Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2006., 08:05   #61
...ako se racunaju usputna poznanstva, ima nekoliko ljudi iz arapskih zemalja + Pakistan koje povremeno srecem i procavrljam.

Sve u svemu, jednak omjer danaca i stranaca, rekla bih.
potepuh is offline  
Old 26.10.2006., 13:34   #62
Quote:
potepuh kaže:
Najbolji prijatelji su danci, zatim dolazi jedna grupa ljudi koji su u mjesanim brakovima (danas+stranac(Engleska, Spanjolska, Brazil, Svicarska, Irska)), te kolegama... koji su iz Kine, razlicitih zemalja EU, USA, Kanada...

Nisam o tome prije razmisljala, ali u mom krugu nema nikoga iz HR ili okoline (osim vas na ovom topicu )... tako je ispalo: ne izbjegavam ih, ali i ne trazim...
joj zaboravila sam Chile !
Ja strasno puno ´nasih´znam....nije da ih trazim al nas grad je jaako mali a puuuuno ih je ovdje..tu kad zelis nesto pricati bolje na engleskom,manje su sanse da ce te netko razumjeti na ulicijer nas jezik govori svaki drugi
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 26.10.2006., 16:39   #63
u kojem gradu živiš?
minibar is offline  
Old 26.10.2006., 16:42   #64
Quote:
minibar kaže:
u kojem gradu živiš?
PP
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 26.10.2006., 16:47   #65
pp ???
minibar is offline  
Old 27.10.2006., 12:52   #66
Quote:
minibar kaže:
pp ???
imas privatnu poruku....
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 28.10.2006., 13:13   #67
minibar

samo vas obavještavam da je moje novo ime murtela
murtela is offline  
Old 28.10.2006., 13:20   #68
Quote:
murtela kaže:
samo vas obavještavam da je moje novo ime murtela
!
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 28.10.2006., 15:57   #69
pitanje za sve

da li kupujete neke "naše" proizvode u danskoj ( od igle do slona, to jest od novina do kiselog kupusa)? ako kupujete- koje i gdje?
murtela is offline  
Old 28.10.2006., 17:29   #70
Quote:
murtela kaže:
da li kupujete neke "naše" proizvode u danskoj ( od igle do slona, to jest od novina do kiselog kupusa)? ako kupujete- koje i gdje?
Hej murtela, sto se desilo s minibarom?

Propustila sam tvoje predstavljanje: da li s nama djelis dansko nebo? zivis na otoku ili poluotoku? A i skim se ti druzis i da li kupujes nesto od - recimo - Krasa?

Prvo sto meni pada na pamet je Vegeta. Nalazim je po ducanima s povrcem i "orijentalnim" namirnicama. Ponekad je falsifikat, ponekad orginal...
potepuh is offline  
Old 28.10.2006., 17:32   #71
ja kupujem vegetu,pastetu,gulas u konzervi,cokolino,domacice,ajvar,burek...
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 28.10.2006., 23:51   #72
minibar

ništa, jednostvno zamjenih ime. da djelim dansko nebo. otok, kop. život na relaciji danska-hrvatska. proizvode ( pršut, maslinovo ulje,vina) uglavnom dovučem iz hrv ali ima i jedna trgovina u kojoj se nađu naše stvari. jel ima gdje kupiti kiselog kupusa?
murtela is offline  
Old 28.10.2006., 23:53   #73
eh, da ...kupujem podravkin ajvar u lokalnoj ( turskoj) trgovini
murtela is offline  
Old 29.10.2006., 23:24   #74
ajme svi zavrsili u kopenhagenu
morat cu se preseliti

eto pretvorili smo topic u dansku kavicu
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 03.11.2006., 13:47   #75
super mi je ovo kako je nemoguće dobiit radnu dozvolu, a s druge strane kad odeš u neke dijelove grada ne znaš više u kojoj si državi jer je sve izmiješano( pa kako su samo svi ti silni stranci uselili kad je ta misija tako nemoguća ????!!!!).
U Hrvatskoj bar uvijek znaš da si u hrvatskoj jer su svi jebeno isti i dosadni
No, i prije ovog topica uletio sam na web stranice danskog ministarstva za imigracije (ili što već) pa sam to malo proučio, ali nažalost nema nikakvog obrasca (kao npr. za kanadu) gdje se može testirati mogućnost dobivanja vize.
Po struci sam dipl.ing agronomije i priča je klasična , u struci ne mogu naći posao u HR, a s obzirom da imam izvor prihoda (od nekretnine) koji mi pokriva osnovne životne troškove ne da mi se raditi bilo kakav posao.
Zato sam upisao dodatni studij bibliotekarstva jer u HR navodno nema nezaposlenih bibliotekara.
No da se vratim na temu, na tim stranicama našao sam podatke o zanimanjima koja se traže pa nisam siguran da li spadam u koju kategoriju, a i našao sam podatak o plaćama po čemu je moja struka dosta dobro plaćena
December 2004, the lowest salaries for specific educations were thus:


MA and MSc degree holders - DKK 28,800 per month


Economists and lawyers - DKK 28,500 per month


Graduate engineers - DKK 28,400 per month


Agronomists - DKK 29,200 per month


Veterinarians - DKK 29,400 per month

sad ako ima neko neka saznanja iz prve ruke kako je tamo tražiit posao (jer za početak bi radio bilo kakav posao ali pretpostavljam da je u tom "bilo kakav" sektoru konkurencija još jača) bilo bi mi drago da podijeli iskustva
Sunsilk is offline  
Old 03.11.2006., 20:06   #76
za agronoma

ne znam puno, ali za početak : upravo zato što ima tako puno stranaca sada su postrožili ulazak, no za neka zanimanja uvijek ima mjesta. dakle znam da Danska traži inžinjere i daje im green cards ali ne znam da li se to odnosi na agronome ili neke druge inžinjerske djelatnosti.
otiđi na www.nyidanmark.dk i onda izaberi engleski, zatim klikni na coming to denmark i onda job card /positiv list

možda netko zna nešto više

good luck
murtela is offline  
Old 05.11.2006., 16:16   #77
zakon za strance stupio je na snagu prije dve ili tri godine zato je sad tesko a danska je puna stranaca koji su prije uspjeli dobiti azil ili vizu
iskreno ti ne preporucam da se nadas poslu u danskoj osim ako nisi u skupini deficitarnih zanimanja jer ces jako tesko dobiti vizu
evo ja ti iz prve ruke govorim koja sam prosla zivkanje svih ambasada, plakanja i moljenja i cviljenja jer sam samo htjela zivjeti u toj zemlji da mogu biti s deckom i raditi....
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 10.11.2006., 05:21   #78
danci jeste zaspali?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 11.11.2006., 01:45   #79
ok, hvala na pesimizmu
Sunsilk is offline  
Old 11.11.2006., 21:58   #80
Quote:
Skattemus kaže:
..evo ja ti iz prve ruke govorim koja sam prosla zivkanje svih ambasada, plakanja i moljenja i cviljenja jer sam samo htjela zivjeti u toj zemlji da mogu biti s deckom i raditi....
Skattemus....sada si ovdje i rijesila problem...Za informaciju drugima u slicnoj situaciji: da li si gledala da dodjes kao baby-sitter? Ja sam cula da su neke djevojke koje su zeljele biti sa svojim dragim u Danskoj, nasle rjesenje u tome... bar za neko vrijeme
potepuh is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.