Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 18:25   #1
HAKOMetar Plus

HAKOM je lansirao novu aplikaciju za građane. Koliko shvaćam njihovu želju, u prvom redu žele stvoriti kartu kvalitete pokrivanja Hrvatske signalima mobilnih operatora i/ili WLAN mreža. Svaki puta kada mjerimo njihovim alatom rezultati idu na njihov server i pokazuju se svima na karti označeni bojom koja predstavlja kvalitetu (zelena, žuta, crvena). Rezultati se mogu filtrirati pongotovonsvemu (po operatoru npr.). Tako se, kako mi mjerimo, polako stvara karta stvarnog stanja, a ne onoga što nam operatori serviraju kao pokrivenost.

Nekako si mislim da će ovo, ako svi budemo ponekad izmjerili signal, biti odlično za raditi pritisak na operatore jer neće željeti da ljudi vide da njihova mreža negdje "šteka", tj. da se recimo VIP negdje crveni u prikazu, a konkurencija u T-mobile ili Tele2 se na istom području zeleni.

Odlučio sam dati priliku ovome te više neću mjeriti Ookla Speedtestom nego ću odsad koristiti samo taj HAKOMetar Plus jer ne samo da se dobije puno više informacija o vezi od Speedtesta nego imam osjećaj da svako moje mjerenje ima i dodatnu svrhu i vrijednost.

Jeste li negdje već mjerili i kakvi su bili rezultati?

Mogli bi ovdje isticati probleme koje pojedini operator ima s kvalitetom svoje mreže na nekom području i općenito komentirati kvalitetu signala svakog od naša tri operatora.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:29   #2
Evo i službeno što sam pronašao: https://www.hakom.hr/default.aspx?id=8647

Aplikacija je besplatna (Apple App/Google Play)
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 20:59   #3
Polako se karta puni!

Evo kako to izgleda: https://hakometarplus.hakom.hr/map
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.