Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Pogledaj rezultate ankete: Imate li u planu povratak u Hrvatsku?
Ne, ni u kojem slučaju! 49 29.17%
Možda, ali šanse nisu velike... 29 17.26%
Vjerovatno ću se vratiti ali ne ubrzo 23 13.69%
Sigurno, čim prije moguće! 31 18.45%
Ne znam u ovom trenutku 9 5.36%
Vraćam se u Hrvatsku kad odem u mirovinu 27 16.07%
Glasovatelji: 168. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2015., 14:08   #41
kad smo kod tog povratka,samnom radi jedan turčin i pokazuje mi slike svoje kuće u turskoj što je taman evo ove godine završio...
mislim kuća je stvarno boli glava,ali kaze do sada je u nju utukao 280.000€
a već 30god ne zivi u turskoj(nema više ni tursko državljanstvo) i tamo ode jednom u 2 god...znači spizdio je sve što je zaradio u životu na tu kuću u koju će možda jednog dana otić živit kad završi u penziji..ako penziju doživi...
eto ti je ono što nikad,ali nikad neću razumjet...utuć sve pare da se vratiš negdje gdje gotovo da nikog više nakon 30 god ni nemaš,niti te itko zna...a još vamo di je trenutno je jedno 300 puta po svemu bolje nego tamo..+ sto su mu ovdje sada djeca,unučad,prijatelji.rodbina itd...
takve gluposti nikad stvarno neću razumjet...
a takvi su i pun kurac balkanaca bili...iako vidim da se i to totalno mjenja i da u današnje vrijeme ljudima od 20-40god takvo nesto napada napamet nego si stvaraju vamo (u inozemstvu) život i tu ga planiraju cijelog provest...
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:27   #42
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
eto ti je ono što nikad,ali nikad neću razumjet...utuć sve pare da se vratiš negdje gdje gotovo da nikog više nakon 30 god ni nemaš,niti te itko zna...a još vamo di je trenutno je jedno 300 puta po svemu bolje nego tamo..+ sto su mu ovdje sada djeca,unučad,prijatelji.rodbina itd...
takve gluposti nikad stvarno neću razumjet...
a takvi su i pun kurac balkanaca bili...iako vidim da se i to totalno mjenja i da u današnje vrijeme ljudima od 20-40god takvo nesto napada napamet nego si stvaraju vamo (u inozemstvu) život i tu ga planiraju cijelog provest...
Mislim da su takvi više naši iseljenici koji rade u zemlja zemljopisno bližim Hrvatskoj, kao Austrija, Njemačka, Švica. To je mnogo manje izaženo među nama koji smo preko bare. Ne sjećam se da sam sreo nekog našeg u SAD tko se planira zauvijek vratiti u HR.

Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
Pozivam dijasporce da ovdje napisu koliko mito traze doktori u Irskoj, Njemackoj, Engleskoj, Svedskoj, ili pak Austriji. Pa da Domoljubi vide da Sunce tudjeg Neba slabije grije. Kad vec lampamo o zdravstvu u civiliziranom svijetu...
Nisam još doživio da me je doktor u SAD-u (ili drugim zemljama) tražio mito.

No zdravstvo u SAD-u ima druge, ozbiljnije probleme, no o tome nije mjesto na ovom topiku.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:30   #43
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
a takvi su i pun kurac balkanaca bili...iako vidim da se i to totalno mjenja i da u današnje vrijeme ljudima od 20-40god takvo nesto napada napamet nego si stvaraju vamo (u inozemstvu) život i tu ga planiraju cijelog provest...
Hvala Bogu! Ubi bene - ibi patria! Zar da nekakav uhljeb trosi u ime drzave moj novac na farbanje tunela 3 x skuplje od trzisne cijene? Da bi njihovi jarani bili "uspjesni poduzetnici", "drustvena elita" - a ja i moja djeca ekonomski izbjeglice?
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:32   #44
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
kad smo kod tog povratka,samnom radi jedan turčin i pokazuje mi slike svoje kuće u turskoj što je taman evo ove godine završio...
mislim kuća je stvarno boli glava,ali kaze do sada je u nju utukao 280.000€
a već 30god ne zivi u turskoj(nema više ni tursko državljanstvo) i tamo ode jednom u 2 god...znači spizdio je sve što je zaradio u životu na tu kuću u koju će možda jednog dana otić živit kad završi u penziji..ako penziju doživi...
eto ti je ono što nikad,ali nikad neću razumjet...utuć sve pare da se vratiš negdje gdje gotovo da nikog više nakon 30 god ni nemaš,niti te itko zna...a još vamo di je trenutno je jedno 300 puta po svemu bolje nego tamo..+ sto su mu ovdje sada djeca,unučad,prijatelji.rodbina itd...
takve gluposti nikad stvarno neću razumjet...
a takvi su i pun kurac balkanaca bili...iako vidim da se i to totalno mjenja i da u današnje vrijeme ljudima od 20-40god takvo nesto napada napamet nego si stvaraju vamo (u inozemstvu) život i tu ga planiraju cijelog provest...
Sreca pa je svijet prepun takvih pametnih kao ti koji ce ih savjetovati kako da prozive zivot.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:34   #45
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post

No zdravstvo u SAD-u ima druge, ozbiljnije probleme, no o tome nije mjesto na ovom topiku.
Ima sigurno i nije toj raspravi mjesto ovdje. Ali takvog olosa kakav su hrvatski zdravstveni radnici sigurno nema nigdje. Od pljacke sustava zvane "javna nabava", bahatosti na svim razinama (od sestre i portira do primarijusa), kupovine bolnickih kreveta, politike zaposljavanja pa do ucjene mladih lijecnika sa specijalizacijama... A procedure, organizacija i zaposljavanje su samo slika i prilika zdravstvene politike na vrhu. Pa tko hoce da ga medicinske sestre sa 75 godina nazivaju "seronjom" ocekujuci mito - a placao je cijeli zivot zdravstvene doprinose - molim lijepo, uzivajte u Hzzolandu.
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:40   #46
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
To je zato što su naši ljudi emotivni. Za razliku od njih Nijemci su operirani od emocija pa im je svejedno. Sa takvim se i ne možeš posvađati.
A da se iskljuce emocije i ukljuci mozak pa da stvorimo funkcionalno drustvo? Znas, kao civilizirani ljudi, bez pjene na ustima kad prolazi netko druge vjere, narodnosti ili boje koze? Pa bismo mozda imali Njemacku doma? Pa ne bismo morali odlaziti od vladavine "emotivnih"?
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:51   #47
Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
A da se iskljuce emocije i ukljuci mozak pa da stvorimo funkcionalno drustvo? Znas, kao civilizirani ljudi, bez pjene na ustima kad prolazi netko druge vjere, narodnosti ili boje koze? Pa bismo mozda imali Njemacku doma? Pa ne bismo morali odlaziti od vladavine "emotivnih"?
Mada su mi i Nijemci (pogotovo Njemice, he, he...), a i sama Njemačka, iznimno dragi, nikad ne bih želio da mi i zemlja nam budemo takvi. Kao i Nijemci, i mi smo unikat.

Ima i kod njih puno onih koji mrze one koji su iz nekog razloga drugačiji.

Ono što Hrvatskoj i Hrvatima treba je istinska zemlja prava, ali i obaveza. Nešto od čega je trenutna Hrvatska jako daleko.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:52   #48
Quote:
The_Kid kaže: Pogledaj post
Sreca pa je svijet prepun takvih pametnih kao ti koji ce ih savjetovati kako da prozive zivot.
Kid, jesi li u Pizdićima na "kapiji" dao napraviti mramorne lavove ili fenikse?
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:54   #49
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post

Ima i kod njih puno onih koji mrze one koji su iz nekog razloga drugačiji.
Ima, ali ima i batina koja ih lupi po gubici prije nego izuste "Volksverhetzung". I dobro je da je tako. I tako ce i ostati.
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:57   #50
Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
Ima, ali ima i batina koja ih lupi po gubici prije nego izuste "Volksverhetzung". I dobro je da je tako. I tako ce i ostati.
Takvo što mi ne zvuči na demokraciju i pravo na slobodu govora koje je na zapadu svetinja (ili bi bar trebalo biti)...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:02   #51
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Takvo što mi ne zvuči na demokraciju i pravo na slobodu govora koje je na zapadu svetinja (ili bi bar trebalo biti)...
Imaju sva prava i slobode lajati dok se ne pocne dirati u prava i slobode drugih i to iz dobro poznatih razloga. De nisu Usa. Srecom.
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:31   #52
Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
Imaju sva prava i slobode lajati dok se ne pocne dirati u prava i slobode drugih i to iz dobro poznatih razloga. De nisu Usa. Srecom.
Dobro, je li imaju prava lajati, ili ako laju onda ih lupi batina po gubici...? Ajd se prvo dogovori sam sa sobom...

Sam si ovo rekao danas:

Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
Ima, ali ima i batina koja ih lupi po gubici prije nego izuste "Volksverhetzung".
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:42   #53
Pazi, "batina" znaci "ruka zakona" i ima jako preneseno znacenje. U Njemackoj su ti naime odredjene slobode govora dosta pod zakonskom kontrolom i ne moze se javno iznositi bas sve sto nekome pada na pamet, za razliku od USA. Dakle, u Njemackoj postoji verbalni delikt i zove se "Volksverhetzung" - "huskanje naroda". Nadam se da sam sada bio jasniji, dijasporci iz njemackog govornog podrucja su sigurno prokuzili o cemu pisem. Smijes lajati sve dok ne pocnes lajati o necemu o cemu ne smijes lajati.
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:50   #54
Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
Pazi, "batina" znaci "ruka zakona" i ima kod mene jako preneseno znacenje. U Njemackoj su ti naime odredjene slobode govora dosta pod zakonskom kontrolom i ne moze se javno iznositi bas sve sto nekome pada na pamet, za razliku od USA. Dakle, u Njemackoj postoji verbalni delikt i zove se "Volksverhetzung" - "huskanje naroda". Nadam se da sam sada bio jasniji, dijasporci iz njemackog govornog podrucja su sigurno prokuzili o cemu pisem.
Ma prokuzio sam i ja (mada sam Amerikanac, čudom eto govorim i Njemački i Hrvatski i još neke jezike...). No Nijemci ionako i nemaju pravu slobodu govora, zbog čega, zna se... Mislim da u tome Hrvati imaju veću slobodu od Nijemaca.

Kontriram ti jer na neki način predstavljaš našu domovinu lošijom no što ona stvarno jest, i naše ljude lošijim no što oni jesu. A to stvarno nije potrebno. Mi smo takvi kakvi smo... ni puno bolji ali ni puno gori...

Pozdrav od Amero-Hrvata koji kuži Deutch a trenutno je u Francuskoj i na putu za Nizozemsku i uskoro i Englesku...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 20:53   #55
Quote:
The_Kid kaže: Pogledaj post
Sreca pa je svijet prepun takvih pametnih kao ti koji ce ih savjetovati kako da prozive zivot.
a ti si jedan od onih koji prvo sto ce napravit kad ode u inozemstvo kupit BMW i odmah se doc vozat s njim u hrvatsku da se hvali pred susjedima,prijateljima i rodbinom?
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 22:56   #56
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Ja sam vani ni 2 mjeseca ali how yes no da se vračam nazad...nema šanse...što dalje to bolje od čumeza...

I sad vidim da mi uopće niš ne fali ni zg ni hrvatska..familija ok starci seka i nečak i to je to...+ frendovi koje vidim 1 godišnje...i to je to...sve ostalo ko jebe...nema povratka...NEMA...
Svi krenu tako hrabro. A završe kao otužni ostarjeli kauboj u Las Vegasu, gradu koji nema dušu već samo ispraznu vanjštinu.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 23:11   #57
Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
Ljudi, nije posvuda olos na vlasti kao na Balkanu. Ne funkcionira posvuda organizacija po centraliziranim piramidalnim principima u kadriranju. Negdje je korupcija devijacija, negdje je pravilo. A i HDZ i SDP su podrzali EU - slobodan protok LJUDI, roba i kapitala. Dakle, ne moramo ispod zice, vrijedi i osobna. Svim ambicioznim i postenim ljudima zelim da se nikada ne vrate na Balkan, pa tako i samom sebi. Nemojmo placati primitivcima i lijencinama od 45 godina penzije.
Nakon ovako tragikomičnog upisa pitam se u kakvim to iluzijama neki žive vani (bez uvrede).

Balkan je mila majka prema gadostima koje se rade na tom 'vrlom' zapadu. Sve gadosti koje postoje nastale su na tom 'razvijenom' zapadu. Mi ovdje sporo od njih učimo ali nije mi žao. Dok naši naivci dječje otvoreno upropaste dobivenu firmu i smuljaju malo poreza, strane banke naprave zgradu u staklu, obuku odijela i cere ti se u brk dok te varaju na sve načine, od katastrofalno visokih kamata, preko izvlačenja dobiti do prijevara sa CHF.

Amerika, Francuska ili Njemačka ne da su centralizirane nego su napola diktature a narod ne smije niti pisnuti. Amerika smisli neku gadariju, a Britanija ide svjesno narodu lagati i pazi ovo, uđe u rat radi obrane te laži a ljudi imaju slobodu da masovno šute. Ostale zemlje također. Naravno sve je to obavijeno plaštom tobože demokracije i medijskim ispiranjem mozga. Njemačka se pravi demokratska a muljaju na veliko na sve strane. Još i prije WWII vršili su masovne eksperimente Mengele tipa na ljudima u Africi. Zadnja muljaža sa VW, prije toga zabrana prodaje jeftinijih VW automobila proizvedenih u Južnoj Americi, ali naravno rade to sami ispod stola preko Paname. Ili dodju ovdje i pljačkaju nas uredno bezobraznim kamatama. Dobiju firme budzašto i ne ulože ništa, dignu cijene više nego kod kuće i nikom ništa, deri. Itd itd koliko hoćeš.

Kada god sam ljut na Balkan pogledam šta se sve radi na zapadu i postane mi odmah lakše. Ipak mi još imamo obraz, svi skupa koliko god da smo se sukobljavali. Zlo mi dođe od tog 'uljuđenog' zapada, ali i onih kojima je vrh života činjenica da kao najamni radnici prime plaćicu uredno prvoga u mjesecu. Vidi čuda, prime plaću. Je li to sve što imaju od života?

Naravno da nije. Imaju bogate mogućnosti, npr da uredno ne odlučuju baš o ničemu niti da ih se išta pita. Da uredno budu zaglupljivani ponižavajućim TV emisijama (koje smo i mi nažalost od njih preuzeli da nas truju). Da gledaju kako se jadna djeca tresu od droge sklupčana na ulicama a nitko ih i ne pogleda. A imaju i mogućnost da preko medija gledaju kakve sve psine njihove države rade a oni ne mogu baš ništa nego pognuti glavu i šutjeti.

Neš ti raja na zapadu. Plaćicu prvoga, i da pogledamo malo retardirane u Big Brotheru. Kao, dobro je vidiš ima i gorih od 'mene'. Kada se toga svega sjetim dođe mi ipak drago gdje živim, usprkos svim problemima. Mi smo još uvijek ljudi.

Zadnje uređivanje rolandus : 19.10.2015. at 23:27.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 23:26   #58
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Nisam još doživio da me je doktor u SAD-u (ili drugim zemljama) tražio mito.
Ne doktor te nije tražio mito, to bi bilo ilegalno. Doktor te tražio da prodaš kuću i imanje da bi te izliječio, to je tamo legalno.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 23:31   #59
Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
Hvala Bogu! Ubi bene - ibi patria! Zar da nekakav uhljeb trosi u ime drzave moj novac na farbanje tunela 3 x skuplje od trzisne cijene? Da bi njihovi jarani bili "uspjesni poduzetnici", "drustvena elita" - a ja i moja djeca ekonomski izbjeglice?
Ma da, to je stvarno amaterski. Pravi profesionalci zametnu rat na drugom kraju planete i uvale vlastiti narod da pogiba bez razloga, kako bi oni ispraznili skladišta starog oružja i krenuli u proizvodnju novog. Naravno opet za stotine milijardi narodnih para.

A ima i još većih profesionalaca. Zakuhaju ekonomsku krizu, unište stotine milijardi dolara, izbace narod masovno iz kuća na ulicu i sa državom dogovore da im pokrije sve milijarde gubitaka koje su napravili. I na kraju kao šlag još si za nagradu podijele stotine milijuna dolara bonusa. To su zaista pravi profesionalci a ne ovi naši naivci.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 23:37   #60
Quote:
lisaclopuza kaže: Pogledaj post
A da se iskljuce emocije i ukljuci mozak pa da stvorimo funkcionalno drustvo? Znas, kao civilizirani ljudi, bez pjene na ustima kad prolazi netko druge vjere, narodnosti ili boje koze? Pa bismo mozda imali Njemacku doma? Pa ne bismo morali odlaziti od vladavine "emotivnih"?
osobno nikad ne bih želio Njemačku doma. Ni pod kakvim uvjetima, čak ni uz njemačku plaću
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.