Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2007., 10:10   #41
Ma nemoras ici u Liverpool, pa kaj vi ne citate kaj ja pisem? U Oxford Street pokraj Hrvatskog restorana Balkan ima mali bottle shop sa cugom iz cijelog svijeta. Pitajte, neznam tocan broj ulice. Ima nase pive, kruskovac, Badelovi proizvodi, Maraskini, vino Zlahtina, i Plavci razno razni ugl. neznam ja sva ta imena... Takoder ima jedan ducan u Newtownu onak po King street skroooz prema Enmore-u. E sad, neznam kak se zoves, ali ako ides od CBD-a po King st. onda je na desnoj strani i vidjet ces vegete i slicne stvarcice u izlogu, nes' fulat', garant! Osima ko nisu zatvorili. Covjek nas, ozenjen Ukrajinkom, oboje sprehaju Rvacki I ima svega, cak i Rvackog prsuta i speka za one koji vole. Iako vegetu i slicne proizvode mozete kupiti i u Colesu i Wollworths i slicnim duckasima. Eto u onom u Marickvilleu, npr. to je blize od Liverpoolea. Cula sam da neko u Liverpoolu kisele zelje, ono za sarmu, i donjela mi mama od frenda, al brate, sto je to bilo odvratno... Fuj. Iako, ja samo maminu sarmu priznajem pod jestivu i ovak i onak hehe
-kuglica- is offline  
Old 20.04.2007., 11:16   #42
i još nešto - ak neš sfali ovdje u deželi, onda fino skoknem iz moje dijaspore do zagreba - tamo sam za jeno sat vremena - pa sve nabavim hehe
Mezomorph is offline  
Old 22.04.2007., 05:06   #43
Ne mogu vjerovat da nitko nije spomenuo bajadere
talia is offline  
Old 23.04.2007., 02:54   #44
Quote:
-kuglica- kaže: Pogledaj post
Ma nemoras ici u Liverpool, pa kaj vi ne citate kaj ja pisem? U Oxford Street pokraj Hrvatskog restorana Balkan ima mali bottle shop sa cugom iz cijelog svijeta. Pitajte, neznam tocan broj ulice. Ima nase pive, kruskovac, Badelovi proizvodi, Maraskini, vino Zlahtina, i Plavci razno razni ugl. neznam ja sva ta imena... Takoder ima jedan ducan u Newtownu onak po King street skroooz prema Enmore-u. E sad, neznam kak se zoves, ali ako ides od CBD-a po King st. onda je na desnoj strani i vidjet ces vegete i slicne stvarcice u izlogu, nes' fulat', garant! Osima ko nisu zatvorili. Covjek nas, ozenjen Ukrajinkom, oboje sprehaju Rvacki I ima svega, cak i Rvackog prsuta i speka za one koji vole. Iako vegetu i slicne proizvode mozete kupiti i u Colesu i Wollworths i slicnim duckasima. Eto u onom u Marickvilleu, npr. to je blize od Liverpoolea. Cula sam da neko u Liverpoolu kisele zelje, ono za sarmu, i donjela mi mama od frenda, al brate, sto je to bilo odvratno... Fuj. Iako, ja samo maminu sarmu priznajem pod jestivu i ovak i onak hehe
Zanimljivo sto si spomenula King Street jer zapravo zivim na Kent St pa eto danas cu nakon posla prosetati tuda i viditi ima li sta.
Znam za restoran Balkan, precjenjen je i uopce cijena nije na razini kvalitete. Tako da i nevolim ici tamo,ali kad se uputim ka Paddington mogla bi baciti pogled okolo. E fala vam lijepa. Nadam se da ce u srijedu biti otvoreno jer tada se ne radi, day off u sredini tjedna, uh....ljepote!
MYOB is offline  
Old 23.04.2007., 12:37   #45
Quote:
MYOB kaže: Pogledaj post
Zanimljivo sto si spomenula King Street jer zapravo zivim na Kent St pa eto danas cu nakon posla prosetati tuda i viditi ima li sta.
Znam za restoran Balkan, precjenjen je i uopce cijena nije na razini kvalitete. Tako da i nevolim ici tamo,ali kad se uputim ka Paddington mogla bi baciti pogled okolo. E fala vam lijepa. Nadam se da ce u srijedu biti otvoreno jer tada se ne radi, day off u sredini tjedna, uh....ljepote!

Hehe. Nisam preporucivala Balkan. I ja sam se razocarala. Hrana - OK, al kad mi nude cevape bez ajvara, ma brisi! I da, cijene su previsoke. A stupanj seljo-beljizma vrlo visok. Imaju restac i u Fox Studios, a taj je jos skuplji.
-kuglica- is offline  
Old 23.04.2007., 22:30   #46
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovat da nitko nije spomenuo bajadere
ma toga ima svuda...vise nikom ne padne ni na pamet.ali je kras spomenuti bio..uvdni post je trazio firme.
AFRODITA69 is offline  
Old 21.05.2009., 13:05   #47
Turska kava

Dižem temu.

Zna li netko gdje ima za kupiti turska kava (Franck ili sl.) u Londonu, ili bar negdje u UK? Dakle, neskuhana turska kava je u pitanju
ksenija_2 is offline  
Old 26.05.2009., 05:01   #48
Mislim da se pojam turska kava odnosi prvenstveno na nacin pripremanja kave a ne i na porijeklo iste. Znaci vazno je naci dobru kavu u zrnu koja se onda samelje do zeljene konzistencije.

Mada tu i tamo u Londonu znam naletiti na Minas kavu (u ducanima s istocno i juzno - europskim proizvodima), preporucila bih ti da odes u Soho, Old Compton Street, sjeverna strana ulice, ne mogu se tocno sjetiti kak se zove ducan (nesto s Coffee, uglavnom) ali mozes ga "nanjusiti" jer sve prekrasno mirise po kavi. Uglavnom, tamo imaju jako puno vrsta kave u zrnu iz arapskih i centralno i juzno - americkih zemalja, pa si malo popricaj s prodavacem o svojstvima i jacini istih (takodjer i kako je koja pecena) i oni ce ti preporuciti do koje finoce kavu treba samljeti za tvoj preferirani nacin pripreme, samljeti je i to je to!
Osim toga, svaki mjesec imaju i posebnu ponudu razlicite vrste kave.
rokolina is offline  
Old 26.05.2009., 19:21   #49
posto su kod vas dimljena slanina (bacon speck/pancetta)? $19.00 kg

a posto sunka tj prsut (prosciutto)?

a posto svargl (brawn)? $19.00 kg

a posto bujola?

ima li ajvara? makedonskog? hrvatskog? Podravka Ajvar 350 gr $4.50

ima li svjeze paprike silje - dugacke za ispeci i napraviti salatu! posto? $3.50 kg




kod nas u Perthu toga ima ne samo po specijaliziranim privatnim mesarama nasih ljudi, vec po velikim supermarketima Coles, Woolworths, IGA kao stalna, redovita roba
YUM!!


prosciutto $47.00 kg u supermarketu

Zadnje uređivanje todaytonight : 26.05.2009. at 19:26.
todaytonight is offline  
Old 30.11.2017., 00:11   #50
žalosno da ni u Irskoj ni u Kanadi nema naše hrane u regularnim dućanima
__________________
Awakening
manchild is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.