Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 15:43   #21
Jedna divna molitva

Quote:
Sveti Mihaele,
arkanđele, brani nas u boju;
budi nam obrana protiv zloće i zasjeda đavolskih!
Neka mu Bog zapovjedi, ponizno molimo,
a i ti, vojvodo vojske nebeske,
Sotonu i druge pakosne duhove koji svijetom obilaze
na propast duša božanskom jakošću u pakao protjeraj!
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:44   #22
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Postoji li u hr (ili šire) netko pošten, da mu se može obratiti za pomoć (savjet) protiv zla, a da se ne bavi prebacivanjem zla na drugu osobu-slabiju žrtvu, niti da mu je izvor snage prikrivena tama?

Kako se obraniti od zla?
Bas kao sto je John Locke spomenuo nekad davno, tako i ja smatram da je odrzavanje ''tabule rase'' u takvim trenucima od izrazite vaznosti.

Eto, zato i najobicnija molitva donekle pomaze ako je obavimo dosljedno (imas mentalnu ''tabulu rasu'' u kojoj upisana samo molitva pa nema mjesta za ostale gluposti'').

Kako sa sigurnoscu utvrditi jel izvor snage tama ili svjetlo? Dobrim djelima? Ali dobro djelo je tako relativan pojam, i tesko ga je razlikovati od medvjede usluge.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 00:01   #23
U takvim bi se slučajevima trebali služiti intuicijom ili nekakvim unutrašnjim glasom.

No ako smo došli do stadija da moramo potražiti nečiju pomoć to ujedno znači da nam je ta unutrašnja istina zagušena.

I što onda napraviti? Možda bi trebali obratiti pažnju na "slučajnosti" koje nam se događaju u vrijeme kada tražimo pomoć. Možda bi trebali uključiti racionalni um jer nam je onaj drugi um zakočen i potražiti na internetu sve o osobi koju pitamo za pomoć.

No jedna je stvar uvijek nepromjenjiva, ukoliko osoba traži veliku količinu novca ili neke druge čudne usluge to nije ono što nam treba i moramo nastaviti dalje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 08:02   #24
Da bi se odbranili od "zlog" prvo ga moramo vidjeti, a to 90% ljudi ne može. Po mom mišljenju samo se u meditativnom stanju mogu opaziti takve suptilne stvari, ali tada i "zlo" naravno više obraća pažnju na one koji ga vide, i ne boje ga se...

Ne znam, ali ja sam uglavnom za lično rješavanje problema sa zlim, ono u 4 oka, nikakvi posrednici, mediji, vračevi, itd...
__________________
„Mada je logos uvijek istinit, ljudi ga ne razumiju ni kad ga čuju ni prije no što su ga čuli. I mada se sve zbiva saglasno logosu, izgleda da obični ljudi o njemu nemaju nikakvo iskustvo... Oni ne znaju šta rade dok su budni, baš kao što ne znaju šta su radili tokom sna.“ Heraklit 550. god. p.n.e.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:15   #25
Najbolja borba protiv zla - čovijek sam i njegova vjera.

Misli pozitivno - pozitivno ćeš i dobiti.

Budi dobar - dobro će ti se vratiti.

Vjeruj - nije bitno koje si vjere, ali vjeruj. na koncu samo je jedan Bog.

Traži pomoć od Boga, anđela i vjeruj da će ti odgovoriti.

Nitko ti ne može ništa ako vjeruješ da si pod zaštitom Boga. Nemoj se bojati, pouzdaj se u vjeru, u pozitivne misli.

Tvoj najveći neprijatelj su negativne misli.

Pročitaj knjigu koja će te nadahnuti. Ima jedna jako dobro o anđelima, ali nažalost ne znam kako se zove.

Pročitaj knjigu Tajna.
ivan2468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 22:33   #26
Molite se za Boga miloga
Ja sam se s takvim zlicama od opaka i takvim vragovima susrela u svom životu da ih osobno više nikad ne želim vidjeti, ne želim razgovarati s njima, ne želim znati da postoje, a ako ih Bog pošalje mojim putem, mijenjam vjeru.
Nisam pogodna za dijeljenje savjeta katolicama jer sam sad u nekoj prijelaznoj fazi, ali maknite se od izvora zla, za ime Boga. To je prvi korak. Začudit ćete se kako ćete se dobro osjećati. Morate voljeti sebe i ako se iz nekog razloga osjećate neugodno pred tom osobom, znajte da je ta osoba željela da se tako osjećate, pa se maknite poput mene. I možete sve u što vjerujete da možete, nemojte misliti da ta druga osoba zna više od vas, koliko god vam opako djeluje. Ljudi danas zarade milijune jer ih se drugi boje.
Problem je u tome, ako se to događa vama, vi volite taj osjećaj i tu osobu i taj "izvor" iz kojeg dolazi to zlo koje vam šteti, dragi moji. Morate prvo prestati željeti zlo sami sebi i poduzeti sve potrebne korake.
_Gabrielle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 23:08   #27
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Postoji li u hr (ili šire) netko pošten, da mu se može obratiti za pomoć (savjet) protiv zla, a da se ne bavi prebacivanjem zla na drugu osobu-slabiju žrtvu, niti da mu je izvor snage prikrivena tama?
naravnod a moze Katolicki svecenik,ali potrazi onoga dobroga,koji vjeruje Kristu cijelo vrijeme
dakle molitva Isus KRistu te sigurno stiti od zla
a ovo sto ti govoris to ti je sve zlo tko takve stvari radi,bijela i crna magija sluze istog gospodara-zlo
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 21:49   #28
Hvala na savjetima.
Nisam tražio nekoga da nešto obavlja ili slično.
Zanimalo me kako tama funkcionira, pa da (nemagijski) zatvorim prolaze kroz koje može proći.

Ponekad je teško razlikovati intuiciju i "intuiciju".
Većinom je lakše prijeći preko problema ako se ne vidi zlo.
Kad je čovjek dobar, onda najčešće najebe, ali lijepo se nadati da postoji bolji svijet. (treba paziti pred kim si dobar)
Većinom se teško maknuti iz kraja koji se poznaje i ići u nepoznato te se stalno seliti, jer to je sada već postala raširena svakodnevna pojava, a osim toga kamo se maknuti? (ili se mislilo na izbjegavanje susreta)
Neke osobe puno toga znaju i svijet bi bio puno ljepši da toliko truda ulože u dobre osobine, a utješno je da su većina amateri, ali opet s druge strane kad se male prljave ruke slože sve se ...
Teško je naći dobrog svećenika.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 01:42   #29
Quote:
ivan2468 kaže: Pogledaj post

Tvoj najveći neprijatelj su negativne misli.
Ukljucujuci i strah.
Strah od vjestica, vanzemaljaca, cudovista treba prebaciti
u mrznju/ljutnju prema njima.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 13:23   #30
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Ukljucujuci i strah.
Strah od vjestica, vanzemaljaca, cudovista treba prebaciti
u mrznju/ljutnju prema njima.
Vibracija straha je dosta slicna vibraciji mrznje...Ljutnja je kategorija za sebe.

Neki navode da postoje bica koja se hrane takvim ''štetnim'' emocijama...po njima ova tvoja recenica ne bi imala smisla.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 15:59   #31
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Vibracija straha je dosta slicna vibraciji mrznje...Ljutnja je kategorija za sebe.

Neki navode da postoje bica koja se hrane takvim ''štetnim'' emocijama...po njima ova tvoja recenica ne bi imala smisla.
Pa mislim da je najbolja obrana ignoriranje, ali kad krene napad, onda neka ljutnja i protest je bolji recept od bjezanja u strahu. (Ili jos gore dozvoliti da nastupi paraliticki strah).

Jucer u 3h u noci je iz cista mira ormar do mog kompjutera poceo poskakivati i tresti se, i ja sam udario shakom o stol, i prestalo je istog trena.
Sto se manje bojim, to imam vecu kontrolu nad svojim zivotom, i manje intruzija iz astrala.

Par puta si mislim, sto da se sivi izvanzemaljac materijalizira u mojoj spavaonici.
I mislim da je najbolje ustati i opaliti mu shamar

Sto se tice zlih ljudi (psihopata), najbolje ih je ignorirati i ne dozivljavati ih (biti kao ''dobar'' s njima, kolegijalan, ne zamjerati im se, ali misliti u sebi ono sto zapravo mislimo o njima).

Sve te zle sile (i zla bica) ocekuju od nas da budemo u strahu i da ponizno ocekujemo nove napade.
Mmmma da...

Cak mislim da su oni stvorili strah da mogu lakse manipulirati nama.
Strah dolazi od vraga, a ne od Boga.

Zadnje uređivanje Sandiran : 29.03.2013. at 16:10.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 14:14   #32
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je najbolja obrana ignoriranje, ali kad krene napad, onda neka ljutnja i protest je bolji recept od bjezanja u strahu. (Ili jos gore dozvoliti da nastupi paraliticki strah)..
Mene ne puca ignoriranje, vec radoznalost. Neprijatelja bolje unistis sto ga vise proucavas i znas.
Ignoriranje je faza kad ih toliko znas da su ti dosadili.

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Jucer u 3h u noci je iz cista mira ormar do mog kompjutera poceo poskakivati i tresti se, i ja sam udario shakom o stol, i prestalo je istog trena. Sto se manje bojim, to imam vecu kontrolu nad svojim zivotom, i manje intruzija iz astrala..
To s ormarom bas nije normalno.

Astral i njegova bica su stalno oko nas, to sto ih mi ne vidimo je nesto drugo. Ponekad mi se cini da ne bjezi astral u nasu stvarnost, kolio mi pocnemo viriti u njega.

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Par puta si mislim, sto da se sivi izvanzemaljac materijalizira u mojoj spavaonici.
I mislim da je najbolje ustati i opaliti mu shamar .
A da se materijalizira Ben Affleck?

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Sto se tice zlih ljudi (psihopata), najbolje ih je ignorirati i ne dozivljavati ih (biti kao ''dobar'' s njima, kolegijalan, ne zamjerati im se, ali misliti u sebi ono sto zapravo mislimo o njima)..
Njih treba sve po kratkom postupku.

Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Sve te zle sile (i zla bica) ocekuju od nas da budemo u strahu i da ponizno ocekujemo nove napade.Mmmma da...Cak mislim da su oni stvorili strah da mogu lakse manipulirati nama.Strah dolazi od vraga, a ne od Boga.
Cini mi se da oni koji stuju mrak i vraga, ne osjecaju strah, koliko ponos i cast sto mu sluze.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 23:19   #33
svjedoci smo nažalost ovakvog vremena gdje ti malo tko želi dobro i da uspiješ u životu. Dakle - sigurna sam da među vama ima ljudi kojima je dobro u životu, svi su segmenti života recimo na svom mjestu, a sukladno tome onda ima i ljudi koji vam zavide i koji bi najsretniji bili da vam išta krene imalo po zlu.
Ja sam primijetila takvih ljudi i otkrila jednu osobu da je zla, doduše ne na svojoj koži ali da u razgovoru s mojom sestrom.

Naime, završava fakultet za jedno deficitarno zanimanje i među najboljim je studentima. Međutim, od 5 ispita koliko joj je ostalo do kraja - jedan slovi kao jako težak,ako ne čak i najgori na faxu. U razgovoru s jednom svojom "prijateljicom", ta ju je pitala kako joj fax i što joj je ostalo od ispita, a kad je ova rekla to sve onda je samo komentar bio "Ma dobro, ova 4 ćeš riješit, ali taj peti - hm...." Ja sam se na to zaprepastila, ne znam što mislit o tome.

Inače, ta je cura poznata baš u društvu po tome što uživa svako toliko odlazit gatarama, kojekakvim vidovnjakinjama i tako znate već.....
Što biste vi na mjestu moje sestre (koja se također zabrinula oko takvog komentara)??

mama nam govori da se ne sekiramo, da možda nije mislila ništa loše nego je samo tako prokomentirala bzvz jer je taj ispit poznat kao jako težak pa je eto to spomenula, ali ja zbilja ne znam što mislit........

ja se nadam i zbilja iskreno vjerujem da je redovita molitva i život u stanju bez smrtnog grijeha i više no dovoljna....dakle, redovite mise, pričesti i molitva... i distanca od takvih ljudi!
Ima li tko slično iskustvo?
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 23:33   #34
...."Magija" nije bacanje lažnih nedokazanih kletava na neku osobu.
Ako vam život ide u lošem smjeru ...okrivite sebe i pronađite riješenje a ne da tu cmizdrite i koristite "Kletve" kao izgovor a još k tome nemate pojma o čemu pričate.
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 00:17   #35
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Postoji li u hr (ili šire) netko pošten, da mu se može obratiti za pomoć (savjet) protiv zla, a da se ne bavi prebacivanjem zla na drugu osobu-slabiju žrtvu, niti da mu je izvor snage prikrivena tama?
Sve ovisi o konkretnoj situaciji.
Postoji li dokaz, ili opravdana sumnja da je netko zazivao crnu magiju na tebe ?Uroci, vidovnjaštva i sl. Ako da, treba trezveno potražiti pomoć iskusnog i pouzdanog svećenika koji će izmoliti molitvu otklinjanja. Često puta zlo kako ga mi karakteriziramo je čisto psihološkog temelja, i nema stvarnih elemenata toga da se netko bavio okultnim, nedozvoljenim praksama koje povlače teške posljedice na tu osobu, i na druge.

POD NIKAKVIM UVJETIMA! ne ići na pomoć kod tzv. "bijelih magova" hodži i sl. sotoninih sluga, jer NE postoji bijela magija. Postoji magija i točka. Oni ti lijepo uzmu novce, a đavo s njima i dušu.

Dakle pomoć potražiti kod onih koji su "ovlašteni" boriti se sa zlim silama, a to su svećenici. Isus je Veliki svećenik a On je sam za vrijeme svog života na zemlji često istjerivao zle duhove iz ljudi, pa nemojmo se čuditi da je ta ista sposobnost data svećenicima, njegovim slugama. Dakle, s povjerenjem se prepustiti u njihove ruke, i biti iskren u vezi svega.

Moje iskustvo mi govori da mi ogromnu pomoć u borbi protiv zla, (onog u meni i oko mene) donosi sveta Ispovijed. Kad bi ljudi znali koliko je moćna, psihijatri bi bili bez posla. Možete me citirat. Da sad nabrajam kojih sam se sve psiholoških poremećaja i patnji oslobodila kad sam ih ispovijedila, vjerojatno mi nitko ne bi povjerovao.

Ali evo, kod "lakših" slučajeva..gdje osjećate neki pritisak u sebi, muku, zlovolju, tlačenje.. a sami niste išli nikakvim sotonskim slugama (reiki, bionergija, visak, tarot, kompletan new age itd) i tražili pomoć gdje niste smjeli, onda lijepo trk na razgovor s svećenikom i to lijepo ispovijediti. Vidjeti ćete oslobođenje nakon nekog vremena. Anksioznost, depresija itd..itd.
hotesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 06:52   #36
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
...
Naime, završava fakultet za jedno deficitarno zanimanje i među najboljim je studentima. Međutim, od 5 ispita koliko joj je ostalo do kraja - jedan slovi kao jako težak,ako ne čak i najgori na faxu. U razgovoru s jednom svojom "prijateljicom", ta ju je pitala kako joj fax i što joj je ostalo od ispita, a kad je ova rekla to sve onda je samo komentar bio "Ma dobro, ova 4 ćeš riješit, ali taj peti - hm...." Ja sam se na to zaprepastila, ne znam što mislit o tome. ....
ta cura možda posjecuje gatare al vi ste izgleda jako zaokupljene njim
realnost nije zlo niti je loša....i sama kažeš da je taj ispit među najtežima i zašto se onda cudiš ako drugi kažu to isto?...
nek se seka malo ostavi molitvi, misa i pricesti i, nek se primi knjige....pa možda prestanu kružiti babske price o najgorem ispitu
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 10:02   #37
Vaši strahovi su največi atraktori "Zla"... ljudi strahu vjeruju više nego drugim stvarima strahovi su uvjek realniji i zato se ostvaruju onima koji vjeruju u njih...

rjesenje protiv svih takvih stvari je da nemate straha...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 11:10   #38
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Postoji li u hr (ili šire) netko pošten, da mu se može obratiti za pomoć (savjet) protiv zla, a da se ne bavi prebacivanjem zla na drugu osobu-slabiju žrtvu, niti da mu je izvor snage prikrivena tama?
Obrati se svećeniku bilo koje katoličke crkve ili egzorcistu.
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 17:46   #39
Zlo je samo odsustvo dobra, kao sto je tama nedostatak svijetla
Upali svijetlo
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 18:59   #40
Da bi pobjedio zlo moraš bit zao,u svim borbama protivnika najlakše pobjediš ako ga poznaješ,ako imaš slične osobnosti kao on,zlo se uništava zlom.
__________________
Interest culturae et canis fucked - kultura je važna ker te jebao
Sad normalno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.