Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2016., 14:55   #41
Quote:
nima kaže: Pogledaj post
Moguće da se izvana pokušava implementirati peta kolona.
Ovo čime se oni bave se bavio KOS za vrijeme rata.
U tom kontekstu vidim i Pernara koji se povezuje sa ekstremistima na razini bivše Jugoslavije (četnici, ekstremna ljevica, islamski fundamentalisti itd.), svi imaju protuustavne platforme.
Sa strane propagande se vidi da crpe svoje motive iz portala Dnevno, točnije rubrike Planet X koji u zadnje vrijeme obiluje vulgarnim antisemitizmom, iako time oštro krši KZ 325, ZEM 12 i dr.

Međutim zasad ne vidim reakciju Agencije za elektroničke medije ni drugih tijela. Onaj tko piše pod vj. pseudonimom Zrinka K. prima plaću za svoje uređivanje rubrike, dakle to mu je posao.
O kolikim razmjerima izmišljotina se radi pokazuje članak koji za referencije koristi satirični članak Jim Walda, kojeg prikazuje kao „ozbiljni izvještaj“, i jednog radikalnog antikatoličkog i antisemitskog protestanta iz SAD-a.

Prvi u svom članku navodi suradnika Hirsha Ostropolera i Grosser-Spassa, komičara iz 18/19. stoljeća i njemački izraz za vic, drugi je gorljivi zagovornik Flat Earth fundamentalizma, odnosno propagandist teorije da je zemlja ravna ploča.
Istovremeno je i zagovornik hazarske zavjere koju ovaj portal pakira u katoličke zajednice, iako se radi o anti-katoličkoj protestantskoj teoriji (fundamentalistički vjerski ekstremizam, svi teolozi uče o tome u psihologiji religije kao o patološkim devijacijama).

Cijela zavjera prati semiološke figure mita gotovo istog kao u velikosrpskoj ideologiji gdje je Hrvatska država koju je stvorio „Vatikan“ i „jezuite“, a Hrvati nisu pravi Hrvati nego „veštačka nacija“ zapravo sastavljena od Srba, koja je okupirala „svetu srpsku zemlju“, zapadne zemlje itd.
I jedni i drugi imaju gotovo istu percepciju zapadnog bloka.

Kako se članci ponavljaju iz godine u godinu, radi se o kondicioniranju i privikavanju, ne o informiranju (može se klasificirati kao propagandno-psihološka aktivnost). Prema tome ne treba čuditi da se ti mitovi šire kod fundamentalističkih esktremista koji se međusobno razumiju s obzirom da koriste iste jezične konstrukcije za motivaciju ciljanih populacija koje mogu iskoristiti za politički aktivizam.

Pretpostavljam da ne treba objašnjavati da se radi o ciljanoj destabilizaciji države preko onog što bi drugi prepoznali kao specijalni rat plasiranjem dezinformacija i manipuliranjem na razini gestalta.
Poštovani Nima,

usudio sam se urediti tvoj tekst tako što sam mu dao prozračnosti.Nijednu riječ nisam dirnuo, samo sam naglasio čitav tekst.
Post je vrlo potentan i govori ispravno...

Teorije urota, zavjera i konspiracija dobile su dijete...

Teoriju utvara

Utvarati može svatko.Bitan je motiv zašto?
Ako je to iz potrebe medicinske paranoje, to je ok.Treba razumjeti biološku podlogu u našem mozgu.
Ali, ako se to čini da bi se kroz tzv. izvanjski specijalni rat provela nova pljačka Hrvatske npr., to nije ništa drugo nego manipulacija.
Koju smo jednom doživjeli i plačemo do danas...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 02:09   #42
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post

Inače, jedan od desnih portala koji protežiraju te kombinacije povijesne-političke zbilje(ili nezbilje) jest Hrvatsko kulturno vijeće..Oni su samoživi pogon za održavanje antijugoasocijativne paranoje koja pothranjuje desnu scenu za lov na vještice...
I o tome govorim. Dovoljno je da netko od U-nazi-luđaka, Hasan, Glasnović, Culej, Esih, Hodak, Olujić, Šeparović, Alić ... zasjedne na poziciju moći ili sam vrh možda, krenut će pokolj svega što je lijevo od HDZa. Prvo javne i istaknute ličnosti, pa sve niže. Ljevica na žalost neće biti spremna na odgovor, jer već je vrijeme za reakciju. Daj Bože da krivo procjenjujem, valjda sam paranoičani bedast.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 05:57   #43
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
I o tome govorim. Dovoljno je da netko od U-nazi-luđaka, Hasan, Glasnović, Culej, Esih, Hodak, Olujić, Šeparović, Alić ... zasjedne na poziciju moći ili sam vrh možda, krenut će pokolj svega što je lijevo od HDZa. Prvo javne i istaknute ličnosti, pa sve niže. Ljevica na žalost neće biti spremna na odgovor, jer već je vrijeme za reakciju. Daj Bože da krivo procjenjujem, valjda sam paranoičani bedast.
Aj stari, boli te kita.

Još koje desetljeće i odosmo na vječna lovišta, a nek se ova deca kaj su nadrkana jer ne jebu ništa bore s problemima 1941 - 45...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:40   #44
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
I o tome govorim. Dovoljno je da netko od U-nazi-luđaka, Hasan, Glasnović, Culej, Esih, Hodak, Olujić, Šeparović, Alić ... zasjedne na poziciju moći ili sam vrh možda, krenut će pokolj svega što je lijevo od HDZa. Prvo javne i istaknute ličnosti, pa sve niže. Ljevica na žalost neće biti spremna na odgovor, jer već je vrijeme za reakciju. Daj Bože da krivo procjenjujem, valjda sam paranoičani bedast.
18 % od ukupnog biračkog tijela glasalo je za HDZ.
Pravaške desne, nacionalne stranke nisu prešle prag.

To je dakle izborna matematika.
Za ljevicu ne postoji opasnost jer i oni drže priličan broj postotka, možda čak i više rekao bih..

No, ta manjina koja krvoločno nastupa poput navedenih, a kroz usta mongoloidnog kriptofašiste Bujaneca ili Jurića, nameće javnosti teme i neke borbe za bolju prošlost.
Ja osobno ne strahujem..

HDZ je opljačkao ovu zemlju.Pravaši su toliko razjedinjeni, da im treba kriruški odstraniti ego i taštinu.
To većina ljudi koji prate i ne prate politiku znaju..
Ljudi više nisu spremni olako uzimati oružje u ruke..Danas je vrijeme novca.
Zapravo, oduvijek je bilo vrijeme zarade.Tko je bio spretniji podlac, uspio je..
Nakon bijele kuge, ne znam tko će i ostati ovdje.Šaka desnih tvrdonacionalnih rimokatolika koji će pojesti sami sebe...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 14:10   #45
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Mislim da se neće uspjeti, već će toga biti sve više, kao i u cijeloj EU. Desnica je u ofenzivi. Samo je pitanje hoće li dostići opasne razine? Kod nas bi mogla, imaš Etički Sud, crne stranačke garde, Projekt Velebit, mnoštvo udruga, stranaka,političara i značajnu podršku u narodu. U vrlo izglednom trenutku militarizacije horde će krenuti u obračun s "protivnicima", izmišljenim komunjarama, jugosima, "izdajnicima" prema već gotovim spiskovima. Lustracija i osveta za Blajburg kamom i pištoljem. Kako će to završiti ovisi opet o razvoju u EU. Nadam se da sam u krivu, ali magistra vitae kaže drugačije.
Jesi li ti ikad vidio kamu? Ja nikad!
Jesi li čuo da netko u Hrvatskoj ima kamu? Ja nikad!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:23   #46
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Jesi li ti ikad vidio kamu? Ja nikad!
Jesi li čuo da netko u Hrvatskoj ima kamu? Ja nikad!
ja ju vidjela nisam
niti sam čula da ju netko ima
no to što nas dvoje ne znamo ne znači da ne postoji i da u nitko doma nema.
Ima ovih skupljača oružja
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 01:08   #47
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Za ljevicu ne postoji opasnost jer i oni drže priličan broj postotka, možda čak i više rekao bih..
Jedan A-HSP je imao više postotaka od Rf po izbornim jedinicama. Čak i u Istri.


Quote:
Pravaši su toliko razjedinjeni, da im treba kriruški odstraniti ego i taštinu.
Ujedinili su se oni koji su protiv EU (HČSP,HSP i A-HSP). Idu na lokalne skupa. No,kadar im je katastrofalan a učinkovitog programa niti nemaju, sastanci im se svode na neke fešte uz hranu i piće. S druge strane,gledam emisije Rf i to se svodi na neku verbalnu superiornost tipa Bernardić ne zna što je prekarijat i td. dok se izrazito brani javni sektor jer ne laje pas radi sela.


Quote:
Ljudi više nisu spremni olako uzimati oružje u ruke..Danas je vrijeme novca.
Slažem se ,komunisti su napravili sve da nacionalisti više nikada ne dođu na vlast Bleiburgom a kasnije likvidacijama i zastrašivanjem ključnih ljudi u HSPu koji su 90ih jedini bili protiv bivših komunjara koji su sredstva za proizvodnju iz ruku partije stavili u svoje vlasništvo po hijerarhiji . Osakatili su nacionaliste intelektualno zbog čega imamo danas razne brđane osim par izuzetaka. Nemoguće je očekivati od HDZa puštanje struje "tvrdonacionalista" kada su preživjeli dominantno potomci partizana. Lustracija znači lustriranje njihovih predaka ali sa ekonomske strane i otvaranje tržišta sa što manjim etatizmom. Nemoguće je očekivati da HDZ lustrira Franju Tuđmana. Milanović je Broza i Tuđmana stavio opravdano u isti kontekst kao dva najveća Hrvata a HDZovci mu ne mogu ništa jer imaju istog duhovnog vođu ne sad toliko u komunizmu kojeg više nema nego u uhljebizmu koji je naslijeđe komunizma kao i u ortačkom kapitalizmu gdje se plaši ljude rasprodajom strancima jer bi ovi naši kapitalisti izgubili na konkurentnost. Čak je retorika ista na sceni svaki put kad se privatizacijom žele riješiti uhljebi pod maskom zaštite države,nacionalnih interesa.

Zadnje uređivanje Detektor : 28.11.2016. at 01:43.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 18:16   #48
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Jedan A-HSP je imao više postotaka od Rf po izbornim jedinicama. Čak i u Istri.
To je pokazatelj kako desnica ima disciplinirane birače, mogući glasovi za RF odlučuju izvan birališta...
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ujedinili su se oni koji su protiv EU (HČSP,HSP i A-HSP). Idu na lokalne skupa. No,kadar im je katastrofalan a učinkovitog programa niti nemaju, sastanci im se svode na neke fešte uz hranu i piće. S druge strane,gledam emisije Rf i to se svodi na neku verbalnu superiornost tipa Bernardić ne zna što je prekarijat i td. dok se izrazito brani javni sektor jer ne laje pas radi sela.
Pa, desetak pravaških stranaka(HSP, HSP 1861, HSP-AS, HČSP, HPB, U-HSP, A-HSP, HPP, DESNO pa neke krnje tvrdonacionalističke strančice i pokreti poput ZHO, HNO, HOP, HOR ne mogu zbiti dvije suvisle vrijedne rečenice..
Kome odgovara ta masa ničega?!
Domovinska i Pomak koalicija su pokušale, ali prije da su se svi okupili u ondašnji Savez za Hrvatsku, gdje je preživio jedino ABH pa da dobiju neku ozbiljnu masu, pa temelj nečega..Od toga se može valjati nešto.Ovako, sve je voda...
Pa, možda da pokušaju pozvati neke uljUđene desne stranke poput HZSN mogu očekivati trezveniju mogućnost da bubnu nešto, a opet da imaju korist.
Ovako su ima koraci izbrojani, a oni trče..
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Milanović je Broza i Tuđmana stavio opravdano u isti kontekst kao dva najveća Hrvata a HDZovci mu ne mogu ništa jer imaju istog duhovnog vođu ne sad toliko u komunizmu kojeg više nema nego u uhljebizmu koji je naslijeđe komunizma kao i u ortačkom kapitalizmu gdje se plaši ljude rasprodajom strancima jer bi ovi naši kapitalisti izgubili na konkurentnost. Čak je retorika ista na sceni svaki put kad se privatizacijom žele riješiti uhljebi pod maskom zaštite države,nacionalnih interesa.
Otprilike, kadrovi odrasli i odgojeni u SRH/SFRJ nastavljaju dalje?
Ok..
A, što je sa polupismenim narodom?!
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 19:50   #49
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Poštovani Nima,

usudio sam se urediti tvoj tekst tako što sam mu dao prozračnosti.Nijednu riječ nisam dirnuo, samo sam naglasio čitav tekst.
Post je vrlo potentan i govori ispravno...

Teorije urota, zavjera i konspiracija dobile su dijete...

Teoriju utvara

Utvarati može svatko.Bitan je motiv zašto?
Ako je to iz potrebe medicinske paranoje, to je ok.Treba razumjeti biološku podlogu u našem mozgu.
Ali, ako se to čini da bi se kroz tzv. izvanjski specijalni rat provela nova pljačka Hrvatske npr., to nije ništa drugo nego manipulacija.
Koju smo jednom doživjeli i plačemo do danas...
Podsjeća na ono što je NSDAP radio u Njemačkoj tridesetih, pokušaj artikuliranja regionalne politike usmjerene prema stvaranju postjugoslavenskih opozicija zapadnom bloku. Smisao političkom aktivizmu daju regionalnim mirenjem ekstremista sa premještajem fokusa iz međusobnih sukoba na antisemitizam kao kohezivnim faktorom u rekonstrukciji postjugoslavenskog bloka. Palestinski motiv je tu eufemizam za židovsko pitanje kojim se zaobilazi kaznena odgovornost, inače bi se bavili Jordanom i dr. Ništa novog, samo stvaranje uvjeta za lov u mutnom.
nima is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 16:17   #50
Quote:
nima kaže: Pogledaj post
Podsjeća na ono što je NSDAP radio u Njemačkoj tridesetih, pokušaj artikuliranja regionalne politike usmjerene prema stvaranju postjugoslavenskih opozicija zapadnom bloku. Smisao političkom aktivizmu daju regionalnim mirenjem ekstremista sa premještajem fokusa iz međusobnih sukoba na antisemitizam kao kohezivnim faktorom u rekonstrukciji postjugoslavenskog bloka. Palestinski motiv je tu eufemizam za židovsko pitanje kojim se zaobilazi kaznena odgovornost, inače bi se bavili Jordanom i dr. Ništa novog, samo stvaranje uvjeta za lov u mutnom.
Upravo tako..

Muljanje, manipulacija, stvaranje straha, prijetnje bez osnove, nadziranje medija kroz državni monopol(produkcija u korist režima) i sl.
Ja ne mogu reći da je to posebnost samo autokratskih vladara.
U demokracijama također ima tih menažerija, ali ovo što se događa kod nas jest umjetno nabijanje straha i prijetnje, usmjereno na populaciju koja nema dovoljno novaca kupiti novine..Populaciji koja nema mogućnost obuhvatiti sve aspekte jer je glasnost državnih medija prejaka..
Nama trebaju nezavisni analitičari, objektivno gledanje stvari.
Veći protok informacija, a ne formiranje manipulacija.
Naravno, narod nije osobito pismen,a i svijest je prilično niska i potisnuta.
Stoga možemo očekivati nastavak jahanja nacionalista..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 15:19   #51
Nije projekat velebit ali je na toj liniji


http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...ni/935712.aspx

jest da Index prenosi sa novosti i da su novosti odmah iskoristile priliku i pišu brojke

i da imaju pravo postaviti ploču poginulim HOS-ovcim
i da Za dom spremni je na HOS-ovskom grbu - u nedalekoj prošlosti
ali je daljoj prošlosti NDH-ov pozdrav
i to sve nedaleko mjesta koncentracijskog logora
pa je ovo lagano provokacija

no, demokracija je
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 13:21   #52
Nja...opet natezanje sa šakom ubogih.
Ustaše opet jašu VII.dio je došlo do vrhunca još otprije par godina.
Ne vidim ovdje smisla..
Ovo je antihrvatska kampanja.Ovo je štetno za Hrvatsku.Ovo nije dobro idioti prokleti!!
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 17:52   #53
Vidljivo je da se radi na promjeni zapadne percepcije HR na predvidivom ponašanju prema principu provokacije i reakcije prema MZ (slično za vrijeme Oluje itd.), nastoji se iznuditi novi model zajedničke politike MZ prema europskom jugoistoku itd., viđeno 91' (jače regionalno povezivanje itd.). Pernar je, pored ovoga, u Sabor donio maramu koja se obično nalazi u skupu rekvizita koji prenose slogane i poruke islamističkog jihada (na njegovoj je prijevod al-Quds lana, drugi ne vidim, inače stoji jihadistička poruka: A/B/C/D, vjerojatno donio iz BiH).
nima is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 12:03   #54
Quote:
nima kaže: Pogledaj post
Vidljivo je da se radi na promjeni zapadne percepcije HR na predvidivom ponašanju prema principu provokacije i reakcije prema MZ (slično za vrijeme Oluje itd.), nastoji se iznuditi novi model zajedničke politike MZ prema europskom jugoistoku itd., viđeno 91' (jače regionalno povezivanje itd.). Pernar je, pored ovoga, u Sabor donio maramu koja se obično nalazi u skupu rekvizita koji prenose slogane i poruke islamističkog jihada (na njegovoj je prijevod al-Quds lana, drugi ne vidim, inače stoji jihadistička poruka: A/B/C/D, vjerojatno donio iz BiH).
Reci Nima, iskreno, zar misliš da Evropa ozbiljno, onako sa odstojnosti i neslužbeno i primjećuje neku razliku između ustaša i četnika, Hrvata i Srba?
Mi ćemo znati svoje razlike, ali kako to izgleda strancu..
Ne bih volio upasti u idiotizam da umišljam nešto što ne postoji, ali mislim da oni nas doživljavaju sasvim drugačije od onoga što nam domaća službena politika protura..

Zar mi njima nismo svi isti?!
Prljavi, glupi, pokvareni, prevarantski mutanti kontaminirani turcizmom i zatucanom religijom..?
Niska balkanska vrsta..
Nismo li sa njihove strane dio parole koja je izašla iz usta jednog švedskog diplomata za vrijeme 1991., koja ide ovako.

Srbi su kurvini sinovi.
Hrvati su podli kurvini sinovi.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 16:58   #55
Quote:
Zdravko Tomac: "Projekt Velebit je zanimljiva ideja i treba ju pozdraviti"

U četvrtak, u mjestu Klinča Sela održano je predstavljanja knjige “Čovjek i njegova sjena” bivšeg saborskog zastupnika Ante Kovačevića.

Poslije promocije, održano je neformalno druženje, piše direktno.hr

“Raspravljali smo o hrvatskoj desnici koje praktički danas nema. Projekt Velebit mi se čini zanimljivom idejom. Kako se HDZ pomiče prema centru, a kako se sve druge desne stranke zapravo nestale, otvorio se jedan značajan prostor za stranku koja bi bila ‘desnija’ od HDZ-a”, kazao je Tomac.

Tomac je dodao kako se nakon dugo vremena sastao s Draženom Budišom koji prati političku situaciju, ali je rekao kako je njegov politički angažman završio.

Inače, u društvu se mogao nakon dugo vremena vidjeti i bivši pravaški čelnik i potpredsjednik Sabora Ivan Tepeš. Tom prilikom objavio je na facebooku fotografiju uz natpis: “- Okupljanje… Anto Kovačević, Dražen Budiša, Zdravko Tomac, Miljenko Vučković i ostatak ekipe” .
http://www.maxportal.hr/vijesti/hrva...ju-pozdraviti/
juro dens is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 20:36   #56
ti ljudi , nacionalisti , ne shvaćaju da troše svoj život za ništa umjesto da prihvate činjenice koje su svakome tko je imalo upućen u stvar jasne - nacionalizam je sredstvo kojim kapitalisti potiču ratove. ratovi donose smrt , ali donose i zaradu kapitalistima. posljedica svakog nacionalizma u konačnici je rat što je mnogoputa dokazano , ali oni i dalje ne odustaju od svojih gluposti.
kovelsberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 12:47   #57
Kovelsberg, nacionalizam je profitabilan i za njegove protagoniste.
Zamisli samo kako je jednostavno načiniti svoju publiku iz jednostavnog uporišta; sve su krivi drugi.

Zamisli samo da imaš propovjednika koji te uvjerava; ne, nisi ti kriv za nizašto...ti si dobar, oni te čine lošim...oni su krivi...oni prokleti bili, a mi smo žrtve...

Pa se dođe do faze potisnutog gnjeva; ...oh, oni prokleti...oni su nas uništili, oni nam uništavaju živote, podmeću nam i mrze nas...a mi nikom nismo ništa nažao učinili...pred Bogom smo njegova najmilija djeca..

Itd.

Zapamti ovo oni.

To je vječita formulacija i alat za ksenofobe, tvrdonacionaliste i latnetne teoretičare zavjere...
Uvijek su krivi oni kojih nema.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 14:43   #58
SRETAN VAM BOŽIĆ HRVATI!

https://www.youtube.com/watch?v=pkkGDEB-WJ4
djuroxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 15:25   #59
Hvala, i vama sve najbolje!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 15:14   #60
Eh, da te čuju domaći kriptofašisti...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.