Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 20:08   #1
Nova pomoć pri OBD dijagnostici

Pozdrav svima,
Evo nije me bilo na forumu neko vrijeme, ali ako nemam ništa pametno za reći onda se ne javljam.
Iz naslova se vidi da je riječ o pomoći pri dijagnosticiranju problema u radu motora.
Radi se o malom uređaju koji se "ušteka" u OBD utičnicu i snima parametre benzinskog računala u vožnji. Imate opis na: https://www.youtube.com/watch?v=T-6VbeqqDZA
Velika je prednost ovakve dijagnostike jer za greške "duhove" vozilo više ne mora ostajati u radionici nego se normalno koristi i kasnije analiziraju podaci.
Naravno, odlična je stvar i za usporedbu rada motora na benzinu i plinu.
Preostaje vam samo da svoje plinoinstalatere nagovorite da ih koriste.
Ja sam počeo prije desetak dana i stvar je stvarno odlična.
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:32   #2
Quote:
tryer kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Evo nije me bilo na forumu neko vrijeme, ali ako nemam ništa pametno za reći onda se ne javljam.
Iz naslova se vidi da je riječ o pomoći pri dijagnosticiranju problema u radu motora.
Radi se o malom uređaju koji se "ušteka" u OBD utičnicu i snima parametre benzinskog računala u vožnji. Imate opis na: https://www.youtube.com/watch?v=T-6VbeqqDZA
Velika je prednost ovakve dijagnostike jer za greške "duhove" vozilo više ne mora ostajati u radionici nego se normalno koristi i kasnije analiziraju podaci.
Naravno, odlična je stvar i za usporedbu rada motora na benzinu i plinu.
Preostaje vam samo da svoje plinoinstalatere nagovorite da ih koriste.
Ja sam počeo prije desetak dana i stvar je stvarno odlična.
Za svaku pohvaluJedan dan svakako k Vama na škic preventive radi
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:32   #3
Odlična stvar za profesionalce, za nas obične smrtnike je preskupo. Čekam da padne cijena sa sadašnjih 1300 Eura na 100 kuna, onda kupujem
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:12   #4
a tko ti kaže da ga moraš kupiti i da mora stalno biti uključen?

kad imaš problem kojeg majstori ne mogu riješiti, uređaj unajmiš i ne košta te ništa.
ionako bez očitanja na kompjuteru i znalca koji može protumačiti dobivene podatke nema koristi od njega.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:23   #5
Ja sam sebi naručil ovo:

http://www.ebay.com/itm/262645173157...;3AMEBIDX%3AIT

Ako ne bude valjalo tražil budem refund, ali mi se činilo kao fora stvar za dijagnostiku za po doma. Spojim sa kompom ili mobitelom i to je to.

Javim dojmove, ali za 3 dolara ne budem propal
__________________
Veni, vidi, Alt+F4
mario92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:53   #6
Quote:
mario92 kaže: Pogledaj post
Ja sam sebi naručil ovo:

http://www.ebay.com/itm/262645173157...%3AMEBIDX%3AIT

Ako ne bude valjalo tražil budem refund, ali mi se činilo kao fora stvar za dijagnostiku za po doma. Spojim sa kompom ili mobitelom i to je to.

Javim dojmove, ali za 3 dolara ne budem propal
to imam stalno uštekano u autu, vrijedi svaku paru. Samo ne može pokazati sve podatke kao ova dijagnostika o čemu Tryer priča, ono je ipak ozbiljnija naprava.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:25   #7
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
to imam stalno uštekano u autu, vrijedi svaku paru. .
Bome i ja, dušu dalo za obračun sa žutom lampicom
zac2005@gmail.com is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:43   #8
Da sam diler VW vozila ja bih te male isporučivao uz auto mjesto privjesaka za ključeve. Puno korisnije bi bilo
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:35   #9
Quote:
tryer kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Evo nije me bilo na forumu neko vrijeme, ali ako nemam ništa pametno za reći onda se ne javljam.
Iz naslova se vidi da je riječ o pomoći pri dijagnosticiranju problema u radu motora.
Radi se o malom uređaju koji se "ušteka" u OBD utičnicu i snima parametre benzinskog računala u vožnji. Imate opis na: https://www.youtube.com/watch?v=T-6VbeqqDZA
Velika je prednost ovakve dijagnostike jer za greške "duhove" vozilo više ne mora ostajati u radionici nego se normalno koristi i kasnije analiziraju podaci.
Naravno, odlična je stvar i za usporedbu rada motora na benzinu i plinu.
Preostaje vam samo da svoje plinoinstalatere nagovorite da ih koriste.
Ja sam počeo prije desetak dana i stvar je stvarno odlična.
Imam već godinama ono kaj je mario opisao, ali problem je naći SW koji će odraditi kvalitetno (ako i ikakvo) logiranje.

Lijepo si to opisao, ali se me podsjetio na onu scenu iz filma kad se dvoje koji su se upoznali tu večer dogovara da će se ponovo vidjeti, onda se raziđu pa skuže da nisu uzeli brojeve telefona (niti bilo kakve druge podatke). Dao si reklamu bez reklame. Kao da si na stup zalijepio da daješ instrukcije iz matematike, ali bez kontakt podataka...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:14   #10
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
.... Lijepo si to opisao, ali se me podsjetio na onu scenu iz filma kad se dvoje koji su se upoznali tu večer dogovara da će se ponovo vidjeti, onda se raziđu pa skuže da nisu uzeli brojeve telefona (niti bilo kakve druge podatke). Dao si reklamu bez reklame. Kao da si na stup zalijepio da daješ instrukcije iz matematike, ali bez kontakt podataka...
OK, ako nekoga interesira kako mi to radimo evo neka pogleda ovdje
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 09:21   #11
Quote:
tryer kaže: Pogledaj post
OK, ako nekoga interesira kako mi to radimo evo neka pogleda ovdje
Eto, sad je bolje
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 15:56   #12
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
to imam stalno uštekano u autu, vrijedi svaku paru. Samo ne može pokazati sve podatke kao ova dijagnostika o čemu Tryer priča, ono je ipak ozbiljnija naprava.
jel nije tu išla priča da el chepo kineski obd pogotovo taj oće komp skurit na autu.. mislim da je bila specifična verzija tog obd koji je za k... btw ja sam naručio isto prije godinu dana i stalno je pucala bloototh veza...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:27   #13
Ja imam neki vulgaris jeftinjaru i radio je uredno dok ga nisam zamijenio wifi verzijom jer 3x brži protok podataka...

Vadio sam ga samo kada sam znao da ne budem vozio auto tjedan dana jer mi je jednom obd (i dvr kamera) ispraznio aku dok je stajao...

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:28   #14
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
jel nije tu išla priča da el chepo kineski obd pogotovo taj oće komp skurit na autu.. mislim da je bila specifična verzija tog obd koji je za k... btw ja sam naručio isto prije godinu dana i stalno je pucala bloototh veza...
Ne bih znao, meni ovakav plavi radi bez greške.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 18:50   #15
Seru sa nekim mobitelima. Pretežito Samsungom. Meni je isti radio na Alcatelu one tuch, pa nije na Samsungu galaxy grand neo, pa sad radi na Ulefon Metal (kinez)

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:52   #16
Evo jednog odličnog primjera greške "duha".
Greška je dobila na "težini" samo na jedan trenutak da bi odmah zatim ponovo prešla u stanje povremenih grešaka. Taj trenutak je toliko mali da nije uspjela upaliti check engine lampicu. Ako analiziramo stanje parametara u trenutku pojave greške vidimo da je pedala gasa bila neposredno prije paljenja DTC-a u ubrzanju. U normalnim situacijama vrijednost na L-sondi naraste, međutim sada je ostala u siromašnom području. Kako je inače u normalnom radu sve u redu greška može biti samo u sustavu za paljenje tj svječicama ili bobini.
Click image for larger version

Name:	9A12.tmp.jpg
Views:	58
Size:	11.4 KB
ID:	18013 veća slika
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.