Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2017., 18:59   #1521
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
Kako gledate tranzite za snove?

Ide mi na živce ovo lagano.

Mjesec u konjukciji sa asc u škorpiji.
i sinoć- mjesec u konjukciji sa natalnim mjesecom u raku.
A neptun radi kvadrat na sunce.


Sanjam si bivšu curu, i to u najromantičnijem mogućem ambijentu.
Bikica mala
Zašto, kako, dokad
Snovi su izraz naše psihe, kroz snove možemo saznati kako naše unutrašnje "podosobnosti" upravljaju našim svjesnim životom te koje i kakve psihološke igre igramo sami s sobom. U njihovoj pozadini najčešće je potreba za zadovoljenjem želje, za pažnjom, za sigurnošću, za moći, za priznanjem, za "dovršenjem" neke priče...odnosno većina snova bavi se neprerađenim, nezadovoljenim ili nedovoljno osviještenim misaonim ili emocionalnim obrascima.

Tranziti koji se mogu očitovati izvana (kroz događaje u vanjskom svijetu) i iznutra (na psihološkoj razini) se kada su u pitanju snovi promatraju na isti način kao i kada se promatraju vidljivi događaji, planeta u tranzitu pokreće i aktivira na sebi svojstven način našu psihu i ono što se tamo nalazi. Dakle, prvo analiza natalne da se vidi "što se tamo nalazi", a onda analiza tranzita da se vidi što se to i kako pokrenulo. Do kada će o stanje trajati, to se vidi obzirom na to do kada traje tranzit koji je to pokrenuo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 19:24   #1522
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Snovi su izraz naše psihe, kroz snove možemo saznati kako naše unutrašnje "podosobnosti" upravljaju našim svjesnim životom te koje i kakve psihološke igre igramo sami s sobom. U njihovoj pozadini najčešće je potreba za zadovoljenjem želje, za pažnjom, za sigurnošću, za moći, za priznanjem, za "dovršenjem" neke priče...odnosno većina snova bavi se neprerađenim, nezadovoljenim ili nedovoljno osviještenim misaonim ili emocionalnim obrascima.

Tranziti koji se mogu očitovati izvana (kroz događaje u vanjskom svijetu) i iznutra (na psihološkoj razini) se kada su u pitanju snovi promatraju na isti način kao i kada se promatraju vidljivi događaji, planeta u tranzitu pokreće i aktivira na sebi svojstven način našu psihu i ono što se tamo nalazi. Dakle, prvo analiza natalne da se vidi "što se tamo nalazi", a onda analiza tranzita da se vidi što se to i kako pokrenulo. Do kada će o stanje trajati, to se vidi obzirom na to do kada traje tranzit koji je to pokrenuo.
Boldano!
Upravo to.

Iz ničega se probudi. I onda kada sam pogledao tranzite- bingo
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 20:43   #1523
leonida, hvala ti !

Ja sam nezaposlena, pa razmatram da l bi to moglo da mi donese zaposlenje ?

I meni je Mo u 4.kuci. Inace, natalno mi je Pl u 6.kuci na 10 stepeni od DESC. Sto se tice tranz Sa, sada je u 8.kuci...
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 20:49   #1524
Quote:
zvezdano nebo kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva sa tranzitni Pl konjukcija MC ?

Mc mi je u jarcu, a Pl vlada 7.kucom.
Meni je također MC u Jarcu, a Pluton suvladar 7. kuće.

Točno kad mi je egzaktno sjeo na MC umrla mi je mama nakon duge bolesti i sve skupa višegodišnje užasno teške situacije zbog toga i za nju i (psihički) za mene. Njena smrt nije bila neočekivana.

Mjesec dana prije toga dobila sam novi (i bolji) posao, također nakon nekih čistki i previranja, slično kao kod leonidas27.

Dakle, rušio je, rasturao, a ujedno stvarao i gradio novo.
Neke stvari okončao, neke otpočeo.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 16:38   #1525
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
ja ti to vise tumačim kroz vladare kuća,obzirom da je generacijski aspekt, aktivira ga brža planeta, Sunce ili Mars.
Saturn mi vlada 12. i 1.kućom (ako kao vladara Vodenjaka gledam i Saturn, što mi se doduše baš nikako ne sviđa, al kažu da moram... ), a Pluton vlada 9.kućom... znači sad bi trebalo povezati (nekako) 1, 12. i 9.kuću... tajne, snovi, zatvoreni prostori/ inozemstvo/ studiranje/ religija/ JA...
Ne vidim nigdje vezu...

Prelazak preko MC-a nije mi donio ništa posebno... ali skoro godinu dana prije egzaktne konjukcije sam promjenila posao...

Inače novi, bolje plaćeni posao označio je trigon tranzitnog Marsa na Sunce i MC...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 00:34   #1526
Tranzitni Ma koji mi je inace vladar 7. kuce mi prelazi preko MC-a i uskoro ce imati konjukciju sa natalnom Ve. Sta bi to moglo donijeti? Ve mi vlada 1. kucom, a i vladarka je mog horoskopa.
mikica28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:42   #1527
Gledate li (i kako tumačite) tranzite na vrhove kuća?
Konkretno: konjukcija Sunce/Merkur s vrhom 5...
Ili samo na 1/4/7/10. kuću?
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:04   #1528
Koji tranziti bi ukazivali na potrebu pročišavanja, downsizinga, pojednostavljivanja života, reda, potrebu za rutinom.

Ovo su neki moji osjećaji kroz koje prolazim u zadnje vrijeme. Saturn, da. Jel to do ovih kvadrata na Sunce i Merkur, te konjukcije s Uranom, vladarom šeste i Marsom?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 08:53   #1529
Za mene je to tranzit Saturna drugim poljem. Prelazak na minimalizam. Najradije bi živjela kao Japanci.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:16   #1530
Ne znam što je, ali doslovno imam potrebu za čiščenjem. Imam snažnu fizičku, ne samo psihičku, potrebu za povračanjem. Nije mi zlo, nisam bolesna, ali najradije bi se i fizički iščistila na sve otvore.

Pada mi na pamet riječ purging

1. rid (someone) of an unwanted feeling, memory, or condition.
"Bob had helped purge Martha of the terrible guilt that had haunted her"
2.
physically remove (something) completely.
"a substance designed to purge impurities from the body"
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:22   #1531
@Maddie


1. rid (someone) of an unwanted feeling, memory, or condition.
"Bob had helped purge Martha of the terrible guilt that had haunted her" (PL/Mo)
2.
physically remove (something) completely.
"a substance designed to purge impurities from the body" (SA/NE)


Eto
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 16:30   #1532
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Koji tranziti bi ukazivali na potrebu pročišavanja, downsizinga, pojednostavljivanja života, reda, potrebu za rutinom.

Ovo su neki moji osjećaji kroz koje prolazim u zadnje vrijeme. Saturn, da. Jel to do ovih kvadrata na Sunce i Merkur, te konjukcije s Uranom, vladarom šeste i Marsom?
Uobicajeno Saturn, da, kroz neku od kadetnih kuca (2, 6, 8, 12 ) ili u kkonjunkciji/ kvadratu/opoziciji ka nekoj od planeta, cesto ka vladaru ASC ili ka JU.
SA se raduje u 12, on je taj koji oznacava siromastvo, skromnost, nemastinu, skucenost...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 00:54   #1533
Saturn nema veze sa time.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 00:58   #1534
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ne znam što je, ali doslovno imam potrebu za čiščenjem. Imam snažnu fizičku, ne samo psihičku, potrebu za povračanjem. Nije mi zlo, nisam bolesna, ali najradije bi se i fizički iščistila na sve otvore.
Da mi je natalna karta možda bih mogao uloviti o čemu se radi ali ovako, od oka, rekao bih da se možda radi o Plutonu. On djeluje na jedan regeneracijski i pročiščavajući način.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 09:09   #1535
Potreba za redom, rutinom, pojednostavljivanjem života je Saturn. Sautrn "skuplja".

Potreba za povraćanjem i pročišćavanjem na takav način je Pluton, konkretno u ovom slučaju rekla bih Mo/Pl
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:29   #1536
Tranzitni Pluton ne radi nikakve aspekte, jedino što je bitno možda je to što je promijenio kuću, zadnjih godinu i nešto je na vrhu pete.

Tranzitni Saturn je u 4toj, i približava se Neptunu, no jel orbis od 14° previše? vjerovatno je da bi se to pripisalo tome.

Kako god, što sam tražila to sam i dobila. Ne mogu se dva dana maknuti s WC školjke, i ne mogu uopće da jedem.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:19   #1537
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Saturn nema veze sa time.
Saturn je po prirodi hladan I suv, neplodan je, I njegova priroda, kao takva, ima tendenciju skupljanja.
Na hladnoci sva tela I materije se skupljaju I pucaju, on vlada zimskim znacima koji su najhladniji I kada su noci najduze.
Zato, zbog svoje neplodne prirode, donosi potrebu za uvlacenjem u cauru, hibernacijom.

Osim kada je u teskim aspektima sa znacima sexualnosti I dominira nad njima, pa ume da donese raskalasnost, prljavstinu i perverzije.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 08:20   #1538
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Tranzitni Pluton ne radi nikakve aspekte, jedino što je bitno možda je to što je promijenio kuću, zadnjih godinu i nešto je na vrhu pete.

Tranzitni Saturn je u 4toj, i približava se Neptunu, no jel orbis od 14° previše? vjerovatno je da bi se to pripisalo tome.

Kako god, što sam tražila to sam i dobila. Ne mogu se dva dana maknuti s WC školjke, i ne mogu uopće da jedem.
možda ti je kakav tranzit sjeo na midpoints,pa se na prvi pogled ne vidi šta te "napalo".
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:59   #1539
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Saturn je po prirodi hladan I suv, neplodan je, I njegova priroda, kao takva, ima tendenciju skupljanja.
Na hladnoci sva tela I materije se skupljaju I pucaju, on vlada zimskim znacima koji su najhladniji I kada su noci najduze.
Zato, zbog svoje neplodne prirode, donosi potrebu za uvlacenjem u cauru, hibernacijom.
Pa da, zato sam i rekao da to nema veze sa onime što ona opisuje

Quote:
Osim kada je u teskim aspektima sa znacima sexualnosti I dominira nad njima, pa ume da donese raskalasnost, prljavstinu i perverzije.
Tako nešto, po meni, opet nema veze sa Saturnom. Eventualno sa Jupiterom, Uranom, Neptunom....ali nikako sa Saturnom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:42   #1540
Ja sam razumela nju da ona ima potrebu za "povlacenjem" svodjenjem na minimum trosenja resursa, sto svakako jeste SA, ali nebitno...

Sto se ovog drugog dela tice, SA je majstor skandala, perverzija I necistog, JU tezi da da moralnu cistocu I legitimitet. Kada je SA ukljucen tu je neki skandal, a ako je I ME onda je to javno, o tome se prica itd...
UR I NE ne smatram ucesnicima u bilo cemu a jasno je I zasto.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.