Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2010., 23:06   #6581
eh evo opet sam se sjetila da sam danas procitala da je kopriva ili zara jako dobra pored popravljanja krvne slike i da se pije kao caj za smirenje. za smirenje je dobra i celna ljubica mislim da je tako zovu i u HR.

u pravu si Pero ako je iz vrecice da nije pravi caj ali sta da radimo kad nam je to jedino ponudjeno kao najbolje jer nismo u mogucnosti skakati po planinama i sabirati odnosno brati trave i susiti jer za sve to covjek treba imati i snage a bogami i uslove za susiti te trave. a ovdje u gradu ako ih trazimo svugdje ima mogucnosti da je tu travu vec popiskio cuko ili maca a onda se ja nekako odlucim prije za ovaj u vrecicama. doduse ja najcesce kupujem cajeve u biljnim apotekama a njima na dusu ako to nisu pravi.

zdrav i veseo bio
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 23:06   #6582
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I ja sam isto skontala da mi neke stvari smetaju i tek kasnije saznam da neke od tih stvari nisu dobre za moje stanje ili da neki od tih proizvoda ima neki sastojak koji se kasnije ispostavio kao jako štetan.

Ja sam pročitala u nekoj mojoj knjižici da tijelo kad mu nešto fali samo traži tu stvar u vidu da ti se neopisivo jede neka određena namirnica. Evo ja uopće nisam volila grašak i rajčicu jesti, u zadnje vrijeme ih jedem ko luda. Očito je da mi nešto fali i da organizam na taj način zadovoljava potrebe.



Ako misliš na kupovni ledeni čaj, taj uopće ne valja. Toliko je pun kemije da je bolje piti vodu nego to.

Ma najbolje je po ljeti napraviti čaj od nečega (ja recimo napravim neki voćni čaj npr od trešnje) i onda to staviti u hladanjak i pustiti da se odladi. I eto ga ledeni čaj. Kao prvo znaš šta si stavila unutra a kao drugo imaš izbor okusa koliko hoćeš.



Moguće je da ti je nešto smetalo iz tablete. Al ovo sa stavljanjem listova u salatu mi se jako sviđa.



Jesi možda ikad provjeravala štitnjaču?

Meni stalno opada kosa al ja imam manjak hormona štitnjače i pijem zbog toga terapiju.
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
eh moja jasa to za menopauzu nikad zena ne moze biti sigurna vec sam pisala da sam ja prve simptome osjetila u 37 godini to nocno znojenje a prestala sam dobivati sa 43 godine ali ako bude od toga onda su ti i sanse da te glavobolja prestane puno vece sa prestankom menstruacije kao sto je kod mene slucaj ako si procitala prethodne postove. doduse ja nisam imala svakodnevno velike glavobolje to su vise bile te menstrualne migrene ali Bogu hvala rijesila sam se toga.
nakon 5 do 6 godina od nastanka moje bolesti jedan period sam imala svakodnevne glavobolje i uzasno jake ali sam ja to nekako najvise lijecila tigrovom masti upravo zbog lijekova koje uzimam da se ne bi jos vise trovala.

eh moja jasa da su boljkice bila bih sretna ali sto kaze leeloo to su prave bolestine ali ne dam se. Pored lupusa kao osnovne bolesti imam glomerulonefritis, osteoporozu, shjogren sindrom, vise puta operisala patelu, imam i probleme sa srcom, iritirana crijeva a spondilozu vise skoro da ima svako. od terapije ti uzimam Pronizon i Imuran za lupus, aledronat za osteoporozu, glandosan kao vjestacku pljuvacku doduse ponekad samo ako je nuzno kao i vjestacke suze, pijem za srce Korvitol i Redergin a za povisen kolesterol pijem Simvastatin 40mg. da bi bolje zastitila srce i pijem jos nesto od prirodne medicine kao sto je Q10 ulje od ajkuline kosti, vitamin D3, kalcij i magnezij. sigurna sam da sam nesto zaboravila ali ovo je sto mi je palo do sada na pamet. pored svega ovoga sam prije deset godina morala ugraditi vjestacka koljena eto to ti je moja skracena istorija bolesti eh da me samo po jedan dan mucilo jedno od ovoga bilo bi dosta ali eto sa lupusom zivim vec 24 godine i hvala Bogu idem naprijed.

pusa
Slazem se s tobom ,najbolje bi bilo da je pocetak menopauze ali sve se bojim da to ima veze sa mojim stanjem ,mojom osnovnom bolescu.
Zao mi je kad sve cujem sta vas je zadesilo ali opet bog vam daje snagu da tako smireno sve to pisete i iznosite,mislim za svaku pohvalu,to je ono, ne treba se predavati.Nadam se da vam ti lekovi odrzavaju bolest i drze je pod kontrolom.Ne znam da li su ove bolesti pored lupusa izazvane lupusom ili nemaju direktne veze sa lupusom.Meni isto nedostaje hrskavica u kolenima ,snimala sam i to prije 5 god.(znacajna redukcija hrskavice),pila sam kondroitin i klukozamin sulfat.I ja imam suvo oko i uzimam povremeno vestacke suze.da ne duzim vise,ima toga jos kolko ocete Pozdrav
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 23:20   #6583
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
A jell' to čaj koji si ti napravila ili iz filter vrećica? Ako je iz filter vrećica, pročitaj sastojke. Niti T od trešnje.

Živi i veseli bili!
Ma to sam navela samo kao primjer. taj od trešnje mi se sviđa iako znam da u njemu ima najmanje trešnje. Ma u većini tih filter ima najmanje onoga čaja koji piše kao vrsta.

Ja uglavnom kod kuće sve čajeve imam iz rinfuze. Tako barem znam da ne pijem neki šrot od prašine koji stave u filter vrećice.

Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
Leeloo da mislila sam na kupovni Ledeni caj a ja ga pila ljetos ko luda i to sam nekako najvise volila onaj od breskve a nece vise ni gutljaj u moja usta majke mi.
meni u salati articoka jako pase i svidja mi se njen okus dok su mi mnogi govorili da im se ne svidja. jeste da je dosta skupa ali nista nije skupo za zdravlje.

ja isto jako volim vocne cajeve ali ti je kod mene problem sto ako uzimam voce ili cajeve s vitaminom C imam problema opet vezano sa crijevima a i po licu mi budu one tanke crvene linije kao da su sitni kapilarcici popucali.
ja najcesce napravim zeleni caj ali ne sa prokuhalom vodom vec samo ugrijanom i onda zajedno sa vrecicama taj bokal ostavim pola sata poklopljen i poslije ga stavim u frizider i to ljeti uzimam par puta na dan a bogami pijem jako puno i vode sto moja reumatologica kaze da je jako dobro zbog mojih bubrega. ja se jako puno i znojim da je to nevjerovatno ali oko vrata citavo ljeto moram drzati neku pamucnu maramu da mi kupi taj znoj sa potiljka i to najvise mi se znoji potiljak a lice samo ako stavim neku kremu. ma cudna sam ti ja zena svacim me necim dragi Bog nadario ali eto kazu od viska glava ne boli pa se necu zaliti nosit cu se dalje.

eh prave smo nocne ptice Leeloo evo vise niko ne tipka osim nas dvije ali meni se uopce ne spava kao da je pol dana.
Joj Zizo nemoj piti to više. I meni je to jako fino al to ti je sama kemija.

A što se tiče zelenog čaja, on ti se pravi tako da pustiš vodu da zavrije i ostaviš je 3-4 minute da se malo ohladi. Zatim se stavi čaj u tu vodu i drži se maksimalno 3-4 minute jer na taj način ne bude gorak i sačuvaju se sve korisne tvari. I onda procjediš i ostaviš da se ohladi ako ga hladnog želiš piti. Zeleni, bijeli i žuti čajevi su baš specifični po pravljenju jer ih se ne smije u vrelo vodu staviti (mora biti temp. vode oko 70 stupnjeva).

Ja ti skoro ni u jedan čaj ne stavljam limuna, dodam malo šećera ili meda i to je to. NA taj način se najbolje osjete okusi.

Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Jesi možda ikad provjeravala štitnjaču?

Meni stalno opada kosa al ja imam manjak hormona štitnjače i pijem zbog toga terapiju.
__________________

Jesam,proveravala sam i u redu su bili nalazi,u granicama normale.
A jel piješ kortiće ili nešto slično? Od toga zna opadati kosa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.10.2010., 23:41   #6584
Ziza,
evo i mene, generacijo, da ne bude samo ti i Leeloo da ste nocne ptice. Ja ionako imam u ponoc poslednju inhalaciju, pa sam uvek budna do tad, (a prva mi je ujutro u 6,pa u toku dana, posle rucka nadoknadim malo sna).

Kad sam citala ono o Svedskoj grancici ili Sveden biteru, to je bila knjiga jedne autorke iz Austrije, koja je govorila o travama, biljkama uopsteno, knjigu sam pozajmila, pa je sad nemam kod sebe. Ali se dobro secam da je rekla da se cajevi i razni napici piju odmah (natravno odstoje, vec po recepturi koliko treba minuta), ali da se hladni, odstojali satima, da ne kazem danima, ne konzumiraju. Ili nemaju lekovit ucinak ili su cak stetni.
Sto se tice filter vrecica, ja nabavljam caj i druge biljke u biljnoj apoteci, ali ne u kesicama, vec zapakovano kako treba-cvet, list, koren, sta se vec koristi. naravno, tada je do tebe da pravilno napravis dozu. Imam utisak da je to efikasnije.
Pozdrav, drago drustvance (malo, ali odabrano ).
iva64 is offline  
Old 18.10.2010., 00:02   #6585
Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
Primila na znanje,a sad ravnanje...Zizo,sta prije se docepaj kompj.i pisi nam!Je li stiglo lane kuci?
eh moja pjetra to je nemoguca misija a Lane dolazi sutra poslije skole.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 18.10.2010., 00:07   #6586
laka noc svima i sutra u nove pobjede krecemo
Ziza Kovacevic is offline  
Old 18.10.2010., 08:33   #6587
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Kad sam citala ono o Svedskoj grancici ili Sveden biteru, to je bila knjiga jedne autorke iz Austrije, koja je govorila o travama, biljkama uopsteno, knjigu sam pozajmila, pa je sad nemam kod sebe. Ali se dobro secam da je rekla da se cajevi i razni napici piju odmah (natravno odstoje, vec po recepturi koliko treba minuta), ali da se hladni, odstojali satima, da ne kazem danima, ne konzumiraju. Ili nemaju lekovit ucinak ili su cak stetni.
Sto se tice filter vrecica, ja nabavljam caj i druge biljke u biljnoj apoteci, ali ne u kesicama, vec zapakovano kako treba-cvet, list, koren, sta se vec koristi. naravno, tada je do tebe da pravilno napravis dozu. Imam utisak da je to efikasnije.
Biljke općenito gube sva ljekovita svojstva 6 mjeseci nakon što su ubrani, zato ja ne volim kupovati bilje, već ga radije berem sama.
Begemotica is offline  
Old 18.10.2010., 08:34   #6588
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
eh Pero hajde shvatit cu ovo jaka kao kompliment
Nikako drugačije nije ni pisano, a ja se baš ne mogu ljutiti previše, loše mi je za zdravlje, hehe. Cijenim ljude koji su borci i koji se ne predaju a opet ponavljam mene bi vjerojatno toliko bolesti samljelo.
Inače našao sam jedan zanimljiv link a u vezi prehrane. Opet napominjem da je lijek hrana a hrana lijek, a naši stari nisu bili bedasti, samo treba izvući te njihove recepte na vidjelo. Dosta poveznica ima sa kineskom medicinom što su naši stari primjenjivali.

Živi i veseli bili!
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 18.10.2010., 10:03   #6589
Dragi moji , ostavim vas jedan dan i ne mogu vas stići .Pa vi ste bili toliko vrijedni da ste me zabavili nekih sat vremena pažljivog čitanja.
Da idem redom:
jasa45, dobro došla u ovo veselo društvo.
Lelo, sve vidjeh ali ne nađoh kako si , jesu li zacijelile tvoje povrede ?
Betili , dijelim mišljenje sa Lelom , kada znaš kakva je nagrada na cilju , vrijedi do njega gaziti trnje. Hrabra si (naravno jer ulaziš u klub majki) samo naprijed brzo će 8. Mart.
Iva , Ziza vi ste mi preslatke grlim vas i ljubim.
Pero , Pero , osim što si naš savjetodavac čije mišljenje vrlo cijenim primjećujem da si i duhovit , bravo. Takvi mi drugari trbaju.

Pozdrav svima ostalima
luna mn is offline  
Old 18.10.2010., 10:25   #6590
Dobro jutro,Begemotica, Pero, Luna i svi dragi ljudi!

Mi stvarno kao da hocemo da postignemo neki rekord na forumu, pa ide li ide stranica, jedna za drugom. To je samo pokazatelj koliko nam znaci da jedni drugima budemo potpora, podrska, na kraju krajeva, zblizila nas je ova bestija od bolesti. Taj osecaj da nismo sami i da se mozemo obratiti jedni drugima i dobiti podsticaj, savet, meni barem , stvarno mnogo prija!

Renchi, kako si danas, kako decica?

Izgleda je krenula rednja-virusi, bakterijske infekcije, valjda je to normalno, svi smo u nekim kolektivima (ili deca, pa donesu kuci), a prostorije su mahom zatvorene i zagrejane-idealno za razvoj mokroorganizama.

Begemotice, slazem se sa delotvornoscu ubranih biljaka, ali, ja samo mogu da pogledam datum i da se trudim da nabavim sveze. Inace, vec godinama gledam recimo i datum pakovanja kafe, trudim se da nadjem najsveziju, jer sam ranije par puta nailazila na kiselu , pogledam, ono neki stariji datum (mada i dalje vredi za upotrebu, po napisanom).

Pero, hvala za link, zanimljivo stivo, procitala sam i ostale clanke.

Luna, sad ces ti da nadoknadis nase pisanije, .
iva64 is offline  
Old 18.10.2010., 11:37   #6591
Naravno Iva i već krećem sa receptom kao prijedlogom za ručak ili večeru - kako kome odgovara.
Pastrva u mlijeku - ispržiti pastrvu da porumeni. U isto ulje propržiti dosta bijelog luka. U zdjelu sipati kiselo mlijeko (otprilike 2dl na jednu pastvu) i tome dodati ulje sa bijelim lukom. Miješati dok se masa ne ujednači. Po želji posoliti. Dobijenim saftom preliti prženu ribu i staviti u frižider. Servirati za jelo hladno.
Prijatno
Koliko je zdravo ne znam , a da je ukusno vjerujte mi na riječ .

Zadnje uređivanje luna mn : 18.10.2010. at 11:50.
luna mn is offline  
Old 18.10.2010., 12:25   #6592
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro,Begemotica, Pero, Luna i svi dragi ljudi!

Mi stvarno kao da hocemo da postignemo neki rekord na forumu, pa ide li ide stranica, jedna za drugom. To je samo pokazatelj koliko nam znaci da jedni drugima budemo potpora, podrska, na kraju krajeva, zblizila nas je ova bestija od bolesti. Taj osecaj da nismo sami i da se mozemo obratiti jedni drugima i dobiti podsticaj, savet, meni barem , stvarno mnogo prija!
Ovo si lijepo napisala.

Luna
ostale su mi samo modrice, dobro sam prošla.

Pero tako je rekao i Hipokrat: Neka hrana bude vaš lijek, a lijek vaša hrana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 18.10.2010., 14:20   #6593
Drago moje društvo


Danas sam podigla nalaz trombociti porasli 95 000, toliko sam sretna ipak mi je cikla, propolis, matična mliječ i med pomogli! Dobro pijem i decortin!
Pero Gmaz hvala na dobrodošlici!
Betili drži se uz tebe smo svi!Šaljem ti veliku pusu!
I svima ostalima šaljem veliki pozdrav i veliku pusu!
saša33 is offline  
Old 18.10.2010., 14:56   #6594
Bravo Sasa!

Pusa
Betili is offline  
Old 18.10.2010., 15:33   #6595
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Begemotice, slazem se sa delotvornoscu ubranih biljaka, ali, ja samo mogu da pogledam datum i da se trudim da nabavim sveze. Inace, vec godinama gledam recimo i datum pakovanja kafe, trudim se da nadjem najsveziju, jer sam ranije par puta nailazila na kiselu , pogledam, ono neki stariji datum (mada i dalje vredi za upotrebu, po napisanom).
Pretpostavljam da živiš u nekoj urbanijoj sredini od mene, ali zaboravila sam napomenuti da već i samo branje biljaka u prirodi je ljekovito.
Begemotica is offline  
Old 18.10.2010., 15:59   #6596
Draga Luna,

ovo mirise do ovde, mmmm, zanimljiv recept, isprobacu ga sigurno.

Draga Begemotice, sad bih bila zahvalna da mogu i po ulici da setam, ali sam , nazalost, vezana za aparat za O2. A mm i ja, iako "gradska deca"(zivimo u BG-u), cesto, kad gledamo nesto na TV-u, kazemo, evo, ovako bi smo mogli...
Tako da se "setam" sedeci u kolima, a neko me polako, polako, vozi, otvorimo prozore, pa uzivamo.

Pozdrav, drago drustvance
iva64 is offline  
Old 18.10.2010., 17:40   #6597
Quote:
saša33 kaže: Pogledaj post

Danas sam podigla nalaz trombociti porasli 95 000, toliko sam sretna ipak mi je cikla, propolis, matična mliječ i med pomogli! Dobro pijem i decortin!
Pero Gmaz hvala na dobrodošlici!
Betili drži se uz tebe smo svi!Šaljem ti veliku pusu!
I svima ostalima šaljem veliki pozdrav i veliku pusu!
Bome si se ti napucala. A jel propolis i matičnu mliječ nabavlljaš od pčelara? Nije loš ni cvijetni prah, bude onako fino u granulama i baš je fin u čaju.
Al ja te sve stvari kad nabavljam (uključujući i med) nabavljam direkno od pčelara. Barem znam da nije ništa dodavano unutra, ko što to znaju raditi ovi u trg. centrima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 18.10.2010., 18:45   #6598
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma to sam navela samo kao primjer. taj od trešnje mi se sviđa iako znam da u njemu ima najmanje trešnje. Ma u većini tih filter ima najmanje onoga čaja koji piše kao vrsta.

Ja uglavnom kod kuće sve čajeve imam iz rinfuze. Tako barem znam da ne pijem neki šrot od prašine koji stave u filter vrećice.



Joj Zizo nemoj piti to više. I meni je to jako fino al to ti je sama kemija.

A što se tiče zelenog čaja, on ti se pravi tako da pustiš vodu da zavrije i ostaviš je 3-4 minute da se malo ohladi. Zatim se stavi čaj u tu vodu i drži se maksimalno 3-4 minute jer na taj način ne bude gorak i sačuvaju se sve korisne tvari. I onda procjediš i ostaviš da se ohladi ako ga hladnog želiš piti. Zeleni, bijeli i žuti čajevi su baš specifični po pravljenju jer ih se ne smije u vrelo vodu staviti (mora biti temp. vode oko 70 stupnjeva).

Ja ti skoro ni u jedan čaj ne stavljam limuna, dodam malo šećera ili meda i to je to. NA taj način se najbolje osjete okusi.



A jel piješ kortiće ili nešto slično? Od toga zna opadati kosa.
Zizo,ne pijem nista od terapije,za sada jos redovno kontrole kod imunologa.
Pijem ulje od nocurka,b-komplex,c vitamin a nocurak je navodno jako dobar kod lupusa.Evo saljem vam malo sta sam nasla na netu ! Pozdrav

http://prirodnilek.com/sta_ulje_zuto..._vase_zdravlje
jasa45 is offline  
Old 18.10.2010., 18:59   #6599
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Bome si se ti napucala. A jel propolis i matičnu mliječ nabavlljaš od pčelara? Nije loš ni cvijetni prah, bude onako fino u granulama i baš je fin u čaju.
Al ja te sve stvari kad nabavljam (uključujući i med) nabavljam direkno od pčelara. Barem znam da nije ništa dodavano unutra, ko što to znaju raditi ovi u trg. centrima.
Da nabavljam baš od jednog pčelara, ni ja ne kupujem nikada u trg. centrima to ni ne vidi meda!Joj hvala Bogu da rastu, e moram uzeti i taj cvjetni prah on je isto zdrav!Joj leeloo svi mi puno značite, i sada jedva dočekam da sa svima vama podjelim neku vijest!
saša33 is offline  
Old 18.10.2010., 19:05   #6600
Quote:
saša33 kaže: Pogledaj post

Danas sam podigla nalaz trombociti porasli 95 000, toliko sam sretna ipak mi je cikla, propolis, matična mliječ i med pomogli! Dobro pijem i decortin!
Pero Gmaz hvala na dobrodošlici!
Betili drži se uz tebe smo svi!Šaljem ti veliku pusu!
I svima ostalima šaljem veliki pozdrav i veliku pusu!
Cao Sasa33,mi smo izgleda nove i daj boze da nasim dolaskom na ovaj forum krene svima na bolje,dace bog da posecujemo forum i da nas prate dobri nalazi!
Znam kako si sretna i zelim ti svako dobro ali ipak mislim da ti je priroda ipak pomogla.Samo napred !
jasa45 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.