Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 09:10   #6961
super mi je ova kombinacija crne i roze!
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 14.11.2017., 09:36   #6962
Pozdrav

jučer bila na pregledu, sve Ok. Dr. nije sigurna, ali misli da je curica. Budući da sam odbila sve varijante probira, a potomče se nije idealno namjestilo malo je teže odrediti. I Drugorođeni je tako bio curica pa to još ne uzimam za ozbiljno. Sljedeći put veliki screening pa ćemo onda potvrditi.

Super su vam ove šivane stvarčice. Ja to ne znam, ali znam plesti. Prvima i svima oko sebe sam plela papučica i kapice, ali sada mi se to ne da. Te pleetne papučice nismo nosili, a vunene kapice ja ne volim na glavi pa ih ne stavljam ni djeci + ako je stvarno djevojčica mrzim one ogromne cvjetove i ukrase na glavi...to samo radim za poklon.
Elinga is offline  
Old 14.11.2017., 10:19   #6963
dana, svaka ti čast!
Ja sam si prije godinu-dvije zaželjela mašinu iz Lidla, mm kupio krasnu ljubičastu i samo sam par jastučnica sašila. Trebala bih neki dobar tutorial ili online tečaj naći jer sam stvarno potpuna početnica, nista ne znam. A voljela bih šivati, barem jednostavnije stvari. Ni plesti i heklati ne znam, moram mamu gnjaviti da me nauči dok još može.


Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Nespavacice, prvi jutarnji urin za urinokulturu sam uzela oko 4:30. Tako da nas ima
Ne znam kad si nosila u laboratorij, ali urin na analizi u labosu treba biti unutar 2 sata od uzimanja uzorka, inače su velike šanse da bude lažno pozitivan, tj. pokaže infekciju kad je nema.
For My Pain is offline  
Old 14.11.2017., 10:22   #6964
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
ja ti krojeve vadim iz vec postojece robice. radila sam prije necakinji neke stvari. sad cu svojoj curki hlacice i trake za glavu. nasla sam super materijala online na svijet metraze, jersey je najbolji za te stvari, a ima bas djecjih uzoraka.
za rastezljivo probaj na masini nastelati zategnutost konca i duzinu boda. cik cak bod isto pomaze i neki deblji poliester konac i obavezno odgovarajuca igla ili cak dvoigla. a ovisi i kakve mogucnosti ti masina ima, odnosno kakve bodove. ako nemas stretch bod koristi cik cak, ali smanji duzinu boda.

dana stvari su odlicne


Sent from my iPhone using Tapatalk



Hvala!

I ti si napredna generacija cim sama krojis. Bravo!

Masina ima 99 opcija za bod tako da cu nesto naci. Znaci sto kraci bod a mozda širi ako he cik cak ili i uzak?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 14.11.2017., 10:24   #6965
Helena i Dana svaka čast.

Ja to ništa ne znam, mama sve to radi, a htjela bih naučiti. Imam čak i neku dobru mašinu, mama dala, al ništa.

Počela sam se debljati, nadam se da neću preći +9 do kraja. Još nadam se najviše 10 tjedana.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 14.11.2017., 10:38   #6966
Joooj I to NE spavanje. Ubija me!

Legla oko ponoci, poslije nekako uspjela zaspati, probudila se u 3 i 15 za pisanje i vise ne bi oka sklopila... Samo sam se prevrtala. Na kraju uzela mob pa presla sve novine i sve zivo, pa ponovno probala spavat, ma nema sanse... tako da od 3 fino zujim... 😡
hottie_zg is offline  
Old 14.11.2017., 10:43   #6967
Ja se u prosjeku budim svaka 3 sata, kad gledam na sat .
Noćas sam išla spavati u pola 1, prvi wc u 2. Onda u 5, i buđenje u pola 8

Često odbijam gledati na sat jer mi bude muka kad vidim da je recimo pola 3, a ja imam osjećaj da sam se naspavala
Snow Fairy is offline  
Old 14.11.2017., 10:46   #6968
Tak I ja, nekada znam po 4 puta na wc u 6 sati takoreci spavanja... ali uspijem zaspati vrlo brzo. Ovo me ubija kada ne mogu zaspati...
hottie_zg is offline  
Old 14.11.2017., 10:47   #6969
Mojem malom rastu trojke i dalje. Tak da ni ne znam jel imam problema sa nesanicom. Ionako ne spavamo

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 14.11.2017., 10:48   #6970
Joj i mene to ne spavanje ubija :/ s time da imam bebu od 1 i po godinu koja se jos budi nocu za jesti ili duda padne... tako da ne spavam ili radi njega ili sebe XD nikako ulovit duze od 2 sata spavanja u komadu
__________________
My FF
pixii is offline  
Old 14.11.2017., 10:58   #6971
pozdrav cure

ja kupila sve kaj mi treba, sad još posložit u torbu, napisat mm-u redosljed po kojem bu nosil vrečice u bolnicu i to je to

još ima nekaj malo robice za oprati i posložit i mi smo spremni

cure super su vam ove stvari kaj ste sašile, ja sam antitalent za tak nekaj

vidim da terminuše imaju problema s spavanjem, mene to za sad još ne lovi, isto tak ni pišanje po noći, a energije imam ko da nisam ni trudna, al me navečer znaju ulovit bolovi u leđima i onda se gegam ko pingvin

čekam pregled u petak da vidim kak mali napreduje, za sad me svako malo podsjeti da je tu, ili se rasteže ili boksa
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 14.11.2017., 11:23   #6972
30+1 tt danas, spavam kao top. 8 sati u komadu bez problema, na wc ne trebam ni kad se probudim. valjda je bebač u takvom položaju da mi uopće ne pritišće mjehur jer ni preko dana ne idem na wc ništa češće nego inače, a pijem puno vode. meni je trudnoća otkad je prošla hiperemeza stvarno predivna, baš uživam.
ali zato još uvijek nemam ni jednu jedinu stvar za bebu.
radovi u stanu su se, naravno, odužili, nadam se da ćemo za 3 tjedna moći natrag i tek onda kreću pripreme... neću se uopće živcirati, bit će kako bude, omm nomm...
jojo21 is offline  
Old 14.11.2017., 11:24   #6973
minipanda nam danas ide u bolnicu jel da? Javi se kad se smjestiš i nadam se da će sve biti bez ikakvih problema

Ja imam popodne pregled, malo umirem od straha za cerviks i prijevremeni prood, ne za bebu
Snow Fairy is offline  
Old 14.11.2017., 11:29   #6974
boli me glava u predjelu ociju

mogu fino spavati, ali je sezona bolesti pa stalno netko nesto ima. sad mi se veca curka davi u laringitisu.

ja izgleda imam jos 8 tjedana do indukcije. isto nemam stvari za bolnicu i kozmetiku za bebu, ali to se lako kupi u jedan dan.

svaka cast nasim diy forumasicama. ja bih nesto i narucila jednom kada ce bit vise vremena za sivanje :klap:
cvexter is offline  
Old 14.11.2017., 11:33   #6975
Smjestila sam se.. Sad eto, lezim. I idem pisat non stop valjda u ovih 2 sata sto sam tu. Vec mi bed setat se.
minipanda is offline  
Old 14.11.2017., 11:36   #6976
cvex, još budeš ti ono i prije mene

pandice, kakva je situacija, koliko vas je u sobi? Kad ti pregled?
Snow Fairy is offline  
Old 14.11.2017., 11:41   #6977
@Snow Fairy, mislim da nemaš razloga umirati od straha, bit će sve ok. ležala sam dosta dugo na Sv. Duhu i vidjela svega i svačega, ali uz današnja dostignuća medicine i stručnost dr. gore bebice rođene već od 27./28. tt budu dobro. naravno da je najbolje da dočekaš 37 tt u komadu, ali ja sam skroz opuštena od 28. tjedna jer znam da bi bilo sve ok i da bebač tada dođe. od 30. se više ne brinem ni pola posto, a ti si još 2, 3 tjedna ispred mene. bila je ovo ljeto gore bebica rođena u 26. tt sa 650 g i sve je ok na kraju.

@cvexter, indukcija "samo" zbog veličine bebe ili ima još razloga? nekako mi je čudno da već sad dr. to spominje, a situacija se može promijeniti još sto puta, ne mora značiti da će biti jako velika beba... iako npr. moja dr. meni spominje carski za neke stvar za koje se normalno ide na vaginalni porod, ali kaže da sa mnom zbog anamneze ne želi ništa prepustiti slučaju.
jojo21 is offline  
Old 14.11.2017., 11:52   #6978
Pa evo.. Trenutno samo ctg obavljen, nisam dobila nikakvu povratnu info osim da je beba "nemirna".."ta vasa beba luduje"
Iduci pregled ne znam kad,nitko nista...
4 nas je
minipanda is offline  
Old 14.11.2017., 11:58   #6979
Vinogradska TA

cure, ja idem sutra u vinogradsku TA na prvi pregled. rekli su mi ovako:

Poštovani,
sa ginekologije javljaju da je Vaš termin 15.11.2017.god. između 7:30 – 11:00 h.

Lijep pozdrav
Klinika za ginekologiju


znači, ja sutra moram biti tamo u 7.30, a realno mozda ne dodjem na red ni u 11?

pandek, javljaj situaciju
5Eveline5 is offline  
Old 14.11.2017., 12:01   #6980
snow, pucam da budemo cimerice 😂
cvexter is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.