Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 15:50   #2821
u Lidl se ide ciljano po tocno odredjene stvari a ne u veliku tjednu nabavu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:49   #2822
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Osobno kupujem stvari samo na akcijama (imam dojam da sam manje prevaren)
Jednom sam išla kupiti quattro sladoled na akciji, (točno određeni, ne bilo koji quattro) dođem do škrinje, tamo piše redovna cijena. Pitam trgovkinju zar taj sladoled nije na akciji, ona mi kaže da dobavljač nije poslao robu. Ja pokažem na sladoled u škrinji, ona mi kaže da ta isporuka nije na akciji. Drugim riječima, moguće je da (neki) proizvođači ciljano rade slabiju kvalitetu proizvoda koji se daje na akciji. Često je isti proizvod istovremeno na akciji u više trgovina.
Inače, i sama često kupujem na akciji.
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
u Lidl se ide ciljano po tocno odredjene stvari a ne u veliku tjednu nabavu
I ja tako radim, u Lidl idem ciljano po cca nekih 20-tak proizvoda, teško se u Lidlu može naći sve što čovjeku treba.
Valovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:34   #2823
Quote:
Valovita kaže: Pogledaj post
Jednom sam išla kupiti quattro sladoled na akciji, (točno određeni, ne bilo koji quattro) dođem do škrinje, tamo piše redovna cijena. Pitam trgovkinju zar taj sladoled nije na akciji, ona mi kaže da dobavljač nije poslao robu. Ja pokažem na sladoled u škrinji, ona mi kaže da ta isporuka nije na akciji. Drugim riječima, moguće je da (neki) proizvođači ciljano rade slabiju kvalitetu proizvoda koji se daje na akciji. Često je isti proizvod istovremeno na akciji u više trgovina.
Inače, i sama često kupujem na akciji.
Možda je Lidlu jednostavno lakše ispucat sve stare zalihe koje su kupili po redovnoj cijeni pa ubacit akcijske proizvode nego se zafrkavat odobrenjima i kompenzacijama?
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:10   #2824
Quote:
noxis93 kaže: Pogledaj post
Možda je Lidlu jednostavno lakše ispucat sve stare zalihe koje su kupili po redovnoj cijeni pa ubacit akcijske proizvode nego se zafrkavat odobrenjima i kompenzacijama?
Ova situacija sa sladoledom na akciji koju sam opisala nije se desila u Lidlu, ali nećemo ići u off.
Valovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:46   #2825
Cien proizvodi

Šta mislite o njihovim sapunima i šamponima iz linije Cien? Ono sapun litra 8 kuna šampon cca 10 kuna. kako je jeftino uvjek imam fobiju da ne valja. A onda opet čujem kako Dove, koji je neka marka, stavlja neki otrov u svoje proizvode.

Da čujem vaše mišljenje i iskustva da ne otvaram posebnu temu.
bob rock57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:58   #2826
tvrdi sapuni su dobri za tu kvalitetu, ja kupujem onaj sa maslinovim uljem
šamponi ne valjaju
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 10:40   #2827
Tekuci sapun sa isto nekom smijesnom cijenom je isti drek ko i svaki drugi tekuci sapun. Za sampone je istina, to i bilo kakvu ozbiljniju jeftinu hranu treba maksimalno izbjegavat.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:35   #2828
ako je istina za šampon, a zašto onda ne bi isto vrijedilo i za tekući sapun?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:56   #2829
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
ako je istina za šampon, a zašto onda ne bi isto vrijedilo i za tekući sapun?
Pa gledaj, mozda je samo do mene ali za oprat dobro ruke ne trebam nikakve posebne kemikalije i uglavnom mi je vazno samo da su mi ruke ciste i da lijepo mirisu neko vrijeme.
Pranje kose je druga stvar. Sa nekim samponima (u zadnje vrijeme head and shoulders cak, on je isto sranje) kosa mi se omasti 2 sata poslije pranja.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:19   #2830
Cien

Svi Cien proizvodi su i više nego ok za tu cijenu. Samo provjerite da je proizveden u Njemačkoj. Bitno da nisu proizvedeni u Poljskoj, kao npr. gel za tuširanje od 1L ili tekući sapun - to ne valja.

Moj muž koristi Cien medicinski gel za tuširanje (i za kosu). Odličan, a vrlo jeftin.

Ovaj; https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?articleId=1378
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 18:05   #2831
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Pa gledaj, mozda je samo do mene ali za oprat dobro ruke ne trebam nikakve posebne kemikalije i uglavnom mi je vazno samo da su mi ruke ciste i da lijepo mirisu neko vrijeme.
Pranje kose je druga stvar. Sa nekim samponima (u zadnje vrijeme head and shoulders cak, on je isto sranje) kosa mi se omasti 2 sata poslije pranja.

kemikalije kojima pereš ruke isto ulaze peko kože u organizam tako da isto nije nebitno da li je sapun kvalitetan ili ne.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:19   #2832
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Svi Cien proizvodi su i više nego ok za tu cijenu. Samo provjerite da je proizveden u Njemačkoj. Bitno da nisu proizvedeni u Poljskoj
evo gledam deklaraciju Cien sampona koji je pri kraju, proizveden u Njemackoj a svejedno ne valja
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:02   #2833
Nema to apsolutno nikakve veze di je proizveden. Debela većina Lidlovih proizvoda su naprosto višak u proizvodnji neke poznatije marke koja onda kao kakti postane neka nova marka. Primjer milke čokolade i one neke Lidlove čokolade kojoj sam zaboravio ime. Nemojte me pitat sad o detaljima, ali to mi je baš osoba iz Lidla u Njemačkoj rekla. I da, ni ja ne kužim sasvim kako milka koja je realno visoke kvalitete onda postane odjednom niske kvalitete. Ne bi se oko toga htio miješat.

Ono što nije višak u proizvodnji, tipa njihovi proizvodi u pekarnici, su zbilja proizvedeni pa smrznuti u Poljskoj, ali koliko god to grdo zvučalo, bar su meni fenomenalni i vjerojatno jedini kvalitetan dio tog dućana.
I sladoledi su im isto oke s obzirom da je cijena mizerija.
Zapravo da se odma ispravim opet, sve smrznuto im zapravo nije uopće loše. Smrznute pizze isto imaju vrlo prolaznu ocjenu.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:11   #2834
Milka je najveće smeće od čokolade sa velikim udjelom šećera i manjim udjelom kakao mase.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:46   #2835
Oće lidl il kauf odgriznuti najveći dio konzuma u 2018-toj?
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:24   #2836
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Nema to apsolutno nikakve veze di je proizveden. Debela većina Lidlovih proizvoda su naprosto višak u proizvodnji neke poznatije marke koja onda kao kakti postane neka nova marka. Primjer milke čokolade i one neke Lidlove čokolade kojoj sam zaboravio ime. Nemojte me pitat sad o detaljima, ali to mi je baš osoba iz Lidla u Njemačkoj rekla. I da, ni ja ne kužim sasvim kako milka koja je realno visoke kvalitete onda postane odjednom niske kvalitete. Ne bi se oko toga htio miješat.
Milka spada u donji dio ponude čokolada, kvalitetom je tu negdje kao Kraš i no-name robne marke trgovačkih lanaca... šećerna tabla sa mlijekom u prahu i maksimalno 30% kakao dijelova.

Zadnje uređivanje Krkimir : 13.01.2018. at 16:36.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 23:06   #2837
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Milka je najveće smeće od čokolade sa velikim udjelom šećera i manjim udjelom kakao mase.
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Milka spada u donji dio ponude čokolada, kvalitetom je tu negdje kao Kraš i no-name robne marke trgovačkih lanaca... šećerna tabla sa mlijekom u prahu i maksimalno 30% kakao dijelova.
stručanjci, imati li čime potkrijepit svoju teoriju
il ćete samo reć da su soko-štark čokoladice bolje kvalitete?
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:31   #2838
Zapravo znam da nisam to trebao kazat i da sam opipao osinje gnijezdo time što sam pohvalio nešto što se dosta hejta, ali milka je realno 2 klase iznad dorine po apsolutno svemu (ne mislim da je dorina trash, dapače, ali milka je milka), a sad skroz subjektivno, bez obzira što Lindt i sve one takozvane prvoklasne čokolade vjerojatno imaju brdo kakaa....meni su i one šrot za milku. Naglašavam da sam subjektivan. Ne vidim uopće zašto bi nešto da bi bilo fino trebalo imati visok udio kakaa i zašto je to uopće bitno ?

Meni barem je potpuno ista stvar sa nescaffeom (onim iz vrećice) i franckom. Franck je dobar, nescaffe je klasa. Sastojci, amount of sugar i posebice ne da li je hrvatski ili strani proizvod me uopće ne dira, govorim čisto o subjektivnom (vlastitom) ukusu.

Ali dobro, to je zbilja off-topic.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 08:37   #2839
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Nema to apsolutno nikakve veze di je proizveden. Debela većina Lidlovih proizvoda su naprosto višak u proizvodnji neke poznatije marke koja onda kao kakti postane neka nova marka.
To ne bi bilo tocno. Jerbo proizvodjac nema uvijek viskove a ti ne mozes imati neku robnu marku malo pa je nemas u ponudi dok nema viskova i tako dalje. Uostalom, proizvodnja je planirana. Nije to komunizam da se stancaju cokolade jer je drug Tito to rekao, pa najedanput nastane visak jer eto nije se prodalo pa se prepakira u Lidlov omot samo da se proda.

Quote:
I sladoledi su im isto oke s obzirom da je cijena mizerija.
A jel netko od vas gledao sastojak tih sladoleda? Znaci sva ona sitna slova gusto napisana? Ja jesam. Cijenovno jesu povoljni ali ako to nastavimo jesti zavrsiti cemo kao debeli amerikanci. Slicno i sa mnogo drugog asortimana tamo. Ja Lidl volim, ali sve sto kupim pogledam od kuda je. Npr jogurt, vrhnje itd je iz Hrvatske marka Pilos. A onaj Sir i vrhnje vec smjesano nije iz Hrvatske gdje mi to tradicionalno jedemo vec iz poljske. Dosta mesa koje nije klasicna svinja/june je uvoz danska/nizozemska npr one janjetine i odojci na akciji ovo ostalo je PPK, no znamo da PPK nema uzgoj nego isto nabavlja izvana na veliko. Dakle ako gledamo na okus i dugorocno zdrastveno/medicinski nije neka sreca jesti stvari od tamo. Slicno i sa vecinom mesnih preradjevina. Onda dodju oni Deluxe koji su OK i sirevi neki Cheddar iz engleske koji su OK. Slicno valja gledati i za namaze itd.
Da skratim - u Lidlu kupujem ali apsolutno sve procitam i ono sto valja kupim a ono sto ne valja vratim iako sam mislio kupiti. Neovisno o cijeni nego me zanima nutritivna vrijednost i dugorocno.

Inace Milka je bolja od Dorine. Dorina nema uopce okusa po kakau a Milka ima. No kada kupis i jedes Neuhaus onda skuzis da je i Lindt drek. Samo kaj su Neuhaus praline 500g na akciji u Belgiji oko 200 i kusur kuna (40kn za 100g) a kada nije akcija onda su i skuplje. No...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 08:43   #2840
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A jel netko od vas gledao sastojak tih sladoleda? Znaci sva ona sitna slova gusto napisana? Ja jesam. Cijenovno jesu povoljni ali ako to nastavimo jesti zavrsiti cemo kao debeli amerikanci...
Što je to čega nema u drugim sladoledima tj. zbog čega su drugi sladoledi zdraviji ili barem manje štetni?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.