Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2003., 23:37   #1
Autocesta Zagreb-Split

vidjeh na tv neku reportazu o autocestama, te rekose da bi treblo pustiti u promet neke dionice ove ceste sad 30.6. i cula izjave "rokovi ce se postivati"...lalala. znaci trebala bi biti zavrsna faza
koje dionice, gdje, kada?

moze neko konkretno rec dokle se dosad doslo, sta zasad ima izgradjeno, i kojim putem da idem recimo iz zgb za vodice-sibenik?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 01:16   #2
Evo danas je izašla nova poboljšana karta novih autocesta u Jutarnjem. Tjedan ili dva nakon prethodne. Valjda toliko brzo rade da svaka dva tjedna treba crtati novu. Kolko vidim po toj karti sad više ne ideš na Gračac, već ranije kod Udbine skreneš na G. Ploča i onda ispod Velebita na Maslenički most i autocesta ide do Škabrnje. Bar je tako nacrtano.

Inače, pojma nisam imao da nova cesta ide pravcem Ogulin, Brinje, Otočac, Gospić (yes!), Posedarje, Benkovac, Šibenik, Split. Plitvice su skroz off road. Kao i Knin. Veliki dio ceste je predviđen za dorvršenje u 2004. a dio u 2005-oj. Još im je prestrašno puno ostalo.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2003., 17:15   #3
ima negdje tu kartu za vidit
ne govore mi puno ta imena mjesta
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 16:45   #4
http://www.mppv.hr/UserDocsImages/ka...esta-u-RHv.gif
Prljavi Heri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 17:23   #5
Ima bolja karta na webu Hrvatskih Autocesta http://www.hac.hr/karta.htm.
Inace, trasa ceste se cijelo vrijeme mijenjala, cak i tokom izgradnje (ja ju cak i gradio neko vrijeme) u zadnje dvije godine. Razlozi uglavnom politicki("ocu da cesta ide kroz moje rodno selo"), gospodarski (spoj sa Rijeckom ac u Zutoj Lokvi) i jedan ekoloski (vodozastitno podrucje oko Otocca) To je malo produzilo put do Zadra za dodatnih 20-tak Km ali mislim da nije tako strasno.
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 00:04   #6
Quote:
Perozzz kaže:
Ima bolja karta na webu Hrvatskih Autocesta http://www.hac.hr/karta.htm.
Inace, trasa ceste se cijelo vrijeme mijenjala, cak i tokom
pravi link je
http://www.hac.hr/images/stanje_k3.jpg

vidjela sam to
al ne pokazuje dokle se doslo
sta su sad 30-tog pustili u promet????
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 00:24   #7
eee evo sad sam nasla super kartu

http://www.mjr.hr/slike/novosti/zg-st%20014%20manja.jpg
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 09:14   #8
Bas me zanima hoce li danas otvoriti cestu oko Zadra... Kazu da jos nije ni priblizno zavresna...
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 21:59   #9
jesu! je sam im vjerovala
samo sad mi nije jasno sta recimo sa tim djelovima koji nisu izgradjeni pd male kapele do gornje ploce?
ima li paralelno stara cesta pored???
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 08:50   #10
Quote:
Maxxy kaže:
Bas me zanima hoce li danas otvoriti cestu oko Zadra... Kazu da jos nije ni priblizno zavresna...


PATI!

Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 10:09   #11
Quote:
Septembar kaže:

ima li paralelno stara cesta pored???
Pa bas i nema nesto posebno. Do Kapele su otvorili samo za putnike koji idu do Senja(i naravno do Ogulina, Otocca). , napravljen je dobar spoj sa starom cestom tocno prije tunela. Za nesto drugo je nema smisla koristiti jer je cesta jako zavojita pa sve druge destinacije imaju alternativu (za Gospic preko L. Osika, za Zadar preko Gornje Ploce).
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 11:52   #12
Quote:
Perozzz kaže:
Pa bas i nema nesto posebno. Do Kapele su otvorili samo za putnike koji idu do Senja(i naravno do Ogulina, Otocca). , napravljen je dobar spoj sa starom cestom tocno prije tunela. Za nesto drugo je nema smisla koristiti jer je cesta jako zavojita pa sve druge destinacije imaju alternativu (za Gospic preko L. Osika, za Zadar preko Gornje Ploce).
nisam te skuzila?
kako ja sad do zadra da stignme???
idem od karlovca do vukove gorice, bosiljeva... pa sta onda? da idem do male kapele ili ne?
i kak onda da izadjem na gornju plocu???

ili se ide opet iz karlovca preko slunja i plitvica kao dosad
pa tek onda iza udbine na GP?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 12:41   #13
Aha, opet iz karlovca preko slunja i plitvica kao dosad...
Za Zadar ides isto ko i prije (Plitvickom cestom) samo kod Udbine skrenes na novootvorenu brzu cestu koja vodi do Gornje Ploce gdje se prikljucis na Autocestu (dionica Gornja Ploca-Zadar2). Nije nesto strasno ali se ustedi 15ak-20 minuta ali opet kosta 17kn.
Baj d vej, nisam skoro bio doma pa cak ni nisam jos tuda prosao ali volim soliti pamet.
Perozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 17:06   #14
Quote:
Perozzz kaže:
Aha, opet iz karlovca preko slunja i plitvica kao dosad...
Za Zadar ides isto ko i prije (Plitvickom cestom) samo kod Udbine skrenes na novootvorenu brzu cestu koja vodi do Gornje Ploce gdje se prikljucis na Autocestu (dionica Gornja Ploca-Zadar2). Nije nesto strasno ali se ustedi 15ak-20 minuta ali opet kosta 17kn.
Baj d vej, nisam skoro bio doma pa cak ni nisam jos tuda prosao ali volim soliti pamet.
Apsolutno se mora ustediti vise od 15 -20 min, pa samo tunel stedi toliko ako ne i vise...
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 17:10   #15
Quote:
Moonlight Cat kaže:


PATI!

zasto?
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 17:17   #16
Quote:
Perozzz kaže:
Aha, opet iz karlovca preko slunja i plitvica kao dosad...
Za Zadar ides isto ko i prije (Plitvickom cestom) samo kod Udbine skrenes na novootvorenu brzu cestu koja vodi do Gornje Ploce gdje se prikljucis na Autocestu (dionica Gornja Ploca-Zadar2). Nije nesto strasno ali se ustedi 15ak-20 minuta ali opet kosta 17kn.
Baj d vej, nisam skoro bio doma pa cak ni nisam jos tuda prosao ali volim soliti pamet.
ne solis pamet, nego more

ma zezam se
hvala
ovo je konkretan odgovor koji trazim

nisam nikad u zivotu isla autom tu dionicu pa sam zbunjena

i da ustedi se 40 min rekli su na otvaranju! a kad bude cijela cesta gotova onda 1.5 sat
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 08:44   #17
Quote:
Maxxy kaže:
zasto?
Sorry, cinilo mi se da likujes.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 10:02   #18
Quote:
Moonlight Cat kaže:
Sorry, cinilo mi se da likujes.
Zapravo, gradim tu cestu, doduse iz kancelarije
I ne bas tu dionicu, nego Bosiljevo - Sv. Rok
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 15:19   #19
Quote:
Septembar kaže:
i da ustedi se 40 min rekli su na otvaranju! a kad bude cijela cesta gotova onda 1.5 sat
Meni je sva ta cesta lov političkih poena u mutnom.

Prvi puta sam sâm ljeti vozio za ZD - trebalo mi je 3:40 - nisam poznavao cestu i nisam luđački vozio.
Posljednji puta kada sam išao za ZD bio je snijeg i bilo nas je pet u autu i stigao sam za 3:59.
Od zagreba u oba slučaja.
Taj dio do ZD trebalo je samo renovirati gornji sloj asfalta, srediti problem velebita, u lici dodati na više mjesta 3. traku za preticanje kamiona, zaobići Udbinu i sela oko Karlovca i sve u svemu za puno, puno manje novca dobili bi cestu usporedivih performansi kao autocesta -
nešto kao AMD i Intel procesori; Jest da je Penta 10% bolja, ali je Athlon 50% jeftiniji...

A argument da nam Dalmatina treba zbog turista je smiješan - Evo prošli vikend je kolona na naplatnim kućicama bila 4 km. Doživio sam kolonetine na autoputima u D i F koje su izgledale kao da populacija velegrada bježi pred elementarnom nepogodom. Što želim reći - Ljeti su GUŽVE svuda u Europi, i D1 nije iznimka a niti A1/Dalmatina to neće biti. Od tih 90 minuta koje ćeš uštedjeti do ZD, barem 20 će propasti na 2-3 naplatne kućice koje će izniknuti na putu.
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 15:49   #20
Pa i nije bas tako. Problem naplatnih kucica je problem organizacije - treba ih organizirati tako da se samo jednom placa, i nema vise problema... A trebao si se vozit po ljetu cestom Ka - Kapela - Otocac ili Senj, pa bi vidio sto znaci vozit u koloni. Lako je pricati kako cesta preko Plitvica nije previse opterecena, a sav kamionski promet prebaciti na gore navedenu cestu. Opcenito mi nije jasno kako netko moze imati nesto protiv ceste - ili ne putujes puno, ili ne razmisljas o buducnosti. Probaj ici starom cestom Zg - Ka, pa onda autoputom, pa mi reci koliko si vremena potrosio? Naravno, postujuci pri tom prometnu signalizaciju.
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.