Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2003., 07:08   #81
kakav je ovo post?

 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 08:41   #82
Re: Re: Silovanje u vezi

Quote:
Ruprecht kaže:
Stvarno je uspeo da te posevi na silu? Mislim, kao neko ko zna o cemu govori, zelim da kazem da za silovanje odrasle zenske osobe od strane samo jednog muskarca postoje gotovo nikakve sanse, osim ukoliko se zrtvi ne preti takvim zlom da je za nju okoncanje pruzanja otpora manje zlo, ili ukoliko je napadac enormno fizicki razvijen i snazan, a i onda je takva agresija uvek pracena mnogoborjnim obostranim lokalnim i perifernim povredama. Pretpostavljam da te je on uzeo "na silu" vise u smislu protiv tvoje volje i zelje, negoli da te je bukvalno silovao?

Inace sta da mislim o ovome, mnoge zene mogu samo da mastaju o ovome sto si ti dozivela. Evo, na primer, ja sam 2-3 puta pokusao da tako posevim moju zenu, ali kako je ona vrlo okretna i vrlo snazna zena, a ja muskarac sa snagom malog i paralizovanog deteta, uvek bih dobio dobre batine i vrlo brzo odustajao. Nakon toga, uvek bi mi prebacivala da sam nizasta i da ne bih uspeo da silujem ni staricu u invalidskim kolicima, a kamoli tigricu poput nje. Mozes misliti kako sam se u tim trenucima osecao!


Mislim da malo preterujes, nemali broj zena njihovi partneri nakon 4-5 godina zajednickog zivota vise ni ne pogledaju, a tvoj partner tebe itekako zeli. Ukoliko se nebi navukao iskljucivo na ovakvu vrstu odnosa, ova novina bi mogla da vam konzervira vezu na dugi niz godina. Naravno, sve ovo pod uslovom da ne dodje na ideju da gasi opuske na tvojim dojkama ili da pozove drugare na zajednicku akciju. U svakom slucaju, ako pokusa da te veze pruzi ocajnicki otpor.

Da, jos i da dodam, da ce ga nakon takvog seksa krace vreme gristi savest (ne pitaj me kako to znam), pa to iskoristi da mu uvalis kakav odvratni kucanski posao, ili da mu izvuces lovu za neku skupu krpicu ili parfem, ujutro nakon silovanja.
Mislim, kao neko ko zna o cemu govori, mnoge zene mogu samo da mastaju o ovome sto si ti dozivela. Mislim da malo preterujes, nemali broj zena njihovi partneri nakon 4-5 godina zajednickog zivota vise ni ne pogledaju, a tvoj partner tebe itekako zeli. ili da mu izvuces lovu za neku skupu krpicu ili parfem, ujutro nakon silovanja.

Pa mislim zbilja???
sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 09:31   #83
ma mislim da se sprda. nemoguce da to misli.

 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 09:55   #84
[QUOTE]lebowski kaže:
[B]Zato sto to nije bio los seks, nego nesto vise. Ti se, pretpostavljam, nisi nijednom izderala na njega u te cetiri godine, jel tako. Pretpostavljam da je uvijek veza bila prioritet, i to naustrb tebe. Meni se cini da si previse skromna u toj vezi. Veza mora biti ravnopravna. Izgleda da si to saznala na najgori moguci nacin. I moras biti spremna otici od njega. Jebes 4 godine, covjek zivi sto godina.


Nije bas tako, u nasoj vezi sam ja ta koja "galami i vice" i prigovara zbog gluposti, ponekad radi scene. On je totalno iskuliran, nikada nije povisio ton kada govori sa mnom, i njegova filozofija je da za svadju treba dvoje, pa ukoliko on ne ucestvuje znaci da svadja nema smisla. Mislim, on je upravo takav da sve probleme rjesava mirno, razgovorom.
A u jednom si u pravu, meni ta veza jeste prioritet. Ne veza kao veza nego ON, od samog pocetka sve do danas ja samo njega vidim, njega zelim i volim.
Mi jesmo ravnopravni (ok, sad sam vidjela da je fizicki jaci) u nasoj vezi, u nasem odnosu je sve ok, i ja nisam zena kojoj je jedina opsesija kako udovoljeti voljenom muskarcu iako radim neke stvari naustrb sebe ali to ja zovem kompromisom.
Mislite da me pokusava kazniti za nesto?
Ne znam, mislim da nije to, ne vidim razloga.
sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 10:11   #85
Quote:
Komunikacija, tu nije bilo komunikacije, nije cak bilo ni vremena za to, sve se desilo odvratno brzo
mislim da je vecina forumsa mislila na komunikaciju izmedju vas dvoje tijekom cijele veze a ne nuzno na onu tijekom tog dogadjaja

Ljudi su htjeli reci, kad se kuzite, onako skroz, onda on kuzi da to nije uzitak. Tako nekako.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 10:19   #86
Quote:
Mislim da malo preterujes, nemali broj zena njihovi partneri nakon 4-5 godina zajednickog zivota vise ni ne pogledaju, a tvoj partner tebe itekako zeli.
oni ne zive skupa.

I ne vidjaju se svaki dan.

Gornja konstantacija je apsolutno netocna. Zao mi je sto nisi sam u vezi ili sto ne poznas par koji se godinama zeli.

Znam par ( ne jedan ) koji su 20 godina ! u braku i jos uvijek se osjeti ona fina nit flerta i zelje, mnogo mladji mogu samo ljubomorni biti na njih. I nauciti nesto
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 10:35   #87
Quote:
sky kaže:


Nije bas tako, u nasoj vezi sam ja ta koja "galami i vice" i prigovara zbog gluposti, ponekad radi scene. On je totalno iskuliran, nikada nije povisio ton kada govori sa mnom, i njegova filozofija je da za svadju treba dvoje, pa ukoliko on ne ucestvuje znaci da svadja nema smisla. Mislim, on je upravo takav da sve probleme rjesava mirno, razgovorom.
Mislim da si sama sebi ovime dala djelomičan odgovor. A poveži s onim ranije sugeriranim. Možda ga nervira tvoja "agresivnost" i koliko god ti misliš da je on miran, fin i skuliran, možda je totalni konzervativac zapravo i osjeća da mu je muški ego pogođen kad žena na njega viče , galami i radi scene.
Nekako mi sve smrdi na klasičnu "kaznu". Trebao bi ovdje neki psiholog dati završnu riječ. Imamo li psihologa na forumu?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 10:53   #88
Imamo tebe LadyInRed.
Meni je tvoj scenarij prilicno realan.
sky je rekla Daj zakljucaj vrata, a tip je pomislio, e neces ti mene vise jebat... malo naturalisticki, ali eto...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 11:15   #89
Quote:
LadyInRed kaže:
Mislim da si sama sebi ovime dala djelomičan odgovor. A poveži s onim ranije sugeriranim. Možda ga nervira tvoja "agresivnost" i koliko god ti misliš da je on miran, fin i skuliran, možda je totalni konzervativac zapravo i osjeća da mu je muški ego pogođen kad žena na njega viče , galami i radi scene.
Nekako mi sve smrdi na klasičnu "kaznu". Trebao bi ovdje neki psiholog dati završnu riječ. Imamo li psihologa na forumu?
On mozda i je konzervativan, ustvari jeste, ne mozda, ali zar mislis zbilja da mi je to uradio da me "napokon stavi na moje mjesto"?
Do sada je krevet bio mjesto gdje smo oboje uzivali i jos uvijek se jako palimo jedno na drugo (ma kako to nekima cudno izgledalo)
Nas dvoje u biti jesmo razliciti ali do sada je sve to funcioniralo bez problema, rjesavali smo stvari kompromisno a ne naturanjem iskljucivo svojih zahtjeva.
On jeste iz patrijahalne obitelji, drzi jako mngo do tih tradicionalnih vrijednosti ali sa mnom je naucio da nije sve crno-bijelo, i uz mene se dosta promijenio.
Zar me mrzi sve ovo vrijeme jer mu unistavam ego? Zar mu ja uopce unistavam ego?
Pa nisam ja neka kucka koju on jedino tako moze natjerati da ga slusa!
U pravu si LadyInRed meni sada zbilja treba psiholog jer ja vise nista ne kuzim.
sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 11:45   #90
Priznajem sad sam se i ja malo pretjerano upetljala u psihološku dubiozu osobe koju uopće ne poznam Ali možda je to i bolje pa mogu biti objektivna.
Ne znam što bih ti odgovorila, ne bih te htjela povrijediti. Ne mislim da si ti tu kriva jer si izazvala nevolju i sad si kažnjena. Ne u tako doslovnom smislu.
Možda bolje o tebe kužim mušku psihologiju, možda mi je jasan baš ovaj slučaj, a možda totalno griješim. Napisala sam ono što mislim sa namjerom da tebi možda pomognem da shvatiš što se događa, jer to ćeš uvijek na kraju biti ti. Ona koja će donijeti odluku i zaključiti slučaj.

Ako je blizu istine moja teorija, onda bih ti trebala još reći da duboko ukorijenjene strahove, "traume", deformacije u odgoju, kulturološke razlike i sve ostalo....nazovi kako hoćeš....ljudi ispoljavaju na čudne načine. I nikada nisu toga svjesni. U tome je poanta. Ako je ona tebe zaista zbog nečeg htio "staviti na red" gotovo sam sigurna da je to u njemu bio nekontrolirani poriv, ono nesvjesno u njemu. Nikako namjera tog trenutka. A još manje proračunata i dugo planirana namjera.

Ja mislim da moraš dobro razmisliti koga imaš pored sebe i što ti život s njim može donijeti. Osobno ne mislim da je on uopće loš i ne mislim da bi mogla imati jako velikih problema s njim u ovovm smislu. Možda ga samo moraš "podučiti" da su vremena malo drugačija i da si ti žena koja treba nešto malo drugačije....naravno, podučiti ga šarmantno i nježno, onako ženski, mudro, bez patroniziranja. Ako te voli i ako je u stanju shvatiti, onda
Ako nije, mijenjaj partnera draga Sky.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 11:48   #91
Još nešto, moje skromno mišljenje temeljeno na iskustvu, koje teško da ću promijeniti........ali.....većina muškaraca, bez obzira na godine, mjesto rođenja, mjesto odrastanja, način odrastanja, kulturološke ljepote koje je usvojio tokom života , posao, obrazovanje.........ne voli i ne želi ženu "u hlačama". On je taj koji nosi hlače. Koliko god izgledao cool, smiren, drag i fin.

Btw, meni to uopće ne smeta Kako kome..............
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 11:57   #92
sky, već je prošlo više dana od nemilog događaja.
kaj si učinila da razjasniš pravo stanje stvari - kaj je on mislio, kaj misli sada i koliko se ždere zbog toga?
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 12:27   #93
LadyInRed

Zbilja si me pataknula da razmisljam o svemu ovome na drugi nacin, i mozda si mi cak pomogla da shvatim zasto je sve ovo izazvalo ovakav sok za mene.
Kazes da ti ne smeta "muskarac koji zeli da je on muskarac u vezi" ni meni nikad nije smetao. On je takav i meni to odgovara.
Mozda bas zbog toga sto sam ja snazna zena (posao mi ne dopusta da se ponasam u skladu sa ocekivanim, nitu u skladu s onim kako se ponekad osjecam), sto sam sve sto sam postala i sto sam stekla uspjela iskljucivo svojom odlucnoscu i radom, "krase" me neke za "nase drustvo" iskljucivo muske vrline: agrsivnost, tvdoglavost, neustrasivost, samosvjesnost. Pokusam reci da sam u poslu i inace u odnosu sa vanjskim svijetom izuzetno hladna i "tvrda" osoba.
ON, ON mi je bio bijeg od mene same, jedino sam se s njim osjecala sigurnije nego sa "samom sobom". Jedino mi je ON ulijevao sigurnost i jedino sam njemu vjerovala vise nego sebi i uz njega se osjecala kao zena - u pravom smislu te rijeci. Mogla sam biti slaba i placljiva, ili sam mogla biti luckasta i opet me je cijenio i postovao i hrabrio i volio. Njemu sam otvorila svoje srce i pokazala mu ga onako kokvo je ono u biti.
Ovo sto se desilo u meni je izazvalo buru proturjecnih osjecaja, zar sam mu se darovala previse?
Zar sam pogrijesila sto sam mu pokazala da sam ranjiva i zar je on to iskoristio?
Zar sam ja to sad bjesna jer sam sama sebi pokazala koliko sam ranjiva?
sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 12:40   #94
Quote:
mudrica kaže:
sky, već je prošlo više dana od nemilog događaja.
kaj si učinila da razjasniš pravo stanje stvari - kaj je on mislio, kaj misli sada i koliko se ždere zbog toga?
Ne znam mudrice, jucer sam dobila telegram di mi kaze da sam ja njmu sve, htjela ja to prihvatiti ili ne.
Ja sam iskljucila mobilni i zelim shvatiti prvo sebe a zatim njega.
Po onome kako se ponasa rekla bi da se zdere, a ja ne znam da li mu uopce mogu vjerovati?
I kako vrijeme prolazi sve sam neodlucnija u tome.
sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 13:12   #95
Quote:
Ja sam iskljucila mobilni i zelim shvatiti prvo sebe a zatim njega.
napisala sam jučer par postova, zaista dobronamjernih.

neću se ponavljati, samo ću dodati - nemoj pretjerano trančirati, analizirati pa sastavljati. ako se osjećaš povrijeđenom, neminovno je bujanje daljnjeg samosažaljenja. time ne dobijaš puno, ali gubiš šanse za trezevan razgovor s njim.

ja sam puno sranja u odnosima s mojim dragim riješila razgovorom. optuživanjem tipa "što si mi učinio" samo sam ga ponukala da se brani, što bi mene još više podbolo na daljnja optuživanja i to je redovito završavalo suzama (mojim, naravno) i daljnjim zapetljavanjem situacije.
kada neki problem meni teško "sjedne" pokušavam razgovarati bez optuživanja. kažem, eto desilo se to i to, posvađali smo se - možemo dalje još više zapetljati ili pokušati to riješiti. mene je to i to povrijedilo zbog toga i toga i osjećam se ko marisol. jednostavno ne mogu to progutati. kako dalje?

možda recept nije univerzalan, ali tek tada prave stvari izađu na vidjelo. znali smo nekada pričati (plus obavezna cuga i pljuga - što više reže, to se jezik bolje olabavi i meni i njemu) jaaako dugo.
krajnja konzekvenca je uvijek prekid. prije toga treba vidjeti je li vrijedno spašavanja.
saslušaj ga pa tek onda razmisli i o sebi i o njemu. za sada ti ne bih preporučila prekid komunikacije.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 15:02   #96
U pravu si mudrice, nema smisla skrivati se.
Ovo mogu rjesiti jedino razgovorom s njim, a nikako sama.
sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 18:36   #97
Ja sam se upustila u analizu Sky, ali također mislim da se moraš sabrati, shvatit što želiš, na što si spremna i razgovarati s njim. Ako smo ti mi malo ovdje pomogli da sagledaš neke stvari iz drugog kuta, super Ali sad je sve na tebi, a zdrava komunikacija je ipak temelj svake veze. Uz ljubav naravno
Sretno Sky i javi što si odlučila
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 20:00   #98
Quote:
sky kaže:
U pravu si mudrice, nema smisla skrivati se.
Ovo mogu rjesiti jedino razgovorom s njim, a nikako sama.
konacno.
to sam ti ja odmah rekla.

bit ce sve u redu.
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 20:25   #99
Winona je PRECIZNO odgovorila isto sto bih i ja svaki put. Nema smisla da se ponavljamo, ne?
Irmeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 20:29   #100
Zapravo, samo cu nesto malo nadodat:

Za mene se veza sastoji od tri glavne stvari: povjerenje, postovanje i privlacnost (zelja za seksom).

On za tebe vise nema postovanje, ti u njega vise nemas povjerenje i tvoja zelja za seksom s njim je minula. Ne kuzim kaj se tu ima spasavati?
Irmeli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.