Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2016., 15:03   #21
E pa da vam javim svoja zapažanja. Znači ovako s obzirom da nisam mogao naći osigurač pumpe upotrijebio sam.slušalicu za auto ili kako se već zovu. Iako je na prekidacu svijetlilo da je na plinu spule kvrcnule na slusalice nisam čuo plinske dužne da vraćaju već su i dalje kvrcale benzinske. Sljedeće što sam probao napravit na zagrijani auto je držat taster i upaliti direkt na lpg i vidi vraga valtk procvko a benzinske stale auto radi na plin. probao sam ponovno da sam prebaci međutim stanje kao što sam napisao na pocetku upali lampicu al je na benzinu. Eto ako netko zna što mu je neka javi a vama svima hvala na pomoći. Za srijedu dogovoren majstor.
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 16:36   #22
Bez dijagnostike za plin ti nema pomoći. Ovo izgleda kao problem s ecu.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:40   #23
ionako radiš više km na plin jer se dobar dio puta voziš na benzin dok je motor hladan.
zato ide i veća potrošnja benzina.

moguće je da ti ne prebacuje na plin kak treba zbog niskih temperatura ali opet ti kažem da nije vjerojatno da motor radi sa oba goriva.
za probu možeš skinuti i jednu žicu se plinskog elektroventila. motor bi trebao raditi još par sekundi na plin i ugasiti se.
ako ostane raditi, radi na benzin.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:44   #24
Quote:
hajsek kaže: Pogledaj post
E pa da vam javim svoja zapažanja. Znači ovako s obzirom da nisam mogao naći osigurač pumpe upotrijebio sam slušalicu za auto ili kako se već zovu. Iako je na prekidacu svijetlilo da je na plinu spule kvrcnule na slusalice nisam čuo plinske dužne da kvrcaju već su i dalje kvrcale benzinske. Sljedeće što sam probao napravit na zagrijani auto je držat taster i upaliti direkt na lpg i vidi vraga valtk procvko a benzinske stale auto radi na plin. probao sam ponovno da sam prebaci međutim stanje kao što sam napisao na pocetku upali lampicu al je na benzinu. Eto ako netko zna što mu je neka javi a vama svima hvala na pomoći. Za srijedu dogovoren majstor.
E pa da napišem još koji red prvo hvala svima i sretan vam Božić.
Nakon ovog svega naprijed napisanog odlucio sam se na slidanje kleme sa akomulatora ( u subotu) i ostavio auto pola sata bez napajanja. Vračanjem klema i paljenjem auta sve je proradilo sasvim normalno kada zasvjetli lampica prebaci na plin plinske dizne čvrkaju a benzinske ne. Od subote do danas pređeno oko 350 km svjetli još jedna zelena plin što znači da je stanje kao i prije ovog kvara što se tiče potrošnje. U čemu je bio problem neznam i dali je stvarno ovo skidanje kleme isti riješilo valjda je kad je uredu. Uglavnom bio kod majstora s obzirom da je stag koji ne bilježi greške nije ga ni bilo potrebe spajat na komp s obzirom da za sada uredno radi na LPG. pa eto ako neko ima sličan problem neka proba sa skidanjem kleme sa akomulatora možda mu pomogne.
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.