Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2003., 10:22   #1
Lightbulb HT - vaš omiljeni monopolist

link na članak

ovo je s monitor.hr:

Quote:
HT namjerno kasni sa slanjem računa da građani plaćaju kamate
Na vlastitu nemaru, čini se, Hrvatski telekom dobro zarađuje. I to na možda namjerno nemarnom slanju računa. Svaki telefonski račun, naime, ima različit datum isteka, dostave i dospijeća plaćanja. Računi nerijetko stignu kasnije, u pravilu poslije 10. u mjesecu, a nerijetko i poslije roka dospijeća. Pretplatnika tada očekuju zatezne kamate. I neka samo deset posto pretplatnika zbog toga zakasni s plaćanjem tri dana, Hrvatski telekom zaradi 250.000 kuna godišnje...
ne znam za vas, ali mene ovakvo ponašanje ne čudi. od HTa nisam nikad očekivao korektno i profesionalno ponašanje, a svako malo mi dokazuju da imam pravo... još kad se sjetim koliko para uberu od pretplate, padne mi mrak na oči. toliko para uzmu, a da nikaj ne rade. jedini im je posao slanje računa, a nit o ne naprave korektno. HT je jedna od rijetkih firmi koje izazivaju mučninu u mom želucu... a svakim danom su sve bolji u tome.

trebalo bi ih kaznit. opalit po džepu, jer im je jedino to važno. ali to mi se čini nemoguće, jer vrlo vjerojatno imaju blagoslov "odozgora" ... prestrašno. stvarno mi se gade. ne prakticiraju odnos "pružatelj usluge - korisnik" nego im je politika totalni feudalizam "franjo tahy - seljani" ... vampirizam do bola.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 23:56   #2
nevjerujem da je ovaj podforum pun HT-huggera
heeeej, ljudi.. bivate pljačkani svaki dan.. wake up!
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 00:11   #3
majstore da oni kradu to je već apsolvirano gradivo. a što da ja učinim? da ne platim telefon pa mi ga iskopčaju. meni svaki račun dođe dan dva prije dospjeća. pa se ti snađi.


ali zato je ekipa u ht centru ovdje kod mene totalno u komi. treba im 25 minuta da te zapaze a i onda još 15 da ti objasne što ti imaju za reći jer baš im se nešto ne priča a i "što ti tu imaš pitat pitanja mali, a?"
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 00:16   #4
u tome je fora. kao jedna od najvećih firmi u hrvatskoj, imaju gomile para, stalno se reklamiraju (loše su im reklame, a i licemjerne)... a toliko neprofesionalnosti, neznanja, nekulture... strašno nešto.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 00:24   #5
ja sam našao rješenje (bar privrmeno) : VIP me
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 13:34   #6
Quote:
Mr. Jingles kaže:
ja sam našao rješenje (bar privrmeno) : VIP me
same here.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 22:55   #7
Kradu i krasti će još jaaaaaaako duuuuuugo!

Na žalost možemo samo gledati... ili ih pokušati tužiti negdje izvan HR.
A za to opet treba dooosta love.....

mi smo jedna j***** država krademo sami od sebe i sebe sami uništavamo......eto, tko je neki dan gledao brisani prostor mogao je vidjeti kako prolaze naši inovatori......u svijetu zarađuju dobro (opet u Sloveniji!) a kod kuće je ona spika: A gdje sam ja u svemu tome (oće 10%-15%).

Koma...

HT?

Jedan među mnogima.......

Svi pljačkaju......pa i VIP!

Gle, sve je to opet stvar države i pravnih institucija u državi....mi obični šljakeri smo "sitni"!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 00:33   #8
čuj 101, sve to stoji. ali ono što mene smeta kod HT-a je to osim što me pljačkaju još su i neljubazni i tretiraju nas kao blesave ovce. HT i VIP imaju duopol i dogovorne cijene. ali ovi u VIP-u se bar trude da PR bude na nivou.

zvao sam početkom godine (negdje prvi radni tjedan) službu za korisnike CRONET-a za promjenu tarifnog modela za službeni telefon. meni teta s druge strane žice kaže kako ona ne zna ništa o toj promjeni i da je ona upravo došla s godišnjeg!!!!!!!!!! ja reko jebo te ma nisi!?

pa mislim zbilja
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 02:13   #9
Rjesenje u online billing?
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 11:40   #10
amer, da. kad na vrbi rodi grožđe.

meni je osobno najjači Hinetov helpdesk. to ima RADNO VRIJEME a kad nazoveš IZVAN RADNOG VREMENA možeš ostavit poruku na sekretarici. divno, zar ne? a kad ih dobiješ, onda se neka baba javi. a baba nema dume ni kaj je modem, a još manje kaj sve može otić dovraga i kako to popravit. nego lista po nekim skriptama i uvijek pita "koje vindovse imate?"... a to me pitala ČETIRI PUTA U 6 MINUTA.. svaki put kad nazoveš ona ljepo skriptu i kreće od prvog pitanja ... a nakon pol čuke kaj sam ih pilio odgovor je bio: "kupite si ISDN." e onda je radilo:
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 11:52   #11
americano, iako imaš dobre namjere i savjeti možda šljakaju u sad-u, čitajući sve to iz fotelje ovdje u hrvatskoj, djeluješ jako naivno.
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 12:57   #12
Evo i ja ti se pridružujem u mržnji prema HT-u. A najtužnije, sve mi je kod njih, fiksni, mobitel, Internet pristup. Zato jer sam dva potonja dobila rano kad još nije bilo vrle konkurencije i sad mi se ne isplati mijenjat, bar mobitel ne, zbog broja...a mrrrrrzim gamad prevarantsku i neprofesionalnu!
Ono poskupljenje implusa koje su nam pokušali prodati pod nešto dobro im neću oprostiti dok sam živa. 4 minute kuna. Zaboga, za jedan pošteni razgovor s frendicom što studira na moru preko fiksne telefonije koja bi trebala biti jeftina ode 30 kuna!Na kraju ce mi se isplatiti kupiti kartu i otici na dva dana kod nje.
Mrzim ih skoro ko Pevec...

Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 15:58   #13
kod interneta ti je svejedno kad sve vodove u hrvatskoj drži ht. ja se spajam preko net4u ali svejedno dio cijene surfanja ide ht-u. isto ti je i s iskonom i vipom. kod vipa plaćaš direktno račun vipu ali onda oni daju zakupninu vodova ht-u. i opet smo na početku.

dole cronet!!!!!!!
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 17:38   #14
Quote:
by Mr. Jingles
americano, iako imaš dobre namjere i savjeti možda šljakaju u sad-u, čitajući sve to iz fotelje ovdje u hrvatskoj, djeluješ jako naivno.
Vjerovatno sam jako naivan. Ili su vasi zivoti tamo prekomplicirani.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 18:49   #15
Quote:
Mr. Jingles kaže:
kod interneta ti je svejedno kad sve vodove u hrvatskoj drži ht. ja se spajam preko net4u ali svejedno dio cijene surfanja ide ht-u. isto ti je i s iskonom i vipom. kod vipa plaćaš direktno račun vipu ali onda oni daju zakupninu vodova ht-u. i opet smo na početku.

dole cronet!!!!!!!
HT upravlja našim životima...
Nadam se da neće vidjet što sam napisala i otkazat mi Internet priključak.
No dobro, oni su se sad rascjepkali u puno malih firmica.
Od djece velikog Telekoma najviše mrzim fiksne, HTTel. Iz nebrojenih razloga a i zato što ih ne možeš izbjeć ako hoćeš telefon..
Onda HTnet što nam ne daju dsl po nekoj pristojnoj Europe dostojnoj cijeni. Još me HTmobile najbolje služi..bili su mi se jako zamjerili kad su reklamirali da je besplatna govorna pošta i onda se ja spojim na mojportal i vidim tamo da su mi naplatiti sve to...para mi je išla na uši, ali kad je došao račun na ispisu je bila prikazana govorna al je ukupan iznos odbijen od računa..pa ajde...izvukli su se
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 19:19   #16
Quote:
101st Airborne kaže:
Kradu i krasti će još jaaaaaaako duuuuuugo!

Na žalost možemo samo gledati... ili ih pokušati tužiti negdje izvan HR.
A za to opet treba dooosta love.....
Vidis. Sve je u glavi. Ako ti vjerujes da ce oni krasti jos jako dugo, ako svi vjeruju u to. Onda ce oni i krasti jos jako dugo. Ukoliko pak netko dodje i kaze, " e pa necete vise, jebem vam mater! ", onog trenutka kad taj stav bude imalo samo 10 000 ljudi, /naravno, ne 10 000 demonstranata, vec ljudi koji kuze sta je to i koji su spremni malo se i potruditi oko ovog KRIMINALA!/ HT vise nece moci krasti.

Dakle, 101st, sta cekas papcino? Toplu vodu, preciznije objasnjenje, sta?

Slafko, koliko te zapravo smeta ovo sranje? Jel toliko da bi bio spreman cak nesto i poduzet? Naravno, ako bi znao da to sto radis ima smisla.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 19:21   #17
Ps. ekipa? Jeste li vi ostali drkadzije koje samo seru? Ili ste mozda nesto vise? Jeste li spremni nesto poduzeti? Malo se aktivirati?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 21:56   #18
Quote:
illegale kaže:
Ps. ekipa? Jeste li vi ostali drkadzije koje samo seru? Ili ste mozda nesto vise? Jeste li spremni nesto poduzeti? Malo se aktivirati?
pobuna!!! svi na ulice

dajte alkohola i koji besplatni koncert kao znak podrške
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 22:02   #19
ma čuj ilegalni, možeš ti (ili ja svejedno) vjerovati što god želiš i uvjeravati sam sebe da je to ustvari jeftino. ili čak nagovoriti i širi krug ljudi oko sebe. ali uvjete koje postavlja ht ne određuje sam ht. DT je tu bog. a bogu se trenutno ne spuštaju cijene jer mu i ovako dobro ide (bez obzira na rascjepkanost tvrtke). uskoro će prodavati sporedne djelatnosti (ostati će samo mobilna telefonija i internet) sve drugo ide na bubanj.

u svakom slučaju ukoliko uleti novi provider u fiksnoj telefoniji, trebati će mu vraški novci za pokretanje posla. ne vjerujem da će nakon toga smanjiti cijene jer treba vratiti uloženo (osim ako ne želiš koristiti vodove već spomenutog mrskog ht-a).
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 23:49   #20
Brijem da nisi shvatio. Ovo je politicko pitanje, a za politicka pitanja postoji politicki odgovor. A DT je tu popusio. Pa sad, hoces li pomoci da zastitis svoja prava u svojoj zemlji ili neces, samo je do jedne osobe!
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.