Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 09:44   #701
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Nadam se da neće ni na ovogodišnjem Interliberu razočarati s velikom ponudom stripova na super popustima .
Ako je dosad bila bogata, možda će ove godine biti još i bolje držim fige da nađeš što ti treba kad sve to prođe i kad uhvatiš vremena, napiši ovdje koji dojam da vidimo kako je bilo
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 12:33   #702
Vrijedi .

Uh jedva čekam. Samo da me ne razočaraju.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:55   #703
Negdje sam našao podatak da se Zagor prije rata tiskao u oko 150 000 primjeraka... Kolike su danas naklade
skwiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:00   #704
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Vrijedi .
Uh jedva čekam. Samo da me ne razočaraju.
Ma vjerojatno će bit dobra ponuda, baš ti zavidim vjerujem da ćeš uživat.

Quote:
skwiky kaže: Pogledaj post
Negdje sam našao podatak da se Zagor prije rata tiskao u oko 150 000 primjeraka... Kolike su danas naklade
E sad, na kojeg si izdavača mislio i na koju ediciju? Recimo, znam da je Ludens Gigant išao u 8000 primjeraka, Zagor redovni mislim u 9000 primjeraka..

Dok onaj kolekcionarski Zagor biblioteka od Libellusa ide danas u 400 komada.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 17:09   #705
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Zagor Extra 280: Sedam moći

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Marco Torricelli/Franco Donatelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #273

Ovaj je već stigao na kioske, danas ga kupio.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 19:56   #706
Pročitao:

SDX 012. Magic-bat (od 91 str.)
SDX 013. Kralj orlova
SDX 014. Sablast (do 76 str.)

Ovo je ona priča koji se mnogi sa radošću sjete, teško da netko tko je Zagorov fan da ne zna za ovu priču. Možda nešto lošiji početak sa onom sirenom, ali poslije je to puno bolje. Ta sudbina Bena Stevensa je strašna i čovjek se pita na kraju, da li je zaslužio oprost jer nije neke velike zločine napravio (dobro, otmica djeteta sigurno nije mali zločin), doživio je nešto gadno gdje je jedva ostao živ, a i s kojim posljedicama..

I Zagor je sam komentirao nakon što Ayala nije uspjela odnijeti Bena na drugi dio stijene i kako su zajedno pali u odron, komentirao je u slučaju da se Ben predao, možda bi vlasti imali razumijevanja za sve što se dogodilo.

Dobra mi je ovo priča, ali koliko sam skužio, ovo nije zadnje što smo vidjeli od Bena i živo me zanima kako je ono preživio i da li je Ayala uspjela preživjeti..

Sjetio sam se jedne naslovnice, pogotovo kad sam vidio Zagora da onako leži i svezan, a ptice ga napadaju, sjetio se naslovnice od Extra 76, reko baš bi pasala u ovoj epizodi

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 21:11   #707
Je, scena kad je Zagor vezan i orlovi se hrane s njim je epska. A Ben Stevens, da, imao je strašnu sudbinu sličnu kao ludi Harakam u sjekači glava. Sigurno bi dobio manju kaznu, ali kako se poslije pokazuje u sljedećim epizodama, previše je utonuo u mržnju i ludilo. Tako da je postao značajan negativac u jezovitim epizodama.
Tu je sad ono bio problem kad sam čitao kralja orlova i poslije Sjene nad Darkwoodom. Ali nisam shvatio bit za Ultronon i kirurgijom, ta epizoda je ionako puno kasnije izašla.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:44   #708
Kako se Čiko snašao sa praćkom

Počitao sam malo komentare gdje uspoređuju Stevensovu sudbinu sa Zagorovom, iako je Zagor na kraju izabrao dobro. A i spominju sudbinu onog "Strvinara" kojeg smo imali prilike čitat nešto ranije.

Ali Stevensa su baš jezivo prikazali, pogotovo ona scena kad skine masku, kako mu izgleda glava, uhh.. te kad ispriča svoju priču.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:18   #709
Pročitao:

SDX 014. Sablast (od 77 str.)
SDX 015. Šestorica s plave zvijezde
SDX 016. Vatra u noći (do 24 str.)

Ovo je epizoda koju sam prije nekih 20 godina pročitao, tako da mi je definitivno draga. Pojavljuje se Digging Bill kod kojeg čovjek ovdje nije siguran da li je protiv Zagora ili je s njim Čiko se odlično prerušio u onog admirala i ima humorističnih situacija kad priča sa tim starcima. Uglavnom, lijepo se sjetit ove epizode koju sam prije čitao.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:54   #710
Zagor 267: Antarktika došao u SNK.



https://www.stripovi.hr/detalji_proi...ntarktika.aspx
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 19:13   #711
Evo me natrag s Interlibera, pa da podijelim s vama ekskluzivu. Tko cilja ekskluzivno stripove, neka zaobiđe paviljon 5 i ode direktno u 6. Na ulaz u paviljon 6, s južne strane, skroz desno u kutu vam se nalazi Libellus. Imaju akciju ako kupiš jednu strip knjigu, drugu dobiješ besplatno. Također prodaju i neke blago oštećene brojeve po smiješnim scenama. OK neke korice su fakat oštećene, no kome ne smeta to, a plati po 5-8 puta manjoj cijeni, taj će dobro proć. Ima Nathan Nevera, Dylan Doga, Texa, Mister Noa, Martin Mysterea i naravno Zagora, i to ono izdanje u boji. Nakupovah se 19 knjiga Nathan Nevera iz redovne serije, jesam li spomenuo kako sam počeo skupljati Nathan Nevera redovnu seriju od Libellusa .

Ako idete od Libellusova štanda zatim ravno na sjever, doći ćete do Columbo stripova, koji su smješteni na samom sjeveroistoku paviljona. To je onaj štand sa stripovima o kojem sam pričao prošle godine da sam ih po prvi put vidio. Uglavnom bit ćete oduševljeni svi vi kojima fale određeni brojevi jer vidio sam prave planine od stripova. Tu su Alan Ford, Dylan Dog, Martin Mystere, Tex, Nathan Never, Lazarus Ledd i naravno Zagor. Ima svakojakih brojeva od Slobodne i Ludensa. Rang cijena sam vidio uglavnom 5 - 20 kn, s time da su stripovi u zaista impresivnom stanju. Neki prastari brojevi Zagora od Slobodne Dalmacije izgledaju kao da su jučer odštampani, a cijena svega 15 kn .

Sljedeća destinacija koja će vas zanimati nalazi se na samoj sredini paviljona, ali više prema sjevernom kraju. Tu je smješten ogroman, ali zaista ogroman štand Strip-Agent. Vidio sam ponovno prave planine raznoraznih Zagor, Dylan Dog, Martin Mystere, Tex, Nathan Never, Alan Ford, Princ Valiant, Garfield, Blek, Kapetan Mark, i još brojnih drugih raznoraznih naslova.

Bio sam oko 16:30 sati i bilo je čisto OK, mada je već oko 17:30 se počeo gomilati broj ljudi. Moja preporuka je da svakako pokušate kupovinu obaviti prije petka i vikenda, jer ne vidim kako će biti moguće doći uopće do štandova, a kamoli do stripova u petak popodne i za vikend.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 21:27   #712
Ej Nick7, hvala ti puno na ovom infu, legenda si

Meni je ispalo neplanirano da sutra idem u ZG, ali ću imati jako malo vremena. Baš ću bit naknap s vremenom i zato tvoje informacije jako puno vrijede jer ako stignem, znam točno kamo moram ići da ne gubim vrijeme. Pretpostavljam da se plaća ulaznica za to, jel da?

Našao sam na netu gdje se nalazi taj paviljon 6, a vidim da mi je najbolje ući sa juga (ovaj prolaz) pošto dolazim od rotora..





-
-

edit: ovo je taj Columbo, vidi kutija ovih

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:46   #713
Uf, moram vidjeti da li ću moći doći u četvrtak. Baš radi gužvi ne želim dolaziti za vikend. A ovisi o mom frendu da li će biti slobodan.
Reemcp, ne plaća se ulaznica. To je samo za reboot sajam u blizini.

Nick7 - daj mi reci, da li si možda vidio da li prodaju one nove srpske stripove od Dc univerzuma? Novi nastavak Deadpoola za jastučnicu dolara, Supermen, Liga pravde i to. Prošle godine je bilo par štandova.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:55   #714
Heh sitnica, drago mi je da sam od pomoći .
Kao što kolega @Constantine kaže. Nemaš brige, ne plaća se ulaz.

Eh da ovo s fotke je taj od Columba štand. Samo za njihov mi se čini da bi trebalo cijeli dan dok se ne bi pregledali svi stripovi koje imaju, a onda još i ovi drugi, uh. Pa tu su još i ostali kupci koji bi nešto kupili i isto pogledali, tako da zaista nije nimalo jednostavno.

@Constantine

Uh nisam vidio te stripove od DC-a. Najbolje bi bilo da ipak svratiš, pogledaš i u konačnici pitaš. U svom tom moru raznoraznih stripova, ne bi me uopće iznenadilo da imaju.

Eh da zaboravio sam. Na Interliberu je i štand Fibre. Oni su jedini u paviljonu 5, štand 5d.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 06:46   #715
Tako puno stripova, a malo novaca.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 17:16   #716
Evo došao i ja iz ZG-a, uhh baš sam umoran

Nisam uopće danas planirao da ću ići u ZG, stvarno je bilo slučajno da moram neke stvari obaviti i nisam bio baš s vremenom. Ali bi mi bilo žao nekako da nisam otišao bar nakratko kad sam već tamo.

Došao sam pred velesajam ujutro oko 9.40h i prošao kroz onaj prolaz, ispred mene je odmah bio paviljon 5 i red samo takav znate što je najgore? Što valjda škole organiziraju te izlete pa kad tako jedan autobus djece dođe, brzo se stvori red. Ali kako je kolega Nick7 rekao, koga zanimaju stripovi neka ide odmah u paviljon 6 eto dobro da sam znao to, jer ovako bi bezpotrebno izgubio dosta vremena, možda ništa ne bih ni stigao uzeti.

Krenem u paviljon 6, praktički nigdje nikoga. Samo čistačice unutra, taman počeli otvarati. Vidim odmah nadesno Libellus u kutu kako je rekao Nick7, ali reko idem prvo gore skroz do tog Columba. Tamo su bila neka 2 tipa (i isto nitko još od kupaca), neki ok likovi i vidjeli popis što me zanima, te me uputili na kutiju da slobodno sam tražim. Našao sam 2 Zagora koji mi fale, Extra 91: Crna Božica i Redovni 121: Delaware.

Sad mi fali još samo 7 komada, naravno teško je sad naći neke brojeve kad ih malo fali, ali 2 manje danas.

Odem potom do Strip Agenta, ali oni još jedini nisu bili otvorili još je bila kao neka cerada prekrivena, pa kad je netko izašao iznutra, pitam kad će otvoriti, kaže čovjek "još malo" reko, ajde više. Vidim potom lika kako na onim kolicima što se gajbe voze, vozi cijelu hrpu stripova.

Napkon oni skinuli tu ceradu i polako se ekipa počela skupljati oko stripova, većinom klinci. Skužim jednog lika od tih zaposlenih, reko jel to Bernard, urednik Ludensa i Strip Agenta? Kad ga jedan od kolega zovnuo "ej Bernie", hehe, dileme nije bilo otišao ja odmah do njega pitat ga jel ima ove ostale Zagore, ali rekao mi da nemaju nažalost niže brojeve.

Onda sam vidio da Mali Rendžer (Kit Teller nekadašnji) ide po 10kn samo meni je falilo 7 komada i sve ih uspijem naći, znači 70kn samo, a novi na kiosku kad izađe je 39.90kn, znači 40kn. Tako da sam super prošao.

I idem to platiti, kad služim da imaju Mister Noa od Libellusa broj 1, pitam ga koliko dođe, kaže 30kn odlično, tako da sam uzeo taj i uzeo broj 2.

Velika želja mi je bio taj Mister No, sad imam prva dva broja od Libellusa. Nisam praktički potrošio ni 200kn, a dobro sam prošao. Vjerojatno bi još kupio nešto, ali morao sam već ići natrag, a i sve više se kupaca počelo skupljati. Za prvi put ok, ja zadovoljan.

Evo slike današnje kupovine:

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:21   #717
Super slika. Mister No mi je odličan strip. A mali rendžer, hm... Nikada mi nije legao. Više sam volio čitati kapetana Mikija. Skupljao sam nove brojeve, ali više mi nije to.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:32   #718
@ReemCP

Super ulov .

Drago mi je da si uspio naći tražene brojeve i da si još jedan korak bliže kompletiranju kolekcije. Kada padne i zadnji broj morat će ići neka fešta .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:30   #719
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Super slika. Mister No mi je odličan strip. A mali rendžer, hm... Nikada mi nije legao. Više sam volio čitati kapetana Mikija. Skupljao sam nove brojeve, ali više mi nije to.
Ja kad sam se prošle godine vratio stripovima, mislio sam si, samo ću Zagora skupljati i to je to. Kupio sam od jednog dečka dosta Zagora, a on me pitao da bil želio kupit i Texa? Baš i nisam bio ispočetka zainteresiran, ali kad sam vidio da ima skoro cijelu kolekciju, nisam dugo razmišljao jer znao sam da bi jednog dana mogao zažalit za propuštenom prilikom.

Njemu bilo drago što je našao pouzdanog kupca kojem može vjerovati, pa mi je neke i gratis dao, a jednom mi je poslao i 9 stripova gratis od Malog Rendžera, samo nije Ludens izdanje već Van Gogh.



Ja nisam imao pojma da Mali Rendžer danas izlazi, a ja sam ga prije čitao kao Kit Tellera (naravno, ne sve epizode, koje su mi tada došle u ruku). Pa kad sam kupovao Zagora u onim paketima (mislim da se radilo o almanasima), bio je među njima spakiran i jedan Mali Rendžer od Ludensa. Pa sam išao malo pogledat onaj popis iz excela i skužio o čemu se radi, tu kronologiju i sve to.

Uzeo jedan da pročitam i svidjelo mi se ono, jest naivan strip, retro možda, ali radnja je lagana, mozak na pašu i što da kažem, nostalgija čini čuda tako sam počeo skupljati i Mikija, fali mi samo #21 broj (33.broj je sad na kiosku, najnoviji). Mikija još 20 komada treba izaći i onda je to kompletirana kolekcija. A od Malog Rendžera sa današnjom kupnjom imam sve što je izašlo dosad.

E sad da se s tim nadovežem odmah na Mister Noa. Meni je to isto super strip, "pilota" obožavam. Ne znam jesi znao, Strip Agent je ovo ljeto objavio 3 Maxija Mister Noa, lažni Maksiji ali obuhvaćaju zadnjih 10 epizoda Mister No serijala (ako sam to dobro upamtio). Pa si razmišljam, kad izađe još ovih 20 epizoda Mikija i kompletira se serijal, to je jedan junak manje na kisoku, možda onda krenu sa Mister No-om ispočetka, u obliku tih lažnih Maksija, po 3 priče u jednom stripu, to bi bilo zakon.

Kupio danas te od Libellusa 1 i 2, pa ću se malo strpiti da vidim hoće li Strip Agent dalje nastaviti izdavati Mister Noa. Ako neće, onda ću tu i tamo kupiti od Libellusa pokoju knjigu (super je što su priče u tim knjigama kompletne, nije kao kod Zagora da se nastavljaju..).

I da, Bleka i Marka skupljam, to sam isto prije čitao. Eh ta nostalgija

Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
@ReemCP

Super ulov .

Drago mi je da si uspio naći tražene brojeve i da si još jedan korak bliže kompletiranju kolekcije. Kada padne i zadnji broj morat će ići neka fešta .
Hvala

Tisuću mu skalpova, ako se kompletira cijela kolekcija Zagora, trebalo bi napravit nešto ovako:



__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:56   #720
Hehehe, to je ta fešta .

Jedva čekam trenutak kada ću se i ja ponovno baciti na Zagora. Mislim da ću krenuti od 0 s Libellus izdanjima, pa ću sve stare brojeve od Slobodne Dalmacije i Ludensa rasprodati. Bit će teško iz sentimentalnih razloga, no treba biti praktičan. Stan od četrdesetak kvadrata ne pruža preveliki luksuz po pitanju prostora.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.