Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2012., 12:18   #1
Linić napokon odlučio pokazati zube neplatišama poreza

Dakle kao što smo jučer vidjeli na primjeru deložacije onih lopina (koje ne zatvaraju obrt kada treba) država je nakon desetljeća bezrazložnog optuživanja uglednih poslovnih ljudi za stanje u državi (Mamić, Todorić i ostali) napokon odlučila pokazati pronaći pravog krivca za kaos a to su raznorazni lupeži poput onog novopečenog beskućnika.
Mrcina nije naime znala da treba zatvorit obrt a rakve lupeže treba najoštrije sankcionirati. Na gamad su poslani specijalci u oklopima a kuća prodana Slovencima koji ima lovu kao što i treba biti. Tako treba postupiti i sa svim ostalim lupežima koji neće plaćati porez na nekretnine kada ga uvedu.
Neće majci nekakvi klošari ne zatvarat obrt i ne plaćat porez već će
osjetit pendek pravne države.
yamabushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:21   #2
kao što sam već komentirala na drugom dijelu foruma, priča smrdi do neba i upućuje na mogućnost da je kuća obitelji vukić upala u oko kakvom big bossu koji je zatim dilom s lokalnim šerifima, pod čiju vlast spada i porezna uprava, ishodio takvo sramotno i nizom detalja nezakonsko tjeranje obitelji iz vlastite kuće.

nije na odmet ni pripomenuti kako su im prvi susjedi kalmeta i ingrid antičević marinović.

ono što sam ja jučer čula u regionalnom dnevniku na HTVu (dakle, nije 24 sata) jest da su im kuću prodali na 4. dražbi.
po čl.97:
Quote:
(8) Ako nekretnina ne bude prodana ni na trećem ročištu, sud će postupak obustaviti. Ovrhovoditelj je ovlašten nakon proteka tri mjeseca od održanoga trećega ročišta ponovno zahtijevati prodaju nekretnine, ali tada pod uvjetima kao da prvi put predlaže ovrhu. U troškove ovrhe priznat će se i troškovi prethodnih pokušaja prodaje nekretnine.

također, vrijednost kuće im se procjenjuje na 150.000e, a prodana je za 40.000e.

koja je poanta prodavanja ako porezna ne može namiriti dug prodajom?

nadalje, novi kupac, slovenac, u par ih je navrata pokušao ucjenjivati (tražio 5.000e za nepojavljivanje na deložaciji i 90.000e za otkup kuće. dakle, 40.000 koliko je on platio + 50.000). moram priznat da mu modus operandi više priliči kakvom uigranom mafijašu iz redova građevinske mafije nego li finom kupcu iz EU. (inače, vlasnik građevinske firme, oh joy!)

kada je došlo vrijeme za deložaciju, po obitelj je došla čitava vojska specijalaca koja se ponašala kao da su najokorijeliji kriminalci. vukli ih po podu, dobro da ih nisu pendračili. na kraju je ispalo kako nisu imali potrebite papire za deložaciju i kako su napravili čitav niz propusta zbog kojih je deložacija odgođena. dakle, i ovo je dovoljno da se posumnja u čitav slučaj.

također, netko tko želi varati državu, otvara d.o.o poput druga čačića koji je zastarom od 6 godina uspio smanjit svoj dug s 400 milijuna na 100 milijuna, da ne govorimo kako je u preko 20 godina poslovanja ostavio repine dugova od coninga do izraela. ipak, pravno je sve čisto, frajer je otvorio novu firmu nakon stečaja stare,a on ionako nije vlasnik coninga jr. žena je
isto kao što je majka nadana vidoševića najbogatija penzionerka u državi. kad je vidim kolika joj je pokretna i nepokretna imovina dođe mi da je momentalno izaberem u sabor. netko tko je uspio toliko priskrbit u par godina, sigurna sam da bi i zemlju znao izvući iz krize... s druge strane.

obrt otvaraju ljudi koji žele raditi što me samo još više učvrstilo u dojmu kako se ovdje trenira strogoća na sirotinji i kako je nekome baš jako stalo ovu familiju potjera iz njihove kuće pošto poto.

nadalje, nije mi jasno zašto opcija zatvora nije došla u obzir? ta kuća u arbanasima je jedina koju ta obitelj ima, a nije li ustavom svakoj osobi zajamčeno pravo na dom?!


poznavajući prilike u ovoj banana republici svakako ću prije stati na stranu ove obitelji jer sam u svakom trenutku svjesna temeljem primjera iz okoline da nikad ne znaš kada ćeš se sam naći u sličnoj situaciji, a nitko ti neće htjeti pomoći ni vjerovati. samo na susjednom, nepravnom topicu pojavilo se 4 forumaša koji su imali slične birokratske probleme s ovom državom. doduše, nemjerljivo manjih iznosa, no svakako bizarnih iznosa po čudnim kamatama. zašto je tako teško povjerovati da je obitelji iz zadra žrtva nesposobnosti porezne uprave ili možda čak dila kakvog lokalnog šerifa? ovakve situacije će biti još češće ako prođe zakon o nekretninama. ljudi masovno neće imati novaca za plaćat porez, a dežurni pametnjakovići će tumačiti oduzimanje njihove imovine pravnom državom koja očito vrijedi za sve osim elitu. no, što je dopušteno bogovima, nije volovima. pa ti vuci magare kad nemaš pravne škole, a neki horvatinčić će i dalje nastavit koristit moć i privatizirat javne površine. nekažnjeno.
fairydae is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:22   #3
sve u svemu mislim kako je čovjek žrtva birokratskih zavrzlama u miloj nam državi koje je netko iskoristio ne bi li nabio lihvarske kamate (od 92.000 kn u godinu dana doći do 288.000 !!!!!) i dočepao se tuđe imovine.
fairydae is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:23   #4
Podržavam tvoj sarkazam.

Bolje da situacija ostane ovakva kakva je bila, prošlih 10tak godina država je napredovala u svim pogledima, osobito u ekonomskom, razvili su se snažni i potentni gospodarski subjekti i živjeli smo u blagostanju i slozi na kojima su nam zavidjeli i žitelji nazadnih država poput Norveške i Finske!

....zakon je zakon i mora vrijediti za sve podjednako. U zatvor idu ili svi ili nitko. Dok budete podržavali sitne lopove, hodati će okolo i oni krupni.

Kada je Linić objavio stup srama, na njemu su osvanuli ljudi koje poznajem i koji žive u nečemu što se može definirati jedino kao siromaštvo; a imaju poreznog duga u svojim obrtima reda veličine 500 000 kuna. Dozvoljavanjem ove krađe iz državne blagajne, država je te ljude naprosto upropastila; nema teoretske šanse da se iz navedenog duga izvuku. I što sad, oprostiti im? Činjenica je da su krali za odjeću i hranu a ne za jahte, ali jebiga... krali su...
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 14:18   #5
Uvijek se u ovoj jebenoj državi trenira strogoća na sirotinji.

Sjeća li se još tko dugova nogometnih klubova?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 14:40   #6
@ Fairydae Odličan post. Time je sve rečeno.

Quote:
fairydae kaže: Pogledaj post
nadalje, nije mi jasno zašto opcija zatvora nije došla u obzir? ta kuća u arbanasima je jedina koju ta obitelj ima, a nije li ustavom svakoj osobi zajamčeno pravo na dom?!
Zato što kod nas ne postoje dužnički zatvori, a ona starica kojoj su nedavno htjeli prodati kuću da namire dug od 600 kuna bi ustvari trebala biti sretna što joj je sudac odredio zatvor jer joj je time učinio uslugu. Zvuči grozno ali je tako.
Marina Fiume is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 14:46   #7
I ja znam nekoliko osoba s liste poreznih dužnika. Upravo u rukama držim dopis porezne uprave jednom mom frendu koji mi ga je dao na poklon jer ih doma ima koliko hoćeš. Kamata mu je veća od glavnice a on je sve svoje nekretnine poklonio tako da mu ne mogu ništa.
Marina Fiume is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 19:30   #8
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
I ja znam nekoliko osoba s liste poreznih dužnika. Upravo u rukama držim dopis porezne uprave jednom mom frendu koji mi ga je dao na poklon jer ih doma ima koliko hoćeš. Kamata mu je veća od glavnice a on je sve svoje nekretnine poklonio tako da mu ne mogu ništa.
kako ne? to sada ide pod kazneni zakon, tako da će ić u zatvor.
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.