Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2016., 14:30   #1361
Quote:
Faxy kaže: Pogledaj post
Većina tvojih postova se odnosi na to kako su plaće niske (sve poslove obavlja jeftina radna snaga), loši uvjeti, odgovaraš ljude od dolaska itd? Je li mogu znati čime se ti baviš kada ti se isplati živjeti tamo?
kao sto ti je optiplex ljepo objasnio, moras imati visoko trazene, visoko specializirane skilove koje po mogucnost arapi nemogu nabaviti iz siromasnijih zemalja sa pola milijarde ljudi...

a sto se tice ostaloga vec sam prolamentiorao milion puta na ovome forumu kada mislim da covjek treba doci ovdje raditi (pod kojim uvjetima).

Ako samo pogledas prema njemackoj ili irskoj nacices sa svojimn znanjem puno bolje prilike za zivot i rad nego na middle eastu..
MaliMisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 14:56   #1362
Quote:
MaliMisko kaže: Pogledaj post
kao sto ti je optiplex ljepo objasnio, moras imati visoko trazene, visoko specializirane skilove koje po mogucnost arapi nemogu nabaviti iz siromasnijih zemalja sa pola milijarde ljudi...

a sto se tice ostaloga vec sam prolamentiorao milion puta na ovome forumu kada mislim da covjek treba doci ovdje raditi (pod kojim uvjetima).

Ako samo pogledas prema njemackoj ili irskoj nacices sa svojimn znanjem puno bolje prilike za zivot i rad nego na middle eastu..
Hvala na odgovorima, možda pošaljem nekoliko životopisa, nemam što izgubiti. Mislim da ću se orijentirati više prema Njemačkoj i Irskoj, pa možda s vremenom kada steknem još nekoliko godina iskustva i certifikata probam doći u arapske zemlje.
Faxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:38   #1363
Quote:
Faxy kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, možda pošaljem nekoliko životopisa, nemam što izgubiti. Mislim da ću se orijentirati više prema Njemačkoj i Irskoj, pa možda s vremenom kada steknem još nekoliko godina iskustva i certifikata probam doći u arapske zemlje.
hahah stari moj ne salje se nekoliko, odvojis si recimo SVAKI vikend po jedno 3-4 sata, prodjes sve Job Web sajtove koji te interesiraju, posaljes CV na XYZ adresa (ja sam slao na otprilike 25-30 (btw to su bili poslovi koji su savrseno odgovarali mojem skill setu) svaki tjedan) i onda MOZDA u godinu dana slanja dobijes postenu priliku za interview i udjes u uzi krug.

Trazenje posla u bijelome svijetu nije usputna zanimacija to ti je full commitnemnt na koji trebas potrositi jako puno vremena da bi uspio.
MaliMisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 08:39   #1364
Quote:
MaliMisko kaže: Pogledaj post
hahah stari moj ne salje se nekoliko, odvojis si recimo SVAKI vikend po jedno 3-4 sata, prodjes sve Job Web sajtove koji te interesiraju, posaljes CV na XYZ adresa (ja sam slao na otprilike 25-30 (btw to su bili poslovi koji su savrseno odgovarali mojem skill setu) svaki tjedan) i onda MOZDA u godinu dana slanja dobijes postenu priliku za interview i udjes u uzi krug.

Trazenje posla u bijelome svijetu nije usputna zanimacija to ti je full commitnemnt na koji trebas potrositi jako puno vremena da bi uspio.
Ne brini se stari moj, znam kako se traži posao. Tako sam mislio slati za zapadne zemlje. Pod nekoliko sam mislio da neću posvetiti toliko vremena za traženje posla u arapskim zemljama jer ne mogu dobiti veću plaću naspram Irske i Njemačke, a očito ne mogu jer nemam dovoljno iskustva.

Zadnje uređivanje Faxy : 25.01.2016. at 08:52.
Faxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 15:04   #1365
Quote:
Faxy kaže: Pogledaj post
S obzirom da toliko imam u Hrvatskoj, po tvojoj priči ne isplati se tražiti poslove za System Administratora/Engineer-a u arapskim zemljama jer ih uglavnom rade indijci itd. Zadnjih godinu dana uglavnom radim sa serverima pa sam mislio da je moguće pronaći visoko plaćen posao. Čitao sam da su plaće za IT visoke, ali je valjda bila kriva informacija.

Većina tvojih postova se odnosi na to kako su plaće niske (sve poslove obavlja jeftina radna snaga), loši uvjeti, odgovaraš ljude od dolaska itd? Je li mogu znati čime se ti baviš kada ti se isplati živjeti tamo?
Mali misko daje odlicne savjete u veci postova I dobronamjeran je. Jedino se ne slazem s njegovom definicijom odlicne place na bliskom istoku....za njega je 40000 odlicna placa...a ja bih rekao da tek preko 80000 qar mjesecno moze uci u rang odlicne place...bitan je I godisnji bonus itd....ovo.namjerno napominjem jer poslova za takva primanja ima relativno mnogo
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:57   #1366
Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
.za njega je 40000 odlicna placa...a ja bih rekao da tek preko 80000 qar mjesecno moze uci u rang odlicne place...
a gle ipak sam ja MaliMisko tek

MaliMisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 19:25   #1367
Quote:
MaliMisko kaže: Pogledaj post
a gle ipak sam ja MaliMisko tek

:klap:
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 17:36   #1368
Siemens

Pozdrav,
Dobio sam ponudu od Simensa za rad u Katru kao inženjer elektrotehnike, da li ima netko tko već radi za Siemens ili može mi pobliže reći šta mogu očekivati. O plaći još ne znam ništa trebao bih ići na neki razgovor gdje bi se utvrdili detalji.
Hvala
mcmario is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 05:02   #1369
Mislim da bi Monsignor.M znao vise o tome.
Koliko ja znam, oni plaćaju ljude po nekim tablicama, a u njima hrv ne stoji nesto najbolje


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 12:35   #1370
Quote:
mcmario kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Dobio sam ponudu od Simensa za rad u Katru kao inženjer elektrotehnike, da li ima netko tko već radi za Siemens ili može mi pobliže reći šta mogu očekivati. O plaći još ne znam ništa trebao bih ići na neki razgovor gdje bi se utvrdili detalji.
Hvala

koliko imas godina iskustva? koliko godina iskustva ocekuju na tvojoj novoj poziciji? ako imas vise detalja podijeli ovdje ili mi posalji privatnu poruku...ja sam radio u siemensu par godina ovdje u kuvajtu I katru...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 22:32   #1371
Pozdrav ljudi,ove godine se upisujem na FSB u Zagrebu.Mene zanima koje uvjete trebam ispuniti da bi tokom studija ili poslije završenog studija mogao otići na praksu u Katru ili dobiti posao?
Kroz cijelu srednju prolazio sam sa odličnim uspjehom,matematika i fizika nisu mi strani predmeti.
Da li je dobro ako stavim u CV položene online tečajeve?
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 06:53   #1372
Quote:
d1n0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,ove godine se upisujem na FSB u Zagrebu.Mene zanima koje uvjete trebam ispuniti da bi tokom studija ili poslije završenog studija mogao otići na praksu u Katru ili dobiti posao?
Kroz cijelu srednju prolazio sam sa odličnim uspjehom,matematika i fizika nisu mi strani predmeti.
Da li je dobro ako stavim u CV položene online tečajeve?
prvo skupi min. 3 godine radnog iskustva u Hrvatskoj pa tek onda gledaj poslove na bliskom istoku....inace ces dobit kikiriki ponude od 1000 do 2000 EUR

...skupi bar 3 godine iskustva I onda mozes ocekivat poslove 4000-6000 EUR mjesecno...ukoliko si strucan I imas neka specijalisticka znanja koja bas njima trebaju...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 19:34   #1373
Smile

Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
prvo skupi min. 3 godine radnog iskustva u Hrvatskoj pa tek onda gledaj poslove na bliskom istoku....inace ces dobit kikiriki ponude od 1000 do 2000 EUR

...skupi bar 3 godine iskustva I onda mozes ocekivat poslove 4000-6000 EUR mjesecno...ukoliko si strucan I imas neka specijalisticka znanja koja bas njima trebaju...
Okey,hvala na informacijama
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 22:11   #1374
Pozdrav.Trebao bih ici u Dohu krajem Meseca.Imam Vazeci pasos,povratnu kartu,adresu gdje odsjedam,oko 2000 dolara kod sebe.Da li je to dovoljno da dobijem Tourist Vizu.
Lorrach is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 07:42   #1375
Quote:
Lorrach kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Trebao bih ici u Dohu krajem Meseca.Imam Vazeci pasos,povratnu kartu,adresu gdje odsjedam,oko 2000 dolara kod sebe.Da li je to dovoljno da dobijem Tourist Vizu.
vizu moras imati prije nego sletis. nemozes je dobiti na aerodromu (on arrival)

zguglaj doha croatian embassy pa ih nazovi.

jel dolazis malo razgledavati ili sto?
MaliMisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 08:32   #1376
Quote:
MaliMisko kaže: Pogledaj post
vizu moras imati prije nego sletis. nemozes je dobiti na aerodromu (on arrival)

zguglaj doha croatian embassy pa ih nazovi.

jel dolazis malo razgledavati ili sto?

Idem sa poznanicima u posjetu.Njihov sin živi i radi u Dohi pa su mi ponudili ako hoću ići s njima.
Kontaktirao sam Veleposlanstvo Hrvatske u Dohi a oni su me uputili na Veleposlanstvo Katar u Hrvatskoj.Njima sam poslao email ali ništa od odgovora.Trenutno sam u Njemackoj.Hvala na informacijama
Lorrach is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 12:32   #1377
Quote:
Lorrach kaže: Pogledaj post
Njima sam poslao email ali ništa od odgovora.Trenutno sam u Njemackoj.Hvala na informacijama
samo ti njih nazovi. zaboravi na emajlove.

ugl.. nemozes u Qatar bez vize.. proces traje oko 2-3 tjedna (totalno ne transparentan) i onda MOZDA dobis vizu a mozda ne. A mozda dobis nakod 6 tjedana.. a mozda ne.

Inshalla.
MaliMisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 05:38   #1378
Hamad Medical Corporation zaposljava oko 2800 ljudi u narednih pola godine...otvaraju 3 ogromne bolnice uskoro
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 00:38   #1379
Pozdrav. Ima li netko da radi kao diplomirani inzenjer gradjevine u Kataru od vas forumasa ili da poznaje nekoga inzenjera. Kolike su place i kakvi su uvjeti rada? Koji je stupanj izgradjenosti, kakvi su trendovi u gradjevini? Hvala

Zadnje uređivanje zagreb02 : 15.11.2016. at 01:27.
zagreb02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:36   #1380
Pozdrav ljudi.Zna li neko koliko košta produzenje working vize u Lazaru?Čitao sam na sajtu Katarske vlade da se plaća 100QR.Da li je to tačno
Lorrach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.