Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 16:41   #141
3. put častiš kavom servisere.
__________________
"Pogled u oči je pogled u dušu"
AnđeoGabrijel21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 13:02   #142
Lako se vama, a sad i meni za*ebavati.
Trenutno je treći put na servisu.
Svaki put mob zablokira, ali isto tak svaki put na servisu pišu da je neki drugi kvar .
Poslao sam i trgovini (po savjetu inspekcije) e-mail gdje tražim novi mob ili novce, ali se nisu udostojali odgovoriti, mada još imaju vremena što se zakona tiče.
Upravo vidim na stranicama sts servisa da je popravak završen. Vjerojatno će mi javiti ovaj tjedan da podignem mob.
Stvar je u tome da sam s mob zadovoljan dok radi, ali pre često ne radi.
Stvarno ne znam kaj da napravim kad mi slijedeći put zacvika - da li da inzistiram na novom uređaju ili da mi vrate novce?
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 21:23   #143
Puklo staklo na Noa H4, ekran radi normalno, ali touch ne reagira na jednom dijelu. Ima li netko iskustva? Jeste li proizvoljno našli nekog da zamijeni ekran (i gdje ste ga nabavili) ili kod njih u servisu?
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:17   #144
Quote:
superscarabey kaže: Pogledaj post
Evo još jednog kupca, koji nažalost nije čitao forume i slične stvari. Ali kako kažu, drugi put pametnije. Svaka škola košta.
Kupljen mobitel noa H6, pred 15 dana. Nakon tjedan dana, mobitel se ugasi i više ga bog nebi upalio. Od prvig dana slaba baterija, brzi se napuni, a još brže prazni, bez korištenja samo na stand by. Kako je mo itel kupljen za mladog dečka, u trgovini kaže da aplikacije i igrice troše bateriju. Nemoguće po mom mišljenju da baterija naočigled se prazni, stanje baterije se kao štoperica odbrojava unazad. I naravno , ugasio se i nema više paljenja. Odnesem u trgovinu, stavi novu bateriju, ali razlog kažu da baterija nije punjena ispravno?! Ok, odlazim s novom baterijom, kao to bi trebalo radit. Ali opet ista stvar. Cekam, što je moja greška par dana, možda proradi ispravno, sve aplikacije pogašene, vraćen na tvorničke postavke. Baterija ne drži 2 sata, bez da se mobitel koristi. Odlazim natrag, kao trebalo je u tjedan dana tražit novi mobitel...bla bla. Eto sad je na servisu, šta će od svega bit, nisam optimist.
Ovaj post stavljam radi ostalih, mobitel ima dobre specifikacije, nije baš ni jeftin 1200 kn.
Evo da javim kako je prošlo.
Mobitel je bio ostavljen na servisu. U međuvremenu čitam forume i po preporukama forumaša pišem mail na [email protected]. U mailu navodim činjenice, pozivam se na neke stavke zakona ...
Nakon nekoliko dana dolazi mail da je moj prigovor riješen pozitivno, da imam pravo zamjenu za novi iste cijene ili skuplji uz nadoplatu.
Naravno, nadoplaćen novi druge marke. Ne znam ni što mi bi da kupim Nou
Pohvalno što su uzeli u povrat i maskicu od 120 kn i dobila popust 10%

Naravno, prodavač se izvinjava, to im je prvi mobitel s kvarom blabla
superscarabey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:52   #145
Quote:
superscarabey kaže: Pogledaj post
Naravno, nadoplaćen novi druge marke. Ne znam ni što mi bi da kupim Nou

Pohvalno što su uzeli u povrat i maskicu od 120 kn i dobila popust 10%
Što ti bi da kupiš Nou... pa bi ti trenutak pameti da si kupila od nekoga tko ima takav servis i poštuje zakone, znaš kada ćeš kod mnogih, pa i brand-name mobitela dobiti drugi??

Kupio sam prije više godina, kada je tek izašao, H4 - za sina i za kćer. Mobiteli još rade kao prvog dana, nikada nikakvih problema (u međuvremenu je u obitelji satran Samsung S4, iPhone 4, Umi Touch, Sony Z, Doogee Dagger i još nekoliko "imena".... i ni jedan po performansama i izdržljivosti nije ni blizu tom "bezvrijednom" NOI!).

Sin si je nedavno kupovao drugi mob - kupio je Noa H10, mob je zvijer i niti jedan valjda na tržištu mu nije ravan (CPU je sam 2700 MHz!, što tog trena nije imao NITKO), stari H4 je dao mojoj sestri koja ga isto koristi bez greške, kćer ga još uvijek ima ali i ona mašta o H10 (jer je studentica pa će si ga kupiti malo teže, ali imamo u planu), tako da - uzmem li u obzir omjer uloženo-dobiveno i ukupnu problematiku sa mobitelima, Noa je daleko najkvalitetniji kojeg smo ikada imali u obitelji (a nas 5 zadnjih više od 15 godina stalno ima mobitele, pa smo ih se namijenjali i naprobavali...), niti jedan nije bio nikada na servisu ili da mu je bilo što falilo, štekalo ili da nije radilo... eto, ne poznajem ekipu Hangara jer mi nikada nisu trebali, no za mobitele bih rekao samo - svaka čast!
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:55   #146
koja losa reklama za poluproizvode iz h18

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:36   #147
Za mene su se poluproizvodima pokazali Sony, Samsung, Umi, Doogee i još nbeki bre4ndovi za kojima raja stoji u redu. Možda i jer im je slađe tuđe govno od domaćeg putra, kompleksaški neki narod.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.06.2017., 17:37   #148
1) umi i doogee su low level brandovi za koje sigurno nitko ne stoji u redu.
2) Noa nisu domaći mobiteli. Radi se o kinezima kojima domaća firma lijepi svoj logo. Kad otvore tvornicu u kojoj će se proizvoditi glavni dijelovi mobitela i zaposle xx domaćih ljudi, tad će biti osnove reći da se radi o domaćem proizvodu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 17:52   #149
Nije baš da lijepe svoj logo, dobar dio se i proizvodi (sklapa) kod nas. Ako su se određena vozila i ini proizvodi mogli smatrati domaćima jer Hrvatska za iste proizvodi neke dijelove, zašto to ne bi mogao biti i mobitel? BTW, Hangar, koliko znam, zapošljava XX domaćih ljudi. I ima proizvodne pogone u Hrvatskoj, bez obzira što se radilo u njima, za razliku od Samsunga.

A kada bi mjerilo domaćega biti tvornica koja proizvodi dijelove, pitam čiji bi onda bio iPhone i masa drugih brand-name mobitela? I misliš li da je zbog toga iPhone američka - ili kineska tvrtka?? Je li Honda japanski - ili britanski auto? Je li BMW X350 njemački - ili kineski motocikl? Itd itd itd, primjera je milijun...

U današnje vrijeme globalizacije proizvodnje i tržišta pitanje je da li bi ijedan proizvod mogao sebe nacionalno svrstavati pod bilo koga... u prosječnom automobilu ima dijelova iz 28 zemalja, u prosječnom računalu mrvicu manje, gledano ukupan proces proizvodnje teško je reći i da je glavica zelja na placu jednonacionalna... jer je gnojivo, ili traktor, ili plug, ili sjeme, ili već nešto sigurno iz inozemstva...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:01   #150
Ti možeš smatrati što hoćeš domaćim, ali u ovom kontestu gdje kažeš da ljudi preferiraju strane mobitele (navodno manje kvalitete) umjesto domaćeg (navodno odlične kvalitete)- Noa tu ne bih svrstao pod domaće.
Koju god prednost imali hrvatski mobiteli- ne vidim ju u Noi.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:48   #151
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Nije baš da lijepe svoj logo, dobar dio se i proizvodi (sklapa) kod nas. Ako su se određena vozila i ini proizvodi mogli smatrati domaćima jer Hrvatska za iste proizvodi neke dijelove, zašto to ne bi mogao biti i mobitel? BTW, Hangar, koliko znam, zapošljava XX domaćih ljudi. I ima proizvodne pogone u Hrvatskoj, bez obzira što se radilo u njima, za razliku od Samsunga.
Hmm, odakle ti informacija da sklapaju uređaje u HR?
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:51   #152
Možda da si ga imao, možda bi i vidio. Ovako polemiziram sa brdo ljudi koji Nou maltene nisu ni imali u rukama, ali oni "znaju bolje". Ja doma trenutno imam 3 komada u redovitoj, višegodišnjoj, urednoj i neproblematičnoj upotrebi. Koja su tvoja iskustva po tom pitanju?
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 08:27   #153
Quote:
AnđeoGabrijel21 kaže: Pogledaj post
3. put častiš kavom servisere.
E jbg, jučer sam mob ostavio četvrti put. Sad bi oni trebali mene rashladiti mrzlom pivom , ali imam osjećaj da me budu rashladili ponovo mrzlim tušem

Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
.... kupila od nekoga tko ima takav servis i poštuje zakone,....(u međuvremenu je u obitelji satran Samsung S4, iPhone 4, Umi Touch, Sony Z, Doogee Dagger i još nekoliko "imena"....
Naše zakone servis veoma lagano ispoštuje. Dužni su u razumnom roku popraviti uređaj (u mojem slučaju taj razumni rok je bio 80 dana i to uz pomoć intervencije inspekcije), a da su slučajno mob imali godinu dvije na servisu i dalje bi bili u okvirima zakona jer nigdje nije navedeno što je za zakon razuman rok. Stvarno su dokazali da poštuju zakone.

Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Za mene su se poluproizvodima pokazali ... Doogee i još nbeki bre4ndovi....
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Možda da si ga imao, možda bi i vidio. Ovako polemiziram sa brdo ljudi koji Nou maltene nisu ni imali u rukama, ali oni "znaju bolje". Ja doma trenutno imam 3 komada u redovitoj, višegodišnjoj, urednoj i neproblematičnoj upotrebi. Koja su tvoja iskustva po tom pitanju?
E moj promotoru, možda bi drugačije pisao kad bi znao da u vrhunski proizvod Noa kao originalnu bateriju uvale bateriju poluproizvoda Doogee.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:34   #154
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Nije baš da lijepe svoj logo, dobar dio se i proizvodi (sklapa) kod nas. Ako su se određena vozila i ini proizvodi mogli smatrati domaćima jer Hrvatska za iste proizvodi neke dijelove, zašto to ne bi mogao biti i mobitel? BTW, Hangar, koliko znam, zapošljava XX domaćih ljudi. I ima proizvodne pogone u Hrvatskoj, bez obzira što se radilo u njima, za razliku od Samsunga.

A kada bi mjerilo domaćega biti tvornica koja proizvodi dijelove, pitam čiji bi onda bio iPhone i masa drugih brand-name mobitela? I misliš li da je zbog toga iPhone američka - ili kineska tvrtka?? Je li Honda japanski - ili britanski auto? Je li BMW X350 njemački - ili kineski motocikl? Itd itd itd, primjera je milijun...

U današnje vrijeme globalizacije proizvodnje i tržišta pitanje je da li bi ijedan proizvod mogao sebe nacionalno svrstavati pod bilo koga... u prosječnom automobilu ima dijelova iz 28 zemalja, u prosječnom računalu mrvicu manje, gledano ukupan proces proizvodnje teško je reći i da je glavica zelja na placu jednonacionalna... jer je gnojivo, ili traktor, ili plug, ili sjeme, ili već nešto sigurno iz inozemstva...

Nije istina, uređaji se u potpunosti izrađuju u kineskoj tvornici tvrtke Sumwire, koja radi identične uređaje za još xx sličnih tvrtki, u hrvatskoj se eventualno stavlja softver i to je to. Nije istina isto tako niti da ima proizvodne pogone u hrvatskoj, nego samo sjedište tvrtke u Koprivnici, nekoliko maloprodajnih dućana i servisa (u kojima su u stanju samo dijagnosticirati kvar, ne ga i popraviti, za to mora u Koprivnicu) te skladišta uređaja i opreme. Zaposleni ljudi rade u prodaji, vođenju tvrtke i servisu.

A iPhone se ne smio uzimati u usta u istoj rečenici s ovim sranjem od proivoda, to je proizvod u poptunosti dizajniran i osmišljen u Americi, u Kini se samo sastavljaju dijelovi zbog ekonomskih razloga, a o softveru da i ne govorim.

Svako malo se nađe jedan koji nahvali ovu firmu (očito radnik ili slično) i time ne prikazuje pravo stanje stvari. Kako objasniti da 1 model reklamiraju da ima 16 gb memorije, a provjeriš u uređaju ima 8, da ženi kojoj ne radi mobitel preda mnom neki masni dira čevapima ekran i onda joj kaže da je izgrebala (žena obriše njegov otisak on šuti), da se radnici obraćaju mušterijama kao da su ovce zajedno čuvali, da im telefon servisa košta 5 kn po minuti da ih ne zoveš zašto ti uređaja nema mjesec dana.

Radije bih dao i 5000 kn za iPhone nego 1000 za ovo.
__________________
"Pogled u oči je pogled u dušu"
AnđeoGabrijel21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:58   #155
Quote:
AnđeoGabrijel21 kaže: Pogledaj post
Svako malo se nađe jedan koji nahvali ovu firmu (očito radnik ili slično) i time ne prikazuje pravo stanje stvari. Kako objasniti da 1 model reklamiraju da ima 16 gb memorije, a provjeriš u uređaju ima 8, da ženi kojoj ne radi mobitel preda mnom neki masni dira čevapima ekran i onda joj kaže da je izgrebala (žena obriše njegov otisak on šuti), da se radnici obraćaju mušterijama kao da su ovce zajedno čuvali, da im telefon servisa košta 5 kn po minuti da ih ne zoveš zašto ti uređaja nema mjesec dana.

Radije bih dao i 5000 kn za iPhone nego 1000 za ovo.
Sve nabrojano su pogreške ne Noe, nego ljudi u nekakvom prodajno-servisnom lancu.

I nisam nikakav promotor, obična sam fizička osoba koja sa firmom Noa nema nikakve veze. Imam godinama H4 dva komada i sada H10, nikada nikakvih problema. Je li to problem, jer očito da je?
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 11:38   #156
Istina da ljudi kad su zadovoljni sa predmetom koji su kupili se ne javljaju.
Oni koji su nezadovoljni pokušaju svoju pravdu istjerati svugdje pa i po forumskim temama pa tako ima zabilježeno više neugodnih iskustava od ugodnih.

Ja osobno nebih kupio nou jer uopće nije toliko jeftin uređaj kako izgleda na prvu.

Ali sam susreo nekoliko ljudi koji ga imaju i zadovoljni su.
A nisu baš "kumice s placa" ili klošari sa 2 kn u džepu.

Znači svaki proizvod svojeg kupca ima. Netko zadovoljan, netko ne.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 11:53   #157
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Sve nabrojano su pogreške ne Noe, nego ljudi u nekakvom prodajno-servisnom lancu.
Pa ti ljudi su njihovi zaposlenici.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 13:59   #158
Pa jesu, jasno, ali oni ne definiraju kvalitetu samog proizvoda. Drugim riječima, kvaliteta samog aparata (o čemu mi govorimo) nema veze sa glupošću, neznanjem i nekulturom nekog gnoma u servisu, dućanu itd... iako oni, istinaibog, sramote firmu i omalovažavaju kvalitetu uređaja svojim stavom i neznanjem.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 18:14   #159
Ne daj bože da si ti ikome šef, pa tko im diktira takvo ponašanje, nepriznavanje kvarova, naputke da varaju kupce? Kakve bi radnici osobne koristi imali od toga?
__________________
"Pogled u oči je pogled u dušu"
AnđeoGabrijel21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 18:46   #160
Quote:
AnđeoGabrijel21 kaže: Pogledaj post
Ne daj bože da si ti ikome šef, pa tko im diktira takvo ponašanje, nepriznavanje kvarova, naputke da varaju kupce? Kakve bi radnici osobne koristi imali od toga?
Ne kužim kaj hoćeš reći, da dobar šef tolerira da netko bude nekulturno govno na poslu?

Ne moraju imati nikakve koristi od toga, onaj tko je nekulturan i inače taj bude i na poslu, lik bez odgoja i određenih navika i kontrola u glavi ponašat će se kako se ponaša ta ekipa opisana dolje, a za nepriznavanje kvarova i te "naputke" - mislim da je tu vrlo bitno tko i kako shvaća spiku da je "kupac uvijek u pravu" - jer nije.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.