Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2016., 10:38   #1
Povratak trčanju nakon ozljede

pozdrav svima,

kako ste se vratili trčanju nakon ozljede/operacije?

koliko ste smanjili intenzitet treninga?
koliko ste čekali? jeste li se striktno držali preporuka doktora ili ste se odmah "bacili" u trening?
kako ste to nazadovanje izdržali s psihičke strane?

znam da ovisi o tipu bolesti/ozljede, ali me zanimaju neke generalne preporuke i iskustva.

hvala svima!
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 16:17   #2
Imao sam nekoliko trkačkih ozljeda, ili onih neuzrokovanih trčanjem, ali su me također udaljile od treninga.
Doktori će uglavnom reći mirovanje, led..ali iz mog iskustva (kod lakših ozljeda ) nema smisla mirovati više od 2-3 tjedna te se zatim treba polako uključiti u trening. Postoje i brojne mini ozljede kod kojih je dovoljno preskočiti jedan trening, tj napraviti pauzu od 4-5 dana. Najgora ozljeda mi je bila iščašenje gležnja u 11. mjesecu prošle godine, što me udaljilo od treninga 3,5 mjeseca, čak i sada još nekad 'osjetim' tu ozljedu, ali treniram normalno odavno, tj ne sprečava me u treningu.
Bilo je još značajnija ozljeda 'skakačko koljeno', slušao sam doktora, ledio, istezao se, a zapravo je trebalo samo napraviti pauzu od mjesec i pol, te je prošlo 'samo od sebe'.
U srednjoj školi sam imao hipohonderski pogled na jednu ozljedu kad sam mislio da sam istegnuo mišić jer bol nije nikako prestajala, a zapravo se radilo o nakupljenoj mliječnoj kiselini (kao neki dugotrajni grč) u mišiću lista te mi je dugo mirovanje još i škodilo oporavku. Slično je bilo i sa spomenutim skakačkim koljenom. Nije svaka bol ozljeda.
Ovo su moja iskustva, teških sportskih ozljeda zapravo i nisam imao, mislim da to pogađa primarno vrhunske sportaše sa teškim opterećenjima na natjecanjima.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 13:21   #3
hvala na odgovoru

sad sam shvatila da me više muči ovaj psihički dio.
užasno se živciram jer sam nazadovala i što već sada pretpostavljam da neću moći ni kilometra istrčati u tempu koji sam trčala prije ozljede.
već sada sam u nekakvoj panici da će mi trebati mjeseci da se vratim na stare staze.

imam problem sa stopalom/nožnim prstom pa me frka prvog trkačkog koraka, da nešto ne povrijedim, ne jauknem i padnem k'o pokošena
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 12:54   #4
Quote:
keiTee kaže: Pogledaj post
imam problem sa stopalom/nožnim prstom pa me frka prvog trkačkog koraka, da nešto ne povrijedim, ne jauknem i padnem k'o pokošena
vidjet ćeš, kreneš sa lakšim treningom svaki drugi dan, pa ako se bol vrati, ponovno produžiš pauzu. Ako ne, pojačaš trening, te ako se bol nakon toga vrati smanjiš na lakši trening. Tako ćeš 'istrčati' ozljedu uz minimalno nazadovanje. Pretpostavljam da možeš normalno hodati I to je nešto .
Normalno da nećeš odmah moći trenirati kao prije ozlijede(svaka dulja pauza sama po sebi smanjuje formu), ali isto tako ako se pametno vratiš, za mjesec, dva možeš dostići stari tempo, pa čak i ako si trenirala godinama. Samo se nemoj previse brinuti, najvažnije da imaš volje za treniranjem, a povremene ozljede su sastavni dio svakog sporta. sretno
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 13:02   #5
iz mog iskustva, bolje se striktno držati preporuka doktora, jer u protivnom samo produžuješ vrijeme oporavka. a kaj se tiče treninga, ne ovisi nam plaća o tome, pa kojih dvadesetak sekundi sim tam, nije bitno
LiliLu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.