Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2010., 23:30   #81
Gledao ih danas na Dnevniku, izgledaju kao iz Kusturičinih filmova, i oni i automobili im..

Ali konverzacija sa turistom pristiglim vlakom; "Are you on strike?", "Yes", "So how you gonna earn some money..?" : )
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Old 15.10.2010., 00:44   #82
Ja danas vidijo kvartovskog taksista kako uredno skuplja svoju svakodnevnu stalnu mušteriju.
He makes money.

Gledo dnevnik. PR im je katafakingstrofa.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 15.10.2010., 00:48   #83
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ja danas vidijo kvartovskog taksista kako uredno skuplja svoju svakodnevnu stalnu mušteriju.
He makes money.

Gledo dnevnik. PR im je katafakingstrofa.
Je li uopce moguc PR koji bi ovaj fijasko predstavio kao nesto smisleno?
Nex is offline  
Old 15.10.2010., 06:32   #84
usporedili na HRT:Zg-taxi na vožnji od 5km jeftiniji nego u Rimu,Beču(zapad)
a na istoku je skuplji za 4kn od najjeftinijeg,Budimpešta
rango12 is offline  
Old 15.10.2010., 06:45   #85
di ovi hrt-ovci nalaze te podatke
a kaj ej s njemačkom, francuskom,itd.

a slovačka?
za 50% je jeftiniji u ukrajni (ovisi o gradu i kompaniji koja se uzme),a oni su isto na istoku
zanima me točna metoda kako su došli do cijena?
objaviš ih?


i di su to objavili, ja evo gledam dnevnik i nigdje nisam čuo to
http://www.hrt.hr/index.php?id=dnevnik
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 15.10.2010. at 06:55.
KILLERDOG is offline  
Old 15.10.2010., 07:48   #86
Taksisti u štrajku

Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/zagrebacki-ta...trajku/894698/


Ahahahahaha

Kako je bahatluk odjednom naglo opao... kako se sad sve odjednom može promijeniti
Mislim da im je sada kasno za bilo što! Sada je prilika da se riješimo jedne od najnakaradnijih "institucija" grada! Bandić im je produžio monopol zbog nekog "obvezujućeg" ugovora za(barem) 10 godina i time ne samo uništio svaki pokušaj zdravog i poštenog poslovanja, nego i postao indirektno sukriv za tkoznakoliko smrti na cestama. Naime, s ovakvom taksi službom ne može se ići niti na rasterećivanje centra grada od automobila, zbog njihovih cijena i varanja(posebno noću) mladi(a i mi stariji bez novca) će radije voziti pijani, gubi smisao gradski prijevoz i još štošta. I još nešto: ove nove "tarife" kaj su se zmislili bi samo pomogle da još više kradu! Kada bi te već dobili u auto, tumačili bi tarife kako bi oni htjeli! Zato lijepo izdržimo bez njih do dolaska Camea, pustimo još "Camea" u grad, a naši "taxi-šahisti" i "taxi-gulikože" neka samo štrajkaju!
Divan is offline  
Old 15.10.2010., 08:36   #87
Quote:
rango12 kaže: Pogledaj post
usporedili na HRT:Zg-taxi na vožnji od 5km jeftiniji nego u Rimu,Beču(zapad)
a na istoku je skuplji za 4kn od najjeftinijeg,Budimpešta

Jel vi taksisti gledate neke druge dnevnike?
Rekli su u tom prilogu da je jedan od najskupljih u svijetu.
Panj_u_šumi is offline  
Old 15.10.2010., 08:40   #88
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
di ovi hrt-ovci nalaze te podatke
a kaj ej s njemačkom, francuskom,itd.

a slovačka?
za 50% je jeftiniji u ukrajni (ovisi o gradu i kompaniji koja se uzme),a oni su isto na istoku
zanima me točna metoda kako su došli do cijena?
objaviš ih?


i di su to objavili, ja evo gledam dnevnik i nigdje nisam čuo to
http://www.hrt.hr/index.php?id=dnevnik
hrvatska danas
je bio je Pariz,Berlin u tabeli
nisu uspoređivali Aziju i EU
vidin iz tvojih postova da te zanima prijevoz i cijene pa da ti malko pomognem
1km=1l goriva
1sat rada=prosječna cijena ovlaštenih i neovlaštenih servisa u kojima održavaš vozilo
to su ti nekakve ishodišne točke,plus minus 10%
rango12 is offline  
Old 15.10.2010., 08:42   #89
Quote:
Panj_u_šumi kaže: Pogledaj post

Jel vi taksisti gledate neke druge dnevnike?
Rekli su u tom prilogu da je jedan od najskupljih u svijetu.
a nisu pričali o sebi
rango12 is offline  
Old 15.10.2010., 08:44   #90
Quote:
Divan kaže: Pogledaj post
Mislim da im je sada kasno za bilo što! Sada je prilika da se riješimo jedne od najnakaradnijih "institucija" grada! Bandić im je produžio monopol zbog nekog "obvezujućeg" ugovora za(barem) 10 godina i time ne samo uništio svaki pokušaj zdravog i poštenog poslovanja, nego i postao indirektno sukriv za tkoznakoliko smrti na cestama. Naime, s ovakvom taksi službom ne može se ići niti na rasterećivanje centra grada od automobila, zbog njihovih cijena i varanja(posebno noću) mladi(a i mi stariji bez novca) će radije voziti pijani, gubi smisao gradski prijevoz i još štošta. I još nešto: ove nove "tarife" kaj su se zmislili bi samo pomogle da još više kradu! Kada bi te već dobili u auto, tumačili bi tarife kako bi oni htjeli! Zato lijepo izdržimo bez njih do dolaska Camea, pustimo još "Camea" u grad, a naši "taxi-šahisti" i "taxi-gulikože" neka samo štrajkaju!
dobar ti dan Kosta,jesi li sredija stvar sa poreznom
rango12 is offline  
Old 15.10.2010., 08:47   #91
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ja danas vidijo kvartovskog taksista kako uredno skuplja svoju svakodnevnu stalnu mušteriju.
Viđoh ga i jutros kako skuplja mušteriju... ali bez znaka na krovu. Lukavac.
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Je li uopce moguc PR koji bi ovaj fijasko predstavio kao nesto smisleno?
Čim veće sranje od ideje pokušavaš progurati, tim ti treba bolji PR.
Ovima je ideja maloumna, a o PRu sam se već izjasnio.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 15.10.2010., 08:53   #92
Eto, dok ti taxisti u zagrebu štrajkaju, istovremeno ovi u zadru rade i zarađuju kao nikada do sad, baš zato i isključivo zato što je uletila konkurencija i natjerala ih da smanje cijene.
Al dok dođe iz guzice u glavu, treba vremena.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Old 15.10.2010., 09:34   #93
Jesu i danas u štrajku? Nije da me to previše dira jer ne koristim njihove usluge.
Jackie is offline  
Old 15.10.2010., 09:54   #94
Quote:
rango12 kaže: Pogledaj post
hrvatska danas
je bio je Pariz,Berlin u tabeli
nisu uspoređivali Aziju i EU
vidin iz tvojih postova da te zanima prijevoz i cijene pa da ti malko pomognem
1km=1l goriva
1sat rada=prosječna cijena ovlaštenih i neovlaštenih servisa u kojima održavaš vozilo
to su ti nekakve ishodišne točke,plus minus 10%
Decko, ishodisna tocka je cijena po kojoj ce netko vozit. Koja je njegova racunica, nije moj problem.
Samo da se omoguci svakome da vozi za cijenu koja njemu pase, a ne da se odredjuje dogovorom, jer je to kartelsko udruzivanje.

Inace, amortizacija auta i benzin su 2 kn po km.

U servisu su skolovani ljudi, plus sto imaju milijune ulozene u opremu koju treba amortizirati. I sad bi ti istu cijenu sata? Nemoj me nasmijavat.

Vozaci po firmama imaju 2500-3500 kn place. Tako ce imat i svi taksisti, jer je to posao iste slozenosti, plus sto jos ne moraju previse istovarivat i utovarivat. A ja jedva cekam. Da naplatim ovih 20 godina pljacke i monopola. Makar cistim zadovoljstvom.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Old 15.10.2010., 10:08   #95
jucer pricam s frendom taksistom i ne vjerujem.pitam ja njega,a zakaj vi zapravo strajkate.veli ovaj mi trazimo iste uvjete za sve.ja se pocenem smijat.pa ko ti brani da vozis po cijeni ko kosta.veli on mi bi vozili po cijeni ko kosta kad bismjeli al nesmijemo.kosta ce imat jednu firmu jednu koncesiju 100 auti i tristo vozaca a pravilo za taksiste je bilo jedna koncesija jedan obrt jedan auto i jedan vozac.veli on pa da mogu ja bi prvi zaposlio jos jednog vozaca dok ja spavam da mi auto ne stoji.nadalje prica kad smo mi htjeli uvest neke linijske voznje receno je da je to nebuloza da to u zagrebu radi samo zet,a sad kosta dolazi radit upravo to.jos je tu bilo pametnih samo mi se neda pisat.moj zakljucak je bilo vi taksisti prvo morate nac novog glasnogovornika ovaj nezna pricat
deri valdez is offline  
Old 15.10.2010., 10:13   #96
Znam da nije ista relacija ali prošli tjedan sam se vratio iz Tunisa. Iskreno tamo je teško vidjeti da taksi stoji. Aktivni su i nude vožnju negdje dobije više negdje manje ali radi. Cijenu doista nije moguće uspoređivati radi razlike u autima nametima i cijeni goriva i održavanja ali iskreno sam guštao platiti 12 kuna cca 4 km vožnje
Rookie is offline  
Old 15.10.2010., 10:43   #97
Quote:
rango12 kaže: Pogledaj post
usporedili na HRT:Zg-taxi na vožnji od 5km jeftiniji nego u Rimu,Beču(zapad)
a na istoku je skuplji za 4kn od najjeftinijeg,Budimpešta
Ma daj, molim te.

Evo, prije dva tjedna sam s jednog na drugi kraj Beca dosao za 12 eura po taksimetru. Vozili smo se dvadesetak minuta. To bi sada u Zagrebu bilo moguce malo sutra.

Konkretno sa google maps: od Graffgasse do Porzellangasse. 9.7 km, google kaze 20 minuta, toliko smo se i vozili. Koliko bi to kostalo u Zagrebu?

Zadnje uređivanje mrachni hajduk! : 15.10.2010. at 10:51.
mrachni hajduk! is offline  
Old 15.10.2010., 10:44   #98
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
jucer pricam s frendom taksistom i ne vjerujem.pitam ja njega,a zakaj vi zapravo strajkate.veli ovaj mi trazimo iste uvjete za sve.ja se pocenem smijat.pa ko ti brani da vozis po cijeni ko kosta.veli on mi bi vozili po cijeni ko kosta kad bismjeli al nesmijemo.kosta ce imat jednu firmu jednu koncesiju 100 auti i tristo vozaca a pravilo za taksiste je bilo jedna koncesija jedan obrt jedan auto i jedan vozac.veli on pa da mogu ja bi prvi zaposlio jos jednog vozaca dok ja spavam da mi auto ne stoji.nadalje prica kad smo mi htjeli uvest neke linijske voznje receno je da je to nebuloza da to u zagrebu radi samo zet,a sad kosta dolazi radit upravo to.jos je tu bilo pametnih samo mi se neda pisat.moj zakljucak je bilo vi taksisti prvo morate nac novog glasnogovornika ovaj nezna pricat
Ja bih rekao da im udruga ima puno prostora za nove ljude i ideje.

Bilo bi dobro da zaposle nekog mlađeg sposobnog managera ili plate nekoj stranoj takvoj udruzi da odu kod njih vidit sta sve i kako rade.
Dakle profesionalizacija poslovanja.

I onda da vidis para.

Jedan dobar ekonomist, jedan dobar fin. menadžer, jedan za pr i za kraj strucnjak za logistiku + svo dosadasnje iskustvo koje imate. Pa di bi im bio kraj. Ma vozili bi se svi sa taksijem.

Sad nek netko veli da nisam na dobrom tragu.
Panj_u_šumi is offline  
Old 15.10.2010., 10:46   #99
Jel se mogu još uvijek kupiti licence za taksiranje i pošto?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 15.10.2010., 10:46   #100
Quote:
rango12 kaže: Pogledaj post
hrvatska danas
je bio je Pariz,Berlin u tabeli
nisu uspoređivali Aziju i EU
vidin iz tvojih postova da te zanima prijevoz i cijene pa da ti malko pomognem
1km=1l goriva
1sat rada=prosječna cijena ovlaštenih i neovlaštenih servisa u kojima održavaš vozilo
to su ti nekakve ishodišne točke,plus minus 10%
Ljubljana je više od dva puta jeftinija od zagrebačkih taksista
z_k is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.