Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2017., 09:21   #441
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
i ja bi ga najradije ušteko na 220 , domet? bio je jedan realan test gdje kao mogu 200 km proći električni, pa došla zima i gužva pa nisu ni 80 km prošli, stajanje u leru + grijanje... što je i realno nisu nikad idealni uvijeti....
Zoe,Leaf,Ioniq,i3,eGolf imaju realan domet od preko 200km i to u norveškoj zimi a ne kod nas.
Pa VW UP ima realan domet 150km
Tamo je 70% prodanih vozila na struju, a da im je domet problem nebi se prodavali.
Pogledaj si YouTube kanale bjorn nyland i fully charged pa ćeš promijeniti mišljenje
Novi Chevy bolt/Opel Ampera ima domet od 290 milja-sad to smanji na realnih 200 milja odnosno 320km što je i dalje respektabilno
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 17:09   #442
Osobno bi mi u vecini slucajeva bilo sasvim dovoljno nesto s dometom od 100km, bar za gradsko auto... ili jos bolja solucija u prijelaznom razdoblju - plug-in hibrid s barem 50km autonomije na baterije.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 20:00   #443
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Zoe,Leaf,Ioniq,i3,eGolf imaju realan domet od preko 200km i to u norveškoj zimi a ne kod nas.
Pa VW UP ima realan domet 150km
Tamo je 70% prodanih vozila na struju, a da im je domet problem nebi se prodavali.
Pogledaj si YouTube kanale bjorn nyland i fully charged pa ćeš promijeniti mišljenje
Novi Chevy bolt/Opel Ampera ima domet od 290 milja-sad to smanji na realnih 200 milja odnosno 320km što je i dalje respektabilno
prijatelju i ja bi prvi kupio eletrični da postoji šta bolje od ionske baterije tj bolji način pohrane energije... a i to je sve fizika, nemoš nagurat toliko elektrona u vijeme i prostor.. nema te baterije, nešto kao stlačeni zrak za primjer.. .. zamislite koiliko nepotrebnih snezora i pizd... ima motorom sa unutrašnjim sagorjevanjem a koliko manje bi svega trebalo za električni motor... iako mi ni danas nije jasno kad sve izvadiš te piz... da el. auto može biti skuplji... da ne govorim kako zapravo el. motor ubija po snazi...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 21:16   #444
za golfa znam, ima domet DO 200km
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:01   #445
evo 400 km. Pa da je i 300 za svakodnevnu upotrebu više nego dovoljno
https://www.youtube.com/watch?v=5JaT8TiG3nY
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:31   #446
Ajmo malo dignuti temu.
Gledam na spritmonitor automobile od 2015. godine na dalje i jedino što ima na LPG je Dacia, Hyundai i10 i Škoda,VW 1.0 tri cilindra.

Znači li to da je autoplin definitivno stvar prošlosti
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:55   #447
Jel se i dalje voziš na plin? Ja da. I hrpa ljudi koje poznajem.I dalje je najjeftinija opcija. Dakle, očito nije stvar prošlosti.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 22:42   #448
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Jel se i dalje voziš na plin? Ja da. I hrpa ljudi koje poznajem.I dalje je najjeftinija opcija. Dakle, očito nije stvar prošlosti.
Je ako imas klasican atmosferski benzinski motor na koji plin ide.

Ako imas direct injection, onda ima tek mali broj setova za LPG, odnosno motor, koji su jako skupi pa su upitne isplativosti plus kod nas ih nema bas tko ugraditi.

Posto se vani ipak voze noviji auti, polako klasicni atmo motori nestaju pa je rijetko naci aute na LPG iza 2015 godine.

Kod nas se voze prosjecno stariji auti na koje plin moze jos ici. Kako budu svi oni starili i uvazali se novi, biti ce sve manje LPG-a.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 03:28   #449
Bla bla bla...

Seratori protiv plina a znam po 10 minuta čekati da dođem na red...

Svi govore o "vani" a većini je pojam "vani" otić do Brežica na kavu...

Slušam otkad sam počeo na ovom PF-u pisati i čitati kako je plin još malo gotov, kako je sve manje auta, kako će biti sve manje LPG-a.A realnost obrnuta. Kak je lijepo živjeti u svom balončeku i imati neka svoja nerealna uvjerenja. A ono, dovoljno je na bilo koju plinsku benzinsku sparkati se s autom i pol sata promatrati koliko se toči. Pogotovo u ZG.

Ne mora nužno ni biti "specijaliziranija" benga poput PGP-a ili PCZ-a.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:17   #450
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Bla bla bla...

Seratori protiv plina a znam po 10 minuta čekati da dođem na red...

Svi govore o "vani" a većini je pojam "vani" otić do Brežica na kavu...

Slušam otkad sam počeo na ovom PF-u pisati i čitati kako je plin još malo gotov, kako je sve manje auta, kako će biti sve manje LPG-a.A realnost obrnuta. Kak je lijepo živjeti u svom balončeku i imati neka svoja nerealna uvjerenja. A ono, dovoljno je na bilo koju plinsku benzinsku sparkati se s autom i pol sata promatrati koliko se toči. Pogotovo u ZG.

Ne mora nužno ni biti "specijaliziranija" benga poput PGP-a ili PCZ-a.
nisam serator :-)

zena i ja smo gledali auticak (noviji) i htjeli plin ugraditi (sada imamo yarisa s plinom). i zovem majstora koji nam je u yarisa ugradio plin i kaze mi da se ne isplati uzimati di motor, jer motor ide na mjesavinu plina i benzina (njegovo iskustvo je 1 tank benzina i 3 tanka plina). pricao mi je kako u italiji postoji instalacija koja rjesava ovaj problem, no kosta 3 000 E i nitko je jos u rh nije ugradio.

e sada, mozda moj majstor nije u toku s najnovijim dogadjanjima. takodjer, ako odem u sloveniju i , recimo, ugradim neki moderni sustav za plin. moram li nesto u rh nekome prijavljivati? mislim, jel imam dodatnih troskova?

ako postoji normalno rjesenje za di motore, to bi bila divna vijest, jer onda bih mogao gledati novije auticke za voznju na plin ) juhu !!!!
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:34   #451
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Ajmo malo dignuti temu.
Gledam na spritmonitor automobile od 2015. godine na dalje i jedino što ima na LPG je Dacia, Hyundai i10 i Škoda,VW 1.0 tri cilindra.

Znači li to da je autoplin definitivno stvar prošlosti
Otvarao nedavno talijanske konfiguratore.
Manje više svaki proizvođač koji sam gledao nudi vozilo na LPG.

Znači li to da definitivno pišeš pizdarije?

Evidence:

FORD FOCUS
1.6 Benzina/GPL 120CV Euro 6 (88 Kw) 5M Manuale

OPEL ASTRA
Astra Elective Sedan 1.4 Turbo 140cv GPL (Cambio Manuale), Cambio Manuale, Advance

FIAT 500
1.2 GPL Cambio Meccanico Benzina + GPL Potenza Max Ce (KW) 51

ova 3 modela sam gledao. a siguran sam da ima još poprilično toga dostupnog na talijanskom tržištu.
naravno, kad kod nas pitaš - čudom se čude...
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:44   #452
Navedi modele i marke.
Prema bahatosti i broju postova vidim da se u problematiku autoplina ne razumiješ.

S ovim što si napisao možeš obrisati guzicu.

Stari modeli kojih uopće nema u RH a i nisu DI benzinci
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:53   #453
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Navedi modele i marke.
Prema bahatosti i broju postova vidim da se u problematiku autoplina ne razumiješ.

S ovim što si napisao možeš obrisati guzicu.

Stari modeli kojih uopće nema u RH a i nisu DI benzinci
Broj postova reflektira razumijevanje u problematiku autoplina?

Ajde ne trkeljaj molim te.

Aha, sad su stari modeli.

Znači elektro vozila su stvar budućnosti, a vozila na LPG su stvar prošlosti iako je ovih drugih vjerojatno i više dostupno na tržištu.

Pišeš notorne pizdarije, oprosti.

Znači - da rezimiramo - na talijanskom tržištu (koje je ajmo reći referenca za LPG vozila) moguće je kupiti NOVI plinaš i to hoćeš atmosferac, hoćeš turbak.

Ali vizionar Bećo je pokopao budućnost LPG-a i maestralno poentirao - STARI MODELI kojih nema u RH
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 21:25   #454
A Beco je u pravu i nije. U pravu je za stanje kod nas. Naši zastupnici valjda jer su se opekli s onim plinskim bumom baš i nemaju neku ppnudu vozila s LPG-om. I sam sam ove godine kupovao novi auto s tim da sam ja htjeo baš tvorničku ugradnju tj tvorničko vozilo s LPG instalacijom. Manje više se sve svelo na Daciu i Opel. I to kod Dacije na Sandera i Logana/Logana MCV, a kod Opela mislim da je bila samo Astra i to ovaj stariji model. Malo sam se raspitao i za ugradnje pod garancijom i mislim da je jedino Suzuki to imao na razini generalnog zastupnika. Kod pojedinačnih dilera mislim da je Birt nudio Hyundaia i ako mi nešto nije praklo to je to.
Italija je naravno kontra prića kad su oni tradicionalno okrenuti LPG-u.
Fracuska navodno isto ne stoji loše. Navodno tamo Renault ima skroz dobru ponudu, ali to su sve informacije iz druge ruke koje nisam provjeravao. Naime nisam baš nešto opsjednut s autoplinom niti njegovom budučnosti. Sada mi se pokazao kao isplativija opcija. Tko zna što će biti kad budem kupovao sljedećeg.
Želja mi je elektro-vozilo ili bar Hybrid ali to je još SF za RH tj za entuzijaste, bar dok netko stvarno nešto ozbiljno ne pokrene oko infrastrukture.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 07:40   #455
da, iz nekog razloga nasi idioti zastupnici ne zele uvoziti cozila s tvornickim plinom
zadnje kaj sam gledao je fiat tipo 1,4 turbak s lpg
kod nas, naravno - nema
nude samo naknadnu ugradnju u atmo 1,4 s cim se gubi tvornicka garancija
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:08   #456
Dobro,

Ali kao netko tko vozi isključivo na LPG i tko ajmo reći prati tržište, ako se već hvatamo Hrvatske - rekao bih da situacija iako je žalosna - NIKAD u povijesti nije bila bolja što se tiče tvorničkih ugradnji.

U zadnje cca 2 godine Opel je nudio Astru, Insigniu, Merivu, Corsu i mislim Adam, te Dacia svoje modele.

Ja se ne sjećam da su ikad prije kod nas nuđeni tvornički LPG modeli. Nisam siguran za Subaru Bi-Fuel.

Znači da možemo reći da je KONAČNO stiglo vrijeme za LPG? Ne znam.

Inače, je li se netko raspitivao za privatan uvoz plinaša iz Italije recimo?
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 05:47   #457
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Inače, je li se netko raspitivao za privatan uvoz plinaša iz Italije recimo?
e ovo i mene zanima. sto te ceka ako odes u italiju, kupis novi auto s ugradjenim plinom koji ne postoji na rh trzistu? jel placas neku homolgenizaciju? jel ti ovlasteni distributer vozila i dalje nudi garanciju, iako je auto kupljen u italiji?
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:32   #458
Homolgejnizaciju jedino ako si auto kupio u italiji od osobe homoseksualnih vidika.
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:40   #459
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
e ovo i mene zanima. sto te ceka ako odes u italiju, kupis novi auto s ugradjenim plinom koji ne postoji na rh trzistu? jel placas neku homolgenizaciju? jel ti ovlasteni distributer vozila i dalje nudi garanciju, iako je auto kupljen u italiji?
Pa mi smo sada u EU. Ako je auto homologiran u jednoj zemlji EU onda ona vrijedi i u drugoj zemlji EU. Dakle uzmes nenamjenski gotovinski kredit ili ustedjevinu odes u Italiju i kupis auto na cash. Pitanje je samo gdje ti sve vrijedi jamstvo (procitas sitna slova) a i pitanje je gdje ces ga servisirati jer nasi ovlasteni sumljam da imaju dodatnu opremu za LPG kada se to kod nas ne prodaje. E sada, ako si u Istri i na 20km od Italije - i tih problema nemas.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:32   #460
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ako je auto homologiran u jednoj zemlji EU onda ona vrijedi i u drugoj zemlji EU.
Auto bi još i prošao nekak ali plinska instalacija ak nije na HR popisu jako teško...

tak je
https://auto-silvio.hr/ugradnja-auto...nski-injektori

Svi proizvodi zastupljeni na hrvatskom tržištu odobreni su za ugradnju u vozila od strane “Centra za vozila Hrvatske” (CVH) i Ministarstva prometa.

Znaći kupiš taljana i ak neki dio nije odobren kod nas nema homologacije za to makar je npr. u ITL to normalno prošlo na tehničkome...

U neku ruku je to ok jer se štite naši koji se bave s tim poslom a u drugu ruku je to debilana jer zbilja nema smisla da nekaj kaj je vani odobreno tu neprolazi i obratno a EU smo i to bi trebalo biti ok...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.