Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 21:21   #1601
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Alice, popustila hladnoca. Istina jos uvjek je hladno, ali danas bilo sunce.
Taman dok se vratis bit ce pravo proljece
Najavljuju za Bozic 15C
Pa rekla sam ti. Doci cu u kratkim rukavima nazad

Mislil da se uzalud boris. Bozesacuvaj da na ovom topicu bude ista opusteno i ne striktno vezano uz papirologiju
Samo Monsinjor moze tu i tamo neki seksisticki komentar nabaciti koji ce Nanana ignorirati. Ali James and Alice su drzavni neprijatelji
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:29   #1602
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Pa rekla sam ti. Doci cu u kratkim rukavima nazad

Mislil da se uzalud boris. Bozesacuvaj da na ovom topicu bude ista opusteno i ne striktno vezano uz papirologiju
Samo Monsinjor moze tu i tamo neki seksisticki komentar nabaciti koji ce Nanana ignorirati. Ali James and Alice su drzavni neprijatelji
Ma boli me djon o cemu oni pricaju... dosadni su mi i preskacem ih.
Ali nije mi jesno zasto oni nas citaju.
Ako hoce pricat o papirima i kako doci/ostati u UK do iznemoglosti neka pricaju iako su na krivom pdf... to je mjesto za Emigraciju.

Nego jel se vracas istim putem ili letis nazad?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:32   #1603
od 01/01/18 opet transport ide gore.
oderat ce nam kozu
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:33   #1604
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Samo Monsinjor moze tu i tamo neki seksisticki komentar nabaciti koji ce Nanana ignorirati. Ali James and Alice su drzavni neprijatelji
Nisam ja kriv, to me pussy galore stalno kljuca da je ova baš komad za mene.
Pussyćka je vrhunski komad, jedino što ima široke kukove, a ja volim one rahitične.

A i na mene se ne odnose pravila, ja nisam u UK nego svakih par mjeseci, samo sam ponosni nositelj purple certifikata
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:36   #1605
Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
To izdaje samo agencija za znanost i visoko obrazovanje. Fakulteti ne.
https://www.azvo.hr/hr/ured-enic-naric
BTW, ja sam sve riješio e-mailom i potvrda stigla skenirana mailom + poštom. Jako su susretljivi (barem su bili 2013., kad sam to vadio).
Jako zanimljivo, hvala na informaciji! Kontaktirat ću ih u ponedjeljak
Sacca Fisola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:37   #1606
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ma boli me djon o cemu oni pricaju... dosadni su mi i preskacem ih.
Ali nije mi jesno zasto oni nas citaju.
Ako hoce pricat o papirima i kako doci/ostati u UK do iznemoglosti neka pricaju iako su na krivom pdf... to je mjesto za Emigraciju.

Nego jel se vracas istim putem ili letis nazad?
Kako bi rekli na Di su pare? - ''OK, skužaj''
Sacca Fisola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:42   #1607
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post

A i na mene se ne odnose pravila, ja nisam u UK nego svakih par mjeseci, samo sam ponosni nositelj purple certifikata
aha, znaci ljubicasto je dobra boja za imat?
ma nije ni bitno, nemoj se trudit odgovorit... mislim da su mi objasnili par puta ali ja sam selektivni daltonista

inace, koje mjesece u godini svracas ovamo? ljeti ili zim... ili sporadicno
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:45   #1608
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ovako, ako je tvoje zanimanje na Shortage Occupation List onda te poslodavac može sponzorirat CoS-om kako želi. Ne znam kojeg si zanimanja (osim što si završila anglistiku) pa ne mogu reć.

Ako nije, prije nego što dobije CoS mora se obavit Resident Labour Market Test, oni moraju 28 dana tražit odgovarajući kadar u UK i tek onda ako ne nađu nikoga smiju zaposlit izvan UK. Možda su to već odradili.

Ne želim te plašit, ali znam par ljudi koji su dobili pismo namjere i ugovor i onda se nisu uspjeli zaposlit. Valjda su vodili računa o svemu tome.

Nisam znao za NARIC u Zagrebu, nije mi ništa od njih trebalo. Tamo kod viza piše UK NARIC, ne bi me začudilo da onih hoće samo od svojih.
Ja sam lijepo pobrao C2 na IELTS-u. zovche s teme i ja smo se upoznali na tom ispitu.
Osim anglistike imam diplomu i doktorat iz povijesti umjetnosti a zaposlila sam se kao kustosica za materijal na kojem sam doktorirala

I ja se nadam da su vodili računa o svemu što spominješ (kužim sve što želiš reći). Ali velim, uistinu ne znam, i ne znam kako i gdje provjeriti, da li su ispunili sve te preduvjete. Mogu samo pretpostaviti da su imali i prijave iz UK, ali da kandidati jednostavno nisu bili toliko grand kao little old me

Tješim se da je riječ o muzeju koji ima čitavu vojsku kustosa iz cijelog svijeta i da (valjda) znaju što rade

Za ZG-NARIC moram još provjeriti u ponedjeljak.
Sacca Fisola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:46   #1609
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ma boli me djon o cemu oni pricaju... dosadni su mi i preskacem ih.
Ali nije mi jesno zasto oni nas citaju.
Ako hoce pricat o papirima i kako doci/ostati u UK do iznemoglosti neka pricaju iako su na krivom pdf... to je mjesto za Emigraciju.

Nego jel se vracas istim putem ili letis nazad?
Meni ne smeta sto stalno vrte istu plocu, kao sto kazes - ne citam ni ja ono sto me ne zanima. Ali kolutanje ocima na sve sto nema veze s birokracijom mi je

Pa letjela sam i ovamo, ali do Salzburga
Nazad idem na samu novu godinu. Jos nisam bukirala, ali znam da ce me oderat. Ici cu direktno Zagreb - London. Ne da mi se zajebavat

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
od 01/01/18 opet transport ide gore.
oderat ce nam kozu
Jebalo majku! Jel samo tube ili vlakovi opcenito?
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Nisam ja kriv, to me pussy galore stalno kljuca da je ova baš komad za mene.
Pussyćka je vrhunski komad, jedino što ima široke kukove, a ja volim one rahitične.

A i na mene se ne odnose pravila, ja nisam u UK nego svakih par mjeseci, samo sam ponosni nositelj purple certifikata
Jos gore
Znaci ilegalac si ovdje, dolazis vaditi mast svojim certifikatom i zavoditi rahiticne djevojke :klap:
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:52   #1610


Za tebe bolje da odeš, bit ćeš vječito na berzi u Hrvatskoj.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:00   #1611
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Meni ne smeta sto stalno vrte istu plocu, kao sto kazes - ne citam ni ja ono sto me ne zanima. Ali kolutanje ocima na sve sto nema veze s birokracijom mi je
ma, pusti... jos je to zeleno ...
a jel ima i zelenih papira


Quote:
Pa letjela sam i ovamo, ali do Salzburga
Nazad idem na samu novu godinu. Jos nisam bukirala, ali znam da ce me oderat. Ici cu direktno Zagreb - London. Ne da mi se zajebavat
cjene british airlines su prihvatljive..
iz principa necu da dam lovu crotia air... pravi lihvari.
prijatelj mi otisao u juznu afriku preko Dubai za bozic za istu lovu koliko je Croatia air trazila od Londona do Splita..
e rekao sam necu pa taman nikad vise ne vidio HR.
duplo bih platio svima ali njima vise ne dam.
kad se sjetim koliko sam im love istresao u dzep dok su drzali monopol muka me uvati


Quote:

Jebalo majku! Jel samo tube ili vlakovi opcenito?
sve.

Manana, ako vec volis, na ovakve stvari se trebaju oci kolutat
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:03   #1612
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post


Za tebe bolje da odeš, bit ćeš vječito na berzi u Hrvatskoj.
Ča meni govoriš? A dobro jutro
Sacca Fisola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:11   #1613
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
ma, pusti... jos je to zeleno ...
a jel ima i zelenih papira
Zeleni su valjda u Irskoj
Quote:
cjene british airlines su prihvatljive..
iz principa necu da dam lovu crotia air... pravi lihvari.
prijatelj mi otisao u juznu afriku preko Dubai za bozic za istu lovu koliko je Croatia air trazila od Londona do Splita..
e rekao sam necu pa taman nikad vise ne vidio HR.
duplo bih platio svima ali njima vise ne dam.
kad se sjetim koliko sam im love istresao u dzep dok su drzali monopol muka me uvati
U zadnje vrijeme su CA i BA nekako blizu sa cijenama.
Ali da su CA supci, jesu! Jelale ih sir i masline u ulju. I ona panceta u tragovima za koju ti treba mikroskop i pinceta da ju nadjes uopce. Do Salzburga sam isla Eurowingsom i jako sam zadovoljna bila. Platila sam oko £80. 20kg kofer (imala sam 19,8 ), neki normalan sendvic, kava, cokoladni Sv. Nikola. I najvaznije, mogla sam se sama razvaliti na 3 sjedala
CA bi mi za Zg isti dan uzeli £240


Quote:
sve.

Manana, ako vec volis, na ovakve stvari se trebaju oci kolutat
MA nabijem ih
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:23   #1614
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Zeleni su valjda u Irskoj

U zadnje vrijeme su CA i BA nekako blizu sa cijenama.
Ali da su CA supci, jesu! Jelale ih sir i masline u ulju. I ona panceta u tragovima za koju ti treba mikroskop i pinceta da ju nadjes uopce. Do Salzburga sam isla Eurowingsom i jako sam zadovoljna bila. Platila sam oko £80. 20kg kofer (imala sam 19,8 ), neki normalan sendvic, kava, cokoladni Sv. Nikola. I najvaznije, mogla sam se sama razvaliti na 3 sjedala
CA bi mi za Zg isti dan uzeli £240
BA su se pokvarili dosta ali jos su ok za limenku sa krilima
Plus kufer je 23kg
EasyJet je isto 23 kg
ma pravo da ti kazem boli me djon s kim idem samo da nije CA...
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:33   #1615
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
BA su se pokvarili dosta ali jos su ok za limenku sa krilima
Plus kufer je 23kg
EasyJet je isto 23 kg
ma pravo da ti kazem boli me djon s kim idem samo da nije CA...
Ja imam takvu politiku prema Todoricu. Bokjkotiram vec duuuugo sve njegovo. Sto zna biti tesko buduci posjeduje skoro sve
Jel ti inace letis iz Splita ili Zadra?
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 03:04   #1616
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Ja imam takvu politiku prema Todoricu. Bokjkotiram vec duuuugo sve njegovo. Sto zna biti tesko buduci posjeduje skoro sve
Jel ti inace letis iz Splita ili Zadra?
nije nam lako
zimi nema jeftinih 'letecih autobusa' onda je izbor BA do Zg ili sa CA do Zg ili St s tim sto ako ides do St opet se prebacujes na jebenom Zg. CA ne ide do Zd.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:49   #1617
još gore ako je u pitanju Manchester

ja zimi moram letjet preko Munchena i Frankfurta po 5 sati presjedanja, sve za £250
prokleti Monarch, propade prije nego što sam uopće mogao letjeti zimi s njima
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:20   #1618
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
još gore ako je u pitanju Manchester

ja zimi moram letjet preko Munchena i Frankfurta po 5 sati presjedanja, sve za £250
prokleti Monarch, propade prije nego što sam uopće mogao letjeti zimi s njima
Ufff... Sjecam se kad sam skuplje platila kartu za vlak od Londona do Coventrya nego sam let od Zagreba do Londona
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:19   #1619
UK vlakovi

CA je čak imala neku akciju sad za oko nove godine kad se moglo London - Zagreb povratna za £89, samo to nula bodova kad je vlak meni do Heathrow skoro £200
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:12   #1620
uh, vama van londona je bas zajebano.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.