Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 14:34   #6261
koje vi imate scharnire , mislim one podizace za ormare koji se otvaraju na dizanje???

i kako ste zadovoljni s njima ?
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 29.01.2010., 14:42   #6262
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Alena
gdje ima ovakvih radni ploca ???
ja gdje god gledam, sve su one klasicne, ruzne


za kuhinju:

ja si nemogu pomoci, izgleda imam neki bad feeling za te stvari, jer sam opet jedina kojoj se to svida, ali meni se puuuno bolje svida tvoj plan s poluvisokim elementima s ljeve strane !
u ostalom mi su ljepsi ovi poluvisoki elementi od skroz visokih, opcenito.

a ako zaista odustajes (ali ja nebi ) od poluvisokih elemenata onda je u svakom slucaju ovaj plan od atile bolji od onog zadnjeg sto si napravila, u njemu mi je previse poluvisokih s desne u odnosu na ljevu, gdje si ih sve makla.

ali cu jos jednom reci: najljepse mi je s poluvisokim elementima s ljeve i s desne strane.

ja sam u njemackoj tako da ne znam ima li ove iste dole u hr.

bas sam je danas u ovom salonu vidila i granit se zove Nero Assoluto Africa, predivan je..nije onako sjajan nego vise matt.

evo jos par slika njega

http://www.marmor-duarte.de/bilder/K...stet_start.jpg

http://www.corsi-nicolai.de/images/na1.jpg

Ne znam Sandra, izgleda da ti nisi jedina sa tim bad feelingom za kuhinje vec sam i ja. Meni se isto svidjaju visoki i poluvisoki dok ostalima nikom nije

_Alena_ is offline  
Old 29.01.2010., 14:43   #6263
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
E vidis tako sam ja imala osjecaj kao da visi kuhinja na jednu stranu pa sam zbog toga stavila jos onaj jedan poluviseci element na lijevoj strani.

Tvoja mi kuhinja nije losa, cak od boljih prelozenih tu.

Evo sta sam ja danas pokusavala. Jedan sam visoki element izbacila a na kraju opet stavila jedan poluviseci da izgleda popunjeno.

http://i50.tinypic.com/r2kkko.jpg


sa napom
http://i50.tinypic.com/1zslqc.jpg

i ova jos

http://i45.tinypic.com/2gvikj4.jpg

Nema nikakvog razloga da sa druge strane bude "popunjeno"... Pogledaj ove svoje kuhinje koje si stavila za primjer boje radne plohe... One isto "vise"... A zapravo ništa ne visi nego su lijepe i skladne.

Dakle od ove tri kuhinje najviše mi se sviđa zadnja, a sve tri su mi ljepše od onih prije.
Aoife is offline  
Old 29.01.2010., 14:43   #6264
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post

ja se nemogu odlucit oko boja fronti, koji program je dobar za malo poigrat se s bojama fronti, plocica, zidova,.....????
Alno planer stvarno ima dosta izbora oko boje fronti. Probala sam jos par ali nisu mi nesto,najbolji mi je Alno
_Alena_ is offline  
Old 29.01.2010., 14:45   #6265
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Ne znam Sandra, izgleda da ti nisi jedina sa tim bad feelingom za kuhinje vec sam i ja. Meni se isto svidjaju visoki i poluvisoki dok ostalima nikom nije
:
I još jednom... mi ostali nemamo ništa niti protiv visokih niti protiv poluvisokih elemenata... Samo mislimo da ne pašu na određenim mjestima...
Aoife is offline  
Old 29.01.2010., 14:49   #6266
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Nema nikakvog razloga da sa druge strane bude "popunjeno"... Pogledaj ove svoje kuhinje koje si stavila za primjer boje radne plohe... One isto "vise"... A zapravo ništa ne visi nego su lijepe i skladne.

Dakle od ove tri kuhinje najviše mi se sviđa zadnja, a sve tri su mi ljepše od onih prije.
Dobro meni su isto ljepse sad kad usporedim sa onom od prije na L. Smeta me nekako ona vidljiva napa izgleda da je bolje ugradbena.

Nego ovaj zid do prozora.. da stavim tu neke 3 police ili da ostavim prazan zid? Zid do prozora je oko 1,5m-2m... ne znam sad tocno.
_Alena_ is offline  
Old 29.01.2010., 14:52   #6267
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
I još jednom... mi ostali nemamo ništa niti protiv visokih niti protiv poluvisokih elemenata... Samo mislimo da ne pašu na određenim mjestima...
Ma samo stvar ukusa a i sigurno manjak iskustva
_Alena_ is offline  
Old 29.01.2010., 15:29   #6268
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
E vidis tako sam ja imala osjecaj kao da visi kuhinja na jednu stranu pa sam zbog toga stavila jos onaj jedan poluviseci element na lijevoj strani.

Tvoja mi kuhinja nije losa, cak od boljih prelozenih tu.

Evo sta sam ja danas pokusavala. Jedan sam visoki element izbacila a na kraju opet stavila jedan poluviseci da izgleda popunjeno.

http://i50.tinypic.com/r2kkko.jpg


sa napom
http://i50.tinypic.com/1zslqc.jpg

i ova jos

http://i45.tinypic.com/2gvikj4.jpg
stvar je ukusa hoćeš li staviti integriranu napu ili samostojeću, ali stvar je (ne)praktičnosti ovaj zadnji poluvisoki element jer ti uvijek dobro dođe radna površina, koje baš i nemaš na bacanje a ništa ne dobivaš s tim poluvisokim.
također, probaj gornje elemente, ako češ ići na takav stil, staviti što duže moguće jer izgledaju elegantnije i obavezno ih stavi od početka do kraja, bez obih rupa (kao između visokog el. i gornjih).
i ako je moguće nikad nemoj ploću za kuhanje staviti jako blizu zida ili visokom elementa, a perilicu probaj staviti s desne strane od sudopera. i probaj razmisliti o tome da okreneš cijelu priču zrcalno

evo još jednog prijedloga

Zadnje uređivanje atILa : 29.01.2010. at 15:56.
atILa is offline  
Old 29.01.2010., 16:13   #6269
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
ja sam u njemackoj tako da ne znam ima li ove iste dole u hr.

bas sam je danas u ovom salonu vidila i granit se zove Nero Assoluto Africa, predivan je..nije onako sjajan nego vise matt.

evo jos par slika njega

http://www.marmor-duarte.de/bilder/K...stet_start.jpg

http://www.corsi-nicolai.de/images/na1.jpg

Ne znam Sandra, izgleda da ti nisi jedina sa tim bad feelingom za kuhinje vec sam i ja. Meni se isto svidjaju visoki i poluvisoki dok ostalima nikom nije




ove radne su bas cool

Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Alno planer stvarno ima dosta izbora oko boje fronti. Probala sam jos par ali nisu mi nesto,najbolji mi je Alno
dobar je alno, ali ja bih nesto di se mogu i boja zidova probat, ja nikako da se odlucim ocu li skroz bijelu s crnim plocicama ili doli bijele elemente, a gori svijetli hrast s bijelim plocicama, ili jednu od dvije kombinacija s sivim plocicama, to jest nisu plocice nego Schiefer, ako si u njemackoj onda mislim da znas sto je to.
tako da meni treba neki program u kojem te opcije mogu malo vizualizirat sebi, ako to uopce postoji.


Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
I još jednom... mi ostali nemamo ništa niti protiv visokih niti protiv poluvisokih elemenata... Samo mislimo da ne pašu na određenim mjestima...
znam, nisam se dobro izrazila....
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 29.01.2010., 17:16   #6270
Quote:
atILa kaže: Pogledaj post
stvar je ukusa hoćeš li staviti integriranu napu ili samostojeću, ali stvar je (ne)praktičnosti ovaj zadnji poluvisoki element jer ti uvijek dobro dođe radna površina, koje baš i nemaš na bacanje a ništa ne dobivaš s tim poluvisokim.
također, probaj gornje elemente, ako češ ići na takav stil, staviti što duže moguće jer izgledaju elegantnije i obavezno ih stavi od početka do kraja, bez obih rupa (kao između visokog el. i gornjih).
i ako je moguće nikad nemoj ploću za kuhanje staviti jako blizu zida ili visokom elementa, a perilicu probaj staviti s desne strane od sudopera. i probaj razmisliti o tome da okreneš cijelu priču zrcalno

evo još jednog prijedloga
bolja mi je nekako ona prije bila. sad mi previse toga za jedan mali cosak a i sudoper ne mogu na tome mjestu stavit vec jedino tamo na desnoj strani gdje sam i sama stavila zbog cijevi.
eto, ako kazes plocu za kuhanje ne bi trebala stavit skros do zida vec malo podalje, to bi bilo onako prema sredini.. samo to znaci opet ode radne ploce
i necu je imat dovoljno jer su i sudoper i ploca previse prema sredini.
zasto da ne stavljam plocu za kuhanje kod viseg elementa ili kod zida ako je zid recimo zasticen?
ja sam najprvo bas tako planirala sa plocom...zeljela sam da gornji elementi svi izgledaju kao jedan dugacki, ne isprekidani i zbog toga sam mislila napu spucat na kraju, jer po mom misljenju bi elegantnije izgledalo kad elementi idu u jednom

one rupe kod viseceg i viseg elementa u planu sam namjerno malo odvojila jer sam mislila da nekako bolje izgleda tako
_Alena_ is offline  
Old 29.01.2010., 17:24   #6271
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Odem ja danas u novo otvoreni salon kuhinja reko mozda dobijem par ideja za svoju kuhinju.
Taj salon 5000 kvadrata na dva kata i sve samo kuhinja do kuhinje.
Prelijepo nesto velim vam, mislim da lijepsih kuhinja na jednom mjestu nikad do sad nisam vidila a stvarno sam obisla dosta salona.

Eto.. hocu reci da to ipak nije bila ni malo dobra ideja da idem tamo.
Sad sam vidjela toliko dobrih stvari, sve mi se to izmjesalo u glavi jer stvarno svega ima da sam na kraju jos vise neodlucnija



...bemu kuhinje jos budem sanjala o njima
di si naišla na taj salon?
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is online now  
Old 29.01.2010., 17:24   #6272
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post


ove radne su bas cool



dobar je alno, ali ja bih nesto di se mogu i boja zidova probat, ja nikako da se odlucim ocu li skroz bijelu s crnim plocicama ili doli bijele elemente, a gori svijetli hrast s bijelim plocicama, ili jednu od dvije kombinacija s sivim plocicama, to jest nisu plocice nego Schiefer, ako si u njemackoj onda mislim da znas sto je to.
tako da meni treba neki program u kojem te opcije mogu malo vizualizirat sebi, ako to uopce postoji.



.
Znam, onaj kamen
Ne znam, ja sam uvijek za svjetlije plocice, kod crnih bi se bojala da ih nakon nekog vremena necu moc gledat
A sto je sa staklom?
_Alena_ is offline  
Old 29.01.2010., 17:27   #6273
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
di si naišla na taj salon?
To je kod Münchena,tocnije Eching ako ti je poznato
www.wekokuechenfachmarkt.de
_Alena_ is offline  
Old 29.01.2010., 19:53   #6274
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Znam, onaj kamen
Ne znam, ja sam uvijek za svjetlije plocice, kod crnih bi se bojala da ih nakon nekog vremena necu moc gledat
A sto je sa staklom?

staklo skupo
sto ja znam, dalo bi se i staklo nekako prebolit, ali ja volim Schiefer

htjela sam ga imati u kupatilu, ali muzu se nije svidilo, pa ga sad hocu u kuzini, a to mu je jos nekako prihvatlivo, jer nije prevelika povrsina.

a sto se tice crnog, .....mislila sam stavit bijeli i sve bijele elemente, ali se bojim da ce mi dosadit, pa bi s crnim malo unjela "peppa", ali dojam koji se dobiva je skroz drugi nego recimo da su plocise bijele s bijelim donjim elementima i s gornjim u nekoj skroz svijetloj drvo boji. ovo prvo je vise moderno -hladno a ovo drugo je puno toplije, ali meni se svida i jedno i drugo, pa se nemogu odlucit
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 29.01.2010., 23:48   #6275
Molim za malu pomoć. Vidim da vi ovdje rasturate dizajniranje kuhinja. Žao mi je što se prije nisam sjetila foruma. :-(
Kako u Alnu napraviti da donji elementi budu jedne boje,a gornji druge?
marpet is offline  
Old 30.01.2010., 00:38   #6276
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Odem ja danas u novo otvoreni salon kuhinja reko mozda dobijem par ideja za svoju kuhinju.
Taj salon 5000 kvadrata na dva kata i sve samo kuhinja do kuhinje.
Prelijepo nesto velim vam, mislim da lijepsih kuhinja na jednom mjestu nikad do sad nisam vidila a stvarno sam obisla dosta salona.

Eto.. hocu reci da to ipak nije bila ni malo dobra ideja da idem tamo.
Sad sam vidjela toliko dobrih stvari, sve mi se to izmjesalo u glavi jer stvarno svega ima da sam na kraju jos vise neodlucnija



...bemu kuhinje jos budem sanjala o njima
koji novi salon, gdje je to, moze i na pm, please javi mi
jeeeRajt is online now  
Old 30.01.2010., 09:43   #6277
Quote:
marpet kaže: Pogledaj post
Molim za malu pomoć. Vidim da vi ovdje rasturate dizajniranje kuhinja. Žao mi je što se prije nisam sjetila foruma. :-(
Kako u Alnu napraviti da donji elementi budu jedne boje,a gornji druge?
Kad biras boje kuhinje tamo sa desne strane stoji Front Colour 1 i Front 2Colour.
Sa Front 1 biras boju cijele kuhinje, a ako zelis neke elemente u drugoj boji onda ides na Front 2. Izaberes tu drugu boju kakvu zelis, kliknes sa misom na element koji zelis u drugoj boji i onda ispod plana kuhinje gdje stoji front1 i fornt 2 (pored kante za smece) klikens na front 2 i taj element ce ti bit u drugoj boji.

http://i45.tinypic.com/206gfaa.png
_Alena_ is offline  
Old 30.01.2010., 09:53   #6278
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
staklo skupo
sto ja znam, dalo bi se i staklo nekako prebolit, ali ja volim Schiefer

htjela sam ga imati u kupatilu, ali muzu se nije svidilo, pa ga sad hocu u kuzini, a to mu je jos nekako prihvatlivo, jer nije prevelika povrsina.

a sto se tice crnog, .....mislila sam stavit bijeli i sve bijele elemente, ali se bojim da ce mi dosadit, pa bi s crnim malo unjela "peppa", ali dojam koji se dobiva je skroz drugi nego recimo da su plocise bijele s bijelim donjim elementima i s gornjim u nekoj skroz svijetloj drvo boji. ovo prvo je vise moderno -hladno a ovo drugo je puno toplije, ali meni se svida i jedno i drugo, pa se nemogu odlucit
Je, staklo je skupo ali ja to ovako gledam, kuhinju namjestis i onda godinama moras zivit sa njom kakva je. Nju sigurno neces cesto mijenjat kao ostale stvari u stanu..zato kod kuhinje cesce zatvorim oci i ako je nesto malo skuplje..
Naravno ne mislim ni ja sad pretjeravat

Ne zelim te nagovarat na nesto ali ja bi se bojala da tamne plocice necu moci gledat sa vremenom.
Kod bijelih bar znas da ce uvijek biti lijepe za vidjet,cak i za par godina.Tu si na sigurnoj strani, bar ja to tako vidim
Evo primjer:
u nekim njemackim stanovima imaju po kupatilama one male tamno smedje plocice. To je valjda prije 30 godina bila jako moderno a danas nakon par godina kad to vidis oci te bole od toga..
_Alena_ is offline  
Old 30.01.2010., 10:06   #6279
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Kad biras boje kuhinje tamo sa desne strane stoji Front Colour 1 i Front 2Colour.
Sa Front 1 biras boju cijele kuhinje, a ako zelis neke elemente u drugoj boji onda ides na Front 2. Izaberes tu drugu boju kakvu zelis, kliknes sa misom na element koji zelis u drugoj boji i onda ispod plana kuhinje gdje stoji front1 i fornt 2 (pored kante za smece) klikens na front 2 i taj element ce ti bit u drugoj boji.

http://i45.tinypic.com/206gfaa.png
Skužila sam noćas čim sam poslala upit, ali svejedno puno hvala.
marpet is offline  
Old 30.01.2010., 19:02   #6280
Pozz svima!! Mene ne muci izgled kuhinje vec boja nadam se da cete mi pomoc jer nikako da se odlucim evo par informacija: duzina kuhinje je 4,9m + sank 2m, plocice su 60x60 sivo-bijele (prosarane ko one crte ne venge boji). Prvo sam tila boju koja se zove kameni hrast (tamno siva), pa bije, pa crno-bijelo....ukratko jos nemam pojma. Kako odrzavate bjele/crne kuhinje, ima li poteskoca. (mdf s onom folijom) Hvala
**Anchy** is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.