Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 13:03   #1
Kako kreativno zaraditi za minimalne potrebe života?

Ovaj put imam poluozbiljnu temu pa je na ženskom kutku.
Ako nije problem, voljela bi da tu i ostane, više će mi pomoći kreativne žene nego 300 ljudi s Posla i Karijere.

Ostala sam bez honorarnog ugovora u firmi a posao na koji sam trebala prijeći je u zadnji čas dan muškarcu.

E, sad, dok sam doma i nema baš prevelikih izgleda za novi posao u struci, a kamoli u znanosti, trebam se baviti nečim.
Med je prodan, zima je i pčele su u hibernaciji, tako da mi taj hobi otpada.

Treba mi nešto kreativno što mogu raditi od doma, jedino u što se razumijem je drago kamenje i minerali, a to mi je maaaalčice skupo

Imam ideju raditi plišane igračkice za djecu, unikatne, mislite li da bi to imalo prođu?
Druga ideja je plesti šalove, za djecu i odrsle, jer samo to znam

Voljela bi čuti vaša mišljenja i iskustva, da li se možda netko sjeća kako je zarađivao nekim hobijem, ili kako bi se moglo zarađivati?
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:06   #2
razumiješ se u kamenje, prijeđi na tarot , ili gatanje.....
ili na hot line. laka zarada, samo moraš malo pričat.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:11   #3
De ne zajebavaj, ja tu patim a ti tako
Al ok je ideja, samo bi se morala suzdržati od smijanja isti tren kad bi rekla: u akvamarinu vidim...
A hot line...ne mogu ja to
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:15   #4
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
De ne zajebavaj, ja tu patim a ti tako
Al ok je ideja, samo bi se morala suzdržati od smijanja isti tren kad bi rekla: u akvamarinu vidim...
A hot line...ne mogu ja to
ja sam vec rekla da eto mama i ja pecemo kolace
i nismo se nikad nasle za onaj med?
pm ak si danas voljna dofurati jednu teglicu na trg, stari me vec pitao di je taj domaci med, ja zaboravila
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:18   #5
Prodala sam med, na veliko većinu a ostalo je jako brzo otišlo, mogu pogledati da li ima još koja tegla .
Stvarno, možda prigodne torte, to je super ideja!
Budem probala napraviti jednu pa ako ispadne ok, zašto ne
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:23   #6
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
Prodala sam med, na veliko većinu a ostalo je jako brzo otišlo, mogu pogledati da li ima još koja tegla .
Stvarno, možda prigodne torte, to je super ideja!
Budem probala napraviti jednu pa ako ispadne ok, zašto ne
ajde molim te pogledaj ak ti nije bad, ja sam totalno smetnula s uma, faks me smotao u zadnjih mjesec dana totalno
a ovisi kaj ti ide kaj se tice hobija, meni kuhanje pa mi to nije problem, iako mi je ova ideja s plisanim lutkicama super
ja sam se uvijek nadala da cu se baciti u sivanje odjece i torbica ali nikako da kupimo novu masinu, ova koju imamo je zrela za muzej
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:29   #7
Pogledam pa na pm.
Dobro kuham, ali ne znam peći kolače, mislim da bi mi torte super izgledale a bile odvratne za jest
Ali svakako ću pokušati.
Vidiš, i torbice su simpa ideja.
Hvala, ide to tebi
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:30   #8
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
Treba mi nešto kreativno što mogu raditi od doma, jedino u što se razumijem je drago kamenje i minerali, a to mi je maaaalčice skupo
Znam da se pogotovo vani jako puno prodaju ukrasi od raznih minerala i kristala. Da se povežeš s nekim dućanom? Recimo izrada ukrasa (može i nakit, ili ovi za stan), uz koje bi ti mogla ponuditi i neku dobru priču vezanu za minerale i kristale. Ali ne ove alternativne priče tipa "liječi ovo i ono" nego zanimljive stvari koje su ti poznate sa znanstvenog stanovišta - ima i ljudi koji vole kupovati nešto što nije magla. A neke stvari edukatinog karaktera? Poučni i lijepo izgledajući kompleti, uz objašnjenja strukture kristala, povijesti...

Sad pred blagdane, ako možeš reagirati brzo, takve stvari bi se možda mogle brzo prodati.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:30   #9
1. astrologija
2. homeopatija
3. sponzorušenje
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:30   #10
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
Pogledam pa na pm.
Dobro kuham, ali ne znam peći kolače, mislim da bi mi torte super izgledale a bile odvratne za jest
Ali svakako ću pokušati.
Vidiš, i torbice su simpa ideja.
Hvala, ide to tebi

hehehe fala
jos da se udruzimo di bi nam bio kraj
jer ja ipak samo dvije ruke i jednu sivacu masinu u raspadnom stanju
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:31   #11
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
De ne zajebavaj, ja tu patim a ti tako
Al ok je ideja, samo bi se morala suzdržati od smijanja isti tren kad bi rekla: u akvamarinu vidim...
A hot line...ne mogu ja to
megalodona mi je zazvučao kao idealan nick za tako nekaj, pa sam zastranila. sorrkač.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:35   #12
ne znam, ja bih na tvom mjestu radije se posvetila traženju posla ili primila se nečeg sigurnog gdje ne moraš ulagati i znaš da će ti biti plaćeno (peglanje, čišćenje, čuvanje djece, instrukcije, pomoć pri pisanju seminara, vođenje nekog aerobica ili plesa ... ovisno već o sposobnostima i preferencijama)

ovo npr, za štrikanje šalova, dok kupiš vunu, pa igle, pa tražiš okolo tko će kupiti, a onda ovi bi ne bi, pa ne znaš jesu li kupili zato što te znaju pa da eto pomognu... ovaj bi naručio po želji, pa ne možeš naći takvu vunu.... previše kompliciranja, vremena, a zarada upitna...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:35   #13
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post

Imam ideju raditi plišane igračkice za djecu, unikatne, mislite li da bi to imalo prođu?
Druga ideja je plesti šalove, za djecu i odrsle, jer samo to znam

Voljela bi čuti vaša mišljenja i iskustva, da li se možda netko sjeća kako je zarađivao nekim hobijem, ili kako bi se moglo zarađivati?

Ja sam šivala dok sam s diplomom čekala na posao u struci, to je bilo po mjeri i narudžbi, a šivala sam i plišane igračke
Međutim, u zadnje vrijeme je navala jeftine odjeće i igračaka iz Kine, tako da je to postao dosta nezahvalan posao. Puno radiš za male pare. No bolje i puno raditi za male pare, nego ne raditi ništa i biti i bez tog malo.

Radila sam i ručno oslikane majice, šalice i čaše. Adekvatne boje se sad mogu kupiti i kod nas, fiksiraju se peglom (tkanina) ili grijanjem u pećnici (keramika, porcelan).

Koliko god situacija izgledala crna, nekad takav period u životu čak može biti gušt i dodatno razvija kreativnost. Meni sad fali više rada rukama (a da nije tipkanje po kompu).
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:38   #14
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ne znam, ja bih na tvom mjestu radije se posvetila traženju posla ili primila se nečeg sigurnog gdje ne moraš ulagati i znaš da će ti biti plaćeno (peglanje, čišćenje, čuvanje djece, instrukcije, pomoć pri pisanju seminara, vođenje nekog aerobica ili plesa ... ovisno već o sposobnostima i preferencijama)

ovo npr, za štrikanje šalova, dok kupiš vunu, pa igle, pa tražiš okolo tko će kupiti, a onda ovi bi ne bi, pa ne znaš jesu li kupili zato što te znaju pa da eto pomognu... ovaj bi naručio po želji, pa ne možeš naći takvu vunu.... previše kompliciranja, vremena, a zarada upitna...
al ovak je zabavnije
i nemrem bas svatko voditi ples i aerobic, ne prebacujem se na dif bezveze
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:38   #15
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Znam da se pogotovo vani jako puno prodaju ukrasi od raznih minerala i kristala. Da se povežeš s nekim dućanom? Recimo izrada ukrasa (može i nakit, ili ovi za stan), uz koje bi ti mogla ponuditi i neku dobru priču vezanu za minerale i kristale. Ali ne ove alternativne priče tipa "liječi ovo i ono" nego zanimljive stvari koje su ti poznate sa znanstvenog stanovišta - ima i ljudi koji vole kupovati nešto što nije magla. A neke stvari edukatinog karaktera? Poučni i lijepo izgledajući kompleti, uz objašnjenja strukture kristala, povijesti...

Sad pred blagdane, ako možeš reagirati brzo, takve stvari bi se možda mogle brzo prodati.
Vidiš, super ideja!
Mogla bi se povezati s nekim pa im pisati certifikate kamenja!
Ili jednostavno sa curama koje rade svoj nakit, uz nakit da daju i karticu s karakteristikama minerala.
Kul!

Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
1. astrologija
2. homeopatija
3. sponzorušenje
Nesposobna za svo troje, jadna
Nisam mislila tako na drago kamenje, nego na vrste brušenja, koja postoje, kako ih razlikovati itd.

Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
hehehe fala
jos da se udruzimo di bi nam bio kraj
jer ja ipak samo dvije ruke i jednu sivacu masinu u raspadnom stanju


Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
megalodona mi je zazvučao kao idealan nick za tako nekaj, pa sam zastranila. sorrkač.
Megalodon je jedan izumrli morski pas, ali vidim da sam sve zbunila, svi me šalju u moderne vještice
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:39   #16
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
al ovak je zabavnije
i nemrem bas svatko voditi ples i aerobic, ne prebacujem se na dif bezveze
ne znam, možda bolje da se zabavlja s novcima kad ih zaradi
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:43   #17
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post

Nesposobna za svo troje, jadna
Kako možeš biti nesposobna za sve troje? Koja ti sposobnost treba za astrologiju? Napišem ti ja sad mjesečni horoskop na koji se nitko neće žaliti, samo nabacaš kuća, kvadranata, zvijezda koje se smiješe, mogućih problema na poslu, a na ljubavnom planu potrebno više dogovaranja, i voila.

Ili budi numerolog! "Morate promijeniti ime Katarina u Katja jer Vam se bolje slaže s brojem vašeg partnera, a i vaše karakterne osobine će doći do izražaja..."
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:47   #18
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Napišem ti ja sad mjesečni horoskop ..
oćeš joj naplatit?

ma daj, pa nije rekla da hoće trešerske poslove, već kreativne
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:47   #19
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
i nemrem bas svatko voditi ples i aerobic, ne prebacujem se na dif bezveze
Da, ljudi se mogu kod takvih aktivosti i ozlijediti, opasno jer kad to vode nestručne osobe. Sjećam se da sam nakon ozlijeda pri prometnoj nakon nekog vremena došla ne tečaj joge, kod tipa koji me išao pritiskati rukama da odem dublje u neki položaj u koji sam mogla samo do neke mjere. Nikad više nisam došla kod njega na jogu, promijenila sam instruktora.

Kad dođu ovakvi crni dani, treba znati prepoznati u čemu si stručna, i što ti dobro ide, pa to iskoristiti. Konkurencija je velika u svakom poslu.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:47   #20
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ne znam, ja bih na tvom mjestu radije se posvetila traženju posla ili primila se nečeg sigurnog gdje ne moraš ulagati i znaš da će ti biti plaćeno (peglanje, čišćenje, čuvanje djece, instrukcije, pomoć pri pisanju seminara, vođenje nekog aerobica ili plesa ... ovisno već o sposobnostima i preferencijama)

ovo npr, za štrikanje šalova, dok kupiš vunu, pa igle, pa tražiš okolo tko će kupiti, a onda ovi bi ne bi, pa ne znaš jesu li kupili zato što te znaju pa da eto pomognu... ovaj bi naručio po želji, pa ne možeš naći takvu vunu.... previše kompliciranja, vremena, a zarada upitna...
Da ima nešto u tome, možda ću se osjećati kao da zapravo prosim od prijatelja. Posao tražim konstantno, ali preusko sam školovana i samo su bila 2 natječaja u godini dana, bilo bi kul da sam ekonomist
Peglanje je simpa, ali to opet mogu samo prijateljima

Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Ja sam šivala dok sam s diplomom čekala na posao u struci, to je bilo po mjeri i narudžbi, a šivala sam i plišane igračke
Međutim, u zadnje vrijeme je navala jeftine odjeće i igračaka iz Kine, tako da je to postao dosta nezahvalan posao. Puno radiš za male pare. No bolje i puno raditi za male pare, nego ne raditi ništa i biti i bez tog malo.

Radila sam i ručno oslikane majice, šalice i čaše. Adekvatne boje se sad mogu kupiti i kod nas, fiksiraju se peglom (tkanina) ili grijanjem u pećnici (keramika, porcelan).

Koliko god situacija izgledala crna, nekad takav period u životu čak može biti gušt i dodatno razvija kreativnost. Meni sad fali više rada rukama (a da nije tipkanje po kompu).
I ja mislim probati, pa vidjeti, možda uspijem prodati ideju Matelu

Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Kako možeš biti nesposobna za sve troje? Koja ti sposobnost treba za astrologiju? Napišem ti ja sad mjesečni horoskop na koji se nitko neće žaliti, samo nabacaš kuća, kvadranata, zvijezda koje se smiješe, mogućih problema na poslu, a na ljubavnom planu potrebno više dogovaranja, i voila.

Ili budi numerolog! "Morate promijeniti ime Katarina u Katja jer Vam se bolje slaže s brojem vašeg partnera, a i vaše karakterne osobine će doći do izražaja..."
Ne želim srat ljudima, neugodno mi je. I zaista jesam nesposobna za to, ne bi imala dovoljno mašte.

Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
oćeš joj naplatit?

ma daj, pa nije rekla da hoće trešerske poslove, već kreativne
Može i ne kreativne ali da si zadržim dostojanstvo, Nekako mi neugodno srat ljudima i utjecat im na živote (ako su dovoljno glupi da to povjeruju)
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.