Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2017., 12:24   #201
Sumnjiv broj

Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Nisi razmišljao o Ne zovi registru- kad možeš tako predvidjeti da će te zvati


Jel mozes vjerovati da sam u registru Ne zovi i da me opet nazvala u 8.30 ujutro. I sta da im covjek kaze. Ona se ispricava ovo ono, al jebiga. Prijavit cu ih cim saznam kako.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 12:43   #202
vako kaže HAKOM, ovdje se prijavljuje

Trgovac me nazvao na broj koji sam upisao u registar, a nisam mu nikada dao posebnu privolu. Kome
ga prijaviti zbog prekršaja?

O: Situacija u kojima Vas je trgovac nazvao samo jednom, nakon upisa broja u registar, ne bi trebala biti
okidač za automatsku prijavu trgovca nadležnoj tržišnoj inspekciji (za inspekcijski postupak nad
trgovcima nadležna je tržišna inspekcija, a ne HAKOM). Moguće je da je došlo do nekog nesporazuma ili
greške pa u ovakvim situacijama predlažemo da se trgovcu prvo jasno kaže da je telefonski broj na koji
je nazvao upisan u registar, da znate da niste dali nikakvu privolu za taj broj te da tražite da vas uklone s
bilo kojeg popisa kojeg koriste za pozivanje u svrhu promidžbe ili prodaje. Ukoliko ovakav pristup ne
urodi plodom, odnosno ako vas trgovac ponovo bude zvao unatoč vašem upozorenju, uvijek ga možete
prijaviti tržišnoj inspekciji.
Registar „Ne zovi“ je propisan Zakonom o zaštiti potrošača za čije kršenje je nadležna tržišna inspekcija
pri Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta. Njima prijavite trgovca koji ne poštuje Zakon.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 12:50   #203
Sumnjiv broj

Opa hvala Duba. Jucer sam sat vremena guglao gdje i kako prijaviti na stranici Ministarstva i HAKOM-a i nikako da nađem.
Je, rekao sam im da sam u registru, a na to mi je zena rekla da ce dodati napomenu. No pamtim: 10.3.2017. 9:00h, ako im se ponovi idem do kraja. I prije sam primao pozive od njih, 2-3 tjedno i uvijek u jutarnjem terminu oko 8.00-8.10h. Za poludit, zar sam ja jedini koji imam problema s krvnim zilama
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 12:56   #204
Oni moraju automatski provjeravati tko je u registru prije zvanja (radim u nekad i zove svoje klijente pa mora provjeravati svejedno).
Tako da slobodno prijavljuj i ne ispričavaj se.
7 dana od upisa ti je broj vidljiv u bazi registra i nema razloga te netko "slučajno" nazove.

Možda samo imaš super prijatelje koji ti žele dobro pa preporuče tvoj broj
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 13:22   #205
dobro ste me sjetili, ažurirala sam temu o zaštiti potrošača https://www.forum.hr/showthread.php?t=986121
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 04:23   #206
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Možda samo imaš super prijatelje koji ti žele dobro pa preporuče tvoj broj
Hahaha, moguce. Iako vise vjerujem da oni to idu po imeniku i samo nazivaju.

Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
vako kaže HAKOM, ovdje se prijavljuje.
Ajde ako se kuzis u to, ja kada zelim prijaviti, ispunjavam samo ovu prvu karticu s podacima? Ili moram i ovaj 'Detalji o upitu' i 'Privitak'? Ako treba i privitak, sta da im dodam tu. Mogu jedino u Wordu opisati situaciju i kraj
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:25   #207
u detalje o upitu upisuješ o čemu se u stvari radi i koji trgovac je išao protiv zakona. bez toga teško da će se pokrenuti inspekcijski nadzor.
privitak ostavi prazan ako nemaš neki dokument koji je važan za prijavu. recimo da trgovac izdaje pogrešne račune, skenirao bi račun i njega priložio.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:20   #208
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
u detalje o upitu upisuješ o čemu se u stvari radi i koji trgovac je išao protiv zakona. bez toga teško da će se pokrenuti inspekcijski nadzor.
privitak ostavi prazan ako nemaš neki dokument koji je važan za prijavu. recimo da trgovac izdaje pogrešne račune, skenirao bi račun i njega priložio.
Hvala ti. Poslao sam im sve. Nadam se da ce ih oderati iovako prodaju maglu.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:45   #209
+385 (80) 013 17
Postoji li kakav imenik gdje se može provjeriti tko je zvao obzirom da je broj iz hr?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:04   #210
To je Vip/bnet broj, ne znam točno koja služba.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:53   #211
Tnx!!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:35   #212
Sumnjiv broj

Prije mjesec dana pricali smo o jednom pozivu iako sam u registru zabrane zvanja trgovaca.

Prijavio sam slucaj Ministarstvu gospodarstva i upravo dobio odgovor da je utvrđen prekršaj tvrtke i te da su poduzete mjere sukladno Zakonu o inspekcijama u gospodarstvu. O vrsti kazne i iznosu kazne me nisu obavijestili. Nadam se da nije samo upozorenje.

Bravo Ministarstvo gospodarstva
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:42   #213
Ipak (neke) institucije rade posao
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:41   #214
propušten poziv sa čudnog broja - +385 72 376 184...
pretpostavljam da se radi o nekakvoj prevari, pa me zanima jel netko čuo nešto o takvim pozivima???
franjo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 12:13   #215
Sumnjiv broj

Quote:
franjo17 kaže: Pogledaj post
propušten poziv sa čudnog broja - +385 72 376 184...
pretpostavljam da se radi o nekakvoj prevari, pa me zanima jel netko čuo nešto o takvim pozivima???
Ma vjerovatno nije prijevara. Ti 072 brojavi su sad novi, naplacuje se poziv prema njima kao prema obicnom telefonu..
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:41   #216
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
evo danas zvoni telefon javljam se i pita zenski glas dali je to gospodin mojeprezime, ja kazem nije, sin je, a glas kaze "hvala, dovidjenja" nakon toga sam zvao natrag jer je obican fixni broj znaci ne moze biti skuplji poziv, ali nitko se nije javio

broj je inace 01 3648022 i nema ga u imeniku

Znam da sam napravio reply na post iz 2013 ali malo prije sam vidio da imam propušten poziv sa ovog broja, neću mu se javiti
Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 15:15   #217
Quote:
Swedish kaže: Pogledaj post
Sad sam dobio poziv sa broja 20000000? Ok, javim se, i cujem neku zensku na nepoznatom jeziku govori nesto, a u pozadini se cuje jos glasova, kao neki call centar. Jel jos netko dobio poziv sa tog broja?
Ja sam dobila poziv s 33620245588
Isto se javlja automat ako odgovoris na poziv.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 17:19   #218
Samo nemojte zvat te brojeve nazad i sve ok.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 21:24   #219
+4915150998459

Nema tko iz njemačke zvati, valjda. Jel mogu gdje detaljnije provjeriti broj jer je danas zvano više puta s njega na mobitel. Neki njihov telefonski imenik ili nešto?
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 21:26   #220
To je mobilni broj, lako moguće prepaid, tako da ne vjerujem da je u imeniku.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.