Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2012., 09:12   #321
nema tu sto biti ili ne biti ok, sve zavisi o puno parametara. da li se griju svi stanovi oko vas (ispod, iznad i oko vas), kakva je stolarija, kakva je izolacija fasade, na koju stranu svijeta gleda, koliko ima prozora.....u kojem gradu placate plin? taj obracun od 700 kn je od kojeg do kojeg datuma i koliko kubika je potroseno?
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 12:50   #322
Quote:
lorgan kaže: Pogledaj post
evo dobili prvi račun za plin 776 kn za tri mjeseca. stan 40 m2, tri radijatora i jedan u kupaonici. Prvo smo termostat palili i gasili a onda nam je netko rekao da ne gasimo nego da ga samo smanjujemo kad nas nema. Temp je oko 22, a smanjujemo na 19 , 20. Nas je dvoje, kuhamo na plin i voda se grije na plin. Živjeli smo cijeli život u centralnom i pa me zanima što vi mislite da li nam je rata ok?
Susjed nije malo. Nama je u istoj zgradi za stan od 60m2 došlo 420kn (za period do 31.12.-3 mjeseca).
Kuhamo na struju, temperature prostorija iste.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 22:20   #323
koliko je realna potrošnja kubika plina dnevno
za stan 120m2,voda se grije na plin i kuha se na plin

6 radijatora je u pitanju,temperatura stana oko 21stupanj
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 10:34   #324
žena bila na godišnjem i odmah potrošili više plina na grijanje nego prošle godine, 186 m3, a prošle 175 m3.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:05   #325
Quote:
Mamica4 kaže: Pogledaj post
koliko je realna potrošnja kubika plina dnevno
za stan 120m2,voda se grije na plin i kuha se na plin

6 radijatora je u pitanju,temperatura stana oko 21stupanj
a kolika je tebi potrosnja za stan od 120 kvadrata i da se grijes na 21?
nisu sve zgrade iste pa ni slicne i potrosnja moze varirati i vise od duplo. neusporedivi je stan u "pasivnoj zgradi" i tavanskom stanu u staroj zgradi, jel tako? daj malo vise podataka o stanu i potrosnji u prethodnim godinama pa ce ti se znat reci malo vise o "realnoj" potrosnji
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:25   #326
stan je u kući,tek sada je etazirano grijanje
zadnjih par g. sam se grijala na drva..
koliko pratim potrošnju ona varira-20-25 kubika na dan
nije li to PUNO?
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:28   #327
meni je za 40 kvadrata stana u zgradi koja nije izolirana oko 6-7 kubika. tako da se da zakljuciti da nije puno s obzirom da imate puno kvadrata.
i niste etazirali grijanje nego ste uveli plinsko etazno grijanje
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 22:20   #328
ma znam,krivo sam se izrazila

znači nije puno obzirom na veličinu stana?fala puno
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 08:46   #329
U Zagrebu plin poskupio!

2,941 kn/m3

http://www.gpz-opskrba.hr/default.aspx?id=27
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 12:31   #330
Quote:
Mamica4 kaže: Pogledaj post
stan je u kući,tek sada je etazirano grijanje
zadnjih par g. sam se grijala na drva..
koliko pratim potrošnju ona varira-20-25 kubika na dan
nije li to PUNO?
to je strahovito puno ali nazalost i moguce a kolko vidis i stvarno.
ocito ti je izolacija ocajna. ja za samostojecu kucu, vece kvadrature potrosim manje sa klimom.
e sad svacega sam se nagledao. ljudi su tolko neuki o potrosnji energije i kako ju smanjit da im zbilja treba strucna pomoc.
frajer ima otvoren prozor na kant cjelo vrijeme i kaze kako nije zadovoljan potrosnjom.
pitanje sta je kod tebe da tako puno trosis. s obzirom da je stan, cini mi se da taj nebi trebao imati nikakvu izolaciju a i da ima dosta povrsine stana koja je otvorena prema van a ne da je spojena sa nekim grijanim stanom ili isto imas prozore stavljene na kant cjeli dan ..
trece mogucnosti nevidim.
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 13:13   #331
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
nisu mi nikada bili jasni ljudi koji se griju na toplanu i onda kukakju kako je prevruce pa drze prozore otvorene a onda drugi u zgradi placaju to sto ovaj prvi lufta jer mu je vruce. pa postoji na svakom radijatoru ventil koji se zatvori ako vam je vruce.ako ventil ne radi promjenis ga na svoj racu cca 200kn po komadu ili preko pricuve (jer radijatori u zgradi koja se grije na toplanu spadaju u zajednicke instalacije) i svi sretni.
a gtle imala ja otvorene prozore širom ili zatvorene radijatore, plaćam isto i ja i susjed ispod mene...plaća se po kvadraturi ne po potrošnji...

kaj misliš da su ljudi kreteni...ja sam isto dok sam živjela u stanu koji se grijao na toplanu imala non stop otvorene prozore, sad ga bogami otvorim na deset minuta i brzo zatvorim....
katarina.klik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 13:32   #332
Quote:
katarina.klik kaže: Pogledaj post

kaj misliš da su ljudi kreteni
DA.
jer niti njima nije dobra mikro klima. zidovi se previse zagriju i nemozes luftanjem prozora napraviti nista nego ih samo moras svako malo otvarati jer cim ih zatvoris zidovi vrate nazad toplinu.
treba staviti termostatske ventile, smanjis si temperaturu na idealnu da ne moras otvarati prozore i jos ustedis energiju.
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 15:09   #333
Quote:
katarina.klik kaže: Pogledaj post


a gtle imala ja otvorene prozore širom ili zatvorene radijatore, plaćam isto i ja i susjed ispod mene...plaća se po kvadraturi ne po potrošnji...

kaj misliš da su ljudi kreteni...ja sam isto dok sam živjela u stanu koji se grijao na toplanu imala non stop otvorene prozore, sad ga bogami otvorim na deset minuta i brzo zatvorim....
pa nisu svi kreteni, samo neki
dakle ako imas zatvorene prozore i ti i susjed placate manje, ako imas otvorene prozore i ti i susjed placate vise. ako ti je prevruce na ventilu malo smanjis protok i radijator manje toplinske energie ostavi kod tebe i u konacnici svi imate manje racune.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 19:06   #334
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
to je strahovito puno ali nazalost i moguce a kolko vidis i stvarno.
ocito ti je izolacija ocajna. ja za samostojecu kucu, vece kvadrature potrosim manje sa klimom.
e sad svacega sam se nagledao. ljudi su tolko neuki o potrosnji energije i kako ju smanjit da im zbilja treba strucna pomoc.
frajer ima otvoren prozor na kant cjelo vrijeme i kaze kako nije zadovoljan potrosnjom.
pitanje sta je kod tebe da tako puno trosis. s obzirom da je stan, cini mi se da taj nebi trebao imati nikakvu izolaciju a i da ima dosta povrsine stana koja je otvorena prema van a ne da je spojena sa nekim grijanim stanom ili isto imas prozore stavljene na kant cjeli dan ..
trece mogucnosti nevidim.
ima stan iznad nas,iste kvadrature koji se ne grije

a boravak,kuhinja,hodnik,blagavaona je pod jednim(nema vrata)
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 08:36   #335
Quote:
katarina.klik kaže: Pogledaj post


a gtle imala ja otvorene prozore širom ili zatvorene radijatore, plaćam isto i ja i susjed ispod mene...plaća se po kvadraturi ne po potrošnji...

kaj misliš da su ljudi kreteni...ja sam isto dok sam živjela u stanu koji se grijao na toplanu imala non stop otvorene prozore, sad ga bogami otvorim na deset minuta i brzo zatvorim....
Je, samo zaboravljas moment da s puno takvih kao ti toplana na kraju potrosi vise mazuta il cega vec, i svi placate vise.

Jednostavno prestrasno.

Zbog ovakvog mentaliteta je i propao socijalizam.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 08:39   #336
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
DA.
jer niti njima nije dobra mikro klima. zidovi se previse zagriju i nemozes luftanjem prozora napraviti nista nego ih samo moras svako malo otvarati jer cim ih zatvoris zidovi vrate nazad toplinu.
treba staviti termostatske ventile, smanjis si temperaturu na idealnu da ne moras otvarati prozore i jos ustedis energiju.
A kako ce ti termostatski ventil pomoci? Zatvori radijator kad ti postane prevruce, i bok. Istu stvar bi napravio i termostatski ventil, samo automatski.

Citam i jednostavno ne vjerujem da postoje takvi ljudi. Ne ovi koji otvaraju prozore na zajednickom grijanju, govana ima svuda, nego oni koji ce svoje govnarstvo jos i branit vlastitim komforom.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 11:09   #337
Živim u samostojećoj kući, grijem kat od 35 m2, prizemlje od 20ak i stubište. Mjesečna potrošnja mi je oko 1000 kn, a sad kad je jako hladno, popne se i do 1400 (oko 20 kubika dnevno). Imam PVC stolariju, a fasada je očito bez ikakve izolacije. Potrošnja je strašna, a čak mi ni to ne bi bilo žao da mi je u kući toplo. Kad sam na poslu, ostavim termostat na 19, i da se u 13 sati upali na 21. Sinoć je u 22 sata, nakon cijelog dana grijanja, temperatura u sobi gdje je termostat bila 18,5. Ista stvar je kad grijem cijeli dan na 21, jer se ni približno ne može doseći temperatura koju namjestim na termostatu. U sobi koja je najhladnija mjestimično crne zidovi i lovi se plijesan. U prizemlju je nešto toplije, na katu katastrofa.

Ne znam što da radim. Već sam stavila veće radijatore, jer je prije bilo nepodnošljivo. Iznad kata je i tavan koji se ne grije, mislila sam ga uređivati, a sad ne znam što da radim. Zna li netko, da li bi se nešto bitno promijenilo da se uredi i počne grijati tavan? Ili da napravim samo neku izolaciju gore za početak pa da vidim? Ili stiropor u sobama na vanjskim zidovima? Ili klimu sa grijanjem da pokušam dodatno zagrijati, ali to mi još povećava ionako velike troškove. Svaki savjet je dobrodošao.
Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 12:26   #338
1200 kn je peć na drva, za 40 m2, trebaš očito još jedno dodatno grijanje. Samo da digneš temperaturu, pomogneš. Ili fasadu, tavan svakako izolirati jer topli zrak uvijek stoji gore, i tamo se očito najbrže hladi.
Inače po ovom vjetru nema šanse da se grijanje ne poveća, jednostavno brže hladi ove fasade, pa tako vjerojatno i tvoju samostojeću kuću. Ako je vani -10, i puše, onda je to vjetar od - 15 koji hladi zidove.
Danas nikako nemogu postići temp od 22 jer se po noći sve ohladilo na 18, zbog vjetra. Inače se ne ohladi ispod 19,5 po noći.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 20:30   #339
Quote:
Nana2 kaže: Pogledaj post
Živim u samostojećoj kući, grijem kat od 35 m2, prizemlje od 20ak i stubište. Mjesečna potrošnja mi je oko 1000 kn, a sad kad je jako hladno, popne se i do 1400 (oko 20 kubika dnevno). Imam PVC stolariju, a fasada je očito bez ikakve izolacije. Potrošnja je strašna, a čak mi ni to ne bi bilo žao da mi je u kući toplo. Kad sam na poslu, ostavim termostat na 19, i da se u 13 sati upali na 21. Sinoć je u 22 sata, nakon cijelog dana grijanja, temperatura u sobi gdje je termostat bila 18,5. Ista stvar je kad grijem cijeli dan na 21, jer se ni približno ne može doseći temperatura koju namjestim na termostatu. U sobi koja je najhladnija mjestimično crne zidovi i lovi se plijesan. U prizemlju je nešto toplije, na katu katastrofa.

Ne znam što da radim. Već sam stavila veće radijatore, jer je prije bilo nepodnošljivo. Iznad kata je i tavan koji se ne grije, mislila sam ga uređivati, a sad ne znam što da radim. Zna li netko, da li bi se nešto bitno promijenilo da se uredi i počne grijati tavan? Ili da napravim samo neku izolaciju gore za početak pa da vidim? Ili stiropor u sobama na vanjskim zidovima? Ili klimu sa grijanjem da pokušam dodatno zagrijati, ali to mi još povećava ionako velike troškove. Svaki savjet je dobrodošao.
Stiropor se ne stavlja s unutarnje strane zida.

Klima ti na ovakvim temperaturama ne moze zagrijati bas nesto puno. Tebi trebaju drva, to je daleko najjeftinije, posebno ako volis volis vece temperature.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 12:14   #340
Hvala na odgovorima. Peć na drva baš i ne bi došla u obzir, nemam ni mjesta za nju, a i prevelika mi je to zezancija. Pa zar ne stavljaju neki ljudi stiropor iznutra na zidove kad im crne zidovi, a i zbog bolje izolacije?
Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.