Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2012., 11:32   #1
Mišja groznica i kućni ljubimci

http://www.vecernji.hr/zagreb/strucn...-clanak-380584

http://www.hzjz.hr/epidemiologija/mis.htm

Možda malo kasno palim, znam da je ovo bilo prošli tjedan, ali...

Koliko je ovo prenapuhano, koliko je stvarno tako?
Znam da se voli nekad dići panika, to prodaje novine, mjere opreza za ljude i nisu nešto, no koliko je opasno za pse?

Ovdje se spominje Medvednica, ali kakva je situacija na ostalom obližnjem gorju, Samoborsko i sl.? Blizu je, ista klima...

Idete li sa psima sad tamo, čuvate li ih posebno?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 21:58   #2
Da, to i mene zbilja zanima!
Piše se o tome kako se prenosi i kako se ljudi mogu zaraziti, a nitko ne spominje pse! Da li se i psi mogu zaraziti, obzirom da su oni zapravo ugroženiji od ljudi (njuškanjem po tlu i sl.)?
Inače - da li se to odnosi samo na miševe iz podsljemenske zone, obzirom da je zadnjih dana Zrinjevac pun miševa!
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much!
inkspot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 10:50   #3
Našla sam članak. Vele da nije zarazna za kućne ljubimce.


http://zooportal.hr/2012/02/28/misja...ucne-ljubimce/


Mi smo bili na Sljemenu prije nekih mjesec dana i nekaj je ugrizlo Njo. Nisam vidjela šta (samo je zacvilila), ali lik koji je stajao kraj mene je rekao da tu zna biti miševa. Nisam vidjela nikakve promjene na njoj pa nisam ni razmišljala kasnije više o tome (jer zapravo nisam ni sigurna je li ju nešto ugrizlo i šta je zapravo bilo, osim da je zacvilila i gledala ispod kućice kraj koje je stajala).
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 11:16   #4
Quote:
inkspot kaže: Pogledaj post
Da, to i mene zbilja zanima!
Piše se o tome kako se prenosi i kako se ljudi mogu zaraziti, a nitko ne spominje pse! Da li se i psi mogu zaraziti, obzirom da su oni zapravo ugroženiji od ljudi (njuškanjem po tlu i sl.)?
Inače - da li se to odnosi samo na miševe iz podsljemenske zone, obzirom da je zadnjih dana Zrinjevac pun miševa!
Ne mogu. Bila neki dan kod veta, jednog od boljih u Zg-u i baš kaže kako ga cijeli dan panično zovu vlasnici pasa jer su bili na Sljemenu. Niti se mogu zarazit, niti je on ikada imao takav slučaj. A imao je svakakvih.

Mišja groznica nije ništa novo ni neobično.Sezona je kiselih krastavaca valjda pa je opet neka epidemija dobra fora za dignut malo paniku.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 11:29   #5
Ma znam da mediji vole frku, ali nigdje se tu nisu psi spominjali, lako meni za nas, nije neka dekontaminacija pa da se ne može pripaziti, ali on stalno šnjofa, trči, diže prašinu, a dolje je jer je nizak, pa da ipak pitam...
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 13:58   #6
Question

Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
Ne mogu. Bila neki dan kod veta, jednog od boljih u Zg-u i baš kaže kako ga cijeli dan panično zovu vlasnici pasa jer su bili na Sljemenu. Niti se mogu zarazit, niti je on ikada imao takav slučaj. A imao je svakakvih.

Mišja groznica nije ništa novo ni neobično.Sezona je kiselih krastavaca valjda pa je opet neka epidemija dobra fora za dignut malo paniku.
Sada mi ništa nije jasno!
Jutros sam, ne budi lijena, nazvala Kliniku za infektivne bolesti Veterinarskog fakulteta da pitam i oni mi rekoše da se [B]psi mogu zaraziti isto kao i ljudi[B], pa ako primijetim da se čudno ponaša, da odmah dođem!?
Tko sad tu koga?!
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much!
inkspot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 15:31   #7
Quote:
inkspot kaže: Pogledaj post
Sada mi ništa nije jasno!
Jutros sam, ne budi lijena, nazvala Kliniku za infektivne bolesti Veterinarskog fakulteta da pitam i oni mi rekoše da se [B]psi mogu zaraziti isto kao i ljudi[B], pa ako primijetim da se čudno ponaša, da odmah dođem!?
Tko sad tu koga?!
a znaš s kim si pričala? tehničari se znaju praviti sveznajući...iako ni za neke doktore me ne bi čudile slične izjave
inače iz ove knjige (uzročnik mišje groznice je hantavirus)

Quote:
Cats and dogs do not carry or transfer Hantavirus, althought they may bring rodents in closer proximity to the home
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 01:07   #8
Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
a znaš s kim si pričala? tehničari se znaju praviti sveznajući...iako ni za neke doktore me ne bi čudile slične izjave
Ma ne, javio se tehničar i onda pitao doktora, jer sam nije znao!
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much!
inkspot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 01:23   #9
Nalazim se u području gdje je bilo oboljelih.
Kako vidim najviše prenos je preko prašine u kojoj se nalazi izlučevina od miša.
Pas može leči doslovice u to i onda svoju lijepu guzicu smjestiti pod vaš nos. Možete psa pomilovati ili poljubiti i direktno udahnuti sa njegove dlake.

Bila je emisija o eboli. Psi imaju u epidemiji pozitivna antitjela, ali ne oboljevaju. Zbog iznenadne pojave virusa i njegovog samo tako nestajanja, se postavljalo pitanje jesu li ljubimci ti koji donesu virus ljudima iz dubine šume.

S obzirom da moj drekavac najviše voli guzicu smjestiti na moj jastuk na kom spavam, vjerojatno sam već stekla imunitet na mišiju groznicu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.