Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2013., 21:46   #5221
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.
.. tica .. gotovo sve pogrešno .. .. melankolija bi tu bila mila majka .. urbano otuženje dah božji .. među ljudima .. ? .. među kojim ljudima .. ? .. ako i uzmeš da su ova četvorica ovdje nekakvi ljudi .. među .. je riječ bez značaja .. između njih ne postoji ništa .. nikakva veza .. osjet .. .... i doma isto .. ?
melankollja nikad nije majka, bremenitije od toga ne moze...naravno da ne postoji nista izmedju ovih ljudi, osim sto su ipak iskoracili iz samoce doma i tu su sami, ali sami u drustvu, dodje mu ga vise kao neki azil
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 17.02.2013., 21:48   #5222
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Povijen je jer radi. Pere čaše. Sister i ja smo uranili, a zna da će doći Cipalica i ostatak ekipe, pa sve mora biti spremno...
a sto ste se tako skupili?

__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 17.02.2013., 21:51   #5223
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
a sto ste se tako skupili?

Ovako bi Uskrsnula i ja... sjedili... 'skupa'...
- Sizif - is offline  
Old 17.02.2013., 21:53   #5224
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ovako bi Uskrsnula i ja... sjedili... 'skupa'...
.. ne bi .. nisam ljubitelj absinta ..
Uskrsnula is offline  
Old 17.02.2013., 21:54   #5225
.. ali o prvoj slici ja znam .. sve .. .. skoro sve .. .. znam osjet .. .. jer sam ga osjetio .. nekad davno .. i ispričao ga već .. a sad ću opet ..
.. ne znam baš sve .. ipak .. mislim ..
.. vračevski .. energetski .. nisam siguran da znam sve .. .. ali vjerujem da je blizu ovome .. .. ljudi ubitačno izdvojeni .. sjebeni .. stjerani u .. lik .. u sebe .. u obris .. .. bez ikakve veze na druge ljude i svijet .. .. a nesreća je baš takav čovjek .. ako ode doma isti je .. sjest će prazan pred televizorom .. sasvim prazan .. ništa .. .. ali ono što se broji je .. svijet okolo .. majku mu jebem .. svijet izgrađen od ljudi .. mislim da je to važno .. .. postoji svijet .. izgrađen od ljudi .. i taj je svijet .. zarobio duše ljudi .. u zidovima osvjetljenju ravnim linijama .. ulicama .. .. duše ljudi su preseljene .. u stvari .. a ljudi su ostali prazni .. .. rezultat .. jedan prazan svijet .. .. sa izbrojenim likovima .. kao da ih neko računarski vozi ili postavlja ..
.. i to što je vidila amazonka .. a što ja nebi nikad vidio .. .. a što je i slikar vidio .. taj stari .. .. odjebao život .. nad kojim sam neće nikad ni zaplakati .. jer je izgubio dušu .. i to nikad neće saznati .. .. i niko od nas to nebi bio saznao .. da nije bilo amazonke .. .. zanimljivo .. ?
.. a ja znam to .. iz trsta ..
.. ja nikad ne idem nigdje .. .. u trst više nikad nego rijetko .. .. ali kad sam ponekad bio bilo je po danu .. i gužva grad .. kao grad za seljaka ..
.. a jednom vozio nekog na vlak .. uvečer .. .. i slika baš ta .. danima sam nosio taj osjet .. precizno .. .. a poslije sam bio još jedanput ..
.. stanica .. ja i taj jedan .. on odlazi .. .. mnogo ljudi .. svi žure .. gužva .. dođe vlak .. sve kao strka ali u savršenom redu .. užurbano .. ode vlak .. sve se isprazni .. .. neko nešto prodaje .. negdje se može popiti kafa .. neki kiosk .. neko pozna nekog kaže tri riječi .. sve po nekom peesu .. .. pa tišina .. mrtvo .. .. pa dođe opet gužva .. dođe drugi vlak ..
.. sve čisto .. bar za moj pojam .. .. i koraci .. .. tačno ih pratiš .. izdaleka .. kao na daljinsko .. .. pa gužva koraka .. .. nekakvi automati gdje se potvrđuju karte .. pa tiho .. .. svi sve znaju .. niko nikog ne treba .. svako svoj ..
.. u periodima tišine ima dva murjaka .. muškarac i žena .. .. misliš si .. ako bi trebao nešto pitao bi njih .. .. ali onda shvatiš da bi te blijedo gledali .. da oni nisu tu da bi sa tobom govorili .. .. čuješ njihove korake .. lagane .. jer čekaju kraj smjene .. .. i misliš si .. oni su tu da potrče .. ako se neki kurac skurbi ..
.. negdje je na toj stanici radio za barom jedan iz susjednog sela .. bio sam ga jednom prije vidio .. .. rekli smo par riječi .. kao stranac strancu .. .. kao da mi i ne znamo da živimo na istoj zemlji .. da su nam stari išli u istu crkvu ..
.. ovaj moj ode .. .. drugi je put bila neka rođaka .. i meni nije bilo jasno kuda će ona tim vlakom stići ..
.. i ja odem prema autu .. .. a zgrade po danu nekako bijele .. noću sive .. kao od neke čađe .. prljave .. .. po podu slično .. kao ljepljivo ..
.. zgrade velike .. stare .. neke prazne .. banke .. skladišta .. prema obali .. prazno .. prazno .. ako slučajno sretneš nekog .. taj žuri .. bježi ..
.. i meni je osjećaj bio divan ..
.. i još me ispunjava .. kad ga se sjetim ..
.. nešto kao .. bog je ispraznio svijet .. da bi ja mogao hodati njime ..
.. kužiš tico .. ?

.. postoji pjesma .. o smrti .. i vi ćete se sigurno sjetiti .. veli .. ostaće ptice .. .. ta je pesma suprotnost ..
alim is offline  
Old 17.02.2013., 22:11   #5226
onaj kelner... to je krvnik, ali nemojte to siriti okolo.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 17.02.2013., 22:42   #5227
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ipak? To implicira i neke bitne sličnosti. Pa jest, simpatiziraju nas pametne forumašice.
Nije po tome, jer uvjete za Apemanta ispunjavamo Uskrsnula i ja, a za tebe baš i nisam sigurna u pogledu Uskrsnule.

Slični ste u nekim segmentima, ali i sasvim dovoljno različiti...
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 17.02.2013., 22:47   #5228
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Zar opet?
Tome, izgleda, nema kraja...
Quote:
Eh, i ja tako... a neki kažu da me onda zato teta Insomnija voli posjetiti...
Postoje neka istraživanja o tome da kofein održava aktivnost mozga na određenoj razni, ali mislim da to nema veze s insomnijom. Ja mogu popiti litar jake kafe i zaspati nakon toga snom blažene.

Kod mene se problem s insomnijom drugačije manifestira...
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 17.02.2013., 22:49   #5229
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
onaj kelner... to je krvnik
Nije, uopće ne liče.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 17.02.2013., 22:59   #5230
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Nije po tome, jer uvjete za Apemanta ispunjavamo Uskrsnula i ja, a za tebe baš i nisam sigurna u pogledu Uskrsnule.
Nek' te ne zavarava ona slika koju je Cipalica stavila, to je Uskrsnula ustala na lijevu nogu taj dan... jednom tjedno ustaje na desnu ... eh, da nas tad vidiš... onda mi pjeva...
- Sizif - is offline  
Old 17.02.2013., 23:05   #5231
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Nek' te ne zavarava ona slika koju je Cipalica stavila, to je Uskrsnula ustala na lijevu nogu taj dan... jednom tjedno ustaje na desnu ... eh, da nas tad vidiš... onda mi pjeva...
U tom slučaju slični ste i po tome što vas vole pametne forumašice.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 17.02.2013., 23:11   #5232
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
U tom slučaju slični ste i po tome što vas vole pametne forumašice.
Naravno. To je ujedno i najjednostavniji način da detektiraš pametnu forumašicu.
- Sizif - is offline  
Old 17.02.2013., 23:12   #5233
.. sizif omašuje dibidus ..
.. a još sam ja stavila pesmu .. onomad ..
.. neb ovo .. besa me .. pevala u životu ..
.. naprotiv .. ja kad čujem nešto tako .. sladunjavo .. obično udaram kontru ..
Uskrsnula is offline  
Old 17.02.2013., 23:15   #5234
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Naravno. To je ujedno i najjednostavniji način da detektiraš pametnu forumašicu.
Neke mogu i glumiti samo da se svrstaju u tu grupu, ali u nas dvije možete biti sigurni.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 17.02.2013., 23:17   #5235
Quote:
Uskrsnula kaže: Pogledaj post
.. sizif omašuje dibidus ..
.. a još sam ja stavila pesmu .. onomad ..
.. neb ovo .. besa me .. pevala u životu ..
.. naprotiv .. ja kad čujem nešto tako .. sladunjavo .. obično udaram kontru ..
Znam, zlato moje... slatko ...al' volim kad te ljutim.
- Sizif - is offline  
Old 17.02.2013., 23:18   #5236
Quote:
Uskrsnula kaže: Pogledaj post
.. sizif omašuje dibidus ..
.. a još sam ja stavila pesmu .. onomad ..
.. neb ovo .. besa me .. pevala u životu ..
.. naprotiv .. ja kad čujem nešto tako .. sladunjavo .. obično udaram kontru ..
A i ti baš voliš kontru - pusti čovjeka da vjeruje u to da ga bar malo voliš.

Usput, laku noć...
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 17.02.2013., 23:20   #5237
.. laku noć ..

Uskrsnula is offline  
Old 17.02.2013., 23:22   #5238
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Znam, zlato moje... slatko ...al' volim kad te ljutim.
.. samo ti hajd ..
Uskrsnula is offline  
Old 17.02.2013., 23:25   #5239
ovako ja zamisljam vaskrsnulu i sizifa, s tim da mislim da je vaskrsnula crnka jer je stavljala fotke svetlane tome

__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 17.02.2013., 23:26   #5240
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
A i ti baš voliš kontru - pusti čovjeka da vjeruje u to da ga bar malo voliš.

Usput, laku noć...

Good Night
.

...uz walking bass...
- Sizif - is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.