Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2007., 00:58   #61
Quote:
Disperadun kaže: Pogledaj post
ej za svakog pojedinca to posebno ovisi. ako meni nije bio dobar to neznaci da i tebi nece. seroxat(xanax) navodno podizu razinu serotonina(tako mi je rekla psihi) a meni treba smanjiti. zato mi je dala coaxil. molim one koji se razume da mi potvrde dali mi je psihijatrica tocno rekla
xanax (alprazolam) kao i svi druge vrste benzodiazepina nemaju veze sa serotoninom. oni imaju utjecaj na gabba sistem.

zao mi je sto ne znam bolje hrvatski jezik jer bi tada mogao bolje objasniti kako benzodiazepine funkcioniraju.

pogledajte ovamo ako znate engleski:

http://en.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepines

tu pise o ovisnosti:

Quote:
Dependence

Long-term benzodiazepine usage generally leads to some form of tolerance and/or dependence. It is estimated that up to 50 percent of patients prescribed diazepam for 6 months at therapeutic dosages are physically dependent. Withdrawal symptoms due to abrupt discontinuation may include:

* Insomnia
* Rebound REM (or dreaming) sleep
* Anxiety, possible panic attacks
* Tachycardia
* Hypertension
* Depression, possible suicidal ideation
* Tremor
* Perspiration
* Loss of appetite
* Dysphoria

An abrupt discontinuation of benzodiazepines may result in a severe and very unpleasant withdrawal syndrome that may additionally result in:

* Convulsions
* Delusions
* Psychosis
* Effects similar to delirium tremens

Hence, every person on long-term or high dosage of any benzodiazepine should be slowly and carefully weaned off the drug, preferably under medical supervision by a physician who is knowledgeable about the benzodiazepine withdrawal syndrome. This can usually be avoided or minimized by use of a long half-life benzodiazepine and very gradually tapering off the drug over a period of many weeks or even months.

Onset of the withdrawal syndrome from long half-life benzodiazepines might be delayed, although withdrawal from short-acting benzodiazepines often presents early.

Some of the withdrawal symptoms are identical to the symptoms for which the medication was originally prescribed. The ability to determine the difference between relapse and rebound is very important during the withdrawal phase.
keoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 01:11   #62
u njemackoj ljudi koji su ovisni ali zele ili moraju da prestanu uzimati svoje benzodiazepine uglavnom zavrse u psihihatriji za odvikavanje.
keoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 01:21   #63
noćni upit

mislim da ste krivo shvatili-mi smo pitali za razliku SEROXATA i COAXILA,a Xanax je tu samo slucajno spomenut...
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 01:22   #64
ja sam gutala normabel kad mi je mama bila u bolnici,vaou doktor opće praxe mi ih dao,dok ih jedan dan jednostavno nisam pobacala
danas pijem samo jenu na dan tabletu Prozac 20 mg i dobro mi je
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 09:44   #65
ima li kakva zamjena za eglonyl
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 10:43   #66
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
mislim da ste krivo shvatili-mi smo pitali za razliku SEROXATA i COAXILA,a Xanax je tu samo slucajno spomenut...
Ako nekome pomogne moje iskustvo - SEROXAT 15 mg ujutro i nema problema!
Riješio sam sve probleme u glavi, na poslu, s obitelji... već petu godinu...
tx God
__________________
Ne dopusti da te zmija ugrize dvaput iz istog grma!
Domoljublje prozvali fašizam-tako brane njihov komunizam
zagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:08   #67
i ne piješ više ništa?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:53   #68
Quote:
Numbat kaže: Pogledaj post
Mozda sam zaluto' na ovaj podforum al' bi vam dao jedan savjet.
Vi svi sto pijete te kemikalije, hellixe, apaurine, prozace itd, fakat jeste bolesne osobe jer normalne se ne bi vezivale i stvarale ovisnost o bilo kakvim - nazovi - lijekovima. Normalne osobe, bez obzira na simptome koji ih drugacije karakteriziraju. A karakteriziraju ih pogresno. Sve to nazovi 'nenormalno' ponasanje je u stvari --> normalno. Uz dozu razumijevanja.
Ovisnost o bilo kakvim kemikalijama nije terapija i nema sile koja ce me uvjerit u suprotno.

No, sta cinit kad si kak neki vele depresivan, anksiozan, i stati ja znam kakav vec nikakav. Lijeka ima. Optrci 10 krugova oko sportskog stadiona ili parka. Pogledaj dobar film, izaberi u videoteci neki sto ti je ostao u dragoj uspomeni jer si se na njegovoj projekciji prije niz godina stisko u mraku sa svojom tad boljom polovicom, ili pusti par omiljenih CDa/mjuzik iz svojih ranijih dana, nabavi dobrog crnog vina jer je to najbolji lijek u takvim situacijama, pun oksidanata i ostalih definitivno zdravih sastojaka, mozes imat neko drustvo al' i ne moras pa da uzivas u tom nektaru gledajuci film ili danas aktuelnu nogometnu utakmicu, ako ti dodje da nekog ubijes ti fino prati svjetski kup u nogometu pa ces garant pozelit pridaviti niz igraca i ponekog trenera.

I pazi, pri svemu ovome ne kazem da se trebas napit ali si trebas znati napravit ugodne trenutke, bilo da ih s nekim djelis bilo da si sam. Sa svojim psom i TV-om. Nemas psa? Dobro, nabavi papigu. Mada ako se potrudis nikad neces biti bez drustva slicnog sebi. Al' kak vec rekoh, nije neophodno. Nes propast ak nekog ne vidjas svaki dan, imas do vraga svoj unutarnji, duhovni zivot i vlastita stremljenja.

Ono sto jest neophodno i vrlo bitno, to je da shvatis da smo svi mi skup kako normalnih tako i 'nenormalnih' oblika ponasanja. Koje ja uopce ne smatram nenormalnim. Svako ima svoje 'ups & downs' i kad skontas da je samo to normalno, da osciliras izmedju svojih dobrih i losih dana, tad ti nece trebat nikakvi lijekovi jer ti tvoj razum veli: ups, sad imas los dan, povuci rucnu, otkazi sudar (s curom, naravno), natoci casu dobrog vina i pogledaj tekmu svj. prvenstva na TV. I ne treba ti nitko pri tome. Bus se kasnije bolje osjecao, onda zakazi izlazak preko vikenda ili da se nadjas s drustvom tokom tjedna neki dan nakon posla itd.

Zaboravi 'lijekove', nitko ti nije bolji dijagnosticar i iscjelitelj od tebe samog. Snaga volje i vlastitog zdravog razuma je jedino sto ti garantira opstanak u svijetu gdje je 'homo homini lupus' (lat. - covjek covjeku vuk). Za utjehu, tak je vec tisucama godina, ne bumo izmislili toplu vodu ak to stvarno tak gledamo, kroz malo surovu optiku.
Al se ne bumo vezali za kemiju i stvarali od sebe ovisnike jer nam to ne treba.

Svako tko mi (i drugima) tvrdi suprotno mislim da zaista grijesi. Pri tom mislim na svako 'nenormalno' ponasanje gdje nisi nasilan i agresivan, opasan po okolicu. Jer takvo ponasanje je apsolutno NORMALNO. Ak si nasilan onda bu te policija spakovala ovak i onak.
BTW alkohol potiče depresiju
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:36   #69
Quote:
Morska vila kaže: Pogledaj post
Jesi, zalutao si.

Slusaj, cijenim pokusaj, al nisam niti procitala do kraja sta si napisao. Jednostavno p-o-si-z-i-m na takve kao ti (ne shvacaj ovo osobno) koji dijele savjete tipa "sve je to u vasoj glavi, bavi se necim neces mislit na to svoje stanje....". Sve je to u redu, savjeti su ok, ali, dragi moj, to NE IDE tako.

Istina je da ljudi koji imaju vise snage i vise optimizma da pobjedjuju lakse to svoje stanje. Al, zapamti, depresija, anksioznost je stanje, bolest kao i svaka druga, pogotovo depresija (a pod tim ne mislim "depra" zbog loseg odabira haljine, ne polozenog ispita) vec na pravu bolest koja se moze i MORA lijecit.
Npr. Ako osoba boluje od srca ili sl. ona ce potrazit pomoc lijecnika, isto tako i ako ima psihickih problema, jednostavno mora to rjesit.

Sta se tice helexa, ja sam ga pila neko vrime. Svi takvi lijekovi moraju se uzimat sa dozom opreza jer svaki, neki manje, neki vise, stvaraju ovisnost. Jedino se AD moraju piti duze vremena (cak i 6 mj. ili godinu dana nakon potpunog ozdravljenja) da se bolest ne bi vratila.
Da u potpunosti se slažem. Da smo prosvijećenije društvo, svima bi nam bilo lakše. Ali mi smo još na bapskim receptima tipa izjadaj se i maltretiraj druge do iznemoglosti samo nemoj tu drogu uzimati...znanost je daleko ispred našeg društva. Ali bit će bolje, čini mi se da istina polako ali sigurno napredujemo. Za neke ljude mi izgleda kao da su cijeli život u depresiji
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 21:11   #70
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Ako nekome pomogne moje iskustvo - SEROXAT 15 mg ujutro i nema problema!
Riješio sam sve probleme u glavi, na poslu, s obitelji... već petu godinu...
tx God
Pet godina piješ Seroxat ?
Ili ti je pet godina dobro, a lijek si pio...?
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:52   #71
Quote:
Numbat kaže: Pogledaj post
Mozda sam zaluto' na ovaj podforum al' bi vam dao jedan savjet.
Vi svi sto pijete te kemikalije, hellixe, apaurine, prozace itd, fakat jeste bolesne osobe jer normalne se ne bi vezivale i stvarale ovisnost o bilo kakvim - nazovi - lijekovima. Normalne osobe, bez obzira na simptome koji ih drugacije karakteriziraju. A karakteriziraju ih pogresno. Sve to nazovi 'nenormalno' ponasanje je u stvari --> normalno. Uz dozu razumijevanja.
Ovisnost o bilo kakvim kemikalijama nije terapija i nema sile koja ce me uvjerit u suprotno.

No, sta cinit kad si kak neki vele depresivan, anksiozan, i stati ja znam kakav vec nikakav. Lijeka ima. Optrci 10 krugova oko sportskog stadiona ili parka. Pogledaj dobar film, izaberi u videoteci neki sto ti je ostao u dragoj uspomeni jer si se na njegovoj projekciji prije niz godina stisko u mraku sa svojom tad boljom polovicom, ili pusti par omiljenih CDa/mjuzik iz svojih ranijih dana, nabavi dobrog crnog vina jer je to najbolji lijek u takvim situacijama, pun oksidanata i ostalih definitivno zdravih sastojaka, mozes imat neko drustvo al' i ne moras pa da uzivas u tom nektaru gledajuci film ili danas aktuelnu nogometnu utakmicu, ako ti dodje da nekog ubijes ti fino prati svjetski kup u nogometu pa ces garant pozelit pridaviti niz igraca i ponekog trenera.

I pazi, pri svemu ovome ne kazem da se trebas napit ali si trebas znati napravit ugodne trenutke, bilo da ih s nekim djelis bilo da si sam. Sa svojim psom i TV-om. Nemas psa? Dobro, nabavi papigu. Mada ako se potrudis nikad neces biti bez drustva slicnog sebi. Al' kak vec rekoh, nije neophodno. Nes propast ak nekog ne vidjas svaki dan, imas do vraga svoj unutarnji, duhovni zivot i vlastita stremljenja.

Ono sto jest neophodno i vrlo bitno, to je da shvatis da smo svi mi skup kako normalnih tako i 'nenormalnih' oblika ponasanja. Koje ja uopce ne smatram nenormalnim. Svako ima svoje 'ups & downs' i kad skontas da je samo to normalno, da osciliras izmedju svojih dobrih i losih dana, tad ti nece trebat nikakvi lijekovi jer ti tvoj razum veli: ups, sad imas los dan, povuci rucnu, otkazi sudar (s curom, naravno), natoci casu dobrog vina i pogledaj tekmu svj. prvenstva na TV. I ne treba ti nitko pri tome. Bus se kasnije bolje osjecao, onda zakazi izlazak preko vikenda ili da se nadjas s drustvom tokom tjedna neki dan nakon posla itd.

Zaboravi 'lijekove', nitko ti nije bolji dijagnosticar i iscjelitelj od tebe samog. Snaga volje i vlastitog zdravog razuma je jedino sto ti garantira opstanak u svijetu gdje je 'homo homini lupus' (lat. - covjek covjeku vuk). Za utjehu, tak je vec tisucama godina, ne bumo izmislili toplu vodu ak to stvarno tak gledamo, kroz malo surovu optiku.
Al se ne bumo vezali za kemiju i stvarali od sebe ovisnike jer nam to ne treba.

Svako tko mi (i drugima) tvrdi suprotno mislim da zaista grijesi. Pri tom mislim na svako 'nenormalno' ponasanje gdje nisi nasilan i agresivan, opasan po okolicu. Jer takvo ponasanje je apsolutno NORMALNO. Ak si nasilan onda bu te policija spakovala ovak i onak.
Ovo je zbilja super sroceno,ono sto me najvise fascinira kada to kazu ljudi koji nikada nisu bili u situaciji koje se vezu za sve te ljekove.Sta ti zbilja mislis da je nama super i da uzivamo piti sve te kemikalije.Ja sam ih pila i izgledala sam kao fikus mislis da su te carobne pilule rijesile moje probleme..E krivo nisu dvije godine sam ih pila i isla na terapije bilo mi je svakako kao da sam na toboganu malo gore malo dolje pa sredina.Ono sto me zivcira kada ljudi koji nikada nisu bili u takvom sranju do grla idu komentirati.Gle da ja tebi ili nekome drugome mogu dati samo 10 minuta kada sam u depresiji kada imam napadaj panike ili promjene raspolozenja pa da vidi te kako bi se borili.Ne znam da li bi bio u stanju dignuti se iz kreveta,a kakomi trcati.Svi misle da je to tako jednostavno..E pa nije,da je tako jednostavno nebi bilo ovih carobnih pilula.Zato prije nego sto prođes kroz pakao iz kojeg nevidis izlaza nemoj suditi.jer vjeruj mi ja sam dvije godine bila zivi mrtvac.Nisu mi tablete samo pomogle,bilo je tu i drugih stvari,ali one su bile vazan dio mog oporavka.Znaci dok nisi nesto osjetio na svojoj kozi ne sudi.jer nikada ne znas kada nedaj boze tebe moze to zadesiti.
__________________
yasmina
yasmina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 23:50   #72
ja se u potpunosti slazem s tobom.
cybilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 00:54   #73
MORAM , jednostavno moram komentirati NUMBAT jer ču poludjeti ako to ne kažem!!!!!!!!AKO JE OSOBA po ovim gore navedenim imenom , sa opširnim štivom ikada u životu imala anksiozno-depresivni poremečaj sa paničnim napadajima , nebi sad tu mene tovila s takvim izjavama jer nezna koje su to proklete muke za umrejt!!!
- prihvačam da svatko ima pravo na svoje mišljenje , ali nemoj ni pokušavati komentirati stvari o kojima pojma nemaš?kup psa?imam psa jebote!imam brdo love , diplomu , veliku kuću , auto...ali to je poremečaj u mozgu i nemora imati nikakve veze sa kučnim ljubimcima i ostalim navedenim glupostima!!!!!!!! osobe kojima takva tableta u životu nije bila potrebna su jako sretne po mom mišljenju.NITKO NE PIJE HELEX IZ ZABAVE BUDALO!!kužiš???? a da ja nekad nisam povremeno popila taj helex sad bih vjerojatno bila 2 m pod zemljom! JAOOOOOOO KAKO SAM LJUTA!on djeli savjete!!uf!za poludjet!
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 16:40   #74
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
ne bi se bas slozila da je helex srodan apaurinu. ja sam ga pila radi napadaja panike koje sam imal u guzvama, prometnim ili bilo kakvim gdje je bilo brdo ljudi. panike su mi krenule jednostavno nakon jedne traume, koja se takodjer desila na otvorenom i dugo vremena nisam smjela sama izaci van. Onda sam potrazila savjet dr koja mi je rekla da je helex lijek br 1 za takve stavri. On uopce nije antidepresiv, dok recimo apaurin je. ja sam ga koristila prvo tjedan dana kada bi izlazila van, na posao. i to samo po jednu tabl od 0,25 mg, dakle naslabiju, onda sam iduci tjedan pocela i tu malu poloviti i uzimati svaki drugi dan.pila sam ga samo dva tjedna, bilo je to prije 2 godine i dan danas ga nosim u torbici ako mi zatreba. meni je djelovao vrlo brzo po uzimanju, mozda nakon20 minuta, opustao me i jednostavno nisam vise razmisljala sta ce se desiti ako izadjem van. no ono sta mi je u tu svrhu rjesavanja panika najvise pomoglo su homeopatksi pripravci. Inace imam averziju prema kemiji, a homeopatija to ipak nije. Dakle, prije pocetka uzimanja prozaca ili zolofta, ili bilo cega tome slicno, svakako preporucam odlazak homeopatu. danas svaki psihic preporucuje navedene tablete, prepisuju se kao aspirini, sta definitivno nije uredu.

probajte probleme koje imate rjesavati razgovorom i nekim drugim metodama, a kemiju ostavite za kraj, ako bas nema izlaza!
Ciao, zanima me o homeopatiji koliko pomaže kod panike?
Kome se u splitu obratiti (ili u široj okolici)
Meni je dr prepisala mali helex pa sam po dana spavala u bunilu od 1 tbl. I rekla nikad više:
Godinama se borim s panikom bez kemije. Budem po 2 god oK paa 2-3mj u balunu.
Skeptična sam prema kemikalijma, vidim da je ljudima koji godinama piju Ad isto na periode kao i meni koja ne pijem ništa
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 23:33   #75
ej ljudi. ja sam pila helex od 0,25, ali mi nista nije pomogao. tek kad sam popila dvije, znaci 0,5 ispadne sam bila ok.
rekli su mi u ljekarni da mogu ga dobit na privatni recept (to sam dobila prvi put), a sad da ne idem do doktora mogu i na povijest bolesti. pa me zanima ako na povijesti bolesti pise 0,25 jel mogu ja trazit ipak od njih ovu malo jacu??
glupo mi je, ako se vec kljukam bar da onda ima ucinka, ovako mi je sve uzalud.
kakve vi pijete, mislim od koliko mg??
pozz svima
p.s. koja je cijena helexa bez recepta?
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:31   #76
pisite ljudi
dodajem jos jedno pitanje:
koliko ste najduze pili helex, ili xanax, a da niste nakon prestanka osjetili ovisnost? i dali se stvara ovisnost ako se on samo uzima po potrebi?
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 19:10   #77
Smile

da ja ispricam jednu pricu iz svog zivota...


ovako...moj stari je vojni invalid,ima dijagnosticiran PTSP i cesto mora psihijatru..Ovaj mu propise brdo lijekova koje mora trositi a posto moj stari to izbjegava piti,sve to sprema u jednu ladicu, tak da se tamo moze naci stvarno svega..
mene je svako malo znalo uhvatiti lose rasplozenje,jednostavno neznam sta bi sa sobom. ne ide mi se van sa drustvom,curu u to vrijeme nisam imao,zivaca za filmove nisam imao,samo se ushodam po kuci i zivcanim..naravno,uz veliku dozu tjeskobe i lagane depre..
i tak jednog dana moji negdje otisli i ja u tom "stanju" pocnem vrpati po svim tim kutijama i izaberem jednu tabletu po imenu Lorsilan.. popijem ju i odem u sobu zujati..
vec nakon nekih 15-20 min sam se poceo cudno osjecati..lagano uspavano,feeling "boli me kita za sve"..uglavnom,dobrodosla promjena..taj dan sam zaspao kao klada, i naravno,kasnije mi to sve bilo u laganoj magli.
maznuo sam starom citavu kutiju ( on ih je imao nekih 10-12 kutija) i konstantno se gazio time. nakon tjedan i pol otprilike sam morao povecati dozu na neke 2-3 tablete.dani su mi bili o.k. samo lezim u zamracenoj sobi, pustim neku glazbu da svira,jer kasnije nemam snage ni volje za ustajanjem.. moram napomenuti da sam u to vrijeme bio na godisnjem pa sam si mogao dopustit taj luksuz..
isla je kutija za kutijom(stari nije ni gledao ni pratio),ponekad sam znao i pomjesati par vrsta tableta..covjece,koji su to flashevi bili.. i na kraju sam zavrsio na cca 4 tablete po veceri. naravno,uz sve to 2-3 preko dana. mozete onda misliti na sta sam izgledao.. sve mi je to u magli. vecinu se dogadjaja ni nesjecam i dosta puta su mi znali moji frendovi pricati kakv sam bio kad su znali navratiti do mene..
i...dosao je kraj mojim rezervama lorsilana.sve je otislo. do zadnje tablete.. bacio sam se na sanval. jer sam primjetio da ima slican ucinak..bio sam vjecito umoran i nenaspavan.a i kako cu od toliko kemijskog sna?? otisao je i sanval.. takodjer i godisnji i moji slobodni dani..poceo sam piti sve sto mi je doslo pod ruku.. helex,xanax,calixta,seroxat,normabel,praxiten..itd .. nista nije bilo kao lorsi i sanval. poceo sam ocajavati..nisam vise mogao zaspati bez tih pomagala. jednom sam popio 5 normabela i 2 ona velika xanaxa od 1 mg. mislio sam da cu odapeti..
jutrima na posao sam se dizao kao mrtvac. usporen,uspavan i tjeskoban..inace ne pusim niti pijem kavu al u to vrijeme kao da to nisam bio ja,,bilo kakav stimulans,bilo sta,samo da nisam normalan..5 crnih kava na prazan zeludac i uz to xanax(lol,koja kombinacija).kao skakavac hodam po zgradi,neam mira do nekih 11, energija me napusti i onda se uvucem negdje gdje me nitko ne vidi i glumim biljku..
ne moram vam opisivati svoje psihicko stanje, mozete i sami zakljuciti.. bio sam unisten..kao na slag na tortu, oko 2 mjeseca mi umre stric,volio sam ga neopisivo. taj dan sam pojeo 6-7 razlicitih vrsta tableta. nisam nista osjecao. bilo mi svejedno..samo sam tupio praznim pogledom..
doslo je proljece,poceo sam izbjegavati tablete, volja za izlascima mi se povratila, kupio sam dobar motor.nasao curu. i bilo mi o.k..mogao sam zaspati bez sveg toga,i opcenito,cijeli dan biti bez toga..
ljeto je bilo o.k..naravno uz male krize,koje su se lako znale prebroditi..
a sad..curu vise nemam. ostavih ju.. motor stoji u garazi..i sve se to lagano vraca..i danas se tako osjecam..nesto mi fali a neznam sta.. Lorsilana i Sanvala nema, ono ostalo je bezveze. ne zelim to piti,nema efekta. i jednostavno sjeckam sam sebe.onako..bez anestezije. i bolje mi je tako. jer bi se opet navukao da ih imam..

eto,malo je podugacko,al ipak sam sto vise skratio. netko ce se smijati,netko cuditi..al ipak podjelih taj komadic svog zivota sa vama..
hajd pozdrav
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 17:55   #78
ajde ljudi, javite se malo, pomozite
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 13:27   #79
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
ej ljudi. ja sam pila helex od 0,25, ali mi nista nije pomogao. tek kad sam popila dvije, znaci 0,5 ispadne sam bila ok.
rekli su mi u ljekarni da mogu ga dobit na privatni recept (to sam dobila prvi put), a sad da ne idem do doktora mogu i na povijest bolesti. pa me zanima ako na povijesti bolesti pise 0,25 jel mogu ja trazit ipak od njih ovu malo jacu??
glupo mi je, ako se vec kljukam bar da onda ima ucinka, ovako mi je sve uzalud.
kakve vi pijete, mislim od koliko mg??
pozz svima
p.s. koja je cijena helexa bez recepta?
Nista bez recepta...nedaju.
permanent300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 13:28   #80
Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
da ja ispricam jednu pricu iz svog zivota...


ovako...moj stari je vojni invalid,ima dijagnosticiran PTSP i cesto mora psihijatru..Ovaj mu propise brdo lijekova koje mora trositi a posto moj stari to izbjegava piti,sve to sprema u jednu ladicu, tak da se tamo moze naci stvarno svega..
mene je svako malo znalo uhvatiti lose rasplozenje,jednostavno neznam sta bi sa sobom. ne ide mi se van sa drustvom,curu u to vrijeme nisam imao,zivaca za filmove nisam imao,samo se ushodam po kuci i zivcanim..naravno,uz veliku dozu tjeskobe i lagane depre..
i tak jednog dana moji negdje otisli i ja u tom "stanju" pocnem vrpati po svim tim kutijama i izaberem jednu tabletu po imenu Lorsilan.. popijem ju i odem u sobu zujati..
vec nakon nekih 15-20 min sam se poceo cudno osjecati..lagano uspavano,feeling "boli me kita za sve"..uglavnom,dobrodosla promjena..taj dan sam zaspao kao klada, i naravno,kasnije mi to sve bilo u laganoj magli.
maznuo sam starom citavu kutiju ( on ih je imao nekih 10-12 kutija) i konstantno se gazio time. nakon tjedan i pol otprilike sam morao povecati dozu na neke 2-3 tablete.dani su mi bili o.k. samo lezim u zamracenoj sobi, pustim neku glazbu da svira,jer kasnije nemam snage ni volje za ustajanjem.. moram napomenuti da sam u to vrijeme bio na godisnjem pa sam si mogao dopustit taj luksuz..
isla je kutija za kutijom(stari nije ni gledao ni pratio),ponekad sam znao i pomjesati par vrsta tableta..covjece,koji su to flashevi bili.. i na kraju sam zavrsio na cca 4 tablete po veceri. naravno,uz sve to 2-3 preko dana. mozete onda misliti na sta sam izgledao.. sve mi je to u magli. vecinu se dogadjaja ni nesjecam i dosta puta su mi znali moji frendovi pricati kakv sam bio kad su znali navratiti do mene..
i...dosao je kraj mojim rezervama lorsilana.sve je otislo. do zadnje tablete.. bacio sam se na sanval. jer sam primjetio da ima slican ucinak..bio sam vjecito umoran i nenaspavan.a i kako cu od toliko kemijskog sna?? otisao je i sanval.. takodjer i godisnji i moji slobodni dani..poceo sam piti sve sto mi je doslo pod ruku.. helex,xanax,calixta,seroxat,normabel,praxiten..itd .. nista nije bilo kao lorsi i sanval. poceo sam ocajavati..nisam vise mogao zaspati bez tih pomagala. jednom sam popio 5 normabela i 2 ona velika xanaxa od 1 mg. mislio sam da cu odapeti..
jutrima na posao sam se dizao kao mrtvac. usporen,uspavan i tjeskoban..inace ne pusim niti pijem kavu al u to vrijeme kao da to nisam bio ja,,bilo kakav stimulans,bilo sta,samo da nisam normalan..5 crnih kava na prazan zeludac i uz to xanax(lol,koja kombinacija).kao skakavac hodam po zgradi,neam mira do nekih 11, energija me napusti i onda se uvucem negdje gdje me nitko ne vidi i glumim biljku..
ne moram vam opisivati svoje psihicko stanje, mozete i sami zakljuciti.. bio sam unisten..kao na slag na tortu, oko 2 mjeseca mi umre stric,volio sam ga neopisivo. taj dan sam pojeo 6-7 razlicitih vrsta tableta. nisam nista osjecao. bilo mi svejedno..samo sam tupio praznim pogledom..
doslo je proljece,poceo sam izbjegavati tablete, volja za izlascima mi se povratila, kupio sam dobar motor.nasao curu. i bilo mi o.k..mogao sam zaspati bez sveg toga,i opcenito,cijeli dan biti bez toga..
ljeto je bilo o.k..naravno uz male krize,koje su se lako znale prebroditi..
a sad..curu vise nemam. ostavih ju.. motor stoji u garazi..i sve se to lagano vraca..i danas se tako osjecam..nesto mi fali a neznam sta.. Lorsilana i Sanvala nema, ono ostalo je bezveze. ne zelim to piti,nema efekta. i jednostavno sjeckam sam sebe.onako..bez anestezije. i bolje mi je tako. jer bi se opet navukao da ih imam..

eto,malo je podugacko,al ipak sam sto vise skratio. netko ce se smijati,netko cuditi..al ipak podjelih taj komadic svog zivota sa vama..
hajd pozdrav

a sinko....nemoj se vise zezat sa tim dobro si proso.
permanent300 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.