Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2007., 11:38   #1021
to najte delati na silu. sam ak morete bez poteskoca. inace si trgate koljena. al to u JUSZ ne znaju mozda reci
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:01   #1022
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
to najte delati na silu. sam ak morete bez poteskoca. inace si trgate koljena. al to u JUSZ ne znaju mozda reci
nemaš beda... do toga se dolazi nakon cca 3 god. pripreme
kod nas nema forsanja
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:02   #1023
a priprema je tak da te drugi navlace kaj bi to moral naprajit
e to pomazhe koljenima!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:12   #1024
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
a priprema je tak da te drugi navlace kaj bi to moral naprajit
e to pomazhe koljenima!
ne, ne ja sam rekel da to nemrem... mogu jedino ak mi netko pomogne npr. da mi pomakne ruku još 5 milimetara da se uhvatim, a ne da mi navlači noge ... a ne pomaže mi nitko jer kod nas sve radiš sam i nitko ti ne asistira... instruktor objasni i pokaže i to je sve ... krivo si me shvatil...

a priprema su svih 7 stupnjeva prije koji prirodno vode do toga da možeš i smiješ vježbati 8. st. a da se ne povrediš ...

btw ja tu vježbu uopće ne radim jer još nisam ni krenuo na 8. stupanj

... 'provokatoru' jedan
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:18   #1025
ahaaaa

nisi josh na tom vashem 8.? zelenjavo!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:19   #1026
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
ahaaaa

nisi josh na tom vashem 8.? zelenjavo!
... 8. je za exstremiste (reko' Swamiji)
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:24   #1027
5. stupanj je kakti najslićniji onom što se radi u drugim školama kao sve u svemu ... mislim na asane

SARVANGASANA (Svijeća)HALASANA (Plug)MATSYASANA (Riba)PAŠĆIMATANASANA (Štipaljka)BHUJANGASANA (Kobra)SALABHASANA (Skakavac)DHANURASANA (Luk)ARDHA-MATSYENDRASANA (Torzija)SIRSASANA (Položaj na glavi),
i još neke... bastrika pranayama itd.
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:59   #1028
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
5. stupanj je kakti najslićniji onom što se radi u drugim školama kao sve u svemu ... mislim na asane

SARVANGASANA (Svijeća)HALASANA (Plug)MATSYASANA (Riba)PAŠĆIMATANASANA (Štipaljka)BHUJANGASANA (Kobra)SALABHASANA (Skakavac)DHANURASANA (Luk)ARDHA-MATSYENDRASANA (Torzija)SIRSASANA (Položaj na glavi),
i još neke... bastrika pranayama itd.
to ja delam kao pocetno, osim Sirshasane! ne odma, ali nakon nekog vremena su to jako dobre asane za pocetnike.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:00   #1029
aj Mano lijepo priznaj da je BSY jedino sto vrijedi na planeti, a i sire il u najmanju ruku najbolje, pa da zavrsimo pricu
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:07   #1030
uf.. Vrindavan.. da Radhakund i ovajonaj kundh.. ima samo po krishnijevskom restoranu da visim
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 19:27   #1031
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
svi su o.k. ja ti garantiram ... sada sam baš išao pogledati na http://www.yoga-in-daily-life.hr/upisi.htm i svi su super

....ak imaš još kakvih pitanja u vezi JUSŽ tu sam

puno sreće u vježbanju
pa dobro kad se već nudiš....imam pitanja
mislim, biločiji odgovori su dobrodošli
zanima me zašto vi idete na yogu i u čemu i kako je ona vama pomogla dali se tijelo formira, oblikuje, duhovno se ojačaš, izgubiš koju kilicu itd. ne znam, bubam gluposti pa ajd ispravite me

ja bih osobno htjela smanjiti stres koji se nakupio u meni, dobiti energiju, učvrstiti svoje tjelešce a i duhovnost koju yoga predstavlja mi je jako zanimljiva jer sam i inače duhovni tip pa bi radije na yoga vježbice nego na skakutanje na ajrobiku jer mislim da je ono fizičko i duhovno povezano a yoga to uči, zar ne?
aila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 19:47   #1032
pomalo
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 15:07   #1033
Quote:
aila kaže: Pogledaj post
pa dobro kad se već nudiš....imam pitanja
mislim, biločiji odgovori su dobrodošli
zanima me zašto vi idete na yogu i u čemu i kako je ona vama pomogla dali se tijelo formira, oblikuje, duhovno se ojačaš, izgubiš koju kilicu itd. ne znam, bubam gluposti pa ajd ispravite me

ja bih osobno htjela smanjiti stres koji se nakupio u meni, dobiti energiju, učvrstiti svoje tjelešce a i duhovnost koju yoga predstavlja mi je jako zanimljiva jer sam i inače duhovni tip pa bi radije na yoga vježbice nego na skakutanje na ajrobiku jer mislim da je ono fizičko i duhovno povezano a yoga to uči, zar ne?
ako si muzjak i ne znas igrat nogomet isl jasno je zasto ides na yogu. a zene idu jer je IN, ko i na sve drugo
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 15:10   #1034
Quote:
YogiBear kaže: Pogledaj post
Ma daj,ovu vježbu ne može nitko napravit.Photoshop je ovdje imao svoje prste.
je, al ode svi o koljenima.. uopce mi nije problem noge dovest u polozaj, al rukice kratke .. tj u ledjima je vjerojatno stvar
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 15:18   #1035
...nekima je i do strukica da je uzi ne bi bilo frke.
mrsavi decko i mrsavi instruktor to mogu
dok bucmasta kachi ne moze dohvatiti desnu nogu
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 02:04   #1036
Čitao sam u jednoj knjizi o jogi da je tajna vječne mladosti u visokoj elastičnosti u starim danima.... Vrijedi li efektivno umanjiti snagu (dobivenu npr. fitnesom) i izdržljivost (dobivenu npr. trčanjem) da bi se dobio viši stupanj elastičnosti? Čitao sam isto tako da su fizička i mentalna elastičnost usko povezani i da npr. pre velika fizička elastičnost može dovesti do velike mentalne nestabilnosti (potreban je jako dobar učitelj da se održi visoki stupanj "prisebnosi").
Ja sam kao velika kugla: 190cm x 115kg (a skoro nigdje mišića za vidjeti). Kako mogu dobiti na elastičnosi a da pri tome ne izgubim na masi (okruglost bih vrlo rado izbugio, ali ne i "veličinu"), kojim putem to postići a da pri tome ne narušim svoje zdravlje, uz sve to povečati još snagu i izdržljivost?
__________________
Bok!

Ivan Gopić
Larkin1500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 02:32   #1037
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
aaaa mući te pretpostavljam ovo


ak te tješi... to nemrem ni ja ak mi netko ne pomogne

Pa nije ovo tako teško kako se čini,pogotovo ako se još niti ne ide u
pretklon koji još potencira istezanje i otežava držanje nožnih prstiju.
Ja sam je radio nakon kojih 6 mjeseci vježbanja yoge.Eventualno je
problem ako je dužina ruku zbilja drastično kraća, no ako pri početku
ne fali previše, u roku od kojih 2 mjeseca rada se bez problema da
izvest asana. Najbitnije je dobro otvoriti lotos,za ša ni nema pretjerane
mudrosti osim provođenja svakog dana određeni period vremena u lotosu,
te na način jačeg uvlačenja nogu u smjeru suprotnih kukova olakšati samo
hvatanje prstiju.

Druga potrebna stvar je otvoriti ramenske zglobove, za ša postoji cijeli niz
asani od kojih bi neke bile pas prema dole,kravlje lice, prasarita padotana C,
s ciljem da se rukama omogući veći raspon pokreta. Naravno, faktor koji
može igrati ulogu je postojanje naslaga sala oko struka koje povećavaju
potreban obujam ruku,no to već nek svatko riješava kako zna,ako zna =)


Također,treba uzeti u obzir da postoje dva načina hvatanja
koji ovise koja će ruka iza leđa biti gornja a koja će biti
donja. U većini slučajeva,pošto su tijela rijetkih ljudi savršeno
proporcionalna, biti će lakše izvesti asanu jedim načinom
hvatanja nego onim drugim.
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 02:35   #1038
Quote:
Larkin1500 kaže: Pogledaj post
Čitao sam u jednoj knjizi o jogi da je tajna vječne mladosti u visokoj elastičnosti u starim danima.... Vrijedi li efektivno umanjiti snagu (dobivenu npr. fitnesom) i izdržljivost (dobivenu npr. trčanjem) da bi se dobio viši stupanj elastičnosti?

Ako ,kako postavljaš, za dobivanje fleksibilnosti moraš žrtvovati stupanj
snage i izdržljivosti,kako bi prokomentirao vrhunske gimnastičare?
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 15:44   #1039
Quote:
aila kaže: Pogledaj post
pa dobro kad se već nudiš....imam pitanja
mislim, biločiji odgovori su dobrodošli
zanima me zašto vi idete na yogu i u čemu i kako je ona vama pomogla dali se tijelo formira, oblikuje, duhovno se ojačaš, izgubiš koju kilicu itd. ne znam, bubam gluposti pa ajd ispravite me

ja bih osobno htjela smanjiti stres koji se nakupio u meni, dobiti energiju, učvrstiti svoje tjelešce a i duhovnost koju yoga predstavlja mi je jako zanimljiva jer sam i inače duhovni tip pa bi radije na yoga vježbice nego na skakutanje na ajrobiku jer mislim da je ono fizičko i duhovno povezano a yoga to uči, zar ne?

Riječ "joga" potječe iz sanskrta i znači povezati, sjediniti. Vježbe joge imaju cjelovit učinak jer uravnotežuju tijelo, um, svijest i dušu. Na taj način joga pomaže u svladavanju svakodnevnih zadataka, teškoća i briga, u postizanju višeg stupnja razumijevanja sebe, smisla života... Na duhovnom putu joga vodi do najvišeg znanja i trajnog blaženstva sjedinjenjem individualnog Jastva s univerzalnim Jastvom.

Tako bilo da želiš tjelesno... mentalno... ili duhovno 'zdravlje' yoga ti može pomoći

... mene je osobno u yogi privukla duhovnost...

btw 1 sekunda prakse više vrijedi nego tona teorije tak da ti preporućujem da počneš vježbati, a po rezultatima ćeš ubrzo sama zaključiti je li to ono što si tražila ...
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 17:46   #1040
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
Riječ "joga" potječe iz sanskrta i znači povezati, sjediniti. Vježbe joge imaju cjelovit učinak jer uravnotežuju tijelo, um, svijest i dušu. Na taj način joga pomaže u svladavanju svakodnevnih zadataka, teškoća i briga, u postizanju višeg stupnja razumijevanja sebe, smisla života... Na duhovnom putu joga vodi do najvišeg znanja i trajnog blaženstva sjedinjenjem individualnog Jastva s univerzalnim Jastvom.

Tako bilo da želiš tjelesno... mentalno... ili duhovno 'zdravlje' yoga ti može pomoći

... mene je osobno u yogi privukla duhovnost...

btw 1 sekunda prakse više vrijedi nego tona teorije tak da ti preporućujem da počneš vježbati, a po rezultatima ćeš ubrzo sama zaključiti je li to ono što si tražila ...
hm, zanimljivo. pa i mene je iskreno na početku privukla duhovnost al nekako nikad se nisam odlučila ajd idem se sad upisat na tečaj ak me već zanima. odgađala sam to eto sve do sad kad mi se nisu počeli nakupljati zdravstveni probl. pa mislim da je krajnje vrijeme da se me yoga spasi tj. da probam s yogom kad već ništa ostalo ne pomaže. a nekako imam dobar filing za nju a to ti je uvijek tak... ne počneš razmišljati o svom zdravlju dok ti se nešto ne dogodi
aila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.