kupnje isli pogledati u bubamaru, stranica se ne spusta, ali ima 3 razine za podesavanje podnice i ono kaj mi je bilo bitno je to da nije klimav. Madrac je pjenasti, taman tvrdoce, nekih 8cm, za bebu sasvim ok.
Ja se mislim ionak dizati iz kreveta da uzmem bebu po noci jer ne znam kak bi to izvela u lezecem polozaju a i ostavit cemo razmak između kindica i naseg kreveta da se mogu normalno dici iz kreveta. Posteljina je isto sasvim solidna, jedino kaj mi sad ima jos ljepsih uzoraka nego kad smo mi uzimali....u svakom slucaju, ja sam zadovoljna.
vienne is offline  
Old 11.11.2017., 22:15   #6842
Za curku imamo krevetić iz Adaxa 140x70, ogroman je i služiti će još godinama.

Za drugu bebu smo kupili Stuvu iz Ikee 120x60.

Prije curke sam rekla da nema šanse da beba ikad spava s nama, onda kak se rodila nije nam se dalo dizati jer sam dojila na zahtjev pa je spavala s nama tipa prvih šest mjeseci. Možda i duže. Kak je prestala cicati tijekom noći, počela je spavati u svom krevetiću i od godine dana spava bez problema sama.

Tako da to spavanje u istom krevetu ne mora značiti da će dijete biti s vama do škole. Svaka beba je različita i ima drugačije potrebe. A iako je bila s nama nikad se nije sama prištekala, nego ko i po danu sam je ja. Samo se nisam trebala dizati po nju.

Iskreno, koliko je slatko dok je spavala s nama, toliko mi je i super što više nije i što imamo svoj mir. Svi. A opet, te prve mjesece je bilo puno lakše da je s nama. No, ponavljam, svaka beba je drugačija.

To s kindačem pored kreveta mislim da nije izvedivo za samo dojenje. Možete uzeti lakše bebu ako skinete bočnu stranicu, ali teško da će vam biti u istoj razini s krevetom.

Za bebu ću imati Chicco Next2Me.
BitterSweet is offline  
Old 11.11.2017., 22:30   #6843
Next to me je super! Mi ga imali na Balkanu dok smo se razvlacili po tuđim kucama između selidbi.

Nisam mogla da zamislim dojenje lezeci. A onda sam veoma uspešno dojila i ne budeci se. Svašta o sebi spoznamo kroz roditeljstvo.

Neku noc su decaci spavali bez buđenja i ja sam ustala do wc-a i pokrila ih i poljubila obojicu. Tako su mi falili u krevetu. Zato su nocas obojica uskočili samo nam je sad krevet 1x160, bio je 2x dok smo svi zajedno spavali. I ja u sendvicu bez mogucnosti da se pomerim. Budila sam mm-a da odnese jednog da se ne bih upiskila, a bebac upro nogom u rebro. Jedva preziveh.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 11.11.2017., 22:39   #6844
Ja se nadam da uz Chicco neće biti s nama u krevetu jer meni treba moj mir i prostor za spavanje. Ali ako neće biti druge, bit će s nama.

Sve u svemu, iskustva s jednim djetetom imam, drugo će možda biti skroz drugačije tako da sam opet na početku. Baš me zanima kakva će biti ova curka.
BitterSweet is offline  
Old 11.11.2017., 22:48   #6845
Po meni, jedino ispravno je ugoditi sebi i olaksati. Pod "sebi" ne mislim sebično i na račun bebe. Sebi kao porodici. Svakom nesto drugo pase. Cak se i menja tokom vremena. Kada nađete optimalno za sebe, to je najbolje bez obzira na to kako to isto radimo ja ili neko treći. Ili svi ostali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 12.11.2017., 08:04   #6846
Jansam nasljedila krevetic od svog brata,pa moj,pa od njegove djece. Nisam bila
Za to na pocetku medjutim kad su ga sredili,izgleda sasvim solidno,cak kao da nije star 44 godine samo sam kupila madrac novi za njega i top je!
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 12.11.2017., 08:50   #6847
Ja takoder mislim koristiti bratov i svoj kinderbet. Ima cca 35 godina i ne mislim ga farbat. Uopce me ne brine da nije nov i moderan dokle je funkcionalan i siguran. Samo cu ga oprat i stavit novi madrac. Moram ga prvo pronaci kod svojih.
Mislila sam i zipku uzet no vidim da je nitko ovdje ne koristi. Valjda postoji neki razlog za to. Ma i ovako nemam mjesta.
Garver is offline  
Old 12.11.2017., 08:57   #6848
Quote:
Garver kaže: Pogledaj post
Ja takoder mislim koristiti bratov i svoj kinderbet. Ima cca 35 godina i ne mislim ga farbat. Uopce me ne brine da nije nov i moderan dokle je funkcionalan i siguran. Samo cu ga oprat i stavit novi madrac. Moram ga prvo pronaci kod svojih.
Mislila sam i zipku uzet no vidim da je nitko ovdje ne koristi. Valjda postoji neki razlog za to. Ma i ovako nemam mjesta.
Ma na pocetku mi se nije svidjela ideja jer to mora bit novo,ovo ono na kraju kad su ga sredili onda mi je bio skroz ok,i ajde da nastavim tradiciju
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 12.11.2017., 09:01   #6849
Mi smo uredili muzev krevetic is djetinjststva I kupili Novi madrac. Bas je lijep i poseban
yenna89 is offline  
Old 12.11.2017., 09:26   #6850
Quote:
Garver kaže: Pogledaj post
Ja takoder mislim koristiti bratov i svoj kinderbet. Ima cca 35 godina i ne mislim ga farbat. Uopce me ne brine da nije nov i moderan dokle je funkcionalan i siguran. Samo cu ga oprat i stavit novi madrac. Moram ga prvo pronaci kod svojih.
Mislila sam i zipku uzet no vidim da je nitko ovdje ne koristi. Valjda postoji neki razlog za to. Ma i ovako nemam mjesta.
Ja sam htjela kolijevku, ali mm nije htio.
To sam planirala imati u dnevoj sobi za spavanja dok ju ne preraste.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 12.11.2017., 09:43   #6851
Moj je imao moju staru košaru/kolijevku za spavanje dolje kod mojih u boravku. Na kraju ju ipak malena sad neće imati jer je stvarno dala svoje, ali baš mi bilo fora da je on u nečem mojem
Snow Fairy is offline  
Old 12.11.2017., 10:07   #6852
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Ja sam htjela kolijevku, ali mm nije htio.
To sam planirala imati u dnevoj sobi za spavanja dok ju ne preraste.
Meni je doma sve skuceno (garsonjera) pa bude ipak kinderbet mada mi se ova opcija za dnevnu svida. To bi mogla kad preselimo pa za drugog bebaca.
Garver is offline  
Old 12.11.2017., 10:16   #6853
Moj i muzev kinderbet cuvaju starci pa imaju kad im dodu unuci Dobro dode da ne moramo i to nosit kad smo tamo

Ovo da red poprimi novo znacenje ne moze bit tocnije I ja sam mislila da ce bit iskljucivo red i disciplina pa sam se ovisno o djetetu i situaciji prilagodavala da svi lakse prezivimo
Ali oboje su u svojim sobama i svojim krevetima od 2.5 godine i ako nisu bolesni dodu nam samo pred jutro, a i to jedino kad se probude prije nas.
Ne mora znacit da ce bit problema ako beba spava s vama, pogotovo do godine dana. Kako je kome lakse
Eloiisa is offline  
Old 12.11.2017., 10:17   #6854
Mi imamo mjesta, ali mi se ne kupuje kolijevka niti išta, nego će u dnevnoj biti košara od kolica. Košara od Peg Perego kolica je dosta udobna i prostrana, uzeli smo onu koja ima nogice tako da će mi poslužiti kao mini kolijevka.
BitterSweet is offline  
Old 12.11.2017., 10:20   #6855
Takva je i naša PP košara, isto planiramo da malac spava u njoj u boravku

Mene uhvatilo gniježđenje očito Išla sam pospremiti policu s fotoalbumima, što je dovelo do toga da posremim dodatne 4 police. Plus što sam očistila kupaonicu
Sad moram ležati iako bih još radila, frka me cerviksa za pregled u utorak...
Snow Fairy is offline  
Old 12.11.2017., 10:57   #6856
dan!

-radim
-opet krepala sušilica
-muž mi neviđeno ide na živce
-danas prenijeti maloj stvari u sobu
-peglanje
-kupaone
-cerviks vjerojatno postojan. možda je i narastao





iz principa neću uopće spomenuti slaganje krevetića, čekam da se dotični sjeti. ja sam jučer smontirala cijelu sobu sama s djecom, on je došao u 10 navečer.

opekla sam prst na vrući borer od bušilice. ima koja trudnica takvih tegoba?
Blackie is offline  
Old 12.11.2017., 11:12   #6857
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
dan!

-radim
-opet krepala sušilica
-muž mi neviđeno ide na živce
-danas prenijeti maloj stvari u sobu
-peglanje
-kupaone
-cerviks vjerojatno postojan. možda je i narastao





iz principa neću uopće spomenuti slaganje krevetića, čekam da se dotični sjeti. ja sam jučer smontirala cijelu sobu sama s djecom, on je došao u 10 navečer.

opekla sam prst na vrući borer od bušilice. ima koja trudnica takvih tegoba?
Ti si u punom pogonu
Nadam da će i beba uskoro htjeti van da to sve vidi
A za muža nemam šta reći osim da je sretan da ima takvu ženu
Za krevetić ga podsjeti - vjerojatno će mu trebati duže da skuži sam, muško je
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 12.11.2017., 11:21   #6858
Ja danas uzivam,mm preuzeo kuhanje rucka
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 12.11.2017., 11:41   #6859
ja sam sama, otišli su brati masline. vani je kiša. kraj vikendice je bazen. samo mislim koje će dijete upasti.

dobro da sam sama, ionako bi mi išao na živce.

makar to je kod mene standardno, kad god trebam roditi, on mi ide na živce. kao ono, oplodio si me, sad briši da te ne vidim.
Blackie is offline  
Old 12.11.2017., 13:10   #6860
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
dan!

-radim
-opet krepala sušilica
-muž mi neviđeno ide na živce
-danas prenijeti maloj stvari u sobu
-peglanje
-kupaone
-cerviks vjerojatno postojan. možda je i narastao





iz principa neću uopće spomenuti slaganje krevetića, čekam da se dotični sjeti. ja sam jučer smontirala cijelu sobu sama s djecom, on je došao u 10 navečer.

opekla sam prst na vrući borer od bušilice. ima koja trudnica takvih tegoba?
Je... Sam ja sastavljala kuhinju pa je cervix odustao. Od nas.
Smatram da je direktno odgovoran kutni ormaric.

Eo.. Stoji jos uvijek nesastavljena. Sad se kladim u pucanje savova al jebeno cu ju sastaviti jer muz ocito nece.
BlackBerry is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.