Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2015., 11:24   #101
Quote:
Neman kaže: Pogledaj post
Što ste toliko navalili na šalabahter, a niste spomenuli da vani djeca i roditelji dobiju pravila ponašanja u i oko škole, te koje su sankcije ako se istih učenici/roditelji ne pridržavaju.
Postoji to i ovdje i zove se kućni red. Što se tiče sankcioniranja onih koji ga krše, to ide malo teže.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 11:31   #102
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Postoji to i ovdje i zove se kućni red. Što se tiče sankcioniranja onih koji ga krše, to ide malo teže.
kak ide teze?
u moje doba, kad si bio uhvacen sa salabahterom, dobio si 1.
usmeno odgovaranje nakon takvog dogadjaja, je uvijek bilo teze.
kod nekih profesora je islo i do toga, da su si dali truda i organizirali pisanje testa nasamo (dakle profosor i ti), sa po meni (imala to iskustvo ) znatno tezim pitanjima.
nakon toga sam naucila da treba pisati salabahtere, ali ih ne i upotrebljavati
bar ne kod nekih
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 11:38   #103
nda... a u današnje vrijeme, oduzmeš ispit, daš jedan. pa se roditelji žale na ocjenu, zovu inspekciju. dolazi inspekcija: jeste li imali a i b grupu? zašto niste i c? jeste li upozorili učenika? koliko puta? trebali ste još koji...
ponovljeni ispit? usporede ponovljeni ispit s originalom, zaključe da su pitanja puuuuno teža i ponište ocjenu.
oba slučaja se dogodila kolegicama koje poznajem. i onda pričamo o sankcijama?

o ostalim sankcijama za kršenje kućnog reda koje su dozvoljene i njihovoj učinkovitosti neću ni počinjati
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 20:42   #104
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
nda... a u današnje vrijeme, oduzmeš ispit, daš jedan. pa se roditelji žale na ocjenu, zovu inspekciju. dolazi inspekcija: jeste li imali a i b grupu? zašto niste i c? jeste li upozorili učenika? koliko puta? trebali ste još koji...
ponovljeni ispit? usporede ponovljeni ispit s originalom, zaključe da su pitanja puuuuno teža i ponište ocjenu.
oba slučaja se dogodila kolegicama koje poznajem. i onda pričamo o sankcijama?

o ostalim sankcijama za kršenje kućnog reda koje su dozvoljene i njihovoj učinkovitosti neću ni počinjati
Ispit nikada ne oduzimam. Eventualno oduzmem šalabahter i bodove za jedan zadatak ili dva, u vrijednosti jedne ocjene.
Nisam dužna nikoga opominjati da ne prepisuje. O tome nema nikakvih odredbi. Pravila i upute za pisanje ispita kažem na početku, između ostaloga da za pokušaj prepisivanja gube toliko i toliko bodova. Prije početka pisanja provjerim je li što napisano na klupama (nikad nije jer znaju da ću provjeriti), nalazi li se što pod klupom, ostale stvari odlože u torbe i jakne i stave u dno učionice. Mobitele i slične sprave stave na moj stol (ako ih nisu prije spremili u torbe ili jakne). Na stolu smiju imati samo kemijsku olovku i rezervnu kemijsku ako je imaju.

Teško da će i pokušati prepisivati iz šalabahtera ili jedni od drugih ako ih prije početka upozorimo i budno pazimo, barem u OŠ.

Ako netko i pokuša, pa i nekim čudom uspije, uvijek ostaje mogućnost usmene provjere na satu ispravka ili kasnije. Bez mnogo komentara o tome zašto koga ispitujem. Zna onaj koga pitam i zna razred. Upišem i ocjenu iz ispita i ocjenu iz usmenoga, uz napomenu u rubrici praćenja sa se radi o istome gradivu. Na kraju ocjene zaključujem ja, pa nek se žale. Ako tko pokaže da sam pogriješila, upišem ocjenu koju zasluži. Nastojim to činiti bez predrasuda, nadam se da i uspijevam. Ako me i tko prevari (npr. nije naučio za ispit, a naučio je sa sat ispravka, sretna sam jer je nauučio), neka mu bude, važno je znanje. Kod ispitivanja radi provjere ocjene iz ispita nastojim ne pomagati usmeno, nego pišem pitanja i zadatke i bodove. Pomaganja nema. Povratnu informaciju dobiju tek nakon odgovora.

Ispit ne ponavljam nikad. Zašto bih? Nije mi se dogodilo ako je gradivo uvježbano da više od pola razreda dobije negativnu ocjenu, zato prije ispita provjerim uvježbanost gradiva, usmeno, zadatcima u RB, listićima.

Odredba o više skupina ne postoji niti je postojala. Uvijek pišu svi isti ispit, upravo da netko ne bi rekao da je bilo teže ili lakše. Posebni ispit pišu samo učenici s prilagođenim programom i individualiziranim pristupom. Nedavno sam imala uvid savjetnice iz AZOO-a. Pregledala je stare ispite i nijednu riječ nije rekla o tome što nema različitih skupina.

Slažem se s tobom jedino u tome da u školskim podzakonskim aktima nema dobrih mehanizama za njihovo provođenje. Ali ne brinem se više previše o tome. Nastojim riješiti probleme kako znam. Ponekad u tome i ne uspijem, a uspjeh je moguć ako roditelj surađuje. Ako to ne želi, katkad mislim, a katkad i kažem da će dijete ostati njima (a ne meni ili školi) i da će se vrlo uskoro suočiti i sa njegovim dobrim i lošim stranama, prepisivanjem ili učenjem, pristojnošću ili nepristojnošću, iskrenošću ili lažljivosti...

Jedino još ne nalazim načine da baš uvijek zaštitim ostalu djecu od nekih pojedinaca koji im onemogućuju da u miru rade na satu, druže se...

Uvijek bih bila spremna ostajati duže kad bi u Kućnom redu bilo moguće uvesti obavezan ostanak u školi nakon nastave za učenike koji su prekršili neko od važnijih pravila povezanih s poštivanjem prava ostalih učenika i nekim drugim važnijim odredbama. Mislim pritom na korektivno ostajanje učenika u školi nakon nastave. To vrijeme ne bi bila kazna (mada bi bilo obvezno), nego prilika da isprave pogrešku, da dobiju pomoć pedagoga, psihologa ili koje druge stručne osobe, da razmisle o tome što su učinili, da s nekim porazgovaraju, da nadoknade što su propustili...
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.