Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 22:13   #241
Vidim da nemo već mj. dana nikog na ovoj temi.Nadam se da će se tko javiti.Voljela bih da ima tko da mi da savjet,bila bih mu jako zahvalna.Uglavnom meni je dijagnostirana ova bolestina.Da nepričam sta sam sve prosla dok mi nije dijagnosticirana-samo da kazem da su mi 3 zuba izvadili,dalje da ne pričam.Pila tegretol povraćala,pa su mi prepisali katenu od 100mg,počena doza 1x3,povećanje do prestanka boli.Sada sam na 4x3,jos uvjek nisam dobro.Ima dana kad me gotovo malo ziga,par puta na dan,onda odjednom dođe uzasan dan da ga preplačem.Ja sam mislila da će bol postupno prestajati,a ne ovako danas bolje sutra losije.Doktor mi je na god. odmoru nemogu do njega.Javite se da razmjenjujemo iskustva.LP...
nena1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:30   #242
Quote:
nena1977 kaže: Pogledaj post
Vidim da nemo već mj. dana nikog na ovoj temi.Nadam se da će se tko javiti.Voljela bih da ima tko da mi da savjet,bila bih mu jako zahvalna.Uglavnom meni je dijagnostirana ova bolestina.Da nepričam sta sam sve prosla dok mi nije dijagnosticirana-samo da kazem da su mi 3 zuba izvadili,dalje da ne pričam.Pila tegretol povraćala,pa su mi prepisali katenu od 100mg,počena doza 1x3,povećanje do prestanka boli.Sada sam na 4x3,jos uvjek nisam dobro.Ima dana kad me gotovo malo ziga,par puta na dan,onda odjednom dođe uzasan dan da ga preplačem.Ja sam mislila da će bol postupno prestajati,a ne ovako danas bolje sutra losije.Doktor mi je na god. odmoru nemogu do njega.Javite se da razmjenjujemo iskustva.LP...
Preporučuju operaciju : http://www.telegram.hr/price/svaki-d...moze-osjetiti/

Malo je opasno, ali uspjeh je garantiran.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:30   #243
Doktor ne savjetuje operaciju.Kaze da nam je to zadnja opcija.Sad sam dobila odgovarajuću terapiju i danasnji dan je bio dosta dobar.Jedan dokt. mi predlaze akupunkturu.Izgubljena sam u svemu tome.Evo kako sam dosla sa posla čitavo poslijepodne sam prespavala.Umorna sam od svega.
nena1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 07:46   #244
Dobila danas tegretol...Dok sam vidjela šta piše na uputama ostala sam šokirana i odlučila da to neću piti.
Ne znam dal sam odlučila dobro ili ne, al mi se nekako Pregabalin čini "blaži" po nuspojavama i štetnosti za jetru i ostale organe.

Da li ima neko da je Tegretol uzimao i da nema baš neke velike nuspojave? Iskustva općenito?
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:08   #245
Ja sam pila tegretol i nisam imala problema. Jetra mi je uvijek bila ok. Smiruje ali ne otupljuje. Provjeri jos. Moje iskustvo je bilo ok al nisam ga uzimala za trigeminus vec za epi.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 09:14   #246
odustala sam vraćam se Pregabalinu..

Jako sam teško podnosila Tegretol. Probala sam 3 dana po i "gubila" sam noge, nisam imala baš snage u mišićima povremeno da uopće stanem na njih, bolila me strašno glava i javljala mi se dupla slika i uopće nisam mogla fokusirati ljude s kojima pričam. Uz to sve mi se i povraćalo od njega . Tako da smo nažalost ja i Tegretol završili priču
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 20:54   #247
Od neuralgije bolujem odavno.Isprva sam obilazila zubare,popravljala i vadila zube,ma uzas,nebi pozeljela najgorem neprijatelju.Onda ta dijagnoza NEURALGIJA uzas,čitala sam svasta i znala proplakati dane.Sad kad se osvrnem neznam kako sam odlazila na posao i obavljala sve te silne obaveze sa bolovima na svakih odprilike 10 min.Tegretol pila mj. dana povraćala par puta dnevno,imala omaglice,al jedino sto sam od njih spavala dobro.Jedva sam dobila termin kod doktora i on mi mjenja terapiju, sad dobivam katenu.Od nje sam imala tolike glavobolje,al sam i to izuravala dobrih mj. dana.Usput slikala ortopan,sinuse,pa ct mozga-čini mi se da svijetlim u mraku.Na kraju ostavim sve te tablete.Napominjem da dok sam ih pila osim tih nuspojava nisam nista dobro imala.Nisam ja ni sada super,nema dana da sam zdrava skroz,al su bolovi smanjeni na minimum i razmak se produzio.Ponekam odspavam noć,ponekad me zna buditi.Uglavnom,sad sam bolje.I da napomenem b complex obavezno.
nena1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 21:25   #248
pozdrav svima!

mom devetogodišnjem dječaku dijagnosticirana je neuralgija trigeminusa
nakon operacije oka, došlo je do puknuća žile u oku i ablacije žilnice zbog prevelike razlike u temperaturi kada je izvana ušao u klimatizirani prostor. vjeruje se da je to bio i trigger za neuralgiju trigeminusa jer su svi simptomi počeli baš tada.

život nam se okrenuo, ne znamo kako funkcionirati s tim. boli ga u intervalima. cijelo vrijeme je prisutna neka blaga pozadinska bol u glavi, a kad krenu napadaji, to su prestašni bolovi u trajanju od nekoliko sekundi na koje ne djeluju ni najjači lijekovi. boli ga svakih 20tak sekundi, kroz pola sata, nekad i sat vremena. to sve skupa izluđuje i njega, i nas koji ga gledamo i ne možemo mu pomoći.

bol kreće od oka, preko slijepoočnice, čela i završava negdje u unutrašnjosti glave. on zna pokazati točnu liniju.

čitavo vrijeme boravi u zamračenoj prostoriji, kapak mu je zatvoren tako da i ne koristi to oko iako bi trebao koristiti ga čim više, jer oftalmolog kaže da je to potrebno za oporavak vida. međutim, nema šanse. i ako uspije malo otvoriti kapak, svjetlo pokrene napadaj boli. isto kao i diranje kapka, suze, vjetar, klima u zatvorenom prostoru... po noći je najgore.
osim zatvorenog kapka i preosjetljivosti na svjetlo, oko mu suzi i nos mu curi, ponekad neizdrživo svrbi u oku ili oko njega, a ponekad jako peče.

pitam se koliko traju ta razdoblja boli? kako će to utjecati na svakodnevni život kada krene škola? na jesen kreće u 3. razred osnovne, i trenutno ga ne mogu zamisliti u školi uz sve te silne bolove i probleme.

ima li kakvog tretmana osim kljukanja lijekovima?
za sada pije paracetamol i tramal u kombinaciji za bolove. i dobio je neurobion na recept, te reglan.

čitala sam o operaciji - o neurovaskularnoj dekompresiji. on bi bio idealan kandidat - mlad je, inače zdrav, i neuralgija je ograničena samo na oftalmičku granu trigeminusa. realno gledajući, malo mi je rano sad već razmatrati tu opciju, ali kad krenu bolovi svašta mi pada na pamet, i najradije bih ga momentalno odvela nekome da to riješi ako treba i kirurški.

ima još nekih tretmana i zahvata za koje ne znam rade li se uopće u Hr. je li itko od ove ekipe ovdje bio na bilo kakvom tretmanu osim oralnim lijekovima?
vidim da je tema malo zamrla, ali nadam se da će se netko javiti sa svježijim iskustvima.
__________________
‎''Osvajanje vrhunaca ne bi bilo ni upola lijepo kada na tom putu ne bi trebalo prijeći mračne doline.'' (Hellen Keller)
misscow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 23:08   #249
Ja sam imala ovu dijagnozu nakon trzajne povrede vrata u sudaru. Bila sam na tegretolu i nisam se dobro osjećala, kao da sam bila drogirana. Doslovice sam skrivala pogled da netko ne vidi omamuranost.
Prekinula sam ga na svoju ruku, nisam više mogla tako funkcionirati.

Koliko se sjećam trošila sam nekakav Neurobion naručivan iz Njemačke. https://www.krenizdravo.rtl.hr/koris...uputa-o-lijeku

Moguće čak da sam i kakve ampule za inekcije dobijala, vitaminske ili b komplex.
Izvađena je i jedna osmica. Uglavnom sam izašla iz pakla bolova. Već par godina mi se to nije ponovilo. Jedino kad je hladan vjetar se štitim i osjetim ono nešto što me prestraši.
A bolovi koje sam imala su nešto najgore što mi se dogodilo.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 23:10   #250
Ne znam puno o temi pa nemam što pametno ni pridonijeti, samo mi je baš teško pala priča. Jedino što sam baš nedavno čula je velika pohvala u jednom baš kompliciranom slučaju za dr. Gorana Mraka koji je neurokirurg na Rebru, možda da probaš doći do njega i čuti mišljenje? Ne znam, saslušaj puno mišljenja, ne odlučuju se tu samo tako na operaciju.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:45   #251
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
J

Koliko se sjećam trošila sam nekakav Neurobion naručivan iz Njemačke. https://www.krenizdravo.rtl.hr/koris...uputa-o-lijeku

Moguće čak da sam i kakve ampule za inekcije dobijala, vitaminske ili b komplex.
Izvađena je i jedna osmica. Uglavnom sam izašla iz pakla bolova. Već par godina mi se to nije ponovilo. Jedino kad je hladan vjetar se štitim i osjetim ono nešto što me prestraši.
A bolovi koje sam imala su nešto najgore što mi se dogodilo.
taj lijek je i on dobio, to je ciljana kombinacija B vitamina, sada ga ima i u našim ljekarnama i ide na crni recept.

utješna su ovakva iskustva, kada se stvar ne ponavlja. čitam, i čitam, i oči mi ispadaju, i većinom pronalazim da se vraća u bilo koje doba, iznenada i podmuklo. nadam se da kod nas neće biti taj slučaj
__________________
‎''Osvajanje vrhunaca ne bi bilo ni upola lijepo kada na tom putu ne bi trebalo prijeći mračne doline.'' (Hellen Keller)
misscow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:47   #252
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Ne znam puno o temi pa nemam što pametno ni pridonijeti, samo mi je baš teško pala priča. Jedino što sam baš nedavno čula je velika pohvala u jednom baš kompliciranom slučaju za dr. Gorana Mraka koji je neurokirurg na Rebru, možda da probaš doći do njega i čuti mišljenje? Ne znam, saslušaj puno mišljenja, ne odlučuju se tu samo tako na operaciju.
pokušala sam mu poslati mail, na službenu adresu klinike. nadam se odgovoru, barem nekim informacijama.
__________________
‎''Osvajanje vrhunaca ne bi bilo ni upola lijepo kada na tom putu ne bi trebalo prijeći mračne doline.'' (Hellen Keller)
misscow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:27   #253
Meni je Tegretol bio super...popila bih ga i bol je prošla za sat i pol.
Netko je tu pisao o paracetamolu i tramadolu ( Doreta/Zaldiar ), ali koliko ja znam za liječenje TN-a se koriste antieplileptici i druga terapija nekim analgeticima je praktički uzaludan trud.
Tegretol je prvi lijek koji se daje i izgleda da je i dalje najefikasniji.
Na žalost, kako smo različiti, ne paše sve svima.
Meni je bio super...a onda sam nakon 5 god postala alergična...
Sad je, s antiepilepticima na raspolaganju puno veći problem, jer Tegretol djeluje odmah, a ovi drugi postupno.
Inače danas sam se skoro posvađala s prijateljicom...počelo me odjednom boljeti i, kako Lamictal ne djeluje odmah a niš drugo ne pomaže, rasplakala sam se kad me onak jako probadalo...ma znate!
I ja joj kažem...jer me gledala i rekla tipa da kaj sam cmizdrila...i kažem joj...a ona navali na mene i kaže mi da lažem jer da ona ima druge poznate koji to imaju i da nije istina da to tak boli, oni popiju nekaj tipa Brufen...rekla je da nitko ne plače i da nije istina da tako boli...da trebam ići psihijatru jer da mi to nije TN nego psihički problem...

Kad netko ne zna, i ne želi znati...kaj da joj velim?!...s kakvom to neuralgijom trigeminusa ide tak lako...brufenić...
Kaj da kažeš nekom tko ti zato što priznaš da si se rasplakala kod napada najjače boli kaže da fuliraš...doslovno je rekla " to je sve u tvojoj glavi...nikog tako ne boli da plače...daj idi psihijatru"
Okrenula sam se i otišla...
Slobodno komentirajte.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:28   #254
Duloksetin u kombinaciji sa tegretolom nižih doza
Nikakve tablete protiv bolova i normabeli i helexi i ostala banda ne pomazu....
Provjereno
Prirodne i alternativne metode nista
Tens nista
Akupunktura nista
Kokteli inekcija nista

Ili operacija ili terapija ili operacija i terapija
Fuj! Mrzim NT! Unistiti ti zivot dok si reko keks
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:40   #255
Dok sam prošle godine bila trudna opet sam kopala sve i svasta jer sam se saznavši da sam trudna skinula svojevoljno sa terapije
Nikome to ne bi pozelila
Kad je NT proradila uf.... Ugl da ne spamam
Iskopala sam clanke vezano prvo za umnjake neko je tu pito da je vadio cistu pa jel mogu da je id toga doslo do takih bolova, moj odgovor je da je!
Clanak znanstveni na sondi kaze i tvrdi da cak impaktirani umnjaci uzrokuju takve bolove. Ko oce citat nek utipka
Nadalje nasla sam na HRT emisiju al nisam sigurna o kojoj bolnici je rijec jel su sestre milosrdnice ili rebro u kojoj rade sa teskim slucajevima glavobolje i NT-a
Priključe te na MR mislim i imas kao tzv feedback al nije klasnicni onaj MR nego nesto drugo. Mnogi pacijenti su tvrdili da su se spasili tamo! Uz taj program i odgovarajuću terapiju a dosli su sa kroničnom NT I migrenama.
Sjecam se da te spoje na taj uredaj i pustaju ti slike dokle god ti se mozak ne relaksira...
Ljudi koji su tamo dolazili i pricali o tome u toj emisiji kazu da im se zivot okrenuo za 360 stupnjeva i da dolaze na kontorle svakih 6 mj
Neka netko izgooogla jer se stvarno ne sjecam kak se zvala emisija al HRT je proizvodnja i ZG bolnica
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:50   #256
Takoder bi svima preporucila da procitaju sve o perzistirajucem somatofornom bolnom sindromu.... Neuropatske boli, NT, glavobolje su povezane u vecini slucajeva s tim... Ne sjecam se u kojem postotku
Kad sam nekim ljudima rekla sa NT da potraže pomoc kod psihijatra su se gadno naljutili
Ne mozemo u toj mjeri biti narcisoidni a opet ocekivat da bol sama od sebe prestane!
NT vučeš ko kofer cijeli zivot a nazalost ide ruku pod ruku sa deorom, anksioznosti napadajima panike... Svaka cast ako je netko to na vrijeme izbjego
Al trpiti takvu bol i ne upast u depru ili anksioznost je sreca u nesreci... Eto... Toliko za sada od mene. Nadam se da sam nekome bar malo pomogla
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 03:33   #257
Pozz moji neuralgicari
Kako ste? Kako se drzite?
Kakva je bol na ove nagle promjene vremena?
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 00:20   #258
Hitna Pomoć

Pozdrav ljudi....

Evo ovako...Moj problem započinje kada sam se odlučila na keramičke ljuskice navlake krunice kako god.
Uglavnom kada su mi izbrušeni gornji zubi i postavljene krunice sve je bilo više manje u redu. Zubi su naravno osjetljiviji ali podnošljivo.

Zatim sam vadila donju sedmicu jer se skroz upalila i izvadila jos 3 živca iz gornja tri zuba.

Onda je na red došlo brušenje i postavljanje donjih krunica. Poslije brušenja užasni bolovi i na donjim i gornjim zubima.

Kada mi je postavio krunice i na donje zube tada započinje kalvarija.
Znači otada jedno 2 tjedna imam bolove u gornjim zadnjim zubima s lijeve i desne strane koja pređe na bol u ušima pa u glavi tj.sljepoočnice.Kada to sve skupa zaboli dok ne popijem tabletu doslovno umirem od bolova.
Idem non stop u zubara koji više ne zna što će jer su mi svi zubi ok a ova tri gdje je vadio živce očišćeni i napunjeni kanali.
Nekada bol započne i na donjim zadnjim zubima pa se prebaci na gornje pa na uho i glavu.

MOLIM VAS AKO ITKO IMA SLIČNA ISKUSTVA ILI ZNA NEŠTO O OVOME ČEMU PIŠEM POMAGAJTE JER OVA BOL JE NEPODNOŠLJIVA.

HVALA PUNO
Mirtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:27   #259
Mirtusha, pogledaj ovu temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=227589
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 09:58   #260
Nemam NT, ali ima ju moja mama. Uglavnom, da ne duljim, ova zadnja promjena vremena je, mogu reći, strašna. Boli ju kad jede, odnosno pokušava jesti, najmanji dodir lica, usnica... čak i kad promijeni položaj glave tijekom sna.
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.