Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 15:17   #41
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
Ovaj put imam poluozbiljnu temu pa je na ženskom kutku.
Ako nije problem, voljela bi da tu i ostane, više će mi pomoći kreativne žene nego 300 ljudi s Posla i Karijere.

Ostala sam bez honorarnog ugovora u firmi a posao na koji sam trebala prijeći je u zadnji čas dan muškarcu.

E, sad, dok sam doma i nema baš prevelikih izgleda za novi posao u struci, a kamoli u znanosti, trebam se baviti nečim.
Med je prodan, zima je i pčele su u hibernaciji, tako da mi taj hobi otpada.

Treba mi nešto kreativno što mogu raditi od doma, jedino u što se razumijem je drago kamenje i minerali, a to mi je maaaalčice skupo

Imam ideju raditi plišane igračkice za djecu, unikatne, mislite li da bi to imalo prođu?
Druga ideja je plesti šalove, za djecu i odrsle, jer samo to znam

Voljela bi čuti vaša mišljenja i iskustva, da li se možda netko sjeća kako je zarađivao nekim hobijem, ili kako bi se moglo zarađivati?
Kao prvo, znam kako ti je :hug:
Kao drugo, Uranija ti je dobro rekla - teško da ćeš naći takav hobi koji će ti pokriti svakodnevne troškove, na mjesečnoj osnovi.
Imam prijateljicu koja izrađuje unikatne torbe i predivne su, ali proda poneku tu i tamo. Nekad proda sve, nekad ništa.
Ako nisi vješta u kuhanju kolača, mogla bi se smoriti za minimalan rezultat.
Probaj pronaći honorarni posao koji možeš raditi od kuće, a da se makar približno tiče tvoje struke.

A govorim ti iz iskustva, jednom kad izgubiš plaću, čak za polovinu manji prihodi, ako su sigurni i redoviti, bolji su od nesigurnog starta. U međuvremenu, možeš izrađivati te lutkice, kao dopunski izvor prihoda.

Vjerujem da si tokom rada stekla razna iskustva, upoznavala ljude, radila neke poslove koji možda nisu direktno povezani sa strukom. Kakve su šanse za to?
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 15:24   #42
Quote:
lanya kaže: Pogledaj post
Mislila sam baš na Gloriju. Za ostalo ne znam.
24 je prije imao ljubiće nedjeljom, ne znam jel to još izlazi. Njima je pisalo na kraju ljubića da im se javimo sa svojom pričom i da svaka objavljena nosi lovu.
Moram priznat da mi je to premalo za ljubiće iz Glorije. Jer ipak to nisu kratke priče. Još je davno "Mila" plaćala 500 kuna za kratku priču. U svakom slučaju, hvala na informaciji.
Quote:
Ne pitajte me kako znam.
'Ajde neću.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 15:26   #43
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
A da se orijentiraš na sajtove a la smokva? Možda tamo ima više para?
Ah, kamo ode ovaj svijet...
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 15:35   #44
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ah, kamo ode ovaj svijet...
Recesijsko vrijeme - radikalna rješenja.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.

Zadnje uređivanje sun.shine : 26.11.2010. at 15:40.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 23:49   #45
dobri savjeti, većina, hvala.
sad ću preko vikenda odlučiti što ću i kako ću !
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:07   #46
ako sam dobro shvatila, struka ti je u području znanosti pa pretpostavljam da znaš matematiku, fiziku, kemiju ili informatiku (ne sve, al nešto od toga, jel )...pa mislim da je nekako najisplativije davat instrukcije! reci susjedima ako imaju djecu i zapinje im matematika, fizika...whatever, u školi...nek se jave tebi, daješ repeticije! naravno, cijena nek bude malo ispod cijene repeticija kod diplomiranih profesora! reci rodbini, prijateljima, oglasi na fcb i vidit ćeš navale ...ne trošiš ništa nego svoje vrijeme (ponekad i živce), a odlično je plaćeno po satu!!!

a šta se kreativnih stvari tiče, mislim da mi nismo ti koje ćeš to pitat...najbolje znaš u kojem si području kreativna, glupo je da ti mi govorimo da radiš nakit od fimo mase, ako uopće nemaš dara za to

Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Kad bi znala da se pola instrukcija svede na "ovi zadaci će mi biti sutra na ispitu, riješite mi to, a ja ću dotle blejati na mjesec/sjediti u obližnjem kafiću pa me zvrcnite"...
znaš da mi je iskreno to i najdraže??? rađe ću nekome u sat vrimena riješit 10 zadataka i dobit lovu, nego 2 ure gubit živce pokušavajući objasnit nekome nešto što on/ona uopće ne želi shvatit, niti se trudi shvatit...je da ću dobit duplo više love za to, al ću ostat bez živaca
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 00:20   #47
'Vako. Sigurno možeš davati instrukcije iz matematike, kemije i/ili fizike; ja se time bavim još od faksa, i svakako preporučujem ako si iole u mogućnosti.

Ili, po meni čak i najbolja solucija, uključiti se u rad neke udruge, sudjelovati u njihovim projektima, tko zna kamo te to odvede.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:11   #48
evo, pronašla nekoliko učenika i studenata za instrukcije i nadam se da će se proširiti mreža.
zaključila da ste bile u pravu, da nekakav hobi ne mogu unovčiti odmah, i da je ovo puno bolje.
dok ne nađem posao i dok se ne riješi žalba na ovom mjestu koje nisam dobila, instrukcije i pomoć u pisanju radova će morati poslužiti kao izvor zarade.
hvala
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 15:06   #49
online ankete?!
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 15:12   #50
Svi koji su bili na ovoj temi prije 7 godina su ti već multimilijarderi.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.