Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2011., 07:19   #221
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Naveo si negativan primjer. I ne mora uvijek biti tako.
Nekoga vjera u Boga potiče da bude bolji pojedinac na mnogo načina, a nekoga da bude samo bolji manipulator. To ovisi o nekim drugim stvarima. Nije vjera u Boga sama po sebi loša. Kao što vrijedi i za mnoge druge stvari, ovisi kako ljudi gledaju na to i što sa tim čine.
Bog je prikazan zao i ne sviđa mi se taj prikaz.Ja bi blagog, dobrog, tolerantnog boga. Boga koji na mene gleda sa ljubavlju i blagošću, a ne zlotvora koji me za sitnicu za vječnost baca u pakao!
sony5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 15:22   #222
A kuda ste pak prešli na katoličanstvo i vjersku indoktrinaciju,što je samo dokaz koliko se njome može manipulirati i psihopatološki skretati udesno.?
Inače po čistoj definiciji-Bog je jednostavno dobar.(pakao ne postoji,..pakao su ljudi).

POz.
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 15:03   #223
Problemi s tatom

Ovo je moja prica... please please ako netko moze neka mi kaze jer na vise neznam sto misliti o svemu tome. To me je dovelo i do teskih depresija i jako se bojim kontakta s ocem jer me to uvijek povuce dolje i ne mogu si pomoci. On je otisao od nas kad sam ja imala nekih 14 godina. Vrijeme kada su moji roditelji zivjeli zajedno nije mi bas u lijepom sjecanju, cesto su se svadali, zapravo on je uvijek imao neke ispade sjecam se jednom samo jednom kad sam bila mala da je udario moju mamu zato jer se nije ponasala kako je on to htio prema njegovom bratu. Njegova obitelj bila mu je sve, a nas dvije uvijek je ponizavao pred njima i pred svojim prijateljima kad god je mogao. Pogtovo mamu, ona mu se i suprostavljala koliko je mogla ali kasnije je mislim digla ruke jednostavno bi zasutila. Mene je uzivao rasplakati. Toliko bi me znao isprovocirati i dovesti do suza i onda bi se smijao jer je njemu to bilo jako zabavno. Ako sam dobila losu ocjenu iz predmeta koji je on smatrao bitnim vrijedao me je, nazivao svakakvim imenima.
S druge strane je imao ispade ljubavi, cesto mi je govorio da me voli i da me nece nikada ostaviti, pricao mi price... . On je radio, onda je ostavio posao, jer mu se nije dalo. Nismo imali televizor neko vrijeme jer je on kupio bijesnu liniju koja je bila njegova zelja. Nismo imali dugo centralno jer je on novac za to potrosio na vec neku njegovu "igracku". Cesto je odlazio kao na poslovna putovanja ali meni bas nije falio ponekad sam zamsljala da se i ne vrati. Kad je otisao bilo je pokusaja da profunkcioniramo kao obitelj ali nista od toga. Zatim je prakticki nestao nije mi se javljao godinama, a nismo se vidjeli 9 godina. Kontakti su uvijek bili na moj poticaj vjecno sam ja trcala za njim. Nikada me nije nazvao za rodendan, ja njega za njegov jesam. Ja sam ga trazila zvala... ali nikada se nismo bas zblizili. Sve dok on mene nije odjednom nazvao i trazio da mu posudim novac. Svota koju je trazio bila je skoro pa moja placa. Ja sam rekla da ne mogu toliko i poslala sam mu koliko sam mogla. Dugo zatim se nije javio. Onda smo mama i ja saznale da ima dijete sa drugom zenom vec 6 godina. To mij e nakon djetetovih 6 godina na jedvite jade priznao... Kao nije htio da ja nemam ni brata ni sestre u zivotu pa je onda eto zbog mene imao dijete, koje mi nikada nije dao upoznati (laz) Mi smo to u obielji zadnje saznale. Kad sam ja dosla u mogucnost upoznati svoju sestru sve je napravio da to sprijeci i na kraju je ispalo da ona niti nezna za mene. Pitanje je sto ta druga zena zna. Nakon toga smo se on i ja vidali ali uvijek me je pitao novac sto sam mu ja davala. I kada su ti nasi susreti prestali on se nebi javljao. U meduvremenu sam ja obolila od depresije sve me to izludilo. Ta podvojenost. S jedne strane mi ga je zao jer on uvijek kaoze kao: ne trebam ja nista, ali tesko mi je i meni ga bude zao. Onda se osjetim kao idiot kojeg je on opet smotao.
Javi se idejama kao jel bi on mogao prespavatio kod moje mame jer dolazi u grad gdje ona zivi??? Kad mu na kazem da to ne dolazi u obzir onda kaze da ok shvaca ali da on nije nikog povrijedio (osim sto je imao dijete s drugom zenom a mojoj mami meni je to nekim cudom presutio), kao onda dobro nece on nas uznemiravati, mislio je samo da se vidimo a ako ja eto ne mogu onda nista da mu je eto to bilo vazno da se vidimo (a sve ove godine mu nije bilo vazno)... Ja poludim na to kazem da jel on normalan i da to ne dolazi u obzir i da kako mu to uopce pada na pamet ali s druge strane mi se od toga opet raspadne srce i tako u krug... Uzasno mi je, ne mogu vise s tom boli zvijeti... Stalno me udara na emocije, dovest ce me do ludila. Svaki put se slomim i treba mi vremena da se opet saberem. Znam da manipulira samnom to mi svi kazu, ali mene svejedno boli to sto on tesko zivi iako si je sam kriv to sto je on zapravo izgubljen (da li je?) ja vise neznam sto misliti o svemu tome. Sorry na poduzem i zbrcanom postu ali pls pomozite mi sto vi mislite...Ja sam odrasla ali sto sam starija sve me to vise davi.
Malaluu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 00:44   #224
Malaluu, napisala si da si svjesna toga da vas manipulira. nije njemu ni priblizno jadno kolko on dramatizira i sere, samo kako bi kod vas izazvao reakcije - zna da na to reagirate, ipak je zivio s vama i bio razlogom kreiranja kojekakvih frustracija. i sama vidis da se javlja samo onda kad mu trebate. nije se javljao godinama, i sad odjednom mu je kao stalo?!?

znam kako se osjecas, jer imam slican "issue" i ja, takodjer naucen i s kojim me lako izmanipulirati. nije identicno ovome, ali jako jako blisko. a i trenutno sam u fazi bijesa, pokusavam se kretati prema ravnodusnosti.
naucena si da ne vrijedis, i da tvoja patnja nije nista naspram tudje, i da ako netko "pati", da moras se smilovati i raditi naustrb sebe. naucena si da si kriva za patnju i jad koje si je covjek sam sebi stvorio.
ne znam sto konkretno ti savjetovati doli da se barem pokusavas suzdrzati od reakcija na ta njegova sranja (sori sta se ovako izrazavam, ali mi ovakve stvari ocito pobudjuju nesto osobno). iako nisi s njim, i dalje is vezana tom nekom krivicom, mozda se osjecas podsvjesno odgvoornom sto je otisao? reagiras na sve to jer pokusavas mozda ponovno prozivjeti iste stvari kako bi se nesto ispravilo?
daj mi reci, jel imas kakva ocekivanja u vezi njega? jel ocekujes nekakvu reakciju, nekakvu ispriku, nesto?

da, manipulira, i manipulirat ce dok god reagiras.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 10:00   #225
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
Malaluu, napisala si da si svjesna toga da vas manipulira. nije njemu ni priblizno jadno kolko on dramatizira i sere, samo kako bi kod vas izazvao reakcije - zna da na to reagirate, ipak je zivio s vama i bio razlogom kreiranja kojekakvih frustracija. i sama vidis da se javlja samo onda kad mu trebate. nije se javljao godinama, i sad odjednom mu je kao stalo?!?

znam kako se osjecas, jer imam slican "issue" i ja, takodjer naucen i s kojim me lako izmanipulirati. nije identicno ovome, ali jako jako blisko. a i trenutno sam u fazi bijesa, pokusavam se kretati prema ravnodusnosti.
naucena si da ne vrijedis, i da tvoja patnja nije nista naspram tudje, i da ako netko "pati", da moras se smilovati i raditi naustrb sebe. naucena si da si kriva za patnju i jad koje si je covjek sam sebi stvorio.
ne znam sto konkretno ti savjetovati doli da se barem pokusavas suzdrzati od reakcija na ta njegova sranja (sori sta se ovako izrazavam, ali mi ovakve stvari ocito pobudjuju nesto osobno). iako nisi s njim, i dalje is vezana tom nekom krivicom, mozda se osjecas podsvjesno odgvoornom sto je otisao? reagiras na sve to jer pokusavas mozda ponovno prozivjeti iste stvari kako bi se nesto ispravilo?
daj mi reci, jel imas kakva ocekivanja u vezi njega? jel ocekujes nekakvu reakciju, nekakvu ispriku, nesto?

da, manipulira, i manipulirat ce dok god reagiras.
Kela, puno toga sto ste napisala je vise nego tocno, naucena sam kao uvijek lako za mene ja cu se snaci, i moja patnja nije nikad tako velika kao tudja, ali sacuvaj boze da netko drugi pati zbog mene ili da nemam razumijevanja za nekoga iako si je taj sam i vise nego kriv. A jos ako se posipa pepelom onda se ja osjecam kriva jer sam bila okrutna. Ne ocekujem ja nista od njega bas nista, ali imam osjecaj da mu je stvarno zao i da bi sada htio imati neki kontakt, odnos bilo sto samnom. Zapravo je ostao sam jer koliko znam sa drugom obitelji nije bilo uspjesno, vjerovatno zato jer je ponovio patern nebrige zanemarivanja laznih obecanja... Mislim da me on sad treba, a nezna kako bi mi se priblizio. Moja rodakinja koja se nedavno vidjela s njim mi je isto rekla kako joj se cini da mu stvarno nedostajem i da mu je zao, onda se ja pitam kako mu moze nedostajati nesto sto zapravo uopce ne poznaje. I onda se ja vrtim krug i izludujem samu sebe...
Malaluu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 14:18   #226
mislim, zakaj se ti zamaraš s tim oronulim starkeljom kojem se bliži starost pa gleda di bi se uvalio?
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 16:19   #227
Neznam Ela tesko je to objasniti. Mozda zato sto mi je IPAK otac. Mozda zato sto bih ja htjela da mi je bio otac u punom znacenju te rijeci i svega sto to ukljucuje pa se cijelo vrijeme borim za to. On mi je jednom rekao - tvoj je problem u zivotu sto si ti predobra. Valjda igra na tu kartu, a ja skacem jer sam predobra...koza glupa i ovako se mucim
Malaluu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 09:30   #228
Ma, uvijek nekako to "ipak je on otac", meni je toga već pomalo dosta u mom životu.
Moj je imao drugu ženu cijelo vrijeme braka s mamom, sad pod stare dane kad su se moji razveli, on je naravno odmah uselio tu drugu ženu.
Naravno da ja više ne mogu niti doći u posjetu u kuću u kojoj sam odrasla, jer ona tamo sad živi i ona zna da je bila ljubavnica paralelno dok je otac bio u braku s našom majkom, i rekla mu je da ili ona ili mi(djeca).
Naravno da je on sad pod stare dane izabrao nju, jer ona kuha pere i čisti za njega.
Naravno da je svu imovinu dao njoj, naravno da je u ovih par godina od razvoda napravio ogromne dugove koje će kad-tad spasti na nas kao djecu jer nema tko platiti kad njega neće biti, čeka nas jednog dana suđenja, strah za našu osobnu imovinu jer se on uvalio u dugove...
Ali eto, tko te pita, on je "ipak otac" koji brine i daje "pametne" savjete - čitaj: kritizira sve u tvom životu jer ti ionako nikad ne valjaš.
Ma, priča je tako jadna, ja više ne znam zašto neki ljudi imaju djecu ako se tako odnose, ali što možeš, tu smo gdje smo, treba to nekako odvojiti od sebe kad smo odrasli, da možemo imati svoj život.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 12:30   #229
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Ma, uvijek nekako to "ipak je on otac", meni je toga već pomalo dosta u mom životu.
Moj je imao drugu ženu cijelo vrijeme braka s mamom, sad pod stare dane kad su se moji razveli, on je naravno odmah uselio tu drugu ženu.
Naravno da ja više ne mogu niti doći u posjetu u kuću u kojoj sam odrasla, jer ona tamo sad živi i ona zna da je bila ljubavnica paralelno dok je otac bio u braku s našom majkom, i rekla mu je da ili ona ili mi(djeca).
Naravno da je on sad pod stare dane izabrao nju, jer ona kuha pere i čisti za njega.
Naravno da je svu imovinu dao njoj, naravno da je u ovih par godina od razvoda napravio ogromne dugove koje će kad-tad spasti na nas kao djecu jer nema tko platiti kad njega neće biti, čeka nas jednog dana suđenja, strah za našu osobnu imovinu jer se on uvalio u dugove...
Ali eto, tko te pita, on je "ipak otac" koji brine i daje "pametne" savjete - čitaj: kritizira sve u tvom životu jer ti ionako nikad ne valjaš.
Ma, priča je tako jadna, ja više ne znam zašto neki ljudi imaju djecu ako se tako odnose, ali što možeš, tu smo gdje smo, treba to nekako odvojiti od sebe kad smo odrasli, da možemo imati svoj život.

Znam Afra i meni to glupo zvuci.To sto je on otac na papiru zapravo ne znaci nista, ali tezak je put dok nam se to osvjesti u glavi i stvarno se pocne tako i ponasati. Pogotovo kad on cijelo vrijeme vjesto manipulira.
Moje je isto pitanje zasto takvi ljudi imaju djecu? Koga vraga im trebaju obitelji i djeca samo zato da ih muce? Njima trebaju djeca samo iz vlastite kalkulacije i proracunatosti da ih "u starosti ima ko brinuti" jer racunaju na onu - IPAK sam ja tebi otac.
Malaluu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 21:34   #230
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Ma, uvijek nekako to "ipak je on otac", meni je toga već pomalo dosta u mom životu.
Moj je imao drugu ženu cijelo vrijeme braka s mamom, sad pod stare dane kad su se moji razveli, on je naravno odmah uselio tu drugu ženu.
Naravno da ja više ne mogu niti doći u posjetu u kuću u kojoj sam odrasla, jer ona tamo sad živi i ona zna da je bila ljubavnica paralelno dok je otac bio u braku s našom majkom, i rekla mu je da ili ona ili mi(djeca).
Naravno da je on sad pod stare dane izabrao nju, jer ona kuha pere i čisti za njega.
Naravno da je svu imovinu dao njoj, naravno da je u ovih par godina od razvoda napravio ogromne dugove koje će kad-tad spasti na nas kao djecu jer nema tko platiti kad njega neće biti, čeka nas jednog dana suđenja, strah za našu osobnu imovinu jer se on uvalio u dugove...
Ali eto, tko te pita, on je "ipak otac" koji brine i daje "pametne" savjete - čitaj: kritizira sve u tvom životu jer ti ionako nikad ne valjaš.
Ma, priča je tako jadna, ja više ne znam zašto neki ljudi imaju djecu ako se tako odnose, ali što možeš, tu smo gdje smo, treba to nekako odvojiti od sebe kad smo odrasli, da možemo imati svoj život.
samo nasljednik plaća dugove, ako vi ništa ne naslijedite ništa ni ne plaćate čak i ako toi je on otac
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 21:35   #231
Quote:
Malaluu kaže: Pogledaj post
Znam Afra i meni to glupo zvuci.To sto je on otac na papiru zapravo ne znaci nista, ali tezak je put dok nam se to osvjesti u glavi i stvarno se pocne tako i ponasati. Pogotovo kad on cijelo vrijeme vjesto manipulira.
Moje je isto pitanje zasto takvi ljudi imaju djecu? Koga vraga im trebaju obitelji i djeca samo zato da ih muce? Njima trebaju djeca samo iz vlastite kalkulacije i proracunatosti da ih "u starosti ima ko brinuti" jer racunaju na onu - IPAK sam ja tebi otac.
na kraju će se on tebi utrpati u stgan da se brineš za njega. bar ga zaposli da ti čisti i kuha.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 12:50   #232
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
na kraju će se on tebi utrpati u stgan da se brineš za njega. bar ga zaposli da ti čisti i kuha.
Da bas... samo mi jos to fali do potpune srece.
Vjest je on manipulator naci ce on sebi sljedecu zrtvu.
Malaluu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:19   #233
Argument on je IPAK otac nije ništa. Biti otac je puno, puno više od puke biologije. Vjeruj mi, znam.
Kad ti se sljedeći put srce stegne nad njegovim teškim životom sjeti se kolko se puta tvoje srce stezalo nakon njegovih uvreda i poniženjima.
Dan kad vas je ostavio ti je vjerojatno bio najsretnij dan u životu a da toga nisi ni svjesna...
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:24   #234
Zašto pridaješ toliku važnost osobi koja te samo iskorištava? Ako se on već ponaša kao da mu nisi kćerka, ponašaj se i ti tako.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:24   #235
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
Argument on je IPAK otac nije ništa. Biti otac je puno, puno više od puke biologije. Vjeruj mi, znam.
Kad ti se sljedeći put srce stegne nad njegovim teškim životom sjeti se kolko se puta tvoje srce stezalo nakon njegovih uvreda i poniženjima.
Dan kad vas je ostavio ti je vjerojatno bio najsretnij dan u životu a da toga nisi ni svjesna...
Stvar je u tome sto i ja to osjecam, i ponekad se pitam koiko bi se ta agonija produzavala da je ostao s nama. Ja stalno trazim odgovor na pitanje zasto je on takav? Da li je to tako jer on ima neki realan razlog ili je samo neodgovoran i bezobrazan. Nije mi jasno da covjek moze biti takav namjerno, pa stalno trazim neki skirveni raznog zasto se on tako ponasa, neki izgovor, a onda on krene s tim stvarima kao tesko mi je, ali nemoj se ti nista brinuti vec cu ja nekako.. To je najgori oblik manipulacije. Kad ti netko kaze nemoj se brinuti a prije toga ti istovari cijelu svoju "nevolju"... A tako mu je zato jer si je sam kriv za to...
Malaluu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:27   #236
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Zašto pridaješ toliku važnost osobi koja te samo iskorištava? Ako se on već ponaša kao da mu nisi kćerka, ponašaj se i ti tako.
Mislim da ja to radim zato jer je manipulacija osjecajima od strane roditelja jedna jako gadna stvar. Svi koji su ikad bili u toj situaciji znaju kako to toksicno zna biti i kako se tesko tome oduprijeti. Ja se trudim, radim na tome...
Malaluu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 17:05   #237
Quote:
Malaluu kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome sto i ja to osjecam, i ponekad se pitam koiko bi se ta agonija produzavala da je ostao s nama. Ja stalno trazim odgovor na pitanje zasto je on takav? Da li je to tako jer on ima neki realan razlog ili je samo neodgovoran i bezobrazan. Nije mi jasno da covjek moze biti takav namjerno, pa stalno trazim neki skirveni raznog zasto se on tako ponasa, neki izgovor, a onda on krene s tim stvarima kao tesko mi je, ali nemoj se ti nista brinuti vec cu ja nekako.. To je najgori oblik manipulacije. Kad ti netko kaze nemoj se brinuti a prije toga ti istovari cijelu svoju "nevolju"... A tako mu je zato jer si je sam kriv za to...
Razlog je vjerojatno njegova zloba (psihički problem).
No, kakav god razlog bio to ne znači da ga on potpuno opravdava.
Nisi ni ti kriva što je on takav a ponajmanje si krvia za sve što vam je radio.
Želim ti reći da razlog postoji ali on nije tvoja briga.
Te novce koje on želi radije daj nekom siromašnom strancu ili prosjaku, odlično ćeš se osjećati ne samo jer si napravila nešto dobro nego i zato jer se nisi ponovo dala izmanipulirati.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 14:50   #238
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
samo nasljednik plaća dugove, ako vi ništa ne naslijedite ništa ni ne plaćate čak i ako toi je on otac
Potpis! Samo na ostavinskoj raspravi trebaš reći da ne prihvačaš svoj dio nasljedstva!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 08:33   #239
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
Argument on je IPAK otac nije ništa. Biti otac je puno, puno više od puke biologije. Vjeruj mi, znam.

...
točno, istina. kad postaneš majka, vidjet ćeš koliko to iziskuje truda i ulaganja, ovi biologijski razlozi su ništa.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 17:13   #240
Otrovni otac vol.2

Dugo sam razmisljala gdje da objavim svoj problem i na kojem topiku i sada sam ga zahvaljujuci forumu nasla. Vidim da nazalost neki dijele moj problem ili slican. Nazalost moj je ipak malo slozeniji. Moj otac je bio alkoholicar cijeli svoj zivot, osjecaji koji me vezu na njega je samo stah i dozivotni oziljci. Ja sam majka dvoje djece i sada kada gledam svoj zivot u nazad ne mogu razumijeti sto to roditelja natjera da svojoj vlastitij djeci nanosi toliku fizicku i psihicku bol. Pa da krenem... od malena nas je moj otac tukao i matletirao uvijek zbog nekih svojih " osoba " tj.nacina na koji bi mi pricale sa njima na tel??? drugim rijecima puste ljubavnice. Moj otac se zenio 3 puta i iz svakog braka ima po nekoliko djece, ja nazalost sa svojoim polusestrama i bratom nisam u nikakvom kontaktu niti imam neki posebni osjecaj za njih opet zahvaljujuci mom ocu. Tjerao bi me bosu u sred zime van kada bi kupila pogresan kruh ( taj kruh bi bacio preko balkona a ja bi morala ici po njega i donijeti ga nazad i pritom bi pobrala jednu dobru samarcinu. Isto je prolazila i moja mama , cesto bi mi govorio da idem pred nju na autobusnu stanicu jer kad se vratimo doma zaklat ce je itd, znaci bilo je jako ucestalo to fizicko i psihicko zlostavljanje..
Nakon punih 20 godina moja mama je napokon se odlucila rastati od njega i nas dvije smo otisle zivjeti same tj.kupile smo stan a on je otisao sa svojom ljubavnicom koja je takoder alkohoicarka kao i on. Cekao je da ja napunim 18 g. tako da mi ne mora placati alimentaciju. Naime nakon toga on i ja smo potpisali ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju kojim se ja obavezujem mu priskrbiti svu potrebnu medicinsku njego ali nikako financijsku, taj ugovor sam ja financirala na nacin da sam njemu dala 1.500 eura, 3000kn odvjetnici,ousti troskovi ovjere javnog biljeznika, i preuzela otplatu stana na sebe,njemu sam slala kad mu je god trebao novac za navodne popravke u stanu jer je sada stan moj, a da ne govorim da mi je taj stan od 24m2 prisjeo 100 puta do sada. I sada nastaju problemi, on zivi u jednom gradu a ja u drugom, zadnjih par godina zdravstveno stanje mu se dosta pogorsalo uslijed secerne bolesti i konstantnog uzimanja alkohola, ali zivi sa svojom ljubavnicom koja navodno pomaze. Ona me redovno poziva na red da se ja ne brinem za njega iako sam potpisala ugovor o uzdrzavanju. A da ne kazem da je moju mamu smrtno izvrijedala. I tko je ona da mene poziva na red ??? Ja ipak nakon svega sto sam od njega dozivjela u zivotu i dalje sam ga zvala i trudila se koliko toliko odrzavati nekakav odnos jer ipak je on meni otac, i uvijek su ti razgovori zavrsavali sa njegovim matletiranjem i ucijenom ili kritiziranjem, kao ja se ne brinem za njega, ne vodim ga kod dr ( da potezem 500 km samo da bi otisla sa njim kod okuliste?? a nikada ne ide sam, kao moli druge da idu sa njim a ja bi trebala itd.). Zadnji razgovor koji je bio prije 2 mj. me je totalno dotukao, rekao je da ce se doseliti kod mene a ja da sa stanom radim sta zelim, kad sam mu rekla da moj muz na to nikada ne bi pristao on mi je rekao da njega ne priznaje kao zeta i da ko njega j. i kad sam mu rekla da ja ne mogu ostaviti posao i svoju djecu da bi njega vodila kod okuliste on mi je rekao da tko j. moju djecu i mene da se ja ne brinem za njega, da ja njega izbjegavam itd...ja sam poklopila slusalicu i to je bio zadnji razgovor!!! U meduvremenu sam otkrila strasnu stvar da je pokusao silovati moju poluststru sto me je do kraja dotuklo on se kune da to nije istina i da su sve moja mama i ona izmislile. Neznam sta da radim, ocajna sam, pa to je ipak roditelj ili samo otrovni otac ????
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.