Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2022., 14:08   #81
Kišnica nije čista, krov, cijevi, nema tog filtera koji se ili neće čepiti svakih par pljuskova ili koji će filtrirati sve. I takva voda se usmrdi. Vidjela sam kako izgledaju kotlići i školjke nakon par mjeseci ispiranja, a bez kemikalija u vodi. Tko si to želi priuštiti i kome ne smeta...
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2022., 14:43   #82
Samo treba pazit da se kod dužih perioda bez kiše na prvoj kiši odvod okrene fa ide van a ne u bunar/cisternu/gustirnu ostalo korištenje je ok "mulj" se skuplja na dnu cisterne i treba je redovito čistit ajmo rec jedanput u dvije godine zavisi o veličini! e da bez kemije provjereno dezinfekcija octom samo pri čišcenju iste kako bi rekli po starinsku pričamo o zidanim/ukopanim cisternama od 25i više m3!
Elcabron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2022., 17:44   #83
Ja imam u sklopu kuće 50m³. Kuća je iz 80-ih. Nema filtera i ne koristim je više za kuću nego za zalijevanje vrta i plastenika, pranje auta, okućnice... kužite uglavnom...
Žao mi je što nisam pri renovaciji kuće napravio dvojni vodovod, za perilice i vodokotliće, pa čak i tuš kabine, naravno zbog kamenca. Izosan je dovoljan za dezinfekciju, talog svakako padne na dno a visina uzimanja vode za hidrofor je na pola metra visine od dna. Nikad ta voda nije bila vizualno prljava za razliku od one iz vodovoda no svejedno je ne želim koristiti.

Dok sam bio dijete, u toj kući nas je bilo 7 i kaže ćaća da bi cijelu godinu bio na toj vodi, nije trošio iz vodovoda nikako. Zadnje kad sam oprobao isto (dakle za sve osim pića) za svoju 5ero članu obitelj nije moglo više od mjesec i pol, eto koliko se promijenila potreba kućanstva u zadnjih 30ak godina.
goran1985 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2022., 20:01   #84
Muilj treba svakih par godina izbacit van.
Češće ti zhrađaju cijevi,pa imaš hrđavu vodu,ako neko vrijeme ne koristiš instalaciju.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.