Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Pogledaj rezultate ankete: Dali postoje muško-ženska prijateljstva?
Da. Zašto ne??? 864 53.70%
Ne. 311 19.33%
Ne ona prava. 434 26.97%
Glasovatelji: 1609. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2010., 00:20   #81
ovo je cist bezveze tema... svatko ima svoje misljenje i to je to... ja vjerujem u musko-zenska prijateljstva jer imam best frenda i nikad nije nista bilo medju nama,nit ce biti... a to sad opet ovisi ko kakva iskustva ima...
marinella284 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 02:01   #82
Normalno da postoje.. nego eto.. ima ljudi koji ne viruju da postoje ikakva prijateljstva, onih što postavljaju pitanja tipa "što znači imati pravog prijatelja.." i sl. ...na kraju ne viruju da to postoji jer ga nisu doživili i naravno teško ih je uvjerit u suprotno.

Tako i svi koji nisu doživili muško-žensko prijateljstvo ne viruju da postoji.. a postoji .. Njih je jednako teško uvjerit u to kao i ove prve..
sanja.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 02:22   #83
Ovih dana shvatio sam BIT. Prijateljici nije važno želi li nju njen prijatelj ili ne, nije joj važno niti je li zaljubljen ili nje, kao što je užasno zaboli briga je li zagrljaj koji je upravo primila prijateljske ili ljubavne prirode; dokle god prijatelj glumi da je prijatelj, ostalo je nebitno.

A to je tužno.
Petrarca osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 02:45   #84
..postoji..

ja imam najboljeg frenda
išli smo zajedno u srednju..sad idemo zajedno na faks i zajedno živimo jeeeeeeeeeeej

..no imam i dečka..tak da..
i zaključili smo da smo BFF samo zato što među nama nema fizičke privlačnosti.

..muško-ženska prijateljstva postoje..no negdje da..zna se izmaći pa da to krene u nešta više..

al ne u mome slučaju
TommyFame is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:07   #85
Quote:
Petrarca osobno kaže: Pogledaj post
Ovih dana shvatio sam BIT. Prijateljici nije važno želi li nju njen prijatelj ili ne, nije joj važno niti je li zaljubljen ili nje, kao što je užasno zaboli briga je li zagrljaj koji je upravo primila prijateljske ili ljubavne prirode; dokle god prijatelj glumi da je prijatelj, ostalo je nebitno.

A to je tužno.
nije ti to baš istina, barem ne ako je cura stvarno u tebi gledala prijatelja, tj bilo joj je stalo do tebe, samo na drugi način nego što bi ti htio

ja vjerujem u obe strane
s jedne strane imam muških prijatelja s kojima nikada ne bi ništa imala i super se slažemo, i oni nisu nikad ništa pokušavali

a sa druge, i sama sam se znala zaljubiti u prijatelja, kao i da se neki prijatelj zaljubi u mene
__________________
:)
smile4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:16   #86
Normalno da je moguće, AKO oboje ne traže nešto više od onog drugog.
Bilo je cura koje su mi onda bile prijateljice, pa ja htio nešto više i ćorak, pa one htjele nešto više i ćorak.

Ali bilo je i onih koje su mi dan danas ostale prijateljice, koje su iskreno bile sretne kad sam našao onomad curu, pa je i ta moja cura postala njihova prijateljica isto kako sam ja zavolio i prihvatio njihove momke.

Bitno je da se gledaju osobnosti priliko prijateljstva a ne ono što imaš međ nogami. Ako gledaš prijateljicu ko pičku, a ne kao osobu.....propast.

A sad pitam one koji misle da ne postoje muško ženska prijateljstva? Da li postoje prijateljstva između homo i heteroseksualca ili bi ovaj homo uvijek tijo jebat ovog hetero???

Prijateljstvo nikad nije bilo određeno spolom, već nekim drugim stvarima. Ko to nije shvatio iskreno sumanjam da je ikad i imao pravog prijatelja.
Dragonborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:52   #87
Hrpetina gluposti sve skupa.

Prijateljstvo je veza između dvoje ljudi koja se temelji na međusobnom uvažavanju, poštovanju i povjerenju - tu su ponekad presudan faktor godine, ali nikako spol. Ako niste u stanju ostvariti prijateljstvo s osobom suprotnog spola onda ste, po mom skromnom mišljenju, teško psihološki neodrasli. Ako imate taj problem da biste automatski pufukali ili imate 0 poštovanja prema suprotnom spolu, uopće ne razumijem kako mislite funkcionirati na profesionalnom, a kamo li privatnom polju. Samo otvaranje ovakvih tema me fascinira. Valjda nikad niste imali braću i sestre pa vam je suprotni spol totalni misterij.

Bedastoće.

Isto tako mi ide na živce kas se piše da to preraste u "nešto više". Prijateljstvo je nešto najviše, nema više od toga. Jako je lijepo kad vam faker istovrememno bude pomalo i prijatelj, ali nije nužno. Fakera pun svijet, ali pravih prijatelja je malo!
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:24   #88
Prijateljica ti nemože postat ako u podsvijesti nema nečega više , barem ne kod mene. Treba to samo priznati .
gox74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 23:56   #89
2+2 (ni)je 4 ilitiga: "Kad analiza zakaže"

Danas sam bacio mobitel u zid. Zapravo, kronološki slijed događaja bio bi: danas me odjebala 15-ti puta u nazad zadnja 2 tjedna, napisao sam joj poruku-dvije što mislim o tome, njen poziv i svađa jer sam joj u porukama "nabio grižnju savjest", mobitel u zidu.
A stvarno volim svoje stvari i gotovo sam siguran da ovo nikad prije nisam napravio. I nisam agresivan, zapravo sam miran. Inače. Uvijek.

Ne, to nije pokušaj da izvučem potpis iz predmeta koji mi fali, kao niti da mi na lijepe oči odobre molbu koju niti ja sam sebi ne bih odobrio, nije niti pokušaj da pridobijem curu koja mi se već dugo sviđa; to je prijateljski odnos koji je, poput porculanske vaze iz Ming dinastije kada spozna pravo značenje gravitacijske sile, količine gibanja, tvrde podloge i još nekih trivijalnosti, u komadićima. I to mnogo njih. Baš kao i mobitel iz prvog odlomka.

Prije mjesec dana dogodila se glupost, budući da sam bio propisno zagrijan poželio sam više. I da skratim sramotu, sažet ću je u jednoj rečenici; dobio sam Đorđovksi odjeb: "It's not you, it's me". Znam da to između redaka znači: "Da si zadnji muškarac ikad na Zemlji i da istu moramo spasiti od izumiranja, skočila bih do Marsa provjeriti ima li života na njemu, a onda dozvolila umjetnu oplodnju. Bez dodira, ikad." Malkoc mi je ta rečenica povrijedila i intelekt jer se smatram dovoljno neglupim da shvatim, ako ništa drugo, Seinfelda.

Iznio sam argumente zašto mislim da je pametno da se ne družimo više. Mislim da su jasni svima. Ali ne: ispao sam gad koji je odjebao prijateljstvo. I poželio sam je saslušati, prvi puta da je rekla i pokazala neku emociju.

Sada čekam da se konačno razgovor i ostvari, samo što dobivam odjeb konstantno. I najracionalniji razlog zašto ne danas mi je iritantan do neba i natrag. To se dogodi kad se stvari nagomilaju, a ona druga strana se ponaša kao da joj je svejedno. Iskreno, mislim i da je.


O čemu je ono bila tema? M-Ž prijateljstvo? Sisaj.
Petrarca osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 15:03   #90
Netko je lijepo napisao da onima koji traže partnera na svakom koraku i "prijatelj" može, a vjerojatno i hoće, biti meta. Inače, kod drugih ljudi () je moguće.
I najčešće su to prijatelji koji se znaju oduvijek. Kod mene je to slučaj. Išli smo u vrtić zajedno, trenirali smo zajedno, u srednjoj sjedili skupa, bio mi je pratnja na maturalnoj večeri (iako mu je cura koja je bila ljubomorna k'o pas, zaprijetila da će ga ostaviti zbog toga), nastavili smo se družiti i na faksu i onda sam ga zgurala raditi u firmu u kojoj i ja radim. Znamo se šaliti da ga se nikad neću riješiti. I pouzdano tvrdim da nikad ništa nije bilo među nama. Jesam ga pokušala par puta promatrati na drugi način, ali jednostavno... To mi je frendić

Isto tako, moj drugi najbolji prijatelj (da, većinom imam muške) je osoba s kojom sam se upoznala i krenulo je nekako u pravcu da ćemo mi nešto-nešto. Iako nikad ništa nije bilo, jer sam ja shvatila da nije moj tip. I sad se beskrajno volimo. Kao prijatelji. Nitko ne zna toliko o meni, koliko zna on. Slavili smo kad se preselio s curom u stan. Dakle, moguće je i nekako naknadno ... Mislim, tješi me kad imam problema u ljubavi i nosi mi čokolade. I poha šnicle. U mojoj kuhinji. Prijatelj.
__________________
Džaba ti je mijenjati drugove, gradove, države, kad svud ideš nepromijenjen ti.
Scarlet_Letter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 16:43   #91
Quote:
Scarlet_Letter kaže: Pogledaj post
Netko je lijepo napisao da onima koji traže partnera na svakom koraku i "prijatelj" može, a vjerojatno i hoće, biti meta. Inače, kod drugih ljudi () je moguće.
I najčešće su to prijatelji koji se znaju oduvijek. Kod mene je to slučaj. Išli smo u vrtić zajedno, trenirali smo zajedno, u srednjoj sjedili skupa, bio mi je pratnja na maturalnoj večeri (iako mu je cura koja je bila ljubomorna k'o pas, zaprijetila da će ga ostaviti zbog toga), nastavili smo se družiti i na faksu i onda sam ga zgurala raditi u firmu u kojoj i ja radim. Znamo se šaliti da ga se nikad neću riješiti. I pouzdano tvrdim da nikad ništa nije bilo među nama. Jesam ga pokušala par puta promatrati na drugi način, ali jednostavno... To mi je frendić

Isto tako, moj drugi najbolji prijatelj (da, većinom imam muške) je osoba s kojom sam se upoznala i krenulo je nekako u pravcu da ćemo mi nešto-nešto. Iako nikad ništa nije bilo, jer sam ja shvatila da nije moj tip. I sad se beskrajno volimo. Kao prijatelji. Nitko ne zna toliko o meni, koliko zna on. Slavili smo kad se preselio s curom u stan. Dakle, moguće je i nekako naknadno ... Mislim, tješi me kad imam problema u ljubavi i nosi mi čokolade. I poha šnicle. U mojoj kuhinji. Prijatelj.
Ma sve je to fino divno i krasno, a da li bi ti dala ruku u vatru da nitko od njih nikada nije pozelio nesto vise, u nekoj fazi druzenja, ili u nekim odredjenim prilikama ??
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 17:15   #92
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Ma sve je to fino divno i krasno, a da li bi ti dala ruku u vatru da nitko od njih nikada nije pozelio nesto vise, u nekoj fazi druzenja, ili u nekim odredjenim prilikama ??
Kažem. Ovo drugo prijateljstvo je počelo tako nekako, s ciljem da se nešto dogodi. Ali onda sam ja to stornirala I zaista mislim da je i on vidio da je tako najbolje i sigurna sam, sigurna da vidimo jedno drugo na isti način.

A s ovim prvim sam i u istom krevetu spavala kad je jednu večer ostao kod mene, a ja sam bogec bistrički imala samo jedan pokrivač, pa smo se morali stisnuti... Nikad ništa. Bilo bi mi to čak malo incestuozno
__________________
Džaba ti je mijenjati drugove, gradove, države, kad svud ideš nepromijenjen ti.
Scarlet_Letter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:26   #93
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Zavisi od intenziteta vaseg druzenja.Recimo ,poznanici i drugovi mogu postojati ,ali PRIJATELJI koji se cesto vidjaju,piju kafe,druze se,.....nemoguce.Musko i zensko ne mogu biti prijatelji na licnom iskustvu to znam.Musko i zensko (u prilicu)mogu biti SAMO musko i zensko
Drugovi/ prijatelji- sinonimi?
De u redu je, naravno da postoje, da!!! Istina da su rijetka, ali postoje.
Po toj teoriji bi me i frendica kad-tad trebala početi paliti..nikako..
I zašto bi tvoje iskustvo bilo nepisano pravilo?
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 15:21   #94
Dobro pitanje. Mislim da postoje, ali da su rijetka. Ako s frendicom pričaš o svemu, pitate jedno za drugo, izlazite van itd, itd po čemu se to razlikuje od odnosa s curom (ako izuzmemo sex). Kako znati i osjetiti tu granicu prijateljstva i potencijalne veze? Kako se suzdržati dok pričate o sebi, prijateljstvu, dok se tješite da ne krenete u zajedničke vode? Mislim da je to ipak malo teže.
pero8888888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:16   #95
Neki ljudi nisu sposobni za prijateljstvo sa pripadnicima onog pola koji ih seksualno privlaci.

Sklanjam se od takvih ljudi i bilo kakvih kontakata sa njima...
lonesome_road is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:51   #96
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Hrpetina gluposti sve skupa.

Prijateljstvo je veza između dvoje ljudi koja se temelji na međusobnom uvažavanju, poštovanju i povjerenju - tu su ponekad presudan faktor godine, ali nikako spol. Ako niste u stanju ostvariti prijateljstvo s osobom suprotnog spola onda ste, po mom skromnom mišljenju, teško psihološki neodrasli. Ako imate taj problem da biste automatski pufukali ili imate 0 poštovanja prema suprotnom spolu, uopće ne razumijem kako mislite funkcionirati na profesionalnom, a kamo li privatnom polju. Samo otvaranje ovakvih tema me fascinira. Valjda nikad niste imali braću i sestre pa vam je suprotni spol totalni misterij.

Bedastoće.

Isto tako mi ide na živce kas se piše da to preraste u "nešto više". Prijateljstvo je nešto najviše, nema više od toga. Jako je lijepo kad vam faker istovrememno bude pomalo i prijatelj, ali nije nužno. Fakera pun svijet, ali pravih prijatelja je malo!
Prijateljstvo je stvarno najljepši odnos, jer nema posesivnosti i ljubomore. Ne smeta te ako tvoj prijatelj ima drugog prijatelja, možeš biti ono što jesi bez straha, u vezi već kalkuliraš, glumiš, ne možeš biti potpuno iskren.
little wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:02   #97
Sve to poštujem, ali recimo što ako poželim otići na more s frendicom ko npr. s frendom. S njom ću gledati zalaske sunca, osjećati miris bora, slušati klape i biti mrtav hladan. Mislim da teško. S frendom bi se opio na plaži, a s frendicom teško jer ne pije. Naravno da ima takvih primjera, ali sam skoro siguran za sebe da ne bi to mogao.
pero8888888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 14:02   #98
ma sve se to iskoristi prije ili posli i netko tu nadrapa ili nahebe posteno pa bude veselo
__________________
Kako oblikovati potpise
Zvonimir.HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:28   #99
Ma to ti je škakljiv teren, jako, jako škakljiv.

Ali je li moguće - jest, moguće je.
Kurtzius Kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 22:49   #100
Quote:
little wing kaže: Pogledaj post
Prijateljstvo je stvarno najljepši odnos, jer nema posesivnosti i ljubomore. Ne smeta te ako tvoj prijatelj ima drugog prijatelja, možeš biti ono što jesi bez straha, u vezi već kalkuliraš, glumiš, ne možeš biti potpuno iskren.
Ti nešto krivo radiš ako u vezi kalkuliraš i glumiš.
I ako nisi iskren.
To ti neće bogznakakve radosti donijeti.

Svatko tko tako gleda na stvari može sam za sebe malo razmisliti i vidjet će da mu to neće bogznašto dobroga donijeti u životu. To ti se možda na prvu čini zgodno, kao, muljaš pa je okej, ali zapravo je pušiona.

A iskren pristup, s druge strane... to je puno bolje. To je to.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger