Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 10:14   #41
volim je zbog svih njenih vrlina.
ali isto, volim njeno nesavršenstvo, mane.
o čemu vi ljudi pričate da mi je znati.
koje letvice?
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:26   #42
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Jel to postoji uopce haha? Nekako ne vjerujem. Osim ako mislis na onih prvih par mjeseci kad te lupi zaljubljenost i ta luda kemija u mozgu. Ali tak bi te onda svaki gledao, nije nista poseban po tome, jer je do te zaljibljenosti ne do.njega
O, da, postoji, puno duže od prvih par mjeseci!!! I slažem se da je kvalifikacijski prag.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:28   #43
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
volim je zbog svih njenih vrlina.
ali isto, volim njeno nesavršenstvo, mane.
o čemu vi ljudi pričate da mi je znati.
koje letvice?
Nisi fulao temu? Nisi tu umjesto na teenu? Mislim, život, pravi, nije puka bajka, nego itekako komplicirana svakodnevnica. U kojoj nikako ne volim značajne mane, a itekeko dobro znam koje vrline nophodno trebam. Ili mogu ljepše sama.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:03   #44
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nisi fulao temu? Nisi tu umjesto na teenu? Mislim, život, pravi, nije puka bajka, nego itekako komplicirana svakodnevnica. U kojoj nikako ne volim značajne mane, a itekeko dobro znam koje vrline nophodno trebam. Ili mogu ljepše sama.
ajde?
ma šta mi napriča.....
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:40   #45
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Ne. Ona nije "visoko" podignuta, zato sto sam ja jedini koji moze odrediti njenu "visinu". A ja tvrdim da je nema.

U tvojim ocima; u ocima Pere, Janka, Ane i Mihaele, ja mozda, a potencijalno i vjerojatno, imam vrlo "niske" kriterije.

Moji kriteriji nisu "vise" ili "nize" na ljestvici, upravo zato sto takva univerzalna ljestvica niti ne postoji, niti mi generalno po pitanju iste mozemo postici konsenzus. Ma niti kompromis, a kud jos i konsenzus.

Ali zato postoji skup kriterijskih odrednica koji svakome od nas ima razlicitu "tezinu" ili "visinu".

Postoji samo drustveno uvjetovano i nametnuto koje je u razlicitim periodima ljudske povijesti predstavljalo drugaciji model pozeljnog i prihvatljivog. A to je pak drugi par rukava i u tom slucaju "vise" znaci: "savrseni drustveni model". To je nesto drugo.

E da, a s 10% ljudi cu kavu popiti zato sto je to otprilike postotak koji je u stanju ublaziti moju mizantropiju. Dovoljno barem da se ne zrigam nakon kave s istima.
Ok, moguće je samo do semantike pa se možemo služiti i eufemizmima i reći da nije ljestvica nego skup kriterijskih odrednica, ako ti se tako više sviđa.
Jer to je zapravo jedno te isto.
Ljestvica = skala = niz vrijednosti - sadržaja skale (ljestvice) u određenom rasponu od-do.
Letvica - ono što se podiže, kao kod skoka uvis.
Skup - skupina elemenata - sadržaja (u ovom slučaju, kriterija) koji čine neki zamišljenu cjelinu.

Skup ''odrednica'' - kriterijskih pojmova ili sadržaja bi u tom slučaju bio skup poželjnih osobina budućeg partnera. Skup se, kao što znamo, može proširivati.

Budući da se i skup i ljestvica sastoje od sadržaja (kakvih god, a u ovom slučaju poželjnih osobina budućeg partnera), onda je to jedno te isto.

Letvica imaginarne ljestvice također se može podizati dodatkom nove poželjne osobine, kao i što se skup na taj način može proširivati.

Jasno da univerzalna ljestvica ili skup poželjnih (i nepoželjnih) osobina ne postoji. Uvijek je individualno.
Kad ne bi bilo individualno, to bi značilo da nas je asimilirao Borg pa nema više tvoje - moje, Perino, Jankovo, Anino i Mihaelino, nego je sve naše, i poželjno i nepoželjno, svi nizovi svih sadržaja od-do.

Ljudi uopće nisu svjesni da cijeli život i ne rade ništa drugo nego žive u skladu sa sadržajima svojih skupova i/ili ljestvica.
Kad planiraš dan, planiraš ga prema ljestvici prioriteta. Iz skupa važnih stvari izdvajaš najvažnije i tako činiš ljestvicu koja je sama po sebi skup.

Od jutra do mraka i ne činimo drugo nego neprestano analiziramo što je važnije, što je bolje, što nam treba, što nam treba. Većinom to radimo automatski. Sve u našem životu poslagano je u ladice i pretince, po skupovima, po ljestvicama - loše, bolje, najbolje. Skup lošeg, skup boljeg, skup najboljeg.
Pa iz bilo kojeg skupa biraš što ćeš i kako ćeš. Neprestano uspoređuješ, htio to ili ne. Tog momenta imaš ljestvicu, koja je skup nečega sama po sebi. Svi to činimo i svi slažemo mentalne liste poželjnoga.

Izdvajanje 10% ljudi s kojima možeš popit kavu a da ti se ne riga, znači da ti se od 90% riga. Što nadalje znači da imaš osobnu ljestvicu vrijednosti prema kojoj si izdvojio tih 10% ljudi.

Nadalje, među tih 10% od kojih ti se ne riga, zacijelo postoje neki s kojima bi radije ili češće popio kavu. To je još jedna ljestvica, složena prema tvojim osobnim kriterijima poželjnog društva za ispijanje kave.
Dakle, ne samo da ti je ljestvica visoko podignuta jer ćeš piti kavu samo s 10% ljudi, nego je itekako imaš. Kao i u svemu ostalome u životu i kao i svi mi.

Onog trenutka kad jednu curu/dečka izaberemo umjesto druge/drugog, postupili smo u skladu s ljestvicom vlastitih prioriteta ili skupom poželjnih osobina za curu/dečka. Ako pak ta/taj posjeduje neku nama novu i jako lijepu osobinu, tu osobinu automatski ćemo dodati skupu poželjnih osobina za curu/dečka. Skup se time povećao, ljestvica se podigla.
Na taj način stvaramo osobni sustav vrijednosti - u svemu.

Bez ljestvica i uspoređivanja to ne bi išlo.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.

Zadnje uređivanje Coeli : 25.10.2017. at 20:52.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:52   #46
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ok, moguće je samo do semantike pa se možemo služiti i eufemizmima i reći da nije ljestvica nego skup kriterijskih odrednica, ako ti se tako više sviđa.
Jer to je zapravo jedno te isto.
Ljestvica = skala = niz vrijednosti - sadržaja skale (ljestvice) u određenom rasponu od-do.
Letvica - ono što se podiže, kao kod skoka uvis.
Skup - skupina elemenata - sadržaja (u ovom slučaju, kriterija) koji čine neki zamišljenu cjelinu.

Skup ''odrednica'' - kriterijskih pojmova ili sadržaja bi u tom slučaju bio skup poželjnih osobina budućeg partnera. Skup se, kao što znamo, može proširivati.

Budući da se i skup i ljestvica sastoje od sadržaja (kakvih god, a u ovom slučaju poželjnih osobina budućeg partnera), onda je to jedno te isto.

Letvica imaginarne ljestvice također se može podizati dodatkom nove poželjne osobine, kao i što se skup na taj način može proširivati.

Jasno da univerzalna ljestvica ili skup poželjnih (i nepoželjnih) osobina ne postoji. Uvijek je individualno.
Kad ne bi bilo individualno, to bi značilo da nas je asimilirao Borg pa nema više tvoje - moje, Perino, Jankovo, Anino i Mihaelino, nego je sve naše, i poželjno i nepoželjno, svi nizovi svih sadržaja od-do.

Ljudi uopće nisu svjesni da cijeli život i ne rade ništa drugo nego žive u skladu sa sadržajima svojih skupova i/ili ljestvica.
Kad planiraš dan, planiraš ga prema ljestvici prioriteta. Iz skupa važnih stvari izdvajaš najvažnije i tako činiš ljestvicu koja je sama po sebi skup.

Od jutra do mraka i ne činimo drugo nego neprestano analiziramo što je važnije, što je bolje, što nam treba, što nam treba. Većinom to radimo automatski. Sve u našem životu poslagano je u ladice i pretince, po skupovima, po ljestvicama - loše, bolje, najbolje. Skup lošeg, skup boljeg, skup najboljeg.
Pa iz bilo kojeg skupa biraš što ćeš i kako ćeš. Neprestano uspoređuješ, htio to ili ne. Tog momenta imaš ljestvicu, koja je skup nečega sama po sebi. Svi to činimo i svi slažemo mentalne liste poželjnoga.

Izdvajanje 10% ljudi s kojima možeš popit kavu a da ti se ne riga, znači da ti se od 90% riga. Što nadalje znači da imaš osobnu ljestvicu vrijednosti prema kojoj si izdvojio tih 10% ljudi.

Nadalje, među tih 10% od kojih ti se ne riga, zacijelo postoje neki s kojima bi radije ili češće popio kavu. To je još jedna ljestvica, složena prema tvojim osobnim kriterijima poželjnog društva za ispijanje kave.
Dakle, ne samo da ti je ljestvica visoko podignuta jer ćeš piti kavu samo s 10% ljudi, nego je itekako imaš. Kao i u svemu ostalome u životu i kao i svi mi.

Onog trenutka kad jednu curu/dečka izaberemo umjesto druge/drugog, postupili smo u skladu s ljestvicom vlastitih prioriteta ili skupom poželjnih osobina za curu/dečka. Ako pak ta/taj posjeduje neku nama novu i jako lijepu osobinu, tu osobinu automatski ćemo dodati skupu poželjnih osobina za curu/dečka. Skup se time povećao, ljestvica se podigla.
Na taj način stvaramo osobni sustav vrijednosti - u svemu.

Bez ljestvica i uspoređivanja to ne bi išlo.
Hm...

Dala si mi misliti, sto je rijetkost kad su u pitanju moja ophodenja s ljudima.

Salim se!

Da, je do semantike i mojih, slobodno mogu reci ("profesionalnih") deformacija. Naime, jako pazim kako i gdje koristim rijeci. Ali nije samo do toga. Citaj dalje.


Pitanje je iskustva s odredenom osobom koje ne mogu niti ne zelim prenijeti na drugu osobu, ocekujuci potpuno iste ili cak slicne stvari od nove osobe. Ne mogu zato sto shvacam da nisu iste, iako su mi obje navedene osobe dale iskustvo koje smatram pozitivnim, vrijednim i tesko mi je odrediti koja je "bila bolja". U tome cak ne vidim niti smisao.

Da to jos dodatno pojasnim. Ja sam pitanje iz naslova i opisa teme shvatio kao: "jeste li ikad upoznali osobu zbog koje ste pozeljeli da vasa nova osoba ima upravo te karakterne osobine, a vi ostali bogalj nesposoban se vratiti na 'staro', shvacajuci da su vasi kriteriji bili nepotpuni". I odgovor je i dalje ne.

Shvacas li ti sada o cemu pricam? Nije se pomicala vertikalno, zato sto mi niti jedna od te dvije osobe nije bila ta koja je svojim osobinama postavila novu razinu u vrijednostima do kojih ja drzim. Obje su imale razlicite osobine koje smatram prioritetnima, ali niti jedna od njih nije imala cijeli skup tih osobina zbog cega bi se potencijalno digla u vertikalnom ustrojstvu. To je cak i nemoguce.


Zaista sam se sad potrudio objasniti sto zelim reci. To ne znaci da sa imao tzv "savrsene odabire". Nisam, grijesio sam i ja kod odabira i to ne znaci da su mi sve ostale zemskinje jednake onima cije osobine zaista trazim, ali pitanje je jesam li s ovima shvatio da zelim neke nove osobine. Ne.

Ali sam shvatio koje osobine i navike mogu biti smetnja i s cime ne mogu napraviti kompromis. A da se ne lazemo, pitanje veze i ljubavi uvijek iziskuje kompromis i prilagodbu. Nitko nije savrsen i pitanje je samo sto od nesavrsenosti mi mozemo tolerirati.

Stoga, mogu jedino reci da se radi o krugu koji se s vremenom suzava. Mislim da je to puno tocniji opis mog nacina rezoniranja stvari.

Drugim rijecima, postajem sve netolerantniji prema nesavrsenostima, a vrijednosti do kojih drzim i prioriteti su ostali.

A da ti postavim protupitanje? Da li primjecujes da ljudi, kako stare, imaju sve manji krug potencijalnih partnera, a da ih pitas da ti nabroje osobine potencijalnog partnera, da bi tih 5, 10 ili 15 osobina bile manje-vise one koje su i njihovi bivsi partneri imali? Ne mislis li da je rijec, ne o postavljanju novih vrijednosti, nego sve manjoj toleranciji prema necemu s cime, kako starimo, sve teze sazivljavamo?

Ne kazem da nitko nikad ne doda novu vrijednost u svoj skup, nego da odluku donosimo na temelju onog drugog; "ne-vrijednosti"; ako bas hoces.

To ne znaci da nemam kriterije, nego da osim na pozitivne osobine, sve vise i sve cesce obracam pozornost i na one negativne. A upravo to cini suzavanje kruga.

Mozda sam ja samo krivo shvatio ovu temu, iako iz opisa i nekoliko prvih odgovora ne bih rekao da je bas to slucaj.
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 02:17   #47
iman možda više godina provedenih u braku nego 80% diskutanata ovdje godina života.
i da, uvik me je vuklo srce, nikada razum.
nikada razum.
jebeš razum.
srce je bitno.
i uvik san ima sriće. valjda zbog toga.
zbog mog hrabrog srca.
i što je najbolje ili najgore, ne ulazin u to, takav san i danas.
samo srce.
volim je, i puca mi ona stvar jel ona ovakva ili onakva.
meni je ona najbolja.

MK
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 02:18   #48
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ok, moguće je samo do semantike pa se možemo služiti i eufemizmima i reći da nije ljestvica nego skup kriterijskih odrednica, ako ti se tako više sviđa.
Jer to je zapravo jedno te isto.
Ljestvica = skala = niz vrijednosti - sadržaja skale (ljestvice) u određenom rasponu od-do.
Letvica - ono što se podiže, kao kod skoka uvis.
Skup - skupina elemenata - sadržaja (u ovom slučaju, kriterija) koji čine neki zamišljenu cjelinu.

Skup ''odrednica'' - kriterijskih pojmova ili sadržaja bi u tom slučaju bio skup poželjnih osobina budućeg partnera. Skup se, kao što znamo, može proširivati.

Budući da se i skup i ljestvica sastoje od sadržaja (kakvih god, a u ovom slučaju poželjnih osobina budućeg partnera), onda je to jedno te isto.

Letvica imaginarne ljestvice također se može podizati dodatkom nove poželjne osobine, kao i što se skup na taj način može proširivati.

Jasno da univerzalna ljestvica ili skup poželjnih (i nepoželjnih) osobina ne postoji. Uvijek je individualno.
Kad ne bi bilo individualno, to bi značilo da nas je asimilirao Borg pa nema više tvoje - moje, Perino, Jankovo, Anino i Mihaelino, nego je sve naše, i poželjno i nepoželjno, svi nizovi svih sadržaja od-do.

Ljudi uopće nisu svjesni da cijeli život i ne rade ništa drugo nego žive u skladu sa sadržajima svojih skupova i/ili ljestvica.
Kad planiraš dan, planiraš ga prema ljestvici prioriteta. Iz skupa važnih stvari izdvajaš najvažnije i tako činiš ljestvicu koja je sama po sebi skup.

Od jutra do mraka i ne činimo drugo nego neprestano analiziramo što je važnije, što je bolje, što nam treba, što nam treba. Većinom to radimo automatski. Sve u našem životu poslagano je u ladice i pretince, po skupovima, po ljestvicama - loše, bolje, najbolje. Skup lošeg, skup boljeg, skup najboljeg.
Pa iz bilo kojeg skupa biraš što ćeš i kako ćeš. Neprestano uspoređuješ, htio to ili ne. Tog momenta imaš ljestvicu, koja je skup nečega sama po sebi. Svi to činimo i svi slažemo mentalne liste poželjnoga.

Izdvajanje 10% ljudi s kojima možeš popit kavu a da ti se ne riga, znači da ti se od 90% riga. Što nadalje znači da imaš osobnu ljestvicu vrijednosti prema kojoj si izdvojio tih 10% ljudi.

Nadalje, među tih 10% od kojih ti se ne riga, zacijelo postoje neki s kojima bi radije ili češće popio kavu. To je još jedna ljestvica, složena prema tvojim osobnim kriterijima poželjnog društva za ispijanje kave.
Dakle, ne samo da ti je ljestvica visoko podignuta jer ćeš piti kavu samo s 10% ljudi, nego je itekako imaš. Kao i u svemu ostalome u životu i kao i svi mi.

Onog trenutka kad jednu curu/dečka izaberemo umjesto druge/drugog, postupili smo u skladu s ljestvicom vlastitih prioriteta ili skupom poželjnih osobina za curu/dečka. Ako pak ta/taj posjeduje neku nama novu i jako lijepu osobinu, tu osobinu automatski ćemo dodati skupu poželjnih osobina za curu/dečka. Skup se time povećao, ljestvica se podigla.
Na taj način stvaramo osobni sustav vrijednosti - u svemu.

Bez ljestvica i uspoređivanja to ne bi išlo.
vrh.
coeli, javin ti se ovih dana u imbox.
mislin da imamo puno toga jedno drugome za reći, neobavezno, jel.
pozz

MK
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:17   #49
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
iman možda više godina provedenih u braku nego 80% diskutanata ovdje godina života.
i da, uvik me je vuklo srce, nikada razum.
nikada razum.
jebeš razum.
srce je bitno.
i uvik san ima sriće. valjda zbog toga.
zbog mog hrabrog srca.
i što je najbolje ili najgore, ne ulazin u to, takav san i danas.
samo srce.
volim je, i puca mi ona stvar jel ona ovakva ili onakva.
meni je ona najbolja.

MK
ajme, što je ovo lijepo za pročitati. Iskreno sam ganuta. Malo ljudi tako razmišlja, svi navukli na sebe oklope, podignuli ograde, uzeli štitove u ruke. Jasno, boje se biti ranjeni. Izubijani od udaraca povuku se u svoj mali sigurni svijet, u svoju pustinju u koju nitko nema pristupa.

Postane lakše, samo što čovjeka s vremenom pretvori u kreaturu ogrnutu plaštem mudrosti koja svijetom luta ne poznajući više ni tugu ni radosti ljubavi.

Hladna je to vriština.

Ma bolje je i stoput u ljubavi izgorijeti i poput feniksa se iz pepela uzdići, nego je se lišiti iz straha da ne budemo povrijeđeni.

Mali Kapo, brave heart.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:44   #50
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
meni je ona najbolja.

MK
Vidis da ti je PRVA na ljestvici.

Sent from my SM-G935F via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:25   #51
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Vidis da ti je PRVA na ljestvici.

Sent from my SM-G935F via Tapatalk


To je otprilike to...
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:50   #52
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Pitanje je iskustva s odredenom osobom koje ne mogu niti ne zelim prenijeti na drugu osobu, ocekujuci potpuno iste ili cak slicne stvari od nove osobe. Ne mogu zato sto shvacam da nisu iste, iako su mi obje navedene osobe dale iskustvo koje smatram pozitivnim, vrijednim i tesko mi je odrediti koja je "bila bolja". U tome cak ne vidim niti smisao.
Ček' malo.
Kako ne vidiš smisao u određivanju tko je bio bolji? S kim si se ugodnije osjećao, s kim ti je bilo ljepše i tako dalje. Sve je to mjerljivo.
Po ovom bi još ispalo da ti je sa svakom s kojom si bio u životu bilo super. Jer sve su to iskustva.

Nemoguće, jer očekivanja od budućih i stvaramo na temelju iskustava s prošlima. Bilo dobrih, bilo loših.

Ok, ajmo usporediti te dvije za koje je teško odrediti koja ti je bila bolja. Na stranu i iskustvo s jednom i drugom, iskustvo je samo po sebi vrijedno, no smisao je valjda u tome da bi shvatio koji profil žene ti više odgovara.

Naravno da je to moguće odrediti. Neprestano određujemo što nam više odgovara, čak i kad je izbor težak.

Recimo da moraš odabrati samo jednu od dvije boce vrhunskog vina. Za neku večericu u dvoje.

Ono koje si na kraju odabrao ipak ti se po nečemu malo više sviđa. A to po čemu ti se malo više sviđa čini ga boljim od onog koje nisi odabrao.

Isto je s ženama. Takav profil žene ti više odgovara.
Meni zvuči potpuno suvislo znati kakav profil žene/muškarca nam odgovara.
Definitivno ne kužim kako ti u tome ne vidiš smisao?

Quote:
Shvacas li ti sada o cemu pricam? Nije se pomicala vertikalno, zato sto mi niti jedna od te dvije osobe nije bila ta koja je svojim osobinama postavila novu razinu u vrijednostima do kojih ja drzim. Obje su imale razlicite osobine koje smatram prioritetnima, ali niti jedna od njih nije imala cijeli skup tih osobina zbog cega bi se potencijalno digla u vertikalnom ustrojstvu. To je cak i nemoguce.
Ne shvaćam. Jedino ako želiš reći da još uvijek nisi našao ženu svojeg života koja posjeduje skup svih osobina do kojih držiš, odnosno, najboljih osobina te dvije?
To je onda druga priča. Jer onda je zbilja manje važno je li koja od te dvije bila bolja.


Quote:
Zaista sam se sad potrudio objasniti sto zelim reci. To ne znaci da sa imao tzv "savrsene odabire". Nisam, grijesio sam i ja kod odabira i to ne znaci da su mi sve ostale zemskinje jednake onima cije osobine zaista trazim, ali pitanje je jesam li s ovima shvatio da zelim neke nove osobine. Ne.
Ajd dobro. Skup poželjnih osobina imaš kakav imaš, nadopunjen nije ničim, traži treću.

Quote:
Ali sam shvatio koje osobine i navike mogu biti smetnja i s cime ne mogu napraviti kompromis. A da se ne lazemo, pitanje veze i ljubavi uvijek iziskuje kompromis i prilagodbu. Nitko nije savrsen i pitanje je samo sto od nesavrsenosti mi mozemo tolerirati.
Sve se slažem, nemam primjedbe.
Jasno, nitko nije savršen a i da jest, bio bi dosadan (barem meni).

Quote:
Stoga, mogu jedino reci da se radi o krugu koji se s vremenom suzava. Mislim da je to puno tocniji opis mog nacina rezoniranja stvari.
Jest, bome se sužava. Uvijek je tako kad se traži kvaliteta. Ništa novo pod kapom nebeskom.

Quote:
Drugim rijecima, postajem sve netolerantniji prema nesavrsenostima, a vrijednosti do kojih drzim i prioriteti su ostali.
Zato se ja, za razliku od tebe, družim samo s 5% ljudi od kojih mi se ne riga. A pravo rečeno, i taj postatak lagano pada.

Quote:
A da ti postavim protupitanje? Da li primjecujes da ljudi, kako stare, imaju sve manji krug potencijalnih partnera, a da ih pitas da ti nabroje osobine potencijalnog partnera, da bi tih 5, 10 ili 15 osobina bile manje-vise one koje su i njihovi bivsi partneri imali? Ne mislis li da je rijec, ne o postavljanju novih vrijednosti, nego sve manjoj toleranciji prema necemu s cime, kako starimo, sve teze sazivljavamo?
Ne bih se složila da bi se za tih X osobina u skupu poželjnih moglo reći da su manje više iste kakvi su bivši partneri imali. U mojem slučaju ne. Samo poneka.
No upravo stoga mi je tolerancija sve manja. Zbog ovoga:

Quote:
Ne kazem da nitko nikad ne doda novu vrijednost u svoj skup, nego da odluku donosimo na temelju onog drugog; "ne-vrijednosti"; ako bas hoces.

To ne znaci da nemam kriterije, nego da osim na pozitivne osobine, sve vise i sve cesce obracam pozornost i na one negativne. A upravo to cini suzavanje kruga.
Da, otprilike tako nekako.

Ipak, ja sam u svoj skup dodala neke nove vrijednosti. A izbor se sužava. Što znači da sam izgubljeniji slučaj od tebe, a ti si već, bome, izgubljen slučaj.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:36   #53
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post

Ipak, ja sam u svoj skup dodala neke nove vrijednosti. A izbor se sužava. Što znači da sam izgubljeniji slučaj od tebe, a ti si već, bome, izgubljen slučaj.
Hehehe

S ovim si me "kupila", pa ti vise necu proturjeciti.

Recimo samo da se mogu sloziti s tobom da se po ovom pitanju ne slazemo.

I jos jedna opaska koju sam ti "ostao duzan". Nisam sa svim svojim djevojkama prekidao zbog karakternih osobina, vec i zbog toga sto se covjeku ponekad dogode nepredvidene stvari koje za sobom vuku posljedice. Nitko od nas dvoje za to nije bio kriv. A to moze biti svasta, od selidbe u drugu drzavu, preko cisto vlastitog stava o braku koji se s vremenom moze promijeniti, do nekih sasvim trecih stvari itd.

I da, jos ne nadoh "zenu svog zivota", ali o tome takoder imam stav s kojim se ti, gotovo sam siguran u to, ne bi slozila.

Nema veze, imamo nesto zajednicko. Pogledaj koliko slicno oblikujemo recenice.
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:46   #54
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Hehehe

S ovim si me "kupila", pa ti vise necu proturjeciti.

Recimo samo da se mogu sloziti s tobom da se po ovom pitanju ne slazemo.

I jos jedna opaska koju sam ti "ostao duzan". Nisam sa svim svojim djevojkama prekidao zbog karakternih osobina, vec i zbog toga sto se covjeku ponekad dogode nepredvidene stvari koje za sobom vuku posljedice. Nitko od nas dvoje za to nije bio kriv. A to moze biti svasta, od selidbe u drugu drzavu, preko cisto vlastitog stava o braku koji se s vremenom moze promijeniti, do nekih sasvim trecih stvari itd.

I da, jos ne nadoh "zenu svog zivota", ali o tome takoder imam stav s kojim se ti, gotovo sam siguran u to, ne bi slozila.
Ma hajde, jasno da bi mi proturječio kad bi mogao jer netko s tvojim mozgovnim kapacitetom ne odustaje ako je u pravu.

I zato, žao mi je. Ništa od remija. Bio je to šah-mat. Živi s tim, nisi ljubičica.

Počeli smo od ove tvoje tvrdnje:
Quote:
Ne. Ona nije "visoko" podignuta, zato sto sam ja jedini koji moze odrediti njenu "visinu". A ja tvrdim da je nema.
Quote:
Ali zato postoji skup kriterijskih odrednica koji svakome od nas ima razlicitu "tezinu" ili "visinu".
A potom ustanovili da ljestvice postoje (šah tebi), letvice također (šah tebi), makar se tvoje (privremeno a moguće i trajno), i ne dizale. Potonje uvažavam. To je bio šah meni tijekom partije. No nepobitno smo ustanovili da su se u prošlosti letvice itekako dizale, temeljem iskustva u prethodnim vezama. I tako je najzad stvoren skup poželjnih osobina kakav sada imaš.

Mogla bih i dalje pa potez po potez obrazložiti kako si izgubio tu partiju, no dovoljno si pametan da to i sam znaš.

(uzgred, čavrljanje je ugodno ali kod mene ne prolazi kao zavaravanje protivnika)

Quote:
Nema veze, imamo nesto zajednicko. Pogledaj koliko slicno oblikujemo recenice.
Jest, prave smo srodne duše. K'o Rusi i Amerikanci.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 22:34   #55
Osobe ne, ali godine i iskustvo da.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 02:19   #56
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ma hajde, jasno da bi mi proturječio kad bi mogao jer netko s tvojim mozgovnim kapacitetom ne odustaje ako je u pravu.
Odustaje, odustaje. Ne bi vjerovala koliko cesto, osim kad su opipljiv interes ili igra u pitanju.

Ali ne ovaj put...

Quote:
I zato, žao mi je. Ništa od remija. Bio je to šah-mat. Živi s tim, nisi ljubičica. :hnje :
Aaaa... Mi se igramo? Pa kaj nisi odmah rekla da je igra u pitanju.

Quote:
Počeli smo od ove tvoje tvrdnje:

Ne, ljubicice, poceli smo od ove moje tvrdnje :

Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Ne!

Iz vise razloga ne, ali glavni je taj sto na svaku vezu, pa i na osobu s kojom sam u njoj, gledam individualno.

Iskustvo me naucilo da je svaki odnos specifican, zbog vise faktora koji su se iskrizali u trenutku opcenja s istom, te je usporedba s prijasnjim iskustvima nerealna.

U obzir se mogu uzeti jedino one opce karakteristike covjeka (skup odredenih karakternih osobina), ali o njima je nepotrebno govoriti zato sto one i jesu primarni kriterij po kojem se ravnam.


Takoder si ne dopustam (bilo kakvo) opcenje s osobom koja se ravna prema, u temi opisanom.

Mozda ja nisam mjerilo, niti odraz stvarnog stanja, zato sto ionako s 90% ljudi ne bih niti kavu popio. A onih 10% je i vise nego dovoljan i cest postotak ljudi.
Post je bitan kao cjelina, a ne samo njegov zadnji pasus za koji si se uhvatila. Ali svejedno posebno obrati pozornost na boldano.


Nakon cega si mi ti odgovorila:

Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
No, da. Samo što si te svoje kriterije o 10% ljudi s kojima bi kavu popio, tijekom vremena formirao upravo na podizanju letvice, pa ona sada stoji toliko visoko da isključuje 90% onih s kojima ne bi.

Drugim riječima, iskustvo te je naučilo da je svaki odnos specifičan (što je savršeno točno) ali propustio si vidjeti da si upravo na temelju iskustva formirao skup određenih karakternih osobina zbog kojih ti je spomenuta letvica sada tako visoko podignuta.

A nakon cega sam ti ja odgovorio ovo sto si citirala, tvrdeci da je zapocelo s tim.

Dakle, ja nigdje nisam tvrdio da ne postoje odredene, meni privlacne osobine, vec da se ne ravnam po proslim iskustvima na nacin opisan u temi, izostavljajuci na taj nacin nove osobe u svom zivotu koje neke od tih osobina nemaju.


Da sumiram. Tvrdim i dalje da kod mene ne postoji fenomen opisan u opisu teme, upravo zato sto se drzim individualnog pristupa svakoj osobi s kojom ulazim u intimni kontakt.

Kada bi to bilo drugacije, odnosno onako kako je opisano u temi i u prvih par postova, onda bi automatski otpale sve partnerice koje nisu imale ili nemaju neku od osobina koje su kod proslih partnerica bile istaknute. A vjerovala ti ili ne, to je zaista samo na tebi, to kod mene nije slucaj.



Quote:
A potom ustanovili da ljestvice postoje (šah tebi), letvice također (šah tebi), makar se tvoje (privremeno a moguće i trajno), i ne dizale. Potonje uvažavam. To je bio šah meni tijekom partije. No nepobitno smo ustanovili da su se u prošlosti letvice itekako dizale, temeljem iskustva u prethodnim vezama. I tako je najzad stvoren skup poželjnih osobina kakav sada imaš.
Ne. Ne postoje ljestvice u kontekstu ove teme. I nismo ih utvrdili. Utvrdili smo da imam odredene kriterije. Ako ti je lakse to nazvati "ljestvicom" ili "popisom" osobina, zovi ih tako. Ali to nema, niti veze s nasom raspravom, niti s mojim prvim postom na kojeg si odgovorila, cime je zapocela rasprava, a u kojem sam napisao da imam odredene kriterije; a bome niti s ovom temom. Citaj ono boldano.

Jer ovo nije tema o opcim kriterijima i njihovoj validnosti (koja je iz individualnog aspekta diskutabilna), vec o pomicanju kriterija pod dojmom iskustava s drugim osobama.


Nadalje, uhvatila si se ideje o 90% neprihvatljivih i 10% prihvatljivih, ne pokusavajuci uopce saznati na temelju cega sam izgradio takav odnos, a on nije samo i jedino temeljen na iskustvu iz intimnih veza, vec prvenstveno na mojim pogledima na okolinu, drustvo i iskustvu koje vucem iz opce interakcije s fizickim svijetom.

Ta imaginarna ljestvica pretpostavlja nadogradnju ljudskih osobina, ali je to sustinski smijesno zato sto ja te osobine ne mogu nadogradivati u druga ljudska bica, vec se mogu jedino osloniti na to da ih ljudi vec imaju. Ukoliko ih nemaju, mogu ili napraviti kompromis ili jednostavno odbaciti navedene.


U mom slucaju, niti jedna osoba nije utjecala na moje misljenje po pitanju pozeljnih mi osobina, stoga su one ostale takve kakve jesu (sto je i nebitno u kontekstu ovoga sto pisem, jer cak i da jesu, ne bih odbacio potencijalnu vezu s osobom koja bi mi ponudila nesto drugo, potencijalno nesto bolje i kvalitetnije, a nema neku od osobina koju su ranije partnerice imale kao istaknute), a ja sam samo manje tolerantan prema onome sto mi smeta.


Quote:
Mogla bih i dalje pa potez po potez obrazložiti kako si izgubio tu partiju, no dovoljno si pametan da to i sam znaš. :mig :

(uzgred, čavrljanje je ugodno ali kod mene ne prolazi kao zavaravanje protivnika) : D
Ali zato hocu ja, potez po potez.

U mom prvom postu je jasno i vise nego vidljivo da se referiram na ideju opisanu u pocetnom postu teme, nakon cega mi repliciras na post, tvrdeci da sam opisani fenomen ja vec dozivio, usvojio i prihvatio, ali da toga nisam svjestan. Ja ti na to odgovaram da nisam, zato sto mi se to nije dogodilo, niti tako razmisljam, ali te upozoravam da ako ciljas na skup meni privlacnih osobina, da to imam kao i svaki drugi covjek i da kod mene imaju vrijednost kao i kod svakog drugog covjeka, ali da je opisano u ovoj temi kod mene nefunckionirajuce.


Cak i kad bih imao takvu imaginarnu "ljestivcu", odnosno, kad bih zbog jednog iskustva s osobom koja mi je pruzila nesto iznadserijski lijepo ostao invalid nesposoban prihvatiti drugu osobu koja mi ne nudi isto to, ali ima druge kvalitetne osobine, mozda cak i bolje od doticne, postavljanje takve ljestvice na jednoj takvoj imaginarnoj skali ne bi bilo moguce odrediti, zato sto niti ti, niti itko drugi moze znati da li se moja ljestvica "penje" ili "spusta". Tko bi to odredio u odnosu na sto? S obzirom da svi imamo razlicite kriterije, bas kao sto nam je i njihova vrijednost razlicita.

Cak i da su u pitanju samo moji kriteriji i da sam centar svemira po kojem se sudi, kako odrediti gdje sto stoji i u kojem smjeru ide?


Ja danas mogu imati puno "nize" kriterije nego li sam ih imao prije petnaestak godina. Ali mozda to isto mogu napraviti zato sto "ne mogu bolje". Shvacas li sada koji je problem nastao zato sto sam dao svoje misljenje, nakon cega si ti krenula uvjeravati me da to nije tako, nakon cega smo temu poopcili tvojim inzistiranjem na jednom dijelu mog teksta, koji je bio poopcen, nakon cega si se uhvatila strogo za poopceni element rasprave?

I jos nesto. Covjek se gradi iz vlastite nutrine (barem bi trebao), a njegova vanjska manifestacija u fizicki svijet je odraz kvalitete njegove unutarnje izgradnje. Iako smatram da nas drugi ljudi mogu nauciti nove stvari, ne vjerujem da je za kvalitetnu izgradnju dovoljno dopustiti da nam iskustva s tudim osobinama (drugim osobama) utjecu na formiranje naseg unutarnjeg ustrojstva, iako ono kao takvo jest podlozno vanjskim faktorima. Stoga radije gradim sebe uocavajuci vlastite propuste (ali i potrebe), ne dopustajuci da mi iskustva s drugim ljudima i njihovim osobinama nuzno namecu, kako nacin na koji cu funkcionirati, tako niti osobine koje hocu ili necu cijeniti.

Osim kad su u pitanju neke druge stvari. Ali to je drugi par rukava, druga rasprava i nema smisla ovdje to otvarati.

Slazem se, cavrljanje je ugodno, a meni je uvijek drago vidjeti pokusaj manipulacije napisanim. Ali to kod mene ne prolazi.


Pa da ti na kraju navedem jedan promjer.

Quote:
dieselzg kaže: Pogledaj post
...prva je bivša koja je recimo toliko dobro kuhala da nisam nikada poželio nešto naručiti izvana ili vani jesti..bila je toliko strastvena glede toga, svaki dan me čekala vrhunska klopa na stolu, stalno neka nova eksperimentiranja..i recimo kasnije nakon nje upoznao jednu koja mi se svidjela na prvu no kada je rekla da su ona i kuhača na vi, jednostavno nisam mogao se kako kaže 's konja na magarca' što se tiče toga, ta bivša mi je baš podigla letvicu očekivanja...
E vidis. Imao sam djevojku koja je, bas kao i ova autorova, kuhala fantasticno.

Iako sam stava da svaka osoba, bez obzira na spol mora znati kuhati (P.S. uzmi s velikom rezervom ovo "mora"), drzim da nije nuzno da ta klopa bude "svemirska", iako je ova zaista "svemirski" kuhala.

Mene je takoder "razmazila" po tom pitanju, ali iza nje mi se nikad nije dogodilo ovo sto se dogodilo autoru teme, da razmisljam o kvalitetu druge djevojke kroz iskustvo s "kuhinjom" ove svemirske turbo-kuharice.

A kuhanje mi je bitno...


Quote:
Jest, prave smo srodne duše. K'o Rusi i Amerikanci. : five:
Pa da. I oni imaju nesto zajednicko; obje drzave imaju nuklearni arsenal.



Inace, hvala na komplimentu. I tvoj mozgovni kapacitet je takoder zavidan.

Morao sam pobrisati neke smajlice zbog njihovog broja, koji daju odredenim dijelovima teksta "blazi ton", pa nemoj zbog toga misliti da se ljutim na tebe.
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 09:27   #57
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Ali ne ovaj put...
Ma je, kak ne, sad bi me još uvukao u gerilsko ratovanje, bombica sim tam, mina tu, mina tamo, malo puškaranja i tako na sto strana. Niš od toga, zaboravi.
Hitni jedan raketni ako ga imaš.
No da, nemaš, jer bi ga već hitnuo.
Umjesto toga zasuo si me jatom komaraca pa bih ja sad valjda trebala mlatit muhomlatom jednog po jednog.
Malo važno otkud se počelo, mogli bismo i od Adama i Eve, zapravo je od tamo počelo.

No možemo i po tvojem, samo ne baš onako kako bi ti to htio, u širine, dužine i visine.
Kad već hoćeš, evo ti jedan raketni , u metu koju si sam postavio. Ovu:

Quote:
Iskustvo me naucilo da je svaki odnos specifican, zbog vise faktora koji su se iskrizali u trenutku opcenja s istom, te je usporedba s prijasnjim iskustvima nerealna.
U obzir se mogu uzeti jedino one opce karakteristike covjeka (skup odredenih karakternih osobina), ali o njima je nepotrebno govoriti zato sto one i jesu primarni kriterij po kojem se ravnam.
Usporedba s prijašnjim iskustvima itekako je realna, i zapravo je drugačije i nemoguće postupati. Bilo kome od nas.
Upravo taj skup određenih karakternih osobina po kojem se ravnaš, stvoren je na temelju iskustva.
Jasno da iz tog skupa ne izostavljaš ono što ti je bitno. I izostavljaš ono što ti nije od presudne važnosti. Poput kuhanja.

Ostalo je kurčenje tipa ''meni nitko nije podigao kriterije''. Nitko nije utjecao na njih, Joj, daj. Svi su utjecali na njih, otkad si se rodio pa nadalje. Pa tako i sve tvoje bivše.
Jasno da si iz tog cjelokupnog čušpajza izuzeo ono što ti odgovara i tako stvorio vlastite kriterije. Na temelju njih očekuješ u vezi to što očekuješ.

Još će ispasti da si rodio s tim kriterijima.
Otkud ti? Jesu li intuitivni, na temelju iskustva iz prethodnih 500 života? Mantrao si pa ti upalila lampica?
Kako si došao do njih? Kako? Kako?
Što god da si radio, moralo je bit potvrđeno u praksi, inače bi to mogao objesit mačku o rep, pjevat borbene i bavit se arhitekturom građenja kula u zraku.

Žao mi je, teorija ti je srušena. S koje god strane hoćeš. Barem što se tiče života na ovome svijetu. A u vlastitoj iluziji svatko može živjet, ako ga je tako volja.

Quote:
Pa da. I oni imaju nesto zajednicko; obje drzave imaju nuklearni arsenal.

Na to sam i mislila.

Quote:
Morao sam pobrisati neke smajlice zbog njihovog broja, koji daju odredenim dijelovima teksta "blazi ton", pa nemoj zbog toga misliti da se ljutim na tebe.
Ne bi takvo što ni u ludilu palo na pamet. Kao ni tebi, u obrnutom slučaju, dakako.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 15:52   #58
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ma je, kak ne, sad bi me još uvukao u gerilsko ratovanje, bombica sim tam, mina tu, mina tamo, malo puškaranja i tako na sto strana. Niš od toga, zaboravi.
Hitni jedan raketni ako ga imaš.
No da, nemaš, jer bi ga već hitnuo. : kokice:
Umjesto toga zasuo si me jatom komaraca pa bih ja sad valjda trebala mlatit muhomlatom jednog po jednog. : D
Malo važno otkud se počelo, mogli bismo i od Adama i Eve, zapravo je od tamo počelo.
Ali ja te cijelo vrijeme tucem 240 mm artiljerijom, projektilima srednjeg dometa i visenamjenskim nadzvucnim zrakoplovima.

Kaj bi ti bas htjela "dresdensko" iskustvo?

za Adama i Evu. Zapravo, nisi daleko od istine. Mnogi tvrde da seksualnost (kod muskarca) kreira majka, jednako kao i kriterije po kojima se ravnamo. Neki tvrde da su nasi ljubavni/seksualni kriteriji nusprodukt svih nasih iskustava zajedno, dok neki vjeruju kako nam vecinu kriterija oblikuje prvo seksualno iskustvo.

Naravno, postoje i oni koji tvrde da se mi uopce ne ravnamo tzv "kriterijima", vec, doslovno, vlastitim nosom, odnosno genetskom kompatibilnoscu i sposobnoscu vrha nasih noseva da je nanjuse u obliku hormona koje covjek ispusta kroz znojenje.

Nadam se da si uhvatila poantu.

Quote:
No možemo i po tvojem, samo ne baš onako kako bi ti to htio, u širine, dužine i visine.
Kad već hoćeš, evo ti jedan raketni , u metu koju si sam postavio. Ovu:
Iskustvo me naucilo da je usporedba s prijasnjim iskustvima nerealna i zato svakom slucaju pristupam individualno.




Quote:
Usporedba s prijašnjim iskustvima itekako je realna, i zapravo je drugačije i nemoguće postupati. Bilo kome od nas.
Upravo taj skup određenih karakternih osobina po kojem se ravnaš, stvoren je na temelju iskustva.
Odgovorih ti u pasusu iznad i onom iznad njega.

Mislim, ti shvacas da vecina ljudi partnera ne bira racionalno, iz podrucja svjesnosti?


Quote:
Jasno da iz tog skupa ne izostavljaš ono što ti je bitno. I izostavljaš ono što ti nije od presudne važnosti. Poput kuhanja.
Apsolutno se slazem s ovim dijelom. A sad mi objasni kako to negira: "Iskustvo me naucilo da je svaki odnos specifican, zbog vise faktora koji su se iskrizali u trenutku opcenja s istom, te je usporedba s prijasnjim iskustvima nerealna.
U obzir se mogu uzeti jedino one opce karakteristike covjeka (skup odredenih karakternih osobina), ali o njima je nepotrebno govoriti zato sto one i jesu primarni kriterij po kojem se ravnam."



Quote:
Ostalo je kurčenje tipa ''meni nitko nije podigao kriterije''. Nitko nije utjecao na njih, Joj, daj. Svi su utjecali na njih, otkad si se rodio pa nadalje. Pa tako i sve tvoje bivše.
Jasno da si iz tog cjelokupnog čušpajza izuzeo ono što ti odgovara i tako stvorio vlastite kriterije. Na temelju njih očekuješ u vezi to što očekuješ.

Još će ispasti da si rodio s tim kriterijima. : rolleyes:
Otkud ti? Jesu li intuitivni, na temelju iskustva iz prethodnih 500 života? Mantrao si pa ti upalila lampica?
Kako si došao do njih? Kako? Kako? (Op.a. )
Što god da si radio, moralo je bit potvrđeno u praksi, inače bi to mogao objesit mačku o rep, pjevat borbene i bavit se arhitekturom građenja kula u zraku.
Aaaa... Znaci problem je u: "meni nitko nije podigao kriterije"?

Pa iskreno, nije.

Nisam se rodio s tim kriterijima. Ali po ovome sto ti govoris bi znacilo da kriterije do prvog iskustva nisam nti imao. A onda su nastajali kako je rastao broj mojih partnerica. Vidis kako svijet moze biti crno-bijeli ako ga kao takvog nametnes.


Quote:
Žao mi je, teorija ti je srušena. S koje god strane hoćeš. Barem što se tiče života na ovome svijetu. A u vlastitoj iluziji svatko može živjet, ako ga je tako volja. :mig :
Nije, jer moja teorija nije opca, a iluzija je temelj ljudskog zivota. Nakon odredenog vremena razgovora s tobom, dam se kladiti da bih ti bio u stanju definirati iluziju u kojoj zivis i sama. Mozda i nametnuti svoju.

Quote:
Na to sam i mislila. :mig :
Pa zato sam bio polu-sarkastican, ako je to uopce moguce.

Quote:
Ne bi takvo što ni u ludilu palo na pamet. Kao ni tebi, u obrnutom slučaju, dakako. : D
Naravno.

Mislim, ti shvacas da smo prosli tocku bez mogucnosti povratka? Vise uopce nije bitno tko je u pravu (jer znam da ja jesam), nego tko ce kome nametnuti snazniji argument? Nesto kao igra "kaladonta".
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.

Zadnje uređivanje Andrew Wiggin : 28.10.2017. at 16:12.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:37   #59
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Aaaa... Znaci problem je u: "meni nitko nije podigao kriterije"?

Pa iskreno, nije.
Dakako, u tome je problem.

U redu. Ako ti nitko nikada ni u čemu i na koji način nije podigao kriterije, bit će da si Nadčovjek.

Jesi li?
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:45   #60
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Dakako, u tome je problem.

U redu. Ako ti nitko nikada ni u čemu i na koji način nije podigao kriterije, bit će da si Nadčovjek.

Jesi li?
Nisam! Pod-covjek sam.

Nisam rekao da mi nitko, nikada, ni u cemu i ni na koji nacin nije utjecao na misljenje, vec da mi u pogledu ljubavnog zivota skup tudih osobina nije odredio model partnera koji cu u buducnosti traziti.

Stoga, da. Mozes reci da mi u ljubavnom zivotu nitko nije "podigao kriterije". Ne zato sto sam imao redom lose partnerice, nego iz nekih drugih razloga koje sad ovdje necu spominjati. Opet bi se upetljali u nepotrebnu raspravu, a potencijalno i zbunili opcenarodne mase.
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger