Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2011., 15:12   #61
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
evo vidiš, ništa o čemu se da diskutirat nije užas... jer o ukusima se ne raspravlja, ako je tebi užas nije nekom drugom itd. a govorit da je nekvalitetna, po čemu to?? elektronska glazba nema veze sa kvalitetom u pravom smislu riječi, jer kompjuter radi posa umisto ljudi, nema "kvalitetnije" el. glazbe jedne od druge, ima samo "sviđa mi se" il "ne sviđa mi se"... svi malo poznatiji DJ-evi rade odličan posa u svom rangu i svojoj podvrsti, kick i melodija s vokalima odlično čine pismu i to je to... jel tako želiš reć da je goa najkvalitetnija podvrsta trance-a? da je, samo ona bi postojala...

a sad se vratimo na kompatibilnost hands up-a za diskoteke... naveja sam njega, jer ka i house šta se pušta po klubovima, uglavnom se bavi remixiranjem već poznatih pop i štatigajaznan hitova i vrlo je sličan klupskom house-u u osnovi, samo ima brži kick i više melodija... a to da bi dosadija nekom nakon 10 minuti me i brine, zato bi i tija da se degustira...

P.S.
ono JE trance!
nemreš baš gou usporedit sa ovim. ko da ideš uspoređivat neki pop rock sa technical death metalom. Nebitno je kaj 99% ljudi ne bi moglo izdražt slušat 2 TDM tracka do kraja.

Kak misliš kompjuter radi? :konfjuzd:

Ishkur's guide to electronic music...malo zajebancije

Goa Trance

For what it's worth, the only trance genre that still has some integrity left. Goa is just too complicated, too dark, too brooding, and too ominous to ever have popular appeal, and it's doubtful that it ever will....and that's just the way hippies like it. Imported from India, duty free, where it is so hot the DJs don't even bother mixing or else their faces melt off (and that's BEFORE you drop acid). There are a million and one splinter genres to this too (hard goa, progressive goa, psyfunk, ambient goa, etc...), but I'm only putting down the most prevalent. As for the rest, it's terrific stuff, if all the annoying, superficial hindu and buddhist iconography doesn't annoy the hell out of you. Goa would be the best genre ever, if it weren't for the fucking hippies.

Ovo o čemu ti govoriš

If I roll my eyes any harder, they're going to fall right out of their sockets. As a good friend of mine once said: "Come on. Get on with it already. I can only hold my arms in the air for so long." Let it be said that electronic music NEVER learns how to 'leave the audience wanting more'. Instead, like a spoiled, immature little child, it shamelessly and greedily exploits any whiff of success it sees, to cartoonish extremes. Which is why we have this. Yeah, I know. It sounds like a really bad and corny Hollywood love scene, doesn't it? Somehow, a mutant form of trance evolved from Epic drenched itself in the breakdown-build-anthem formula and senselessly driven it to new, insane levels of assinine. In doing so, it stopped becoming trance. Some songs have ridiculously long and drawn out breakdowns, lasting well over 3 minutes or almost half the length of the entire fucking track. Each new release tries to outdo last week's hit anthem, reaching higher and higher, making the genre louder, fuller, and more exalted and grandiose. Good god, does this ever suck. The way megatrance producers shamelessly cash in on a particular sound is insulting sometimes. How can anyone take this trite, derivative garbage seriously? What the hell is this, anyway? It's bombastic melodrama; a pompous, over-the-top, monstrously grotesque caricature of what trance used to be. The final betrayal. Trance is dead. Ferry Corsten killed it.

Ili recimo ovo

Progressive Trance actually had a pretty good idea. There's nothing wrong with some tension and release in your song. That's what people listen to music for. To bring the music down to a crawl before exploding out with a crescending climax is one of the best tricks in music. And besides, if the DJ's too stupid and inept to figure out how to provide adequate tension and release during his sets through careful track selection and record management, why not do it for him, essentially removing any skill he thought he might've needed to have in order to be a good DJ. Breakdowns, builds, and memorable melodies are not a new thing in trance. But what Anthem Trance did was completely and totally abuse and pervert them. Where Progressive Trance used them to somewhate accentuate the moment (like say a lull before the main synth kicks back in), Anthem Trance used them for the track's entire purpose. This cookie cutter, by-the-numbers formula dominated the english club scene and trance, once the quirky kind of music with only a niche market, reformed itself into a neverending series of pop jingles and by doing so supplaunted house as the most popular dance music in the world.


ne da mi se pretipkavat sa Ishkura dalje...ali valjalo bi pročitati kaj piše pod Epic Trance

EDIT: ipak sam pretipkal, predobro je

http://techno.org/electronic-music-guide/



Epic Trance

Epic Trance is gateway genre into the world of rave for most people, so if you have any form of music to blame for raves hitting the mainstream, this is it. Right here. And that, my friends, really, really, truly, terribly sucks. There must be a word to describe the pain one feels when witnessing (or hearing, rather) something once pure and brilliant completely sold down the river. Sometime in the mid-90s trance decided to drop the technique of slowly introducing complicated layers and building adequate tension over long stretches, replacing them with cutesy little insta-melodies (Robert Miles may actually be to blame for this). That made it more pop culture accessible. The average span, way too ritalin-freaked to pay attention to the slow, brooding trance in its original form, liked the anthemic singalong tone of the NEW McTrance, and that's why all you trance crackers are reading this right now. Not because you grew a taste for this super awesome underground music or you discovered it all by yourself once upon time. But because trance reformed its sound and delivery to suit YOUR sweet-tootherd, top40 pop music consuming tastes. Because thje truth is Epic trance is not actually trance, per se. It is powdered, sugar-coated pop schmaltz draped over trance for easy digestion by giggling highschool girls and poser trendy types who would never think to even blink at trance in its raw incarnate. This is musical equivalent of drowning a meal in ketchup so you can't taste the original flavour anymore.

Zadnje uređivanje kpt. Willard : 30.05.2011. at 15:33.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 15:51   #62
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
jel tako želiš reć da je goa najkvalitetnija podvrsta trance-a? da je, samo ona bi postojala...
Kvaliteta ne garantira popularnost. Štoviše, praksa je da će tematski i produkcijski nekvalitetnija glazba odnosno lako pamtljiva i plitka melodija biti popularnija, dostupnija i nadasve prihvatljivija masi. Istina, postoje oni koji to doživljavaju kroz prizmu glazbenog užitka i aktivnog slušanja te praćenja scene, a ne samo kao popratnu zabavu.

Nadalje, goa ima prekompleksne glazbene dionice da bi velika većina (kao pasivni slušatelji ili amateri po (ne)poznavanju žanra) imala strpljenja slušati. Tu rijetko ima "dizalica", a svaka stvar ima uvod, zaplet, vrhunac i rasplet sa rijeđim ponavljanjem spomenutih glazbenih dionica. Naglasak je na "pričanju" priče kroz glazbu, a ne sa ciljem da se ekipa iskače na flooru ili da služi kao "filler" na nekoj glazbenoj kompilaciji.
A možda i najbitniji element je psihodeličan pristup koji mnogima neće biti ugodan. Štoviše i psihodelična glazba u širem obliku je ne tako popularna zbog izazivanja osjećaja napetosti. Tako je i kod goe.

O ekonomskom pristupu ne treba ni govoriti. Većina goa producenata to radi iz čiste ljubavi prema glazbi, tj. goi, a ne da se sa kvanitativnim pristupom produkciji odnosno sa ciljem brže zarade obogate na tržištu kao i zahtjevanjem ogromnih novčanih svota za svoj nastup. Dakle, i sama svijest poimanja odnosa ekonomskih (profit) i umjetničkih (produkcija i strast prema glazbi) aspekata je drugačija.

Zato se gou ne zovu uzalud kraljicom trancea.
__________________
'Time is like a forest fire.' This was the motto of the Adonis Syndicate.
Acid303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 17:34   #63
Najnoviji generator netlabel glazbene scene

Webstranica FreeTurbine - generator netlabel scene - upravo počela s radom... Stranica na koju će registrirani muzičari, bendovi, pokretači Netlabela sami slati vijesti, video, ali i cijele albume za slobodno i potpuno legalno downloadanje. U vrhu stranice nalazi se plejer čiju plejlistu stvarate sami tako da kliknete + kraj pjesme s albuma koja vam se sviđa, te ona automatski bude u vašem plejeru, kojeg opet možete otvoriti u novom prozoru..... Netlabel scena iznimno je brzo razvijajuća glazbenna scena, koja proizvodi potpuno besplatne albume, koji su opet ispred svog vremene upravo zbog tromosti mainstream izdavačkih kuća, ali i njihove konzervativnosti... Zato, ukoliko vas zanima kako zaista izgleda glazbena scena upravo sada i kakve zvukove proizvode buduće glazbene zvjezde sada u naponu snage, a ne za par godina kada ih 'otkriju', ispeglaju, produciraju, umotaju - pravac FreeTurbine.com...... Ovo je exkluzivna vijest, jer stranica je započela sa radom jučer i još čeka da bude ispisana orginalnim rukopisom muzičara i netlabela..... link
worrg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 18:08   #64
Quote:
worrg kaže: Pogledaj post
Webstranica FreeTurbine - generator netlabel scene - upravo počela s radom... Stranica na koju će registrirani muzičari, bendovi, pokretači Netlabela sami slati vijesti, video, ali i cijele albume za slobodno i potpuno legalno downloadanje. U vrhu stranice nalazi se plejer čiju plejlistu stvarate sami tako da kliknete + kraj pjesme s albuma koja vam se sviđa, te ona automatski bude u vašem plejeru, kojeg opet možete otvoriti u novom prozoru..... Netlabel scena iznimno je brzo razvijajuća glazbenna scena, koja proizvodi potpuno besplatne albume, koji su opet ispred svog vremene upravo zbog tromosti mainstream izdavačkih kuća, ali i njihove konzervativnosti... Zato, ukoliko vas zanima kako zaista izgleda glazbena scena upravo sada i kakve zvukove proizvode buduće glazbene zvjezde sada u naponu snage, a ne za par godina kada ih 'otkriju', ispeglaju, produciraju, umotaju - pravac FreeTurbine.com...... Ovo je exkluzivna vijest, jer stranica je započela sa radom jučer i još čeka da bude ispisana orginalnim rukopisom muzičara i netlabela..... link
kul, zanrovske podjele vrlo nespretne, al zanimljiv potez.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 18:30   #65
Pa kaj se tice Progresiva tip nije nista lose rekao o njemu

A ja vecinom slusam progresive .....

http://www.youtube.com/watch?v=X3obg...el_video_title - Hell yea

http://www.youtube.com/watch?v=Wug5u...el_video_title

Zadnje uređivanje Cobra_hehe : 30.05.2011. at 18:37.
Cobra_hehe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 19:11   #66
Ja vecinom slusam epic trance, vokalni mi bolje pase od instrumentalnog, iako volim i istrumentalni.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 20:27   #67
Quote:
Acid303 kaže: Pogledaj post
Kvaliteta ne garantira popularnost. Štoviše, praksa je da će tematski i produkcijski nekvalitetnija glazba odnosno lako pamtljiva i plitka melodija biti popularnija, dostupnija i nadasve prihvatljivija masi. Istina, postoje oni koji to doživljavaju kroz prizmu glazbenog užitka i aktivnog slušanja te praćenja scene, a ne samo kao popratnu zabavu.

Nadalje, goa ima prekompleksne glazbene dionice da bi velika većina (kao pasivni slušatelji ili amateri po (ne)poznavanju žanra) imala strpljenja slušati. Tu rijetko ima "dizalica", a svaka stvar ima uvod, zaplet, vrhunac i rasplet sa rijeđim ponavljanjem spomenutih glazbenih dionica. Naglasak je na "pričanju" priče kroz glazbu, a ne sa ciljem da se ekipa iskače na flooru ili da služi kao "filler" na nekoj glazbenoj kompilaciji.
A možda i najbitniji element je psihodeličan pristup koji mnogima neće biti ugodan. Štoviše i psihodelična glazba u širem obliku je ne tako popularna zbog izazivanja osjećaja napetosti. Tako je i kod goe.

O ekonomskom pristupu ne treba ni govoriti. Većina goa producenata to radi iz čiste ljubavi prema glazbi, tj. goi, a ne da se sa kvanitativnim pristupom produkciji odnosno sa ciljem brže zarade obogate na tržištu kao i zahtjevanjem ogromnih novčanih svota za svoj nastup. Dakle, i sama svijest poimanja odnosa ekonomskih (profit) i umjetničkih (produkcija i strast prema glazbi) aspekata je drugačija.

Zato se gou ne zovu uzalud kraljicom trancea.
mmmm...da!

http://www.youtube.com/watch?v=pfYj_9PAXaA
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 23:55   #68
dobro ne bi sad o goi, draga mi je, al dovoljno sam sjeban i bez nje... i atletika je kraljica sportova pa je dosadna za popizdit... nego mi objasnite riječ kuruz kod vas gore? ode to npr. znači - kukuruz... hahaha
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 02:53   #69
Quote:
Acid303 kaže: Pogledaj post
Nadalje, goa ima prekompleksne glazbene dionice da bi velika većina (kao pasivni slušatelji ili amateri po (ne)poznavanju žanra) imala strpljenja slušati.
Ono što većinu ljudi odbija od goa trance-a su tipični procesirani, isfiltrirani synthovi koji uz iritantne istočnjačke semplove i pričice o nekakvim realnostima, svijestima, gljivama i sl. daju taj psihodelični zvuk nepodnošljiv većini, ne prekompleksnost glazbenih dionica. Pink Floyd-i imaju prekompleksne glazbene dionice, pa su svejedno jedan od najpopularnijih bendova uopće. A i o toj kompleksnosti bi se dalo popričati - tovarenje slojeva jedan na drugi kako bi se nakon nekog vremena postigla napetost (i naknadno otpuštanje) po meni i nije neka kompleksnost u glazbenom smislu.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 03:19   #70
Quote:
rabbit in the moon kaže: Pogledaj post
Ono što većinu ljudi odbija od goa trance-a su tipični procesirani, isfiltrirani synthovi koji uz iritantne istočnjačke semplove i pričice o nekakvim realnostima, svijestima, gljivama i sl. daju taj psihodelični zvuk nepodnošljiv većini, ne prekompleksnost glazbenih dionica.
Ja sam uspoređivao gou i euro-trance. O tome se priča na ovoj temi.

Quote:
rabbit in the moon kaže: Pogledaj post
A i o toj kompleksnosti bi se dalo popričati - tovarenje slojeva jedan na drugi kako bi se nakon nekog vremena postigla napetost (i naknadno otpuštanje) po meni i nije neka kompleksnost u glazbenom smislu.
Kompleksnost i nije tovarenje slojeva, već ili ispreplitanje više melodija odjednom kako bi se percipirala višedimenzionalnost ili poduže trajanje dionice do njenog ponavljanja.
__________________
'Time is like a forest fire.' This was the motto of the Adonis Syndicate.
Acid303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 03:42   #71
Quote:
Acid303 kaže: Pogledaj post
Ja sam uspoređivao gou i euro-trance. O tome se priča na ovoj temi.
Znam ja o čemu se priča na ovoj temi, sudjelujem već (pre)dugo na njoj. Ti si išao izdizati gou iz euro-mulja pričajući bajke o kompleksnosti zbog koje je ista neshvatljiva većini običnih smrtnika, a istina je da joj većina publike, dj-a, kritičara i organizatora festivala ne želi ni prismrditi zbog klišeja i ograničenja koja sam ja naveo.

Quote:
Acid303 kaže: Pogledaj post
Kompleksnost i nije tovarenje slojeva, već ili ispreplitanje više melodija odjednom kako bi se percipirala višedimenzionalnost ili poduže trajanje dionice do njenog ponavljanja.
To nije ekskluzivno samo za gou. Dobro, možda u stvarima koje je ekipa prije navela to možda i nećeš čuti, ali ima puno trancea koji ima slične karakteristike. Makar i dalje ne vidim što je tu tolko kompleksno - ok, ispreplitanje više melodija možda i je kompleksnije od solo melodije, ali u globalu gledajući i nije nešto preimpresivno.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 08:16   #72
naveo si ti moj kuratz
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:20   #73
Quote:
Acid303 kaže: Pogledaj post
Većina goa producenata to radi iz čiste ljubavi prema glazbi, tj. goi, a ne da se sa kvanitativnim pristupom produkciji odnosno sa ciljem brže zarade obogate na tržištu kao i zahtjevanjem ogromnih novčanih svota za svoj nastup.
Sorry, ali to generalno vrijedi za sve lokalizirane subkulture, tj sve što nije mainstream, nije to neki hippie trance specifikum.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:12   #74
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Sorry, ali to generalno vrijedi za sve lokalizirane subkulture, tj sve što nije mainstream, nije to neki hippie trance specifikum.
Istina, ali ovo je tema o trance-u (i njegovim podžanrovima).
__________________
'Time is like a forest fire.' This was the motto of the Adonis Syndicate.
Acid303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 16:32   #75
elektronska glazba općenito nije komplicirana i kompleksna, pogotovo ne u današnje vrime, sa milijardu već serviranih sample-ova u "futurističkim" programima nabrijanih kompjutera... techno npr. je danas smijada napravit, dok je prije to isključivo bio "težak i kompleksan" zadatak... ne možete očekivat od nekog sa svom serviranog tehnologijom i pomagalima da se vrati na (u današnje vrime) jednostavne elektronske podvrste... zato i nastaju "new-age" zvukovi koji na kraju krajeva ispadnu komercijalni jer u takvom vrimenu i živimo...

cilj brze zarade ipak tribamo ostavit polu-house-polu-pop producentima, jer ruku na srce ni hands up nije žanr koji obećava brdo para, zato je velika većina tih producenata sad na electro/house-u...

Quote:
naveo si ti moj kuratz
i nisi konzervativan? voliš Gou, u redu, al čemu pljuvat po nečemu o čemu vjerojatno nemaš pojma? (to govorim za tvoje prijašnje postove)
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 16:48   #76
Koja stvarcina .....

http://www.youtube.com/watch?v=5wm8U...eature=related

Ali kaj je najgore , to meni ima toliko ritma , ja bi na ovo mogao cagat cijelu noc. Kak pratim taj ASOT od Buurena jednostavno skuzis koliko je to zamrlo kod nas , takvi partiji u klubovima gdje vise manje znas kaj mozes ocekivat. Jer na ovim nasim partijima koji su vani ja nikad nemrem znat kakvu ce lik mjuzu pustat , sve je to kocka za doci i bit tamo cijelu noc. Kada bi barem netko skupio hrabrosti pa nekaj pokrenuo da bude barem neki klub u kojem ce se vrtit takva mjuza ......

http://www.youtube.com/watch?v=jNniI...eature=related

Pazi stvarcine......
Cobra_hehe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 16:50   #77
TRANCE TELEPORT presents OMIŠ BEACH PARTY @ Omis, 13.08.2011.

link
link2
link3
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 16:53   #78
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
elektronska glazba općenito nije komplicirana i kompleksna, pogotovo ne u današnje vrime, sa milijardu već serviranih sample-ova u "futurističkim" programima nabrijanih kompjutera... techno npr. je danas smijada napravit, dok je prije to isključivo bio "težak i kompleksan" zadatak... ne možete očekivat od nekog sa svom serviranog tehnologijom i pomagalima da se vrati na (u današnje vrime) jednostavne elektronske podvrste... zato i nastaju "new-age" zvukovi koji na kraju krajeva ispadnu komercijalni jer u takvom vrimenu i živimo...
Prvo, elektronska glazba je preširok pojam da bi se govorilo da "općenito nije komplicirana i kompleksna".

A pravi producenti rade ovako:

http://www.youtube.com/watch?v=B2NF_J56rFs
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:29   #79
Quote:
Cobra_hehe kaže: Pogledaj post
...jednotavno skuzis koliko je to zamrlo kod nas , takvi partiji u klubovima gdje vise manje znas kaj mozes ocekivat...
Ispravnije bi bilo reći da nije nikad ni postojalo, neka clubbing kultura kakvu vidiš vani nikad nije ni zaživjela kod nas. S jedne strane možeš kriviti vlasnike "klubova" kojima je jedini cilj zaraditi što više u što manje vremena, a stvoriti neki image klubu im je science fiction, a s druge strane je opet cijela ta EDM scena bila jako malobrojna, čak i u vrijeme booma na prijelazu stoljeća ju je činilo par tisuća ljudi.

I tko bi tvome vrtio taj van Buuren trance? Moraš imati neki local support.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 19:27   #80
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post

A pravi producenti rade ovako:

http://www.youtube.com/watch?v=B2NF_J56rFs
jel sad vidiš šta sam mislija pod pojmom da "kompjuteri" rade posa umisto ljudi (ne doslovno naravno)... ako uzmemo npr. produciranje iste pisme u obzir, napravit pismu sa instrumentima je stostruko teže nego je napravit u programima na kompjuteru... tu staje rasprava o kompleksnosti električne glazbe naspram dosta drugih vrsta u glazbi, jer da voliš "najkompliciraniju" elektronsku stvar, roker ili metalac npr. će ti uvik moć prigovorit i reć da je to goli kurac...

i drago mi je šta kače obavijesti na mojoj temi, kad se nađe nešto bliže da me zanima, pravac tamo!
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.