Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 10:34   #1
Koji su hr knjizevnici prevedeni na francuski?

Mozete li mi pomoci kako i gdje da saznam koji su hrvatski knjizevnici prevedeni na francuski?
jasnaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:03   #2
prvo sto mi pada na pamet su jergovic, andric i krleza.... no koji je od njih hrvatski pitanje je sad
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:05   #3
evo mozes sama pogledati, odi na www.fnac.fr ili www.amazon.fr, ubaci imena koja te zanimaju pa ces vidjeti ima li prijevoda... ako na ova dva nema onda nisu prevedeni.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:37   #4
da, upravo su isti meni pali na pamet tj. na nevidjeno ih preporucih ali dobra ideja za fnac!
jasnaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:53   #5
Hvala, pronasla! Osim gore nabrojanih imaju i Slavenku Drakulic...a ona je opet nasa
jasnaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:06   #6
Rompepe.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:38   #7
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
nevjerojatno! preko ovog posta mi se isti rompepe javio,pa se ispostavilo da se i znamo, cak stavise da smo stari drugari...no nije pominjao tu antologiju na francuskom....hvala na informaciji!
jasnaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:28   #8
Quote:
jasnaP kaže: Pogledaj post
nevjerojatno! preko ovog posta mi se isti rompepe javio,pa se ispostavilo da se i znamo, cak stavise da smo stari drugari...no nije pominjao tu antologiju na francuskom....hvala na informaciji!
heh, skromnost, moja ti...

ako te zanima, ta se antologija zove "antologija bosanske ratne proze" (ili poezije? nisam siguran), izasla je 1997 u strasburgu. vjerujem da se radi o maloj nakladi, pa ne znam hoces li je moci pronaci. ako ne nadjes, a zanima te, javi.
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.