Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2012., 12:32   #221
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
i molio bih moderatore (kao otvarač teme) da promjene naslov teme u Fiskalizacija, jer više ne odgovara stvarnoj situaciji
Može
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 13:40   #222
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
baphomet i oni 20% pod DOS (koji je na windowsima) nebi trebao biti problem.
A ni linux ne bi trebao imat problema osim ako su loši programeri

Jedini iole problem su ovi koji imaju DOS kao operativni sustav.
Znam, oni koji imaju pravi DOS moraju kupiti windowse a najvjerojatnije i novi PC.

Ovo sam samo kopirao sa :

http://www.ri-pos.hr/fiskalizacija.html

Jedini problem su rokovi. Već je 9. mjesec a zakon još nije izglasan, ne zna se koji se podaci šalju, kakva je XML shema.....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 15:07   #223
to će biti u 10 mjesecu ako će ići prema planu. Ovaj mjesec će informatičke tvrtke dobiti testne certifikate.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 15:07   #224
tnx. lili
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 15:10   #225
Da li će se moći računi izdavati izvan tog sustava; znači da se ne spaja sa poreznom i dobiva ID broj za taj račun?
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 15:43   #226
da, ali koliko sam shvatio moraće se voditi knjiga svih računa (paragon blok iz PU <- za ovo još nisam siguran) i to neće moći biti za jako puno računa (možda do 10-20 dnevno <- ovo je samo moja pretpostavka)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 15:50   #227
Bojim se da će i dalje ostati isto - dio će ekipa prijavljivati kroz taj sustav, a za ostatak ili neće izdavati račune ili će raditi dupliće koje neće nigdje prijaviti.

Financijske policije nema, pa ne znam kako misle to iskontrolirati?
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 15:56   #228
Pa misle od građanja napraviti policajce (ovo s uzimanjem računa)

na te račune morat će stavljati broj iz knjige a kvaka je da kupac mora uzeti račun (na tom mjestu pada sve ili prolazi ).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 16:11   #229
orwell i 1984.
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:20   #230
@ceha
Ovdje kod nas na Balkanu gdje 80% stanovništva mulja na crno, očekivati da će otkucavati jedan drugog je vrlo nerealno. Na žalost. No, opet, mora se negdje početi jer ono malo privrede što radi legalno je stvarno pred kolapsom.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:27   #231
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Bojim se da će i dalje ostati isto - dio će ekipa prijavljivati kroz taj sustav, a za ostatak ili neće izdavati račune ili će raditi dupliće koje neće nigdje prijaviti.

Financijske policije nema, pa ne znam kako misle to iskontrolirati?
Ili će samo premjestiti račun za jednu kavu sa stola na stol kako se tko bude dizao od stola iliti jedan račun za 100 kava dnevno

Mogu ih samo sjebati oni koji će kupiti račune i odnesti ih sa sobom.
peropopero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 16:48   #232
Mislim da će Hrvati za 500 kn nagrade prijaviti i najboljeg frenda ako mu izda lažni račun ili mu da stari račun.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 18:49   #233
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Mislim da će Hrvati za 500 kn nagrade prijaviti i najboljeg frenda ako mu izda lažni račun ili mu da stari račun.
Mislim da je onaj, tko zaista misli da će svatko tko prijavi dobiti 500 kn, ostati gadno razočaran
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:56   #234
Quote:
peropopero kaže: Pogledaj post
Ili će samo premjestiti račun za jednu kavu sa stola na stol kako se tko bude dizao od stola iliti jedan račun za 100 kava dnevno

Mogu ih samo sjebati oni koji će kupiti račune i odnesti ih sa sobom.
Ne nego oni računi koji odu odu,a koji ostanu će se stornirati.Gdje piše koliko se može ili nemože stornirati u jednom danu
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:35   #235
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Ne nego oni računi koji odu odu,a koji ostanu će se stornirati.Gdje piše koliko se može ili nemože stornirati u jednom danu
pa mozda nigdje ne pise, al vjerujem da nece dugo trajat onaj koji stornira 150 kava dnevno
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 23:55   #236
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Ne nego oni računi koji odu odu,a koji ostanu će se stornirati.Gdje piše koliko se može ili nemože stornirati u jednom danu

Ma morat će biti neko vrijeme storniranja. Npr. ne možeš stornirati račun 5 sati nakon izdavanja, na što bi to onda ličilo.
alphaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 09:54   #237
Quote:
domyrat kaže: Pogledaj post
Ma morat će biti neko vrijeme storniranja. Npr. ne možeš stornirati račun 5 sati nakon izdavanja, na što bi to onda ličilo.
U nekim dućanima imaš tjedan dana za povrat robe. Ti njima vratiš robu a oni tebi vrate novce.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 09:54   #238
ma može ali onda mu pod hitno dolaze poreznjaci i češljat će ga sve u šesnast barem prema najavi ovih iz porezne uprave. Svi koji budu imali i česte prekide u slanju računa također će dobiti posjetu i barem prema najavi biti će češljanje stavku po stavku.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 11:39   #239
Da mi je znati odakle im ljudi za tolike kontrole
Računi se storniraju redovito iz mnogo, vrlo opravdanih, razloga.

Živi bili, pa vidjeli.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 13:05   #240
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Da mi je znati odakle im ljudi za tolike kontrole
bojim se da je to glavni cilj čitave lakrdije, zaposlit par tisuća ljudi po stranačkom i rođačkom ključu koji će državu koštati par puta više nego što će država zaradit fiskalizacijom, imaju OIB i preko njega mogu bez problema otkrit tko kupuje stanove i aute, a nema nikakvih prihoda

Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Računi se storniraju redovito iz mnogo, vrlo opravdanih, razloga.
kad samo pomislim koliko ekipe jedva zna radit na ovim običnim kasama i stalno nešto fulaju pa moraju ponovno, a na ovima bi sve odprve trebali pogoditi bez greške
__________________
ovdje je bio link na portal neprofitne udruge dok nije postala opasna konkurencija za forum.hr
Ivan Bajlo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.