Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2003., 08:35   #1
koliko ste zaduženi

Pa da čujemo. Koliko i za što? Ja još uvijek nisam prešao 1/4 obiteljskih prihoda, a to računam kao gornju granicu duga. Zadužio sam se puno ali isključivo za rješavanje stambenog pitanja. Uglavnom moja filozofija je da se ne želim zaduživati, a kredit za stan ne smatram pravim dugom jer uvijek mogu (nedaj Bože), ako dođe do frke, primjeniti plan B.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 10:31   #2
Sretan si ako ti ne prelazi 1/4 prihoda...
Ja trenutno imam neki nenamjenski kredit u visini...ah, prihodi variraju jer žena malo radi malo ne...ali rata je manje od 1/10 prosječnog prihoda.
A kad kupim stan i udjem u kredit...ovaj nenamj. kredit ću stornirati i onda će mi biti zaduženje...ček malo da izračunam...da - negdje oko 1/3 ukupnog prihoda. Puno mi je to nekak, ali zaradim uvijek nekaj sa strane pa bu valjda tak se i nastavilo...
Ko što kažeš, ako zagusti stan uvijek može na bubanj...
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 16:38   #3
manje od 10 posto.
Pajo Patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 17:32   #4
Ovisi sto racunate u zaduzenost. Kreditne kartice, kredit za automobil, jos nesto?

Da li racunati u tu sumu i recimo mortgage za kucu? Da li je u tom slucaju vise zaduzen onak koji placa rentu za stan ili neko ko placa mortgage payment? Pojasnite malo!
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 23:58   #5
Ja imam samo dozvoljen minus u banci 5.500 kn kojeg dosegnem na svakoj plaći. Pa to je čist i sasvim OK, iako je takav "kredit" ujedno i najskuplji...
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 00:51   #6
evo taman sam se danas zbrojio i oduzeo: - 5690kn, nije loše za jednog studoša
deyooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 11:45   #7
Ja isto imam samo dozvoljeni minus u banci, ali sad sam odlučila i to pokriti. Uskoro planiram dići stambeni kredit - isto će mi rata biti oko 1/4 prihoda.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 14:17   #8
Ja nisam nikome ništa dužan, ali zato drugi jesu dužni meni.

I uvijek su tako dragi, fini i slatkorječivi kada im novci trebaju. I uvijek poslije zaborave što su pričali kada su novce tražili, pa im je teško dugove vraćati.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 14:32   #9
Quote:
Crow Jane kaže:
Ja imam samo dozvoljen minus u banci 5.500 kn kojeg dosegnem na svakoj plaći. Pa to je čist i sasvim OK, iako je takav "kredit" ujedno i najskuplji...
Ako se ne varam C.J. 16% ti je taj kredit. Zene i nofci.
moja zaduzenost je 0%, a planiram se zaduziti maksimalno na 1/3 prihoda. Nadam se da cu i uspjeti.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 14:58   #10
Prije par mjeseci svi zivi i mrtvi su bili duzni meni, danas su ti dugovi mizerni prema onome koliko sam trenutacno duzan. Par krivih poslovnih poteza (zadnji : sifra Mizar) i vrlo brzo se mijenja stanje. No, nijedan dug mi nije u obliku kredita jer sam na njih alergican, posto za kredit treba imati sigurne stalne prihode a takvi ne postoje, bez obzira sto se zavaravamo da kad smo zaposleni da je to 100% sigurno i stalno.
Racunam za godinu dana biti u fazi u kojoj sam bio prije par mjeseci, a to je da su opet svi duzni meni a da ja trazim stan
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 15:04   #11
nisam zadužen

imam 1.20 kn na računu bavim se samo kešovinom. plaću dignem na bankomatu, ostane još parsto kuna za koje točim bengu na cirrus karticu. i jako pazim da ne odem u minus, a mastercard i ine kreditne ignoriram.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 15:08   #12
Nisam uopće zadužena.
Namjerno nemam račun u banci.
Imala sam samo dok sam morala kad mi je plaća išla preko banke.
Sva "sreća" da ne moram niti imati.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 15:14   #13
Quote:
banderas kaže:
No, nijedan dug mi nije u obliku kredita jer sam na njih alerfican, posto za kredit treba imati sigurne stalne prihode a takvi ne postoje, bez obzira sto se zavaravamo da kad smo zaposleni da je to 100% sigurno i stalno.
Ja sam isto protiv kredita, jer jednom kad se zakopaš...uf... dost je i ovaj minus na tekućem ko rupa bez dna.... A kaj ti ni onaj drugi izvor prihoda ne ide bajno?
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 15:37   #14
Quote:
Crow Jane kaže:
Ja sam isto protiv kredita, jer jednom kad se zakopaš...uf... dost je i ovaj minus na tekućem ko rupa bez dna.... A kaj ti ni onaj drugi izvor prihoda ne ide bajno?
Imao sam 3 izvora prihoda prije nekoliko mjeseci i svi su zaista bili veliki. Onda sam napravio par jako krivih poteza popracenih s bad luck i jos nekim problemima koji su mozda uzrok, a mozda samo meni utjeha za opravdavanje krivih poteza i otislo sve u kurac krasni. Sad mi je placa ostala ista a druga 2 prihoda se znatno smanjila (bila red velicine vise od place). Uz to sam jos bio blesav i nisam smanjivao troskove jer sam mislio da ce kriza trajati puno krace, ali...
No, kao sto rekoh, realno bi bilo da za godinu dana budem na starom stanju ako si ne napravim jos neku veliku glupost.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 17:08   #15
Talking

Zadužen sam do jaja.....

Gotovo 80% mjesečnog (mog) dohotka ide na vraćanje kredita.

Ali zato je tu i žena i njena plaća tako da je ukupna zaduženost na podnošljivih 35%

Krediti su za stan i auto.

Pozdrav,
gogo

p.s. bolje uzeti nenamjenski kredit na 5 godina nego stalno visiti u minusu po tekućem - gotovo duplo jeftinije.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 17:11   #16
Angry

Quote:
dj108 kaže:
Ja nisam nikome ništa dužan, ali zato drugi jesu dužni meni.

I uvijek su tako dragi, fini i slatkorječivi kada im novci trebaju. I uvijek poslije zaborave što su pričali kada su novce tražili, pa im je teško dugove vraćati.
Same here! Da dodam još koji zubati bijesni smajlić
Marija_1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 18:05   #17
Quote:
gogo kaže:
Krediti su za stan i auto.
To za stan je investicija.

A za auto možda.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 20:56   #18
duzna sam frendici 100 kn jos od veljace ove godine... uzas!





Luv2Bounce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 08:12   #19
Quote:
gogo kaže:

p.s. bolje uzeti nenamjenski kredit na 5 godina nego stalno visiti u minusu po tekućem - gotovo duplo jeftinije.
Ja to znam... Al kad ti jebena banka ažurira taj minus sa svakim povećanjem plaće... a uvijek se nađe nešt kaj moraš kupit...E..ovaj put sam blizu pokrića tog sranja...još samo 1.000 kn. A onda kupujem auto.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 09:43   #20
Oko 200 000 SEK duga. A dok zavrsim sa faksom bit ce izmedju 250 000 i 300 000

Toliko o bogatom zapadu di je sve super i besplatno
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.