Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2010., 21:05   #81
E da se i ja izjadam malo. Ostala trudna na prvoj godini, zamrznula drugu, udala se, rodila, malac malo odfrkljao, upisala na jesen drugu god. Ali... studiram u drugom mjestu, i bebonja nije sa mnom. Viđam ga samo za vikend a preko tjedna ga čuva svekrva i muž. Ujedno mi je cijela ta situacija velika motivacija, ali ima dana kad mi je jako teško. Sjetim se što sve propuštam u njegovom malom životu i jednostavno se izgubim. Sad sam druga godina, dajem uglavnom ispite, bolja sam nego na prvoj godini. Nadam se da ću uspjeti!
__________________
sve ili ništa
Lalena Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 10:04   #82
Quote:
lepijander kaže: Pogledaj post
Calliope,

zavidim ti što na poslu možeš radit tako nešto.

Nas ti je troje u kabinetu i ne moram ti reći da je stalno neka promenada, netko od nas ima konzultacije, pa ti stalno netko upada i ako ne i tebi a onda bar pogledaš tko ulazi kolegi, pa međusobno nešto komentiramo i... tako da tam niš od posla, možeš si napravit neke tehničke poslove i to je sve.

A da krevet doma mami, to je istina. Moram priznati da se znam nagraditi sa pola sata sna i onda sam ko nova
Mogu, da. Dva dana ne mogu, ali ta dva dana koristim za druge poslove, tipa s mentoricom...
A tri dana sam se u pravilu mogla organizirati tako da imam mira. Jer, ta tri dana sam sama u sobi. Mislim da će tako biti i sad kad se vratim, čak postoji šansa da uskoro budem cijelo vrijeme sama. Onda stvarno ne bi smjelo biti problema s pisanjem
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 11:37   #83
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
koji privatni ak smijem pitati?
Vern
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 11:40   #84
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
koliko si vremenski odvajate dnevno za učenje i koliko ranije počinjete sa učenjem?
kako se uspijete izorganizirati da učite?

ja sam odustala od učenja preko dana kad sam sama s njim...nema šanse, učim isključivo nakon što on zaspi, znači od 1 navečer do 1, 2 ujutro...ovisi o predmetu i količini gradiva. Naravno prije toga moram se izdivljati na orbitreku tak da mi se ne spava
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 19:36   #85
Evo i mene malo ovdje!! Ja sam na ekonomiji, apsolventica s 4 ispita do kraja! Planirala sam sve riješiti do jeseni i diplomirati, ali evo me ostala sam trudna prije 6 tjedana i od prvog dana sam na strogom mirovanju i vjerojatno će biti tako do kraja! Znači roditi trebam sredinom 1.mj., što znači rokovi taj mjesec odoh papa, a slijedeći su tek 2 roka u 5 i dva roka u 9 mjesecu s tim da moram diplomirati do 30.9.2011. ili idem na bolonju s hrpoooom razlike (bar tak vele svi) i već mi je muka pri samoj pomisli kako ću to!! Mala beba će imati mjesec dva kad ću se ja morati primiti posla ako opće hoču diplomirati!! Starci nijedni nisu kod nas, solo smo, muž tjera doktorat, mora ga završiti do kraja druge godine jer mu istiće tu spominjanih 6g. Eto ga i sad je po cijele dane na faksu jer drugačije se ne može. I danas si tako ja kontam scenarij u glavi kako će to izgledati početkom druge godine; ja solo s malom bebom i 4 ispita s diplomskim.... Danas me točno tjeskoba uhvatila radi toga!!! Očajno trebam jedan podržujući glasić!!!
I mrzim tu bolonjuuuu!!!!! Da nema nje ja sad ne bi bila limitirana, a to je ono što me ždere!!! A uz rizičnu trudnoču mi ne treba! Da sam bar mogla birati, ali ne, ja sam radi ginekoloških problema morala što prije ostati trudna!!! I jako sam sretna radi toga, ali u panici radi faksa jer ne znam kaj me čeka ako ne uspijem!!!
__________________
12+
keily is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:08   #86
Quote:
keily kaže: Pogledaj post
Evo i mene malo ovdje!! Ja sam na ekonomiji, apsolventica s 4 ispita do kraja! Planirala sam sve riješiti do jeseni i diplomirati, ali evo me ostala sam trudna prije 6 tjedana i od prvog dana sam na strogom mirovanju i vjerojatno će biti tako do kraja! Znači roditi trebam sredinom 1.mj., što znači rokovi taj mjesec odoh papa, a slijedeći su tek 2 roka u 5 i dva roka u 9 mjesecu s tim da moram diplomirati do 30.9.2011. ili idem na bolonju s hrpoooom razlike (bar tak vele svi) i već mi je muka pri samoj pomisli kako ću to!! Mala beba će imati mjesec dva kad ću se ja morati primiti posla ako opće hoču diplomirati!! Starci nijedni nisu kod nas, solo smo, muž tjera doktorat, mora ga završiti do kraja druge godine jer mu istiće tu spominjanih 6g. Eto ga i sad je po cijele dane na faksu jer drugačije se ne može. I danas si tako ja kontam scenarij u glavi kako će to izgledati početkom druge godine; ja solo s malom bebom i 4 ispita s diplomskim.... Danas me točno tjeskoba uhvatila radi toga!!! Očajno trebam jedan podržujući glasić!!!
I mrzim tu bolonjuuuu!!!!! Da nema nje ja sad ne bi bila limitirana, a to je ono što me ždere!!! A uz rizičnu trudnoču mi ne treba! Da sam bar mogla birati, ali ne, ja sam radi ginekoloških problema morala što prije ostati trudna!!! I jako sam sretna radi toga, ali u panici radi faksa jer ne znam kaj me čeka ako ne uspijem!!!
Možeš ti to Ja sam isto na ekonomiji, 5 ispita do kraja... Samo ja sam imala spontani, pa...
Koji su ti ispiti ostali? Možda nećeš morati mirovati tako jako do kraja, možda samo 3 prva mjeseca....
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:14   #87
Quote:
keily kaže: Pogledaj post
Evo i mene malo ovdje!! Ja sam na ekonomiji, apsolventica s 4 ispita do kraja! Planirala sam sve riješiti do jeseni i diplomirati, ali evo me ostala sam trudna prije 6 tjedana i od prvog dana sam na strogom mirovanju i vjerojatno će biti tako do kraja! Znači roditi trebam sredinom 1.mj., što znači rokovi taj mjesec odoh papa, a slijedeći su tek 2 roka u 5 i dva roka u 9 mjesecu s tim da moram diplomirati do 30.9.2011. ili idem na bolonju s hrpoooom razlike (bar tak vele svi) i već mi je muka pri samoj pomisli kako ću to!! Mala beba će imati mjesec dva kad ću se ja morati primiti posla ako opće hoču diplomirati!! Starci nijedni nisu kod nas, solo smo, muž tjera doktorat, mora ga završiti do kraja druge godine jer mu istiće tu spominjanih 6g. Eto ga i sad je po cijele dane na faksu jer drugačije se ne može. I danas si tako ja kontam scenarij u glavi kako će to izgledati početkom druge godine; ja solo s malom bebom i 4 ispita s diplomskim.... Danas me točno tjeskoba uhvatila radi toga!!! Očajno trebam jedan podržujući glasić!!!
I mrzim tu bolonjuuuu!!!!! Da nema nje ja sad ne bi bila limitirana, a to je ono što me ždere!!! A uz rizičnu trudnoču mi ne treba! Da sam bar mogla birati, ali ne, ja sam radi ginekoloških problema morala što prije ostati trudna!!! I jako sam sretna radi toga, ali u panici radi faksa jer ne znam kaj me čeka ako ne uspijem!!!
jel možeš zamrznit godinu,pa da ti se produži rok?

al svejedno možeš ti to ja dala 3 ispita kad je mala imala mjesec i nešto i to na ekonomiji ak hoćeš pošalji mi na pp koji su ti ostali, možda ti mogu pomoć sa skriptama ili nečim
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:42   #88
Keily uspjet ces nekako

Ja sam napokon prijavila diplomski. Dobro, jos uvjek vucem i onaj jedan ispit. Moram se trgnut. Rok mi je 30.9.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:46   #89
Kak ste brze curke!! Ah u nadi je spas!!!
__________________
12+
keily is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:56   #90
Keily, ma uspjet ćeš ti to, dobra organizacija i da vidiš (a ne bi bilo loše ni da beba surađuje, tj. da malo spava preko dana da mama može učiti).

Ja sam prošli tjedan dala zadnji ispit na magisteriju (ukupno 2 nakon poroda), sad me još čeka seminar i onda magistarski! Seminar planiram uskoro srediti jer sam ga već počela pisat, a za magistarski - Bože pomozi!
Vaga09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 09:47   #91
Evo curke da Vam se i ja pridružim.
Meni je ostalo napisati diplomski rad, i to bi trebala riješiti do 01.10.....što čisto sumnjam da ću uspjeti jer mali ima 3 mjeseca i sve manje spava, a i zato što dolaze godišnji odmori pa tko zna kako ću uhvatiti mentora....a nisam još ni počela
Tješi me jedino činjenica da sam dala sve ispite
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 01:03   #92
nitko se ne javlja na ovu temu a bili rokovi?
ja se moram pojadati da je meni bio totalni fijasko...
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 03:20   #93
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Keily uspjet ces nekako

Ja sam napokon prijavila diplomski. Dobro, jos uvjek vucem i onaj jedan ispit. Moram se trgnut. Rok mi je 30.9.
Ista stvar, položila kroz trudnoću sve ispite, uzela temu (koju bi sada najradije promijenila) i evo čeka....Rok mi je 30.09. da diplomiram. Znači diplomski mora biti gotov do 1.9.
Nemam pojma kako ću....literatura stoji doma.....molim Boga da joj prestanu grčevi pa da se uhvatim posla.
A još samo misec ipo dana....
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 10:46   #94
Da se i ja pridružim mama učilicama....
Meni je ostao "samo" magistarski napisat, prijavit i obranit...Zanimljivo je to, što vučem već godinu dana taj dio, jer sam ispite sve položila, ali nikako da se pokrenem.
Mislila sam da ću u trudnoći sve to obavit, medjutim; ima vremena, ima vremena....
Evo mali miš do mene ima 7 tjedana, a ja se nadam da ću do 9-tog mjeseca napisat i do kraja godine to položit; u protivnom opet plaćam, a jeftino baš i nije....
~~~~~~~~~~~~~~ da sve uspijemo u svojoj namjeri!!!!
__________________
A - 26.05.2010; B - 03.04.2012...
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:16   #95
Quote:
Lepa26 kaže: Pogledaj post
Da se i ja pridružim mama učilicama....
Meni je ostao "samo" magistarski napisat, prijavit i obranit...Zanimljivo je to, što vučem već godinu dana taj dio, jer sam ispite sve položila, ali nikako da se pokrenem.
Mislila sam da ću u trudnoći sve to obavit, medjutim; ima vremena, ima vremena....
Evo mali miš do mene ima 7 tjedana, a ja se nadam da ću do 9-tog mjeseca napisat i do kraja godine to položit; u protivnom opet plaćam, a jeftino baš i nije....
~~~~~~~~~~~~~~ da sve uspijemo u svojoj namjeri!!!!
ista stvar i kod mene...samo meni sve stoji već cca 3 god

sram me već samu pred sobom, a naravno da sad sve moram platiti, a sama obrana dođe čini mi se 12000 kn

a malac ima već 6,5 mj. i sve je zahtjevniji tako da ....
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:24   #96
Quote:
Lepa26 kaže: Pogledaj post
Da se i ja pridružim mama učilicama....
Meni je ostao "samo" magistarski napisat, prijavit i obranit...Zanimljivo je to, što vučem već godinu dana taj dio, jer sam ispite sve položila, ali nikako da se pokrenem.
Mislila sam da ću u trudnoći sve to obavit, medjutim; ima vremena, ima vremena....
Evo mali miš do mene ima 7 tjedana, a ja se nadam da ću do 9-tog mjeseca napisat i do kraja godine to položit; u protivnom opet plaćam, a jeftino baš i nije....
~~~~~~~~~~~~~~ da sve uspijemo u svojoj namjeri!!!!
moj savjet-uci sada dok je mali.ja sam do njegovog 4.mjeseca dala 4ispita a nakon toga 0 barem ti je kraj blizu pa stisni da bez presinga mozes uzivati sa bebonjom
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:38   #97
ja sam ostala trudna na drugoj godini i rodila sam u 10mj i mogla sam sve očistiti da sam bila pametnija ali se na mom faxu traži prosjek za upisat 4. i 5.god (neznam kak na drugima) i mislila sam ma bit ću doma pa ću naučit za neku četvorku a ispite koje sam položila odbijala sam trojke kad su počeli zimski rokovi rekla sam počet ću učit nakon nove, pa nisam i tako sam stalno odgađala i nisam izašla ni na jedan...mali preko dana ništa nije spavao pa nisam imala ni sat vremena mira da se nečeg u miru primim. Evo prošli i ljetni rokovi opet nisam ništa dala, mali ima dermatitis ne spava po noći,nervozan,grebe se...pa kad i uhvatim preko dana malo mira ne pada mi na pamet da učim jer se želim odmoriti i opustit. Ostalo mi je 5 ispita za jesenski rok za upisat treću ali sam se već pomirila da neću i da ću se negdje zaposlit što je jaaaaako loše! Pa i ja molim malo motivacije da položim te ispite i da završim bar tu treću godinu, da imam neko zvanje....i svim mamama studenticama sretno
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:47   #98
od mile kekina zena prije dvije godine zavrsila medicinu ...ostala trudna ..pauzirala godinu i vola....mislim da je sad na specki na rebru ali nisam 100 posto sigurna
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:50   #99
Evo jučer položila 1- prvi od 9.og mjeseca prošle godine zato u 9-om idem na 2 a još se danas možda i zaposlim
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:58   #100
Quote:
daca87 kaže: Pogledaj post
mali preko dana ništa nije spavao pa nisam imala ni sat vremena mira da se nečeg u miru primim.
ista stvar-moj ne spava ni po danu ni po noci
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.